Články k tématu: Ryby

Riziko pro naše zdraví? Tři čtvrtiny mořských ryb v sobě mají plasty

21.02. 10:02

Londýn - Vědci našli plast v tělech téměř tří čtvrtin ryb, které žijí v hlubinách oceánu. Mnohé spolkly i několik drobných úlomků a třeba v žaludku 4,5 centimetrů dlouhé rybky z čeledi lampovníkovitých vědci objevili 13 kousků. Celkem bylo ve vnitřnostech ryb nalezeno 452 úlomků plastů a tedy v…

Špenát, ryby nebo rýže jsou zdravé? Odborníci vás rychle vyvedou z omylu

14.02. 08:04

Lidskému tělu svědčí víc věcí, než si ve skutečnosti myslíme. Ačkoliv odmalička posloucháme, jak je zdravá zelenina, ovoce nebo rybí maso, podle odborníků to není tak úplně pravda.

Umělá sladidla, sůl, kofein. Které věci tělu skutečně škodí?

Aktualizovali jsme 9.1.2018, 22:22, 09.01. 11:12

Vejce, umělá sladidla, kofein. To vše údajně našemu tělu škodí. Je to ale pravda? O řadě potravin totiž kolují mýty, které ale vědecké studie vyvracejí.

reklama

Nejpodivnější objevy a příhody roku 2017? Opilý cestovatel časem a ptáci konající satanistický rituál

05.01. 11:50

Rok 2017 byl plný podivných objevů. Některé byly skutečné a změnili část historie lidstva. Jiné byly bizarní a daly by se klasifikovat jako konspirační teorie. Jaký byl z pohledu nových objevů a vědy uplynulý rok? Přinášíme jich celkem 8. Čtyři z nich jsou naprosto pravdivé, další 4 se zakládají…

Češi už ryby na vánočním stole nechtějí? Tradicí se stávají vinné klobásy

10.12. 15:06

Praha - Přes veškerou snahu se státu nedaří přimět Čechy, aby více jedli ryby. Loňských 5,1 kg na osobu bylo nejnižší od roku 1995, uvádějí údaje Českého statistického úřadu. Loni spotřeba ryb meziročně klesla o 7,5 procenta.

České řeky jsou plné antidepresiv, má to vliv na chování ryb

01.12. 12:02

Vodňany - Výzkum fakulty rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity prokázal, že pstruhy v tocích, kam vyvěrají čističky odpadních vod, ovlivňují psychoaktivní látky. Ryby se méně bojí, což může vést k tomu, že se včas neukryjí před predátory.

Češi si o Vánocích připlatí, dražší už budou i kapři

09.11. 10:52

České Budějovice - Kapři z jižních Čech budou na předvánočním trhu o pár korun dražší než loni. Na sádkách se budou prodávat od 70 až do 89 korun. Důvodem je sucho, kvůli kterému vzrostly náklady na krmení.

Výlov rybníku Rožmberk začal. Kolik letos zaplatíme za vánočního kapra?

13.10. 09:43

Třeboň (Jindřichohradecko) - Třeboňští rybáři dnes zahájili třídenní výlov největšího českého rybníka Rožmberk s rozlohou 647 hektarů. Čekají výnos podobně jako v minulých letech, přibližně 160 tun tržních ryb.

Nejlepší kaviár na světě? Už není z Ruska a pochází z hybridních ryb

30.09. 15:40

Peking - Exportnímu trhu s kaviárem dlouho dominovalo Rusko a Írán díky jikrám z vyzy velké obývající Kaspické moře. Nyní je to ale Čína, kdo produkuje jedny z nejdelikátnějších rybích jiker na světě. Píše o tom agentury Bloomberg.

Jsou akvarijní rybičky hloupé? Jejich chování vědce překvapilo

30.09. 13:14

Londýn - Akvarijní rybičky mají podle vědců vlastní složité osobnosti. Například při umístění do neznámého prostředí mají paví očka různé strategie, jak se s touto stresující situací vyrovnat.

Planeta se učí žít s lidmi? Záhada mizejících plastů je rozluštěna

20.08. 11:24

Lidský odpad část končí v mořích, kde se pak plastové obaly shromažďují v určité skupiny, odpadové skvrny. Jedna z nich je například v Pacifiku. Vědci nyní objevili, že malé zbytky platů žerou ryby.

Ústřice v automatech: Prodejci chtějí poskytnou zákazníkům pochoutku 24 hodin denně

03.08. 17:42

La Rochelle – Francouzský ostrov Île de Ré v Biskajském zálivu chce zvýšit prodej ústřic. Ve snaze zvýšit prodej ústřic je tamní prodejci začínají nabízet i v prodejních automatech, aby si je zájemce mohl koupit i mimo otevírací dobu.

Film Hledá se Nemo: Ve skutečném světě by se Nemův otec změnil na jeho matku

24.07. 09:42

Londýn - Animovaný film Hledá se Nemo by skončil docela jinak, pokud by odrážel skutečný život rybek klaunů. Než by se Nemo a jeho otec Marlin vrátili z výpravy přes oceán, byla by z Marlina matka, napsal list The Sun.

Jediné jídlo může způsobit rakovinu jater. Ročně má na svědomí 20 tisíc lidských životů

Aktualizovali jsme 7.7.2017, 22:16, 06.07. 16:04

Některé pokrmy zdraví rozhodně neprospívají, nemusí přitom ale jít jen o jídla smažená čí mastná. Ani syrové maso či ryby nepatří k těm nejbezpečnějším, protože mohou obsahovat celou řadu škodlivých látek a parazitů. Jedna pochoutka je ale představuje extrémní riziko, ročně podle odhadů zabije 20…

Jak poznat pravý kaviár? Čeští a japonští vědci nabízí jasnou odpověď

01.06. 11:14

České Budějovice - Kaviár je nejdražším živočišným produktem, často se ale stává předmětem podvodů. Jak tedy poznat ten pravý? Na to přišli čeští a japonští vědci.

Veterináři zjistili u prodeje vánočních kaprů závady

29.01. 17:17

Praha - Veterináři loni při předvánočních kontrolách prodejců kaprů zjistili závady u 2,5 procenta z nich. O rok dříve šlo o dvojnásobek.

V Brazílii uhynuly tisíce ryb. Vědci zjišťují proč

14.12. 08:12

Brasília - V řece Ipiranga v brazilském státě Espirito Santo uhynuly tisíce ryb. Jde patrně o důsledek nejhorší ekologické katastrofy v dějinách Brazílie, kdy se loni protrhla kalová nádrž rudného dolu provozovaného společností Samarco.

Kupte si "psí maso". Aktivisté v Praze protestovali proti prodeji a zabíjení kaprů v ulicích

10.12. 16:02

Praha - Aktivisté dnes na pražském Smíchově protestovali proti vánočnímu prodeji a zabíjení kaprů v ulicích. Na pultu vystavili napodobeninu masa a vedle postavili psa. Za zabití chtěli 30 korun, za vykuchání o pět korun více.

Na český trh se dostaly jedovaté sušené ryby, mohou obsahovat botulotoxin

25.11. 15:44

Praha - Státní veterinární správa (SVS) dnes informovala, že se na český trh dostalo z Německa 54 kilogramů sušených solených ryb druhu plotice obecná, výrobky mohou obsahovat botulotoxiny. Tento jed může způsobit ochrnutí svalů až smrt.

Prodavače ryb rozdrtilo popelářské auto, rozlícení Maročané kvůli tomu vyšli do ulic

30.10. 21:04

Rabat - Tragická smrt prodavače ryb, který byl rozdrcen uvnitř popelářského vozu, když se snažil získat zpět ryby zabavené policií, rozlítil Maročany. Do ulic jich dnes vyšly tisíce.

Nekupujte si rybičku z Hledá se Dory, apelují ochránci zvířat

20.06. 11:28

Florida - Hvězdou animovaného filmu od Pixaru je Bodlok Pestrý, jedná se dlouho očekávané pokračování hitu z roku 2003, Hledá se Nemo. Bohužel s úspěchem přicházejí i problémy a před jedním upozorňují.

Na trh se dostala falešná treska, obsahovala o 34 procent méně masa

07.06. 14:14

Praha - Společnost Makro musí okamžitě z trhu stáhnout závadnou šarži mražených aljašských tresek. Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) totiž odhalila, že ve výrobku je místo 80 procent masa pouze 46,3 procenta a informace na obalu jsou tak lživé.

Rybáři bijí na poplach, z řek houfně mizí pstruzi. Kdo za to může?

03.06. 08:21

České Budějovice - Rybaření patří v našich končinách k oblíbené zábavě, zvlášť mezi muži. Rybáři ovšem nyní bijí na poplach - z Česka totiž houfně mizí jeden z tradičních druhů - pstruh.

Austrálii trápí přemnožení kaprů, chce je hubit pomocí viru

04.05. 12:07

Sydney - Evropskému kaprovi v Austrálii odzvonilo. Australská vláda ohlásila plán na vyčištění řek od ryby, která byla do australského povodí přivezena koncem 19. století a od té doby z říčního systému Murray-Darling stihla vytlačit 80% místních ryb. Kapry by měl usmrtit herpetický vir, který je…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací