Články k tématu: ÚOHS

ÚOHS vyšetřuje společnost ČD Cargo z účasti v kartelu, už sbírá důkazy

27.03. 12:49

Praha - Firma ČD Cargo je podezřelá, že se podílela na rozdělení trhu, cenové koordinaci a na výměně citlivých informací při poskytování přepravních a zasilatelských služeb. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) už v sídle společnosti zajišťovat případné důkazy.

ÚOHS nevymáhá zákon o významné tržní síle

16.03. 16:13

Olomouc - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) podle bývalého prezidenta Agrární komory ČR Miroslava Tomana důsledně nevymáhá dodržování zákona o významné tržní síle. Zisky obchodních řetězců rostou na úkor dodavatelů a zákazníků, kritizoval dnes Toman na sněmu agrární komory v Olomouci. Rok…

ÚOHS v roce 2016 uložil za chyby ve veřejných zakázkách pokuty ve výši 34 milionu korun

27.02. 13:15

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) loni mírně zvýšil pokuty za chyby ve veřejných zakázkách. Celkem uložil sankce za 34,4 milionu korun

reklama

Soud potvrdil pokutu 40 milionů korun pro RWE

16.02. 21:09

Brno - Energetická společnost RWE Supply & Trading CZ musí zaplatit pokutu 40 milionů korun, kterou dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za zneužití dominantní pozice na trhu. Potvrdil to dnes Krajský soud v Brně.

Policie nebude vyšetřovat případ Kleslové

16.01. 10:26

Praha - Česká pirátská strana před rokem podala trestní oznámení kvůli podezření, že některé státní společnosti a příspěvkové organizace platily někdejší místopředsedkyni ANO a bývalé starostce Prahy 10 Radmile Kleslové, aniž pro ně reálně vyvíjela činnost. To se nepotvrdilo, policie proto kauzu…

Mobilní operátoři O2 a Vodafone dostaly pokutu 99 milionů, ÚOHS se nelíbí jejich dohoda

09.01. 18:41

Praha - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uložil zatím nepravomocně pokutu mobilním operátorům Vodafone a O2 v úhrnné výši 99,1 milionu korun.

Společnost REWE provozující Billu musí zaplatit pokutu 24 milionu

02.01. 11:36

Brno - Německá společnost REWE Zentralfinanz, která provozuje například prodejny Billa, musí zaplatit pokutu 23,89 milionu. Trest dnes potvrdil Nejvyšší správní soud (NSS).

O2 se nelíbí výsledky zakázky na volání vězňů, podala podnět k ÚOHS

27.11. 11:13

Praha - Firma O2 podala k ÚOHS podnět kvůli prošetření veřejné zakázky na volání vězňů. Tu získala švédská Telia prostřednictvím společnosti BVfon Czech Telecommunication s výrazně nižší nabídnutou cenou volání.

Ministerstvo pro místní rozvoj dostalo pokutu půl milionu

25.11. 18:17

Praha - Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) podá rozklad proti půlmilionové pokutě od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za to, že zadalo aktualizaci Národního elektronického nástroje (NEN) pro zadávání veřejných zakázek v rozporu se zákonem bez předchozího uveřejnění.

Ústí nad Labem bude bez letecké záchranky. Sužbu zajistí vrtulník z Prahy

18.11. 14:54

Praha - Ministerstvo zdravotnictví zatím nesmí podepsat smlouvu na provoz letecké záchranky na stanovišti v Ústí nad Labem. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) vydal předběžné opatření. Informaci serveru Seznam.cz ČTK dnes potvrdil mluvčí ÚOHS Martin Švanda. Pokud by ministerstvo nemohlo…

Lesy ČR mohou pokračovat v podepisování smluv

Aktualizovali jsme 14.11.2016, 12:08, 14.11. 11:28

Brno - Státní podnik Lesy ČR (LČR) může pokračovat v podepisování smluv z třímiliardového lesnického tendru 2017+. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zastavil správní řízení, která vedl a zrušil předběžná opatření. ČTK to dnes řekl mluvčí úřadu Martin Švanda. LČR patří polovina lesů v zemi.

ÚOHS spustil černou listinu firem

14.11. 11:47

Brno - Blacklist firem, které se nemohou účastnit veřejných tendrů, vede od října Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Nově se na něj už mohou dostat jen účastníci kartelových dohod. Vyplývá to z informací, které ČTK řekl místopředseda ÚOHS Hynek Brom.

Lesy ČR nesmí uzavírat smlouvy z třímiliardového tendru. ÚOHS má k zákazu hned několik důvodů

17.10. 11:24

Praha - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zakázal státnímu podniku Lesy ČR (LČR) uzavírat smlouvy z třímiliardového lesnického tendru 2017+. Důvodem správního řízení je údajné porušení zásady transparentnosti, rovného zacházení a zákazu diskriminace. Lesy ČR s názorem antimonopolního…

Společnosti Paramo a Unipetrol RPA se žalobou proti ÚOHS u krajského soudu neuspěly

14.10. 09:34

Brno - Společnosti Unipetrol RPA a Paramo u Krajského soudu v Brně s žalobou neuspěly. Obě firmy podávaly oznámení proti postupu Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Resort práce musí za přemrštěné požadavky zaplatit 250 tisíc

21.09. 11:26

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) vydal pravomocné rozhodnutí, podle kterého musí ministerstvo práce zaplatit pokutu 250 tisíc korun. Resort stanovil diskriminační podmínky v tendru z roku 2011.

Předseda ÚOHS Rafaj zrušil pokutu 700 tisíc korun pro ČEPS

19.09. 17:54

Praha/Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj zrušil pokutu 700.000 korun pro společnost ČEPS, která v ČR provozuje energetickou přenosovou soustavu.

ÚOHS zahájil správní řízení s ministerstvem dopravy

12.09. 17:44

Praha - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zahájil správní řízení s ministerstvem dopravy kvůli prodloužení smlouvy se společností Kapsch na provoz mýtného systému bez soutěže. Posoudí, zda byl postup resortu v souladu se zákonem.

Krajský soud v Brně zamítl žalobu stavební společnosti Strabag

06.09. 16:46

Brno - Krajský soud v Brně zamítl žalobu stavební společnosti Strabag. Firma se u soudu neúspěšně bránila už ukončenému vyšetřování Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) z kartelu.

Zeman podepsal nové zákony: Bankovní účty budou v registru, mění se i pravidla hospodářské soutěže

06.09. 15:05

Praha - Všechny účty, které vedou tuzemské banky a záložny svým klientům, budou v centrálním registru, který povede Česká národní banka (ČNB). Příslušný zákon dnes podepsal prezident Miloš Zeman.

Hnutí STAN napadlo u ÚOHS prodloužení smlouvy na mýto

05.09. 16:35

Praha - Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) znovu napadlo u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) rozhodnutí ministerstva dopravy prodloužit bez tendru smlouvu na provoz mýtných bran s firmou Kapsch.

Starostové se bouří proti zvyšování poplatků za autorská práva

30.08. 21:33

Praha - Poslanci z hnutí Starostové a nezávislí (STAN) zvolení za TOP 09 žádají, aby zvyšování poplatků za autorská práva by mělo podléhat posouzení antimonopolního úřadu. Tento bod chtějí prosadit do novely autorského zákona, kterou projednává Sněmovna.

Vojenská pojišťovna dostala pokutu 1,8 milionu

18.08. 11:30

Brno - Pokuta 1,8 milionu korun od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pro Vojenskou zdravotní pojišťovnu je platná, potvrdil dnes Krajský soud v Brně.

RegioJet napadl u soudu dohodu státu s ČD

16.08. 10:49

Brno - RegioJet podal ke Krajskému soudu v Brně žalobu proti dohodě státu s Českými drahami na desetiletý provoz vlakové linky Brno - Břeclav - Olomouc.

Starostové měst a obcí budou demonstrovat před sídlem OSA

15.08. 12:28

Praha - Starostové měst a obcí budou 22. září demonstrovat před sídlem Ochranného svazu autorského (OSA). Chtějí tím vyjádřit svůj nesouhlas se zvýšením poplatků za autorská práva k hudbě, s nímž OSA pro příští rok počítá.

reklama
Fotogalerie