Články k tématu: UNHCR

Smrt ve Středomoří. Přes tisíc uprchlíků se utopilo při plavbě do Evropy

01.10. 13:53

Počet migrantů, kteří letos zahynuli při pokusu přeplout Středozemní moře směrem do některé z evropských zemí, překročil tisícovku. Informoval o tom dnes Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR).

Afrika na nohou. Přesouvají se tisíce uprchlíků

10.09. 21:01

Tisíce afrických uprchlíků z libyjských zadržovacích středisek se přesunou do Rwandy. Dnes se na tom dohodli zástupci Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR), Rwandy a Africké unie, uvedla agentura AFP. Německé humanitární plavidlo dnes zároveň předalo záchranné lodi Ocean Viking 34…

Invaze uprchlíků na Lesbos. Tolik migrantů sem čtyři roky nedorazilo

30.08. 19:14

Na řecký ostrov Lesbos v Egejském moři připlulo ve čtvrtek z Turecka 547 migrantů, což je nejvíce za jeden den od masové migrační vlny do Evropy z roku 2015. Informoval o tom dnes řecký deník Kathimerini. Podle údajů Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) se letos Řecko stalo opět hlavní…

reklama

Dobrovolník se vydal mezi migranty: Všude jsou hromady odpadků, ucpané záchody, špína, popisuje

Aktualizovali jsme 18.1.2019, 22:01, 18.01. 08:59

Podmínky, ve kterých žijí uprchlíci v evropských migračních táborech, jsou povětšinou velmi špatné. V zimě se ale situace ještě zhoršuje kvůli studenému počasí. Z Řecka dokonce přišla informace, že jeden migrant umrzl. Také na hranicích Bosny a Chorvatska je situace alarmující, píše německý server…

Rusko kritizuje odchod USA z Rady OSN pro lidská práva, je to prý chyba a cynismus

20.06. 17:30

Moskva - Odchod Spojených států z Rady OSN pro lidská práva (UNHRC) je podle Ruska chybou a "sprostým cynismem". USA prý poškodily svou reputaci ochránce lidských práv a ukázaly, že pohrdají v podstatě celou Organizací spojených národů.

USA odchází z Rady OSN pro lidská práva. Je to pokrytecké těleso sloužící vlastním zájmům, tvrdí

20.06. 08:06

Washington - Spojené státy dnes oficiálně oznámily, že odcházejí z Rady OSN pro lidská práva (UNHRC).

Pátý rok po sobě přibývá uprchlíků, denně své domovy opouští 44 tisíc lidí

19.06. 10:05

Ženeva - Ve světě bylo loni na útěku 68,5 milionu lidí, což je rekordní údaj pátý rok po sobě. Asi polovina běženců jsou děti. Velký podíl na vysokém počtu uprchlíků mají konflikty v Africe a také rohingská krize. Není pravda, že migrační krizí jsou postiženy vyspělé země.

Ve světě je rekordních 65,6 milionu běženců. Každý 113. člověk na světě je uprchlík

19.06. 11:16

Ženeva - Počet uprchlíků ve světě dosáhl loni rekordních 65,6 milionu lidí, což je o 300 tisíc víc než v roce 2015. Nejvíce osob uprchlo do jiných zemí ze Sýrie (5,5 milionu), z Afghánistánu (2,5 milionu) a z Jižního Súdánu (1,4 milionu).

Navracení migrantů? Hlavně je neposílejte do Maďarska, zachází tam s nimi špatně, apeluje UNHCR

12.04. 14:58

Ženeva/Budapešť - Evropské země musí zastavit vracení žadatelů o azyl do Maďarska kvůli stále se zhoršujícím podmínkám, kterým nově příchozí, včetně dětí, musí čelit. V pondělí to podle agentury AP uvedl Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR).

Hladomor v Africe a Jemenu se zhoršuje, hrozí další uprchlická krize

11.04. 13:55

Ženeva - OSN dnes opět varovala před hladomorem, který sužuje části Somálska, Jižního Súdánu, Nigérie a Jemenu. Kromě masových úmrtí hrozí další eskalace uprchlické krize.

reklama
Fotogalerie