Články k tématu: Vlasy

Já z tebe zešedivím. Co se děje s vlasy při stresu? Vědci vyřešili záhadu

23.01. 09:37

Legenda praví, že Marii Antoinettě zbělaly vlasy přes noc, než byla popravena gilotinou za francouzské revoluce v roce 1793. Francouzská královna, kterou potkal tragický osud, tak zřejmě jevila příznaky těžké formy šedivění vlasů v důsledku stresu. Biologické mechanismy, které takové šedivění…

Spíte s rozpuštěnými vlasy? Děláte zásadní chybu

Aktualizovali jsme 28.1.2019, 22:17, 26.01. 14:24

Nehty, zdravě vypadající pleť. To vše je důležité pro krásku ženy. Zásadní je ale také koruna naší krásy - tedy vlasy. Zdravé a udržované vlasy hrají jednu z klíčových úkolů a vytvářejí jedinečný a atraktivní image. Ženy přitom v péči o vlasy dělají řadu chyb.

Myjete si každý den hlavu? Svému tělo rozhodně neprospíváte

Aktualizovali jsme 3.8.2018, 13:12, 03.08. 06:00

Mytí hlavy, či přesněji umývání vlasů je věc, kterou v dětství nesnášela většina z nás. S přibývající dospělostí si ale většina lidí uvědomila, že při péči o své zdraví a zevnějšek se nelze věnovat pouze kůži, patřičnou péči je také třeba dopřát vlasům. Je ale proto skutečně dobré mýt je co…

reklama

Co způsobuje padání vlasů? Vědci přišli s objevem

14.04. 10:06

Washington - Po celé roky mnozí lidé věřili, že geny mužského plešatění se předávají prostřednictvím chromozomu X z matky na syna. Lidová moudrost radila nevěstě podívat se na muže v příbuzenstvu z matčiny strany ženicha, aby si udělala představu o tom, jak bude její milovaný časem vypadat. Ovšem…

Našli jste si první šedivé vlasy? Může to být ukazatel vážných zdravotních problémů

22.01. 10:41

Pánové, šediví vám vlasy? Pak byste podle vědců měli být ve střehu. Změna barvy vaší kštice totiž může podle nových výzkumů úzce souviset se zvýšením rizikem výskytu některých zdravotních problémů

Proč nám vypadávají vlasy? A můžeme tomu zabránit?

05.11. 08:41

Japonští odborníci našli gen, který je zodpovědný za opakovanou ztrátu srsti u myší. Jsou přesvědčeni, že jejich objev pomůže vysvětlit, proč někteří lidé trpí tzv. cyklickou alopecií, při níž přicházejí o vlasy i ostatní tělní porost.

Objevili se u vás vši? Neposlouchejte babské rady, některé mohou být nebezpečné

25.08. 10:13

Takřka každý rok zasáhne Česko epidemie vší, drobných parazitů, kteří dokáží pořádně potrápit hostitele a znepříjemnit život celé jeho rodině. Zatímco v dřívějších dobách bylo nejjednodušší zasažené vlasy ostříhat, dnes se k tomuto radikálnímu kroku přistupuje jen v ojedinělých případech. Možností,…

Pozor na mytí vlasů. Po jaderném výbuchu vás může zabít

Aktualizovali jsme 19.8.2017, 20:10, 19.08. 16:24

Pokud by se stalo to nejhorší a došlo by k jadernému výbuchu z jedné nebo druhé strany, lidé v oblasti dosahu by podle vědců rozhodně neměli používat kondicionér.

Vlasy v létě vyžadují speciální péči. Myslíte na ni?

09.08. 20:36

Praha - Každá žena by o sebe měla pečovat a o vlasy nevyjímaje. Neopomeňte, že v létě jsou vlasy náchylnější a je proto nutné zintenzivnit péči o ně.

Zachrání lidské vlasy před přírodními katastrofami?

Aktualizovali jsme 16.7.2017, 21:12, 16.07. 12:05

Podle nového australského výzkumu by mohly vlasy být řešením přírodních katastrof, jako jsou ropné skvrny. Darovali byste vlasy na záchranu života v moři?

Už žádná pleš? Nový objev může změnit životy miliónům lidí

27.05. 13:23

Vědci hlásí, že díky jejich náhodnému objevu zřejmě bude možné efektivně léčit vypadávání vlasů. Plešaté hlavy by tak již brzy mohly být minulostí.

Nový život: Uprchlice z Mosulu mají v táboře k dispozici i kadeřnictví

27.02. 11:21

Irbíl (Irák) - Nůžky, kartáče a vosk nahřívaný v hrníčku. Je to skoro nic, ale Kurdka Šnúr Chezríová říká, že s tím dělá zázraky. Své dovednosti nabízí ženám v uprchlickém táboře východně od iráckého Mosulu.

Chraňte si pokožku před mrazem, poradíme jak

13.01. 07:30

Praha - Krajina je v posledních dnech, týdnech jako vystřižená z ruského filmu. Sníh všude kam oko dohlédne a mráz kreslí na okna domů roztodivné obrazce. Nezapomeňte ale ve vší té kráse myslet na komfort vaší pokožky.

Po čem muži touží? Takhle vypadá ideál ženské krásy

30.12. 17:12

Praha - Nikdo z nás není dokonalý. To je známa věc. Navíc má každý člověk jiný vkus. Jak se říká, proti gustu, žádný dišputát. Muži ale mají jasnou představu, jak by měla krásná žena vypadat. A nebo spíše neměla?

Bradavky a pohlavní orgány mají jinou barvu než zbytek těla? Vědci zjistili proč

20.09. 17:19

New York – Každého člověka při pohledu do zrcadla napadá spousta otázek souvisejících se vzhledem či fungováním těla. Spousta lidí se odpovědi na své trápení snaží hledat na internetu, většinou proto, že se stydí je vyslovit nahlas. Jednou takovou prastarou otázkou, která trápí spousty lidí je:…

reklama
Fotogalerie