Články k tématu: Velvyslanectví USA

Hotovo: Americká ambasáda v Jeruzalémě otevřená, Palestinci se bouří

14.05. 16:34

Jeruzalém - Spojené státy prohlásily své velvyslanectví v Jeruzalémě za otevřené, oznámila agentura Reuters. Na místě odpoledne začal slavnostní ceremoniál přesunu ambasády v Izraeli z Tel Avivu, na němž má promluvit poradce prezidenta Donalda Trumpa a jeho zeť Jared Kushner.

Oslavy Dne Jeruzaléma: 30 tisíc Izraelců pochodovalo městem, zpívali vítěznou píseň z Eurovize

13.05. 22:05

Jeruzalém - Desítky tisíc Izraelců dnes pochodovaly v rámci oslav Dne Jeruzaléma ulicemi tohoto města. Akce se uskutečnila pouhý den před chystaným přestěhováním amerického velvyslanectví z Tel Avivu do Jeruzaléma, které podle očekávání kromě nadšení Izraelců vyvolá i protesty Palestinců. Na…

Izrael slaví, přesun americké ambasády do Jeruzaléma je tu

13.05. 18:24

Jeruzalém - Izraelské ministerstvo zahraničí dnes u příležitosti pondělního otevření velvyslanectví Spojených států v Jeruzalémě uspořádalo recepci, které se účastní mimo jiné dcera prezidenta Donalda Trumpa Ivanka s manželem. Podle listu Haarec pozvání izraelského premiéra Benjamina Netanjahua…

reklama

Historický moment je tu: Velvyslanectví USA bude od pondělí v Jeruzalémě

12.05. 10:23

Jeruzalém - V pondělí, na něž podle gregoriánského kalendáře připadne 70. výročí vzniku Izraele, přesunou Spojené státy své velvyslanectví z Tel Avivu do Jeruzaléma. Krok, o kterém v prosinci rozhodl prezident Donald Trump, ocenila izraelská vláda, ale pobouřil Palestince, podle nichž tak nemůže…

V Jeruzalémě se objevily první ukazatele k velvyslanectví USA, jsou ve třech jazycích

07.05. 13:13

Jeruzalém - V Jeruzalémě se začaly instalovat ukazatele směru k americkému velvyslanectví. Text na nich je tříjazyčný - v hebrejštině, arabštině a v angličtině. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Americký velvyslanec byl u Zemana. Upřímné přátelství, říká Ovčáček

18.04. 16:11

Praha - Prezident Miloš Zemam dnes na Hradě přijal amerického velvyslance Stephena Kinga. Zeman ani velvyslanec k jednání neposkytli komentář. Tématem setkání měly být aktuální události ve světě i česko-americké vztahy, řekl před schůzkou mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Ruská ambasáda je zklamána vydáním Nikulina do USA, advokát chce prověřit postup Pelikána

30.03. 16:35

Praha - Spojené státy vítají vydání ruského hackera Jevgenije Nikulina z Česka. Ruské velvyslanectví v Praze naopak vyslovilo politování. Advokát Martin Sadílek, který zastupuje Nikulina, považuje rozhodnutí ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO) o vydání Rusa do USA za nestandardní a "na…

Sobotka se setkal s novým velvyslancem USA Stephenem Kingem

11.12. 16:22

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se dnes setkal s novým americkým velvyslancem v Česku Stephenem Kingem. Jednali o česko-americké obchodní i obranné spolupráci a o nadcházejících oslavách 100. výročí vzniku Československa.

Trump přijede do Prahy? Velvyslanec USA naznačil, že se ČR dočká významné návštěvy

07.12. 17:02

Praha - Nový americký velvyslanec v ČR Stephen King chce podporovat hlavně ekonomické vztahy obou zemí. V příštím roce, kdy si budou Česko a USA připomínat sto let od navázání diplomatických vztahů, se Praha možná dočká návštěvy někoho z vysoce postavených členů vlády.

USA najaly firmu bývalého agenta KGB k ochraně velvyslanectví

11.11. 10:25

Washington - Americké ministerstvo zahraničí najalo soukromou firmu, kterou založil bývalý agent KGB Viktor Budanov, k ostraze velvyslanectví Spojených států v Moskvě a dalších diplomatických misí USA v Rusku. Informoval o tom zpravodajský server BBC News.

Stephen King přijel do Prahy, ujme se amerického velvyslanectví

07.11. 10:33

Praha - Budoucí americký velvyslanec Stephen King přijel v pátek do Česka. Funkce se oficiálně ujme poté, co předá pověřovací listiny prezidentovi Miloši Zemanovi. Termín jejich předání zatím nebyl stanoven. Předchozím ambasadorem byl od září 2014 Andrew Schapiro, jehož jmenoval tehdejší prezident…

Americké velvyslanectví v Turecku pozastavilo vydávání víz

08.10. 22:41

Istanbul - Velvyslanectví Spojených států v Turecku pozastavilo vydávání víz.

Byla by to samá práce a žádná zábava. Trumpová vysvětluje, proč se nestala velvyslankyní

13.09. 16:53

New York – Už od doby, kdy byl Donald Trump zvolen do Bílého domu, se mluvilo o tom, že americkou velvyslankyní v Česku by se mohla stát jeho bývalá žena Ivana. Tuto možnost otevřeně podpořil také prezident Miloš Zeman. Nakonec k tomu ale nedošlo, v květnu se objevila informace, že americkým…

Američané vykázali ze země kvůli záhadným útokům dva kubánské diplomaty

10.08. 08:54

Washington/Havana - Spojené státy vypověděly ze země dvojici kubánských diplomatů poté, co několik pracovníků americké ambasády v Havaně utrpělo zásadní fyzickou újmu.

Navržení Kinga jako velvyslance je dobrý signál pro vztahy USA s Českem, tvrdí Svoboda

11.07. 19:19

Praha - Bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda řekl, že brzké obsazení místa amerického velvyslance v ČR by bylo dobrým signálem pro vzájemné vztahy Prahy a Washingtonu. Prezident USA Donald Trump na post nominoval podnikatele a dlouholetého člena Republikánské strany z Wisconsinu Stephena Kinga.

Trump odložil stěhování amerického velvyslanectví do Jeruzaléma

01.06. 19:38

Washington - Americký prezident Donald Trump, který během své loňské předvolební kampaně sliboval přesunutí ambasády USA z Tel Avivu do Jeruzaléma, podepsal doložku k zákonu, která odsouvá stěhování nejméně o dalšího půl roku.

Trump zatím odloží přesun ambasády do Jeruzaléma

31.05. 21:56

Washington/Jeruzalém - Americký prezident Donald Trump sice stále podporuje přesunutí velvyslanectví USA v Izraeli z Tel Avivu do Jeruzaléma, stěhování ale zatím odloží.

Bude se americká ambasáda stěhovat do Jeruzaléma? Trumpův muž jednal s Netanjahuem

06.03. 08:45

Washington - Administrativa Donalda Trumpa vyjednává o možném přesunu americké ambasády z Tel Avivu do Jeruzaléma. Jak informovala agentura AFP, o kontroverzním plánu v neděli hovořil vlivný kongreman Ron DeSantis s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem a náměstkyní ministra zahraničních věcí…

Trump sliboval přesun ambasády USA do Jeruzaléma. Věc se ale má jinak

22.01. 21:27

Washington - Americký prezident Donald Trump před nástupem do úřadu avizoval, že chce přestěhovat ambasádu USA v Izraeli z Tel Avivu do Jeruzaléma. Bílý dům k tomu dnes uvedl, že je teprve v časné fázi jednání o realizaci záměru.

Schapiro v pátek skončí ve funkci velvyslance

17.01. 17:16

Praha - Americký velvyslanec Andrew Schapiro v pátek skončí ve funkci. Do Česka se ale bude vracet, protože jeho děti zde dokončí letošní školní rok. Schapira do Prahy vyslal Barack Obama, znají se ze studií práv na Harvardově univerzitě.

Zaorálek se obává: Česko bude dlouho čekat na nového velvyslance USA

16.01. 07:45

Praha - Šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek (ČSSD) se obává, že Česko bude dlouho čekat na nového amerického velvyslance. Celou situaci kolem odvolání všech velvyslanců budoucím americkým prezidentem Donaldem Trumpem považuje za bezprecedentní.

Velvyslanec USA Schapiro končí. Loučily se s ním desítky lidí

14.01. 22:06

Praha - Asi 40 lidí se dnes v Praze symbolicky rozloučilo s končícím americkým velvyslancem Andrewem Schapirem. Zazpívali mu Škoda lásky a píseň Goodbay Andrew složenou o něm.

Schapiro ocenil dobrovolníky, kteří pomáhali uprchlíkům

09.12. 11:45

Praha - Ambasáda USA v Praze udělila ve čtvrtek Cenu Alice Masarykové organizaci Pomáháme lidem na útěku (PLNU). Americký velvyslanec Andrew Schapiro tak ocenil nasazení, s nímž dobrovolníci pomáhali na tzv. balkánské cestě.

Budou USA posílat velvyslance bez praxe? Trumpová může být jen začátek

22.11. 13:23

Washington - List The Washington Post dnes napsal, že Ivana Trumpová, exmanželka nově zvoleného prezidenta USA, je pouze jednou z osobností bez diplomatických zkušeností, které se mohou stát velvyslanci. Také druhá Trumpova žena Marla Maplesová by mohla skončit na ambasádě, prý "kdesi v Africe".

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací