Články k tématu: top 09

První ANO, druhý Okamura a komunisté? Model Novy ukázal, kdo jak by strany mohly dopadnout

dnes 15:27

Praha - Televize Nova zveřejnila po uzavření volebních místností model, který naznačuje, že letos vyhrálo hnutí ANO se ziskem 26 až 27 procent hlasů. 

Kalousek se obrací na voliče: Nemusíte mě milovat, ale svou práci dělám kompetentně

včera 14:02

Praha - TOP 09, stejně jako ostatní strany, se poslední den před volbami pokouší přesvědčit voliče, aby straně odevzdali hlas. Na Čechy se se svým poselstvím obrátili dvě hlavní postavy TOP 09 - předseda Miroslav Kalousek a čestný předseda Karel Schwarzenberg.

TOP 09 si zoufá a je v koncích? Kampaň strany znechutila politiky, Kalousek prý neudržel nervy na uzdě

Aktualizovali jsme 19.10.2017, 22:17, 19.10. 16:28

Praha – S tím, jak kampaň finišuje, některé strany sáhly k drsnějším metodám. Pobouření vyvolala především TOP 09 a její šéf Miroslav Kalousek, na kterého se zlobí ODS i ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL).

reklama

Kampaň finišuje: Fiala vyzval k účasti ve volbách, ANO rozdávalo perníky

19.10. 17:35

Praha - ODS dnes v Praze ukončila kampaň před sněmovními volbami. Předseda strany Petr Fiala vyzval občany, aby šli k volbám a podpořili ODS, která podle něj může zastavit populisty a komunisty. Proti ANO se v závěrečném apelu na voliče vymezil šéf TOP 09 Miroslav Kalousek.

Česká herečka podpořila TOP 09: Bojím, že nás schramstne bratr z Východu, vysvětluje

19.10. 12:21

Praha - Známá herečka a držitelka Českého lva Eva Holubová se přidala k těm českým celebritám, která veřejně podpořili některou z politických stran. V novém videu přiznala, že volí TOP 09 Důvodem je prý postoj strany k Evropské unii.

Sněmovna diskutuje o lithiu. TOP 09 chce měnit surovinovou politiku, lidovci horní zákon

16.10. 14:25

Praha - Sněmovní strany před mimořádnou schůzí Sněmovny k memorandu o těžbě lithia navrhly různé kroky, jejichž společným jmenovatelem je zachování kovu pro českou výrobu. Smysluplnou debatu s konkrétním výsledkem ale zřejmě čekat nelze. Už v pátek budou volby.

Ruská propaganda se snaží ovlivnit volby v ČR? Kalousek ukazuje na Zemana a Babiše

13.10. 17:03

Praha - Do české předvolební kampaně se podle Miroslava Kalouska promítá i činnost ruské rozvědky a její propagandy. Vláda vzešlá z blížících se voleb by podle předsedy TOP 09 měla v povolebním období jasně stanovit termín přistoupení k evropské měně.

Kalousek si věří: TOP 09 chce získat přes 10 procent hlasů

13.10. 16:44

Praha - Společným jmenovatelem příští vlády by měla být podle šéfa TOP 09 Miroslava Kalouska liberální parlamentní demokracie a právní stát. Předvolební kampaň letos podle něj provází větší tlak i napětí než dříve.

ANO má pár dní před volbami velký náskok na ČSSD, popularita Pirátů a SPD roste

13.10. 10:17

Praha - ANO by nyní získalo 26,5 procenta hlasů, druhou ČSSD by volilo 15,7 procenta voličů. Vyplývá to z volebního modelu agentury Focus. Do Sněmovny by se dostalo ještě dalších šest stran. Volby se uskuteční příští pátek a sobotu.

Nejtransparentnější financování kampaně? Nejlépe si vedou Zelení a Piráti, propadli Svobodní i Okamura

Aktualizovali jsme 12.10.2017, 14:30, 12.10. 13:22

Praha - Podle organizace Transparency International (TI) mají nejtransparentnější financování kampaně Zelení a Piráti. Naopak problémy jsou prý u Strany práv občanů (SPO), Realistů, Svobodných a hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury.

Češi jsou před volbami zoufalí? Podle průzkumu často volí nejmenší zlo

11.10. 21:42

Praha - Největší šance na volební úspěch má stále hnutí ANO, druhou nejsilnější stranou může být ČSSD, ale i SPD, ODS nebo KSČM, do Sněmovny se mohou dostat i Piráti nebo STAN, před branami Sněmovny pak naopak může zůstat TOP 09, ale i lidovci. Vyplývá to z průzkumu agentury Sanep.

Průzkum ukázal zajímavé přelivy voličů, Jak moc změnili lidé za 4 roky svůj názor?

11.10. 14:16

Praha - Ze zářijového volebního modelu agentury Median vyplynulo, že 22 procent voličů ČSSD přešlo k ANO a 55 procent zvolí sociální demokracii znovu. Téměř desetina lidí, kteří v roce 2013 volili ČSSD, k volbám nepůjde, nebo ještě není rozhodnuta koho zvolit.

Zemřel náčelník krkonošské horské služby, při výstupu na Sněžku s TOP 09 mu selhalo srdce

11.10. 14:11

Praha - Náčelník krkonošské horské služby Adolf Klepš, který zkolaboval při předvolebním výstupu TOP 09 na Sněžku, v úterý zemřel. Klepš kandidoval jako nestraník v nadcházejících sněmovních volbách.

Populární česká herečka podpořila TOP 09: Prosazuje stejné hodnoty a názory jako já

Aktualizovali jsme 6.10.2017, 23:20, 05.10. 11:32

Praha – Před volbami podpořily stranu TOP 09 některé známé osobnosti. Bavič a herec Petr Čtvrtníček se objevil na videu s šéfem strany Miroslavem Kalouskem i místopředsedkyní TOP 09 Markétou Adamovou. V dalším videu se pak objevila herečka Tereza Brodská.

K urnám chce určitě téměř polovina voličů. Nejvíce by jich volilo ANO, černými koni jsou SPD a Piráti

06.10. 08:02

Praha - Volby do Sněmovny by na přelomu září a října vyhrálo hnutí ANO s 27,7 procenta hlasů, shodně kolem 12 procent by získali komunisté a sociální demokraté. Na čtvrté místo se v průzkumu agentury STEM/MARK vyhoupla Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury, do Sněmovny by se dostali ještě…

Čtvrtníček v klipech pomáhá TOP 09. Teď jde o všechno, tak se na to nevykašlete, žádá Kalousek

05.10. 09:59

Praha - Další dva předvolební spoty zveřejnila TOP 09 Miroslava Kalouska. Prolíná se jimi heslo "Neuhneme". Kromě předsedy strany rozmlouvá bavič a herec Petr Čtvrtníček také s místopředsedkyní Markétou Adamovou Pekarovou.

Studenti se vyzkoušeli volby. Jak by podle jejich hlasování vypadala Sněmovna?

05.10. 08:03

Praha – Pokud by do Poslanecké sněmovny volili pouze studenti středních škol, nejvíce křesel by získali Piráti. Ukázalo to hlasování, kterého se mohli zúčastnit žáci starší 15 let. Školní volby se uskutečnily dnes a v úterý. Věrně napodobovaly ty opravdové. 

Podpora stranám se dramaticky neměnila, nejvýrazněji propadla TOP 09

02.10. 20:52

Praha - Sociologové z Filozofické fakulty Karlovy univerzity připravili projekt Volební kyvadlo. Vyplývá z něj, že podpora českých voličů jednotlivým stranám se v letech 2014 až 2016 nijak dramaticky neměnila. Výjimku tvořily TOP 09 a ODS, které si míru voličské přízně vyměnily.

Šéf krkonošské horské služby zkolaboval při výstupu na Sněžku, první pomoc mu dával exministr Heger

01.10. 21:34

Hradec Králové - Náčelník krkonošské horské služby Adolf Klepš (53) dnes zkolaboval při výstupu na Sněžku, leží v kritickém stavu ve fakultní nemocnici v Hradci Králové.

Průzkum: ANO stagnuje, Piráti a SPD i TOP 09 ve Sněmovně

29.09. 10:52

Praha - Sněmovní volby by podle agentury Median vyhrálo hnutí ANO se ziskem 27 procent hlasů. Druhou ČSSD by volilo 13,5 procenta hlasujících. Do poslaneckých lavic by neusedli Starostové, Zelení i Svobodní. Šanci naopak mají Piráti a SPD.

Feri vyměnil TOP 09 za ANO? Malý vtípek vyvolal ostré reakce

28.09. 11:34

Praha - Satirická facebooková stránka zmátla poměrně velkou řádku voličů hnutí Andreje Babiše (ANO). Babiš na svém profilu sdílel fotografii skupiny TMBK, na které je vyobrazen mladý politik TOP 09 Dominik Feri s krabicí sáčků s koblihami s logem hnutí ANO.

TOP 09 obviňuje vládu ze systémové korupce, zakázky byly zadávány bez otevřené soutěže

26.09. 14:20

Praha - Za nynější vlády vzrostl objem i počet zakázek, které byly zadány bez otevřeného výběrového řízení, takzvaně z ruky. Tvrdí to opoziční TOP 09.

Nejvíce liberálními byli poslanci TOP 09 a ODS, ANO je ve vládě spíše vopozici

20.09. 13:54

Praha - Liberální institut dnes zveřejnil výsledky analýzy, která zkoumala liberálnost českých politiků v uplynulém volebním období. V čele jsou František Laudát, Michal Kučera (oba TOP 09) a Miroslava Němcová (ODS). Naopak meti nejméně liberální patří Zdeněk Syblík, František Adámek (oba ČSSD) a…

Už žádné dotace pro Babiše? Europarlament čeká hlasování, které se týká i Čechů

19.09. 10:27

Praha/Brusel - Evropský parlament čeká hlasování o zprávě o odpovědnosti, transparentnosti a integritě v orgánech EU. Tato zpráva vyzývá ke změně pravidel lobbování, definice střetu zájmů v rámci Evropského parlamentu, zvýšení transparentnosti v rámci evropských institucí, orgánů, úřadů a agentur.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací