Články k tématu: vrtulníky

Tragédie na Náchodsku: Vrtulník se zřítil a začal hořet, zemřeli dva lidé

Aktualizovali jsme 22.3.2019, 14:57, 22.03. 10:47

Při pádu vrtulníku u Slavoňova na Náchodsku dnes dopoledne zemřeli dva lidé. Byli to zahraniční pilot ve výcviku a český instruktor, zaměstnanec letecké firmy DSA. Zřícený vrtulník nebyl záchranářský, šlo o cvičný let. ČTK to řekl Daniel Tuček z firmy DSA, která byla provozovatelem zříceného stroje…

RAH-66 Comanche byl technický zázrak, na který nikdo neměl

Aktualizovali jsme 12.1.2019, 17:14, 11.01. 11:30

V historii letectví je mnoho strojů, které předběhly svoji dobu. Mezi nimi nepochybně vyčnívá prototyp bitevního a průzkumného vrtulníku Boeing–Sikorsky RAH-66 Comanche. Stroj byl natolik pokročily a natolik sofistikovaný, že 15 let od ukončení jeho vývoje, se nic podobného dosud do vzduchu…

V Súdánu havaroval vrtulník, zemřelo pět představitelů státu

09.12. 17:14

Nejméně pět vysokých představitelů východosúdánského státu Kadárif přišlo dnes o život při zřícení vrtulníku, s nímž byli na bezpečnostní obhlídce regionu. Informovala o tom súdánská média, přičemž podle agentury SUNA zahynulo dokonce minimálně sedm místních činitelů.

reklama

V Istanbulu se do obytné čtvrti zřítil vrtulník armády, zahynuli čtyři vojáci

26.11. 12:30

V Istanbulu se dnes do obytné čtvrti zřítil vrtulník turecké armády, zahynuli čtyři vojáci a další voják utrpěl vážná zranění. Informovala o tom agentura Anadolu. Podle prvních informací na zemi po pádu helikoptéry nebyl nikdo zraněn.

Tragédie v Afghánistánu: Vojenská helikoptéra se zřítila v horách, zahynulo 25 lidí

31.10. 10:56

V Afghánistánu se dnes zřítila helikoptéra afghánské armády, zahynulo všech 25 lidí na palubě.

V Kolumbii se zřítil vrtulník, zahynuli čtyři vojáci

20.10. 21:35

Čtyři kolumbijští vojáci zahynuli při zřícení armádního vrtulníku na západě země. O život přišli při operaci proti pašerákům drog v provincii Cauca, oznámilo dnes kolumbijské ministerstvo obrany. Na místo neštěstí byli vysláni zvláštní vyšetřovatelé, aby se pokusili zjistit příčinu nehody.

V nepálských horách se zřítil vrtulník, zemřelo 6 lidí

08.09. 15:12

Káthmándú - Vrtulník se sedmi lidmi na palubě se dnes zřítil v Nepálu. Nehoda zaviněná zřejmě špatným počasím se stala osudnou šesti osobám, jedna žena přežila, oznámily podle agentury DPA místní úřady. Mezi mrtvými je i pilot stroje a japonská turistka, sdělil ředitel mezinárodního letiště v…

Proč spadl vrtulník v Plzni? Vyšetřovatele čeká náročná práce

06.09. 14:18

Plzeň - Zhruba do konce roku by chtěli vyšetřovatelé Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod (ÚZPLN) určit příčinu středeční nehody vrtulníku Robinson v Plzni, při níž zemřeli čtyři lidé. ČTK to dnes řekl zástupce ředitele a vedoucí letového oddělení ústavu Josef Bejdák. Vyšetřování je…

Hasiči v Plzni vyprošťují vrak zříceného vrtulníku. Při neštěstí zemřel Čech a tři cizinci

06.09. 10:09

Plzeň - Hasiči v Plzni se připravují na vyzvednutí vraku vrtulníku, který spadl ve středu odpoledne na prázdnou halu v průmyslové zóně Borská pole na západním okraji Plzně. Ve stroji zahynula žena a tři muži - Čech a tři cizinci. Hasiči se pokusí vrak vrtulníku, který zůstal částečně zachycený o…

V Japonsku se v pátek zřítil záchranný vrtulník, devět lidí zahynulo

11.08. 14:23

Tokio - V centrální Japonsku se v pátek zřítil záchranný vrtulník. Zahynulo všech devět lidí na palubě. Posádka měla během dvouhodinového letu pozorovat zprovoznění nové horské stezky.

Tohle jsou zbraně, které ovlivní blízkou budoucnost lidstva?

Aktualizovali jsme 18.7.2018, 13:19, 18.07. 09:23

V průběhu posledních několika desítek let se obraz války příliš nezměnil. Kulomety nahradily modernější automatické zbraně, staré tanky vystřídaly novější modely a letadlové lodě brázdí moře už několik desítek let. Armády světových mocností ale neustále modernizují svou výstroj a už za pár let…

Na východě Slovenska se zřítil vrtulník. V troskách zahynul podnikatel a otec známého hokejisty

08.07. 15:51

Prešov - Ve Veľkém Šariši na východě Slovenska se v sobotu večer zřítil vrtulník Robinson R44. Zahynul pilot, prešovský podnikatel Marián Troliga. Ten v regionu zaměstnává při výrobě autobusů a náhradních dílů a rovněž v dopravě asi 450 lidí.

V Chicagu spadl záchranářský vrtulník, přepravovaný pacient je v kritickém stavu

08.07. 10:57

Chicago - Poblíž rušné silnice v Chicagu se v sobotu večer zřítil vrtulník záchranné služby Eurocopter 135. Čtyři lidé jsou zraněni, stav jednoho z nich je kritický.

Show vrtulníků v Hradci Králové měla úspěch, přišlo 30 tisíc lidí

12.05. 21:19

Hradec Králové - Letošní 17. ročník Helicopter Show a Rally Show, který se konal pro veřejnost dnes na letišti v Hradci Králové, navštívilo kolem 30.000 diváků. Sledovat mohli skupinové lety, simulované nehody i společný závod strojů ve vzduchu i na zemi. ČTK to řekl Daniel Tuček z firmy DSA, která…

Ruský vojenský vrtulník se zřítil v Sýrii, piloti nehodu nepřežili

08.05. 10:28

Damašek/Moskva - Na východě Sýrie se v noci na dnešek zřítila ruská vojenská helikoptéra, oba piloti zemřeli. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na ruské ministerstvo obrany. Podle něj mohla být příčinou neštěstí technická závada. Během týdne jde o druhou nehodu ruského vojenského letadla v…

V ruském Chabarovsku se při výcviku roztříštil vrtulník, šest lidí zemřelo

11.04. 15:49

Moskva - V Chabarovsku na ruském Dálném východě dnes havaroval vrtulník, zahynulo šest osob. Úlomky ze stroje se rozlétly až do vzdálenosti jednoho kilometru.

Na jihu Senegalu havaroval vojenský vrtulník, šest lidí zemřelo

15.03. 08:10

Dakar - V jižním Senegalu ve středu večer havaroval vojenský vrtulník. Nehoda si vyžádala šest lidských životů a 14 osob bylo zraněno. Tři vážně zranění byli přepraveni do nemocnice ve městě Kaolack.

Do řeky v New Yorku spadl vrtulník, nejméně dva mrtví

12.03. 08:02

New York - V New Yorku se v neděli večer do řeky East River zřítil vrtulník. Zahynuli dva lidé a tři další se nacházejí v kritickém stavu. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na mluvčího starosty.

V Čečensku havaroval ruský vrtulník, po nárazu do skály zemřelo šest lidí

07.03. 17:00

Moskva - V autonomním Čečensku na jihu Ruska se dnes zřítil ruský vrtulník Mi-8. Podle agentury Interfax zahynulo šest lidí a další člověk utrpěl zranění.

Na jihovýchodě Francie se srazily vojenské vrtulníky, nejméně pět lidí zemřelo

02.02. 11:56

Paříž - Na jihovýchodě Francie se dnes srazily dva vojenské vrtulníky, zahynulo nejméně pět lidí. Havarované stroje patřily armádní letecké škole v Cannet-des-Maures nedaleko Saint-Tropez. Příčina neštěstí se vyšetřuje.

Při havárii vrtulníku v USA zahynul někdejší zimbabwský opozičník

18.01. 22:17

Albuquerque (USA) - Při havárii vrtulníku na jihu Spojených států zemřel Roy Bennett, výrazná postava zimbabwské opozice v době autokratické vlády Roberta Mugabeho.

Při letecké havárii zemřela sestra prezidenta Hondurasu

17.12. 09:41

Tegucigalpa - Sestra honduraského prezidenta Hilda Hernándezová a dalších pět osob zemřelo v sobotu při havárii vrtulníku v kopcích poblíž hlavního města Tegucigalpa.

Povstalci v Sýrii sestřelili vrtulník, dva lidé zahynuli, oznámil SOHR

01.12. 17:35

Damašek - Povstalci dnes v Sýrii blízko Golanských výšin sestřelili vrtulník syrské armády, dva členové posádky zahynuli. Oznámila to Syrská organizace pro lidská práva (SOHR) Damašek se k incidentu zatím nevyjádřil.

Letecká tragédie v Japonsku: Na vesnici se zřítil vrtulník, čtyři lidé mrtví

08.11. 13:59

Tokio - V hornaté oblasti středního Japonska se dnes zřítil vrtulník, zahynuli čtyři lidé. Příčina neštěstí není známa. Policii na místo přivolali místní svědci.

reklama

Fotogalerie