Články k tématu: top 09

Za řízení proti Česku může Chovanec, Slováci byli inteligentnější, spustil Schwarzenberg

Aktualizovali jsme 10.8.2017, 22:13, 09.08. 11:43

Praha - Řízení, které Evropská unie zahájila proti Maďarsku, Česku a Polsku je podle Karla Schwarzenberga (TOP 09) důsledkem jednání ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD). Ten prý poškodil Českou republiku, sousední Slovensko jednalo inteligentněji.

Poslankyně Nina Nováková odstoupila z kandidátky TOP 09. Stranu podpořit nechce

31.07. 12:48

Praha - Poslankyně Nina Nováková odstoupila ze středočeské kandidátky TOP 09 do podzimních sněmovních voleb. ČTK dnes řekla, že kandidátku nechce podpořit svým jménem.

ANO drtí konkurenty. Koalice lidovců a STAN by před rozpadem získala 9,5 procent

28.07. 17:51

Praha - Sněmovní volby by v červenci vyhrálo podle volebního modelu agentury Median hnutí ANO s náskokem před druhou KSČM a třetí ČSSD. Koalice KDU-ČSL a STAN, jež se za krátký čas po svém vzniku rozpadla, by zůstala těsně pod desetiprocentní hranicí nutnou pro vstup do Sněmovny.

reklama

Pražská organizace SNK ED nepostaví kandidátku, místo toho podpořila do voleb TOP 09

24.07. 12:28

Praha - Pražská organizace strany SNK Evropští demokraté nebude v letošních volbách do Sněmovny stavět žádné kandidáty a podpoří TOP 09. Předseda pražské TOP 09 Martin Dlouhý tento krok uvítal.

Jak vstoupit do politické strany? Potřebujete hlavně trpělivost

20.07. 10:25

Praha - Nábor členů do českých politických stran je ve většině stran velmi podobný. Relativně jednoduše se dostanete do řad ODS, Pirátů a komunistů. Větší vytrvalost je třeba u Strany zelených a hnutí ANO Andreje Babiše, kde můžete na stranickou legitimaci čekat i přes půl roku.

TOP 09 spojila síly u Bursíkem: Na kandidátce bude sedm členů strany LES

13.07. 13:30

Praha - Na kandidátce TOP 09 pro podzimní volby do Sněmovny se objeví i sedm zástupců Liberálně ekologické strany (LES). Předseda LES Martin Bursík uvedl, že jeho strana nechce tříštit demokratické síly ve společnosti, a proto se rozhodla podpořit TOP 09.

Nový průzkum: Pád ČSSD se zastavil, na komunisty ale stále ztrácí

11.07. 09:15

Praha - Na přelomu června a července by se do sněmovny dostalo šest politických stran. Emotivní dopady vládní krize, která probíhala před prázdninami, oslabil. Hnutí ANO si drží vysoké preference, ČSSD mírně posílila. Zůstává však stále na třetím místě žebříčku za KSČM, která také mírně posílila. U…

Nový průzkum: ODS se dostala na druhé místo, ČSSD dál ztrácí

02.07. 13:56

Praha - Podle aktuálního průzkumu společnosti Kantar TNS pro Českou televizi by volby do Sněmovny nyní vyhrálo hnutí ANO s 33,5 procenty hlasů. ČSSD se propadla na čtvrté místo a koalice lidovců se STAN by v poslaneckých lavicích neusedla. Pro vstup do dolní komory potřebuje alespoň 10 procent, má…

Nový průzkum: ČSSD je až třetí, ANO suverénně vede. A co koalice KDU-ČSL a STAN?

28.06. 13:08

Praha - Jak ukázal volební model agentury Median, volby by v červnu vyhrálo hnutí ANO, které se vrátilo ke 27,5 procenta. Druhá by skončila KSČM s 15,5 procenta. ČSSD by dalo hlas 14 procent lidí, tedy stejně jako v květnu. Koalice KDU-ČSL a STAN by získala devět procent, do Sněmovny by se tedy…

Kalousek se pustil do Ruska: Je brutální, na demonstracích bijí děti. Nemáme právo mlčet

27.06. 14:31

Praha - Ruská policie před dvěma týdny zatkla více než 1000 demonstrantů, hlavně v Moskvě a Petrohradu. TOP 09 kritizuje, že se k zásahu nevyjádřila česká vláda. Dále požaduje, aby Sněmovna potlačení protestů odsoudila.

ANO válcuje ostatní strany. ČSSD a ODS jsou na tom skoro stejně

26.06. 14:57

Praha - Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) tradičně zjišťovalo podporu politických stran ve veřejnosti a ochotu zúčastnit se parlamentních voleb. Do dolní sněmovny by se momentálně probojovalo šest stran. Průzkum nepočítá s dvojkoalicí lidovců se STAN.

ČSSD se propadla za KSČM, ANO naopak dosáhlo vůbec nejlepšího výsledku

19.06. 15:26

Praha - V červnu by se do Sněmovny dostalo šest politických stran. Dopad vládní krize je i s měsíčním odstupem pro ČSSD a ANO dost dramatický, informuje agentura STEM. ANO posílilo a získává svůj vůbec nejlepší výsledek. ČSSD naopak oslabila a vykazuje výsledek dosud nejhorší. Na levici zatím…

Zeman bude po volbách bude usilovat o maximální roli, varuje Kalousek

Aktualizovali jsme 1.6.2017, 23:18, 01.06. 16:10

Praha - Podle předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska bude prezident Miloš Zeman po podzimních sněmovních volbách usilovat o to, aby hrál maximální roli. Strana chce voliče oslovit návrhy v oblasti vzdělávání a vědy.

Odejde Kalousek z čela TOP 09? O jeho osudu rozhodnou občané

01.06. 17:00

Praha - Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek spojuje svou budoucnost s výsledky říjnových sněmovních voleb. O novém vedení bude strana rozhodovat na podzimním sněmu po volbách. Do kampaně TOP 09 vloží 60 až 70 milionů korun. Už se do ní zapojil také čestný předseda Karel Schwarzenberg.

TOP 09 volá po rychlém přijetí eura. Už není čas váhat, volá Kalousek

01.06. 16:54

Praha - Zatímco šéf hnutí ANO Andrej Babiš vstup do eurozóny odmítl, TOP 09 je pro rychlé přijetí společné evropské měny. Uvedl to dnes předseda strany Miroslav Kalousek s tím, že existuje řada ekonomických důvodů, proč euro zavést v Česku.

S Kalouskem a komunisty spolupracovat nebudeme, tvrdí Babiš. Pak si kopl do ČSSD

01.06. 12:34

Praha - TOP 09 vyloučila spolupráci s ANO a komunisty během úterního startu předvolební kampaně. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš na to dnes zareagoval slovy, že nehodlá spolupracovat s komunisty ani se stranou Miroslava Kalouska.

Neuhneme, hlásá TOP 09 před volbami. Chce přijmout euro a snížit sociální pojištění

30.05. 14:47

Praha - Neuhneme (se zvýrazněným EU), je heslo TOP 09 pro podzimní volby do Sněmovny. Opoziční strana se vymezila proti prezidentovi Miloši Zemanovi. V programu slibuje voličům o osm procent nižší sociální pojištění, podporu podnikání, boj proti korupci, otevření penzijní reformy, investice do…

Kdo politikům vyhrává volby? Stranám pomáhají mocní hráči

30.05. 13:54

Praha - Kdo politikům vyhrává volby? Jde o volební týmy, které jsou složeny z různých mediálních expertů, analytiků a politických marketérů. Zaměřili jsme se na některé osobnosti, které v praxi vyhrávají volby politickým stranám. Často jde o lidi, kteří v průběhu času vypomáhají různým, často zcela…

ANO a ČSSD kvůli krizi přišly o přízeň části voličů. volit by šel jen každý druhý Čech

29.05. 14:38

Praha - Podle průzkumu agentury Focus by volby do Sněmovny nyní vyhrálo hnutí ANO se ziskem 28,5 procenta, druhá ČSSD by měla 17 procent. Obě strany během vládní krize ztratily část voličů. Koalice KDU-ČSL a hnutí STAN by měla 7,4 procenta hlasů. Do dolní komory parlamentu by se tedy nedostala, dle…

ODS šlape na paty sociálním demokratům, vítězem vládní krize je ANO. Nový průzkum

26.05. 13:13

Praha - V šetření realizovaném v květnu 2017 zjišťovalo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) podporu politických stran ve veřejnosti a ochotu zúčastnit se parlamentních voleb. Do dolní parlamentní komory by se dostalo šest stran.

Dominik Feri baví internet. Kajínka měla po propuštění zadržet módní policie

25.05. 14:36

Praha - Teplický radní Dominik Feri (TOP 09) je známý pro svůj smysl pro humor, který se nebojí veřejně prezentovat. Vyřádil se třeba na propuštění nejznámějšího vězně v Česku Jiřího Kajínka. Toho měla podle Feriho vtípku ihned po propuštění zadržet módní policie.

Pražskou kandidátku TOP 09 povede Schwarzenberg, z posledního místa bude o mandát bojovat i Feri

18.05. 14:10

Praha - Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg je v čele pražské kandidátky do podzimních sněmovních voleb. Na poslední, 35. místo, strana nominovala Dominika Feriho (29). Přesto se očekává, že by se mohl do poslanecké lavice díky preferenčním hlasům probojovat.

Politikům se nelíbí milost pro Kajínka. TOP 09 se ostře pustila do Miloše Zemana

12.05. 13:49

Praha - Prezident Miloš Zeman už má rozhodnutí o udělení milosti dvojnásobnému vrahovi Jiřímu Kajínkovi připraveno, aby ho podepsal po návratu z návštěvy v Číně. Politici v reakci zmiňují především předchozí slib hlavy státu, že jeho milosti se budou týkat jen omezeného okruhu humanitárních případů…

TOP 09 žádá odvolání Babiše, nového ministra z ANO nechce

09.05. 14:27

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes zopakoval, že ministra financí a šéfa ANO Andreje Babiše lze odvolat až poté, co bude vypovězena koaliční smlouva. Proti tomu se opět ohradila opoziční TOP 09. Nelíbí se jí ani to, aby byl případným novým ministrem financí opět člen ANO.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací