Články k tématu: top 09

TOP 09 navrhuje, aby se EET netýkalo menších podnikatelů

27.04. 15:31

Praha - TOP 09 předložila novelu zákona o elektronické evidenci tržeb, v níž navrhuje, aby se EET netýkala podnikatelů s ročními příjmy do jednoho milionu korun. Opoziční strana se obává, že bez změny hrozí mnoha drobným podnikatelům krach.

Bývalý místopředseda TOP 09 založil novou stranu Dobra volba, slibuje srozumitelnou politiku

19.04. 12:56

Čeladná – Někdejší poslanec a do roku 2015 také místopředseda TOP 09 Pavol Lukša si založil novou stranu s názvem Dobrá volba. Ta by podle jeho slov měla nabídnout „jasnou a srozumitelnou politiku“.

Politici by rádi přidali na penzi, jenže není odkud

18.04. 12:05

Praha - Výše penzí je častým předmětem diskuzí a hádek nejen mezi poslanci a politiky, ale i v rámci široké veřejnosti. Zatímco lidé volají po co nejvyšších důchodech, politici jsou v tomto ohledu střídmí. Přiznávají sice, že by penze mohly být vyšší, není na ně ale kde vzít.

reklama

TOP09 opustil její místopředseda, nelíbí se mu Kalouskova politika

31.03. 08:56

Čeladná (Frýdecko-Místecko) - Kvůli politice, kterou razí předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, stranu opouští její bývalý dlouholetý místopředseda a starosta Čeladné Pavol Lukša.

Zvýšení mateřské pro ženy s vyššími platy vláda asi nepodpoří

19.03. 18:58

Praha – Vláda zřejmě zaujme negativní stanovisko k návrhu TOP 09. Ta žádá, aby  ženy s vyššími příjmy pobíraly vyšší peněžitou pomoc v mateřství.

Členové vlády by neměli být ovládajícími osobami ve firmách, navrhuje poslanec TOP 09

17.03. 10:23

Praha - Poslanec TOP 09 Martin Plíšek upravil svůj návrh, podle kterého by členové vlády nesměli být takzvanými ovládajícími osobami ve firmách. Omezení, které míří na ministra financí a majitele skupiny Agrofert Andreje Babiše (ANO), by se nově nemělo vztahovat na nynější představitele kabinetu,…

Poslanec Tureček byl vyloučen z TOP09. Co provedl?

10.03. 12:38

Praha - Sněmovní klub TOP 09 a Starostů dnes vyloučil ze svých řad poslance Karla Turečka. Opoziční frakce tak bude mít 25 členů. Ze strany TOP 09 odešel Tureček už loni v červnu. Podle médií se chystá přestoupit k hnutí ANO Andreje Babiše.

Na Sněmovně dnes najdete tibetskou i tchajwanskou vlajku, vyvěsila je TOP09

10.03. 09:52

Praha - Poslanci TOP 09 vyvěsili na Sněmovně tibetskou a tchajwanskou vlajku. Vlajky mohou lidé vidět pod okny jejich klubových prostor v paláci, který přiléhá k Malostranskému náměstí. Viset by tam měly podle informací ČTK celý dnešní den.

Kalouska popudil nový zákon o zakázkách, prý pomůže k větší korupci

09.03. 10:09

Praha - Nový zákon o zadávání veřejných zakázek, který dnes schválila Sněmovna, je podle opoziční TOP 09 prokorupční. Umožní vládě vynakládat více peněz bez kontroly, řekli dnes novinářům zástupci klubu TOP 09 a Starostů.

Schwarzenberg se vydal na Hrad a nestačil se divit: Vypadá jako obléhaná pevnost

07.03. 14:03

Praha – Čestný předseda TOP 09 a někdejší prezidentský kandidát Karel Schwarzenberg se vydal na Pražský hrad a nestačil se divit. Poukazuje na velká bezpečnostní opatření, která tam panují. Vracíme se prý do nedávné minulosti.

Kalousek ostře: Vláda jedná nemravně, když neomezila podnikání ministrů

04.03. 16:50

Praha - Vrcholem nemravného počínání je podle předsedy opoziční TOP 09 Miroslava Kalouska to, že dnes vládní poslanci ve Sněmovně odmítli pozměňovací návrh, který zakazuje, aby se o veřejné zakázky ucházely firmy členů vlády. ČSSD nejprve tvrdila, že návrh podpoří, dnes ráno své stanovisko změnila…

reklama
Fotogalerie