Články k tématu: Ryby

Konec kaprů v Česku? Děti si za ně našly náhradu

22.12. 10:59

České děti si v současnosti na Štědrý večer pochutnávají spíš na kuřecím řízku než na tradičním kaprovi. Kuřecí řízek jich má zhruba 44 procent, kapra asi třetina. Výrazně méně obvyklé jsou jiné ryby než kapr, vepřový řízek či vinné klobásy. Oblíbenost různých vánočních jídel se liší podle regionů.…

Kolik bude stát vánoční kapr? Češi si zřejmě budou muset sáhnout hlouběji do kapsy

12.10. 12:55

Rybářství Třeboň navrhuje velkoobchodním odběratelům koncovou cenu při vánočním prodeji u stánků kolem 100 korun za kilogram kapra a 110 korun za výběrového. Meziroční nárůst je sedm až deset procent, kvůli vyšším výrobním nákladům. ČTK to dnes při výlovu rybníka Rožmberk řekl předseda…

Mohou mít ryby vědomí? Akvarijní rybka prošla záludným testem a zaskočila vědce

08.10. 11:50

Vůbec poprvé v dějinách se podařilo zaznamenat případ, kdy nějaká ryba prošla zrcadlovým testem, všeobecně považovaným za test prokazující sebe-uvědomění u zvířat. Kupodivu nejde o žádnou majestátní či známou rybu, ale malou nenapadnou korálovou rybku, které se česky říká pyskoun rozpůlený

reklama

Veterináři v Praze odhalili nelegální sklad ryb a masa

02.09. 12:24

Praha - Veterináři objevili v Praze další nelegální sklad, tentokrát v Holešovicích. Našli v něm 200 kilogramů zmrzlých ryb a mořských plodů.

Starší, než dinosauři: Posledním žijícím lalokoploutvým rybám hrozí vyhynutí

27.08. 09:43

Podle dostupných informací žije na světě ještě 30 takzvaných lalokoploutvých prehistorických ryb, kterým v důsledku ropného průmyslu hrozí vyhynutí. Přestože se jedná o druh, který údajně žil před 410-650 miliony lety, tak jeho nejznámější zástupce latimérie podivná stále žije. Informoval o tom…

Rybník Nesyt umírá: Provzdušňování nepomáhá. Leklé ryby se vytahují i bagrem

14.08. 12:57

Sedlec - Rybáři k dnešnímu ránu posbírali v rybníku Nesyt na Břeclavsku přes 100 tun leklých ryb. Vyhynula většina kaprů, ve vodě ale přece jen zůstal nějaký život, převážně se objevuje karas. Byli tam ale i candáti, sumci, štiky nebo úhoři.

Z Nesytu uhynulo už 100 tun ryb, škody jsou do milionů

12.08. 21:34

Sedlec - V rybníku Nesyt na Břeclavsku kvůli vedru a suchu a nedostatku kyslíku uhynulo přes 100 tun ryb. Je to víc, než se čekalo. Škoda přesáhne pět milionů. Pracovníci Rybářství Hodonín již posbírali 85 tun leklých ryb.

V rybníku Nesyt na Břeclavsku kvůli suchu uhynulo až 100 tun ryb

11.08. 13:46

Sedlec - V rybníku Nesyt na Břeclavsku leklo až 100 tun ryb, škody půjdou do milionů korun. Důvodem úhynu je sucho, horko a snížená hladina rybníka, což způsobilo nedostatek kyslíku ve vodě. Na místě je 22 pracovníků rybářství, kteří leklé ryby odstraňují.

Vysoké teploty škodí i zvířatům. Řeky se oteplují, ryby hynou po tunách

01.08. 17:31

Berlín - Vlna veder v Evropě má už na svědomí lesní požáry, nízkou zemědělskou úrodu či zdravotní problémy řady lidí. Další obětí mohou být ryby, které se v příliš teplé vodě dusí.

Kokain v řekách škodí ohroženým úhořům, jsou hyperaktivní a mají poškozené žábry

02.07. 11:12

Londýn - Vědci zkoumající dopady drog upozorňují, že i stopové množství kokainu spláchnutého do řek škodí už tak ohroženým úhořům. Biologové je vystavili 20 miliardtinám gramu této drogy na litr vody po dobu 50 dní. Výsledek je alarmující, píše britský list The Guardian.

Riziko pro naše zdraví? Tři čtvrtiny mořských ryb v sobě mají plasty

21.02. 10:02

Londýn - Vědci našli plast v tělech téměř tří čtvrtin ryb, které žijí v hlubinách oceánu. Mnohé spolkly i několik drobných úlomků a třeba v žaludku 4,5 centimetrů dlouhé rybky z čeledi lampovníkovitých vědci objevili 13 kousků. Celkem bylo ve vnitřnostech ryb nalezeno 452 úlomků plastů a tedy v…

Špenát, ryby nebo rýže jsou zdravé? Odborníci vás rychle vyvedou z omylu

14.02. 08:04

Lidskému tělu svědčí víc věcí, než si ve skutečnosti myslíme. Ačkoliv odmalička posloucháme, jak je zdravá zelenina, ovoce nebo rybí maso, podle odborníků to není tak úplně pravda.

Umělá sladidla, sůl, kofein. Které věci tělu skutečně škodí?

Aktualizovali jsme 9.1.2018, 22:22, 09.01. 11:12

Vejce, umělá sladidla, kofein. To vše údajně našemu tělu škodí. Je to ale pravda? O řadě potravin totiž kolují mýty, které ale vědecké studie vyvracejí.

Nejpodivnější objevy a příhody roku 2017? Opilý cestovatel časem a ptáci konající satanistický rituál

05.01. 11:50

Rok 2017 byl plný podivných objevů. Některé byly skutečné a změnili část historie lidstva. Jiné byly bizarní a daly by se klasifikovat jako konspirační teorie. Jaký byl z pohledu nových objevů a vědy uplynulý rok? Přinášíme jich celkem 8. Čtyři z nich jsou naprosto pravdivé, další 4 se zakládají…

Češi už ryby na vánočním stole nechtějí? Tradicí se stávají vinné klobásy

10.12. 15:06

Praha - Přes veškerou snahu se státu nedaří přimět Čechy, aby více jedli ryby. Loňských 5,1 kg na osobu bylo nejnižší od roku 1995, uvádějí údaje Českého statistického úřadu. Loni spotřeba ryb meziročně klesla o 7,5 procenta.

České řeky jsou plné antidepresiv, má to vliv na chování ryb

01.12. 12:02

Vodňany - Výzkum fakulty rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity prokázal, že pstruhy v tocích, kam vyvěrají čističky odpadních vod, ovlivňují psychoaktivní látky. Ryby se méně bojí, což může vést k tomu, že se včas neukryjí před predátory.

Češi si o Vánocích připlatí, dražší už budou i kapři

09.11. 10:52

České Budějovice - Kapři z jižních Čech budou na předvánočním trhu o pár korun dražší než loni. Na sádkách se budou prodávat od 70 až do 89 korun. Důvodem je sucho, kvůli kterému vzrostly náklady na krmení.

Výlov rybníku Rožmberk začal. Kolik letos zaplatíme za vánočního kapra?

13.10. 09:43

Třeboň (Jindřichohradecko) - Třeboňští rybáři dnes zahájili třídenní výlov největšího českého rybníka Rožmberk s rozlohou 647 hektarů. Čekají výnos podobně jako v minulých letech, přibližně 160 tun tržních ryb.

Nejlepší kaviár na světě? Už není z Ruska a pochází z hybridních ryb

30.09. 15:40

Peking - Exportnímu trhu s kaviárem dlouho dominovalo Rusko a Írán díky jikrám z vyzy velké obývající Kaspické moře. Nyní je to ale Čína, kdo produkuje jedny z nejdelikátnějších rybích jiker na světě. Píše o tom agentury Bloomberg.

Jsou akvarijní rybičky hloupé? Jejich chování vědce překvapilo

30.09. 13:14

Londýn - Akvarijní rybičky mají podle vědců vlastní složité osobnosti. Například při umístění do neznámého prostředí mají paví očka různé strategie, jak se s touto stresující situací vyrovnat.

Planeta se učí žít s lidmi? Záhada mizejících plastů je rozluštěna

20.08. 11:24

Lidský odpad část končí v mořích, kde se pak plastové obaly shromažďují v určité skupiny, odpadové skvrny. Jedna z nich je například v Pacifiku. Vědci nyní objevili, že malé zbytky platů žerou ryby.

Ústřice v automatech: Prodejci chtějí poskytnou zákazníkům pochoutku 24 hodin denně

03.08. 17:42

La Rochelle – Francouzský ostrov Île de Ré v Biskajském zálivu chce zvýšit prodej ústřic. Ve snaze zvýšit prodej ústřic je tamní prodejci začínají nabízet i v prodejních automatech, aby si je zájemce mohl koupit i mimo otevírací dobu.

Film Hledá se Nemo: Ve skutečném světě by se Nemův otec změnil na jeho matku

24.07. 09:42

Londýn - Animovaný film Hledá se Nemo by skončil docela jinak, pokud by odrážel skutečný život rybek klaunů. Než by se Nemo a jeho otec Marlin vrátili z výpravy přes oceán, byla by z Marlina matka, napsal list The Sun.

Jediné jídlo může způsobit rakovinu jater. Ročně má na svědomí 20 tisíc lidských životů

Aktualizovali jsme 7.7.2017, 22:16, 06.07. 16:04

Některé pokrmy zdraví rozhodně neprospívají, nemusí přitom ale jít jen o jídla smažená čí mastná. Ani syrové maso či ryby nepatří k těm nejbezpečnějším, protože mohou obsahovat celou řadu škodlivých látek a parazitů. Jedna pochoutka je ale představuje extrémní riziko, ročně podle odhadů zabije 20…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie