Články k tématu: zajímavosti

Britský princ George dostal neobvyklý dárek. Malta se zlobí a chce ho zpátky

28.09. 17:05

Malta bude po Británii žádat vrácení zubu obřího prehistorického žraloka, který minulý týden daroval britský přírodovědec sir David Attenborough princi Georgeovi, pravnukovi královny Alžběty II. Informoval o tom dnes deník Times of Malta.

Boží buňka. Kostel přišel s originálním řešením, jak zabránit šíření covidu

28.09. 08:42

Kostely v Kanadě, které musely být v době pandemie zavřené, sázejí na originálnost, aby se mohly znovu otevřít. V Ottawě v jednom z nich zřídili "boží buňku" ze skla, kde se mohou věřící zcela bezpečně modlit. Píše o tom agentura AFP.

Těhotná ženy se statečně vrhla do moře, zachránila manžela před žralokem

25.09. 08:12

Těhotná turistka zachránila svého manžela před útočícím žralokem v moři u souostroví Florida Keys, uvedl server BBC News s odvoláním na místní policii. Žena bez zaváhání skočila do vody a krvácejícího muže dostala do bezpečí.

reklama

Surfař ztratil na Havaji prkno. Neuvěříte, kde se po dvou letech "vynořilo"

21.09. 12:27

Američan Doug Falter spadl při surfování do moře u havajských břehů před dvěma lety. Jemu se sice nic nestalo, zato přišel o prkno, které uplavalo. Smířil se s tím, avšak teď ke svému úžasu zjistil, že prkno překonalo 8000 kilometrů a "vynořilo" se u ostrůvku u jihofilipínské provincie Sarangani.…

Vrah se odmítl smířit s třetím doživotním trestem. Domáhá se vlastní popravy

20.09. 11:50

Vězeň, jenž si v americkém státě Indiana odpykává za vraždy dva doživotní tresty, požádal o trest smrti. Učinil tak u soudu poté, co zabil spoluvězně, oznámila agentura AP.

Francouz chtěl zabít mouchu, výsledkem byl ničivý výbuch

07.09. 08:05

Zdemolovanou kuchyní a poškozenou střechou skončila o víkendu snaha jistého francouzského seniora zabít mouchu poletující v jeho domě. Muž se ji pokoušel zneškodnit elektrickou plácačkou, ta ale spustila explozi plynu, informoval web BBC. Majitel domu ve vesničce Parcoul-Chenaud nedaleko Bordeaux…

Docentka afrických studií předstírala, že je černoška. Její studenti jsou v šoku

04.09. 17:07

Americká vysokoškolská pedagožka, která vyučovala africká a latinskoamerická studia a označovala se za černošku, nyní přiznala, že lhala. Informoval o tom dnes zpravodajský web CNN.

Rozvášnění hadi prolomili strop domu, patrně soupeřili o samičku

01.09. 17:10

Velký šok zažil po návratu domů muž v australském Queenslandu. Dva vypasení hadi, kteří patrně soupeřili o samičku, mu totiž prolomili strop. Jednoho hada našel majitel domu David Tait v ložnici, druhý se mu plazil v obýváku. Společně samečci vážili úctyhodných 22 kilogramů. Informoval o tom dnes…

Německá policie řešila kuriózní "krádež" auta

31.08. 08:48

Kuriózní "krádež" auta, ze které se vyklubala záměna, řešili policisté v Německu. Dvacetiletý mladík ohlásil v sobotu odcizení vozu z parkoviště u supermarketu.

Město zasáhla "čokoládová pohroma". Z nebe pršelo kakao

18.08. 13:03

Ve švýcarském městě Olten pršelo z nebe kakao. Nevšední jev jako vystřižený z příběhů Alenky z říše divů má prozaické vysvětlení: porouchanou ventilaci místní továrny na čokoládu, informovala švýcarská média.

Portugalský prezident je za hrdinu. Během dovolené zachránil v moři dvě ženy

17.08. 08:32

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa o víkendu pomohl zachránit dvě mladé ženy, které v moři spadly z převrhnuté kánoe. Informoval o tom deník La Vanguardia. Incident se stal v jihoportugalském regionu Algarve, kam jedenasedmdesátiletý prezident přijel strávit část dovolené.

Gastronomická kuriozita: Zapadlá vesnice má víc restaurací na obyvatele než Paříž

14.08. 08:27

Kdybyste měli hádat, které ruské město se může pochlubit nejlepšími restauracemi, nejspíše byste vybírali mezi Moskvou a Petrohradem. Ale nejúspěšnější gastro scéna - alespoň pokud jde o její růst - není v žádném městě. Ves Umjot v Mordvinsku, ležícím na půli cesty mezi Moskvou a Volhou, má tři…

Poklad z Tachovska má hodnotu čtyři miliony. Ve středověku byste za něj koupili celou vesnici

12.08. 14:23

Poklad 435 zlatých a stříbrných mincí ze 14. století, které našli 23. března dva lidé v lese asi pět kilometrů západně od kláštera Kladruby na Tachovsku, má historickou hodnotu kolem čtyř milionů korun. V době svého, zřejmě chvatného, uložení do země ke konci 70. let 14. století by si za ně majitel…

Těhotná žena nestihla dojít do nemocnice v Třinci, porodila na parkovišti

Aktualizovali jsme 10.8.2020, 22:06, 10.08. 14:48

Netradiční zážitek z porodu mají za sebou manželé, kteří nestihli dojít do porodnice a matka Monika porodila své třetí dítě na parkovišti před třineckou nemocnicí. S nečekaně rychlým porodem své ženě musel pomoci manžel. Novináře o tom dnes informovala mluvčí nemocnice Irena Sikorová Nožková.

Pomalejšího přítele medvědovi neobětujte, radí správa parků v USA

09.08. 08:47

Ten, kdo v přírodě narazí na medvěda, by neměl obětovat svého pomalejšího přítele a sám se spasit útěkem, napsala v žertovné nadsázce správa amerických národních parků na facebooku. Tváří v tvář šelmě by lidé podle ní měli zvolit pomalý ústup stranou. Medvěda tak budou moci stále pozorovat a…

Divočák ukradl nudistovi laptop, nastala zběsilá honička. Fotky jsou hitem internetu

08.08. 09:52

Sociální sítě se baví fotografiemi zachycující neobvyklou honičku: nudista se u berlínského jezera Teufelssee pustil za divočákem, který mu utekl s jeho laptopem. Snímky na facebooku zveřejnila jedna z přítomných rekreantek.

V Azovském moři zachránili holčičku. Plula na nafukovačce, svůj výlet prospala

30.07. 08:47

Záchranáři na jihu Ruska zachránili malé děvčátko, které spalo na nafukovacím lehátku v tvaru labutě v Azovském moři, tři kilometry od břehu. Uvedla to agentura Interfax s odvoláním na ministerstvo pro mimořádné situace.

Svatba či oslava narozenin na netradičním místě? Pražské letiště nabízí novou službu

16.07. 15:27

Netradiční program nabízí v létě letiště Václava Havla v Praze. Na letišti mohou nyní lidé oslavit narozeniny, uspořádat svatbu nebo se zúčastnit exkurze po letišti či do hasičské stanice. Vedení letiště se pro netradiční krok rozhodlo vzhledem k aktuálnímu malému provozu, který ovlivnila situace s…

Kuriózní zásah hasičů: Zvětralé pivo a mrtvý pták způsobili poplach

15.07. 09:44

Zápach ze zvětralého piva v kombinaci s mrtvým ptákem zapříčinil v německém Severním Porýní-Vestfálsku rozsáhlou akci hasičů, kteří si zlatavý mok spletli s nebezpečnou chemikálií. Místní hasičský sbor hovoří o "nejpodivnějším zásahu za poslední léta", uvedla agentura DPA.

Pozůstatek dávné letecké nehody? Mont Blanc vydal tajemství

14.07. 11:57

V tající mase ledovce pokrývajícího nejvyšší evropskou horu Mont Blanc byly nalezeny indické noviny z roku 1966, informuje na svých internetových stránkách britská BBC. Zřejmě se tam dostaly při leteckém neštěstí ze zimy roku 1966, kdy se v oblasti zřítil stroj společnosti Air India.

Pomocník při pandemii: Obyvatelé města využívají "služeb" psa

13.07. 10:06

Svažitými ulicemi kolumbijského města Medellín pobíhá osmiletý labradorský retrívr Eros, který v zubech drží slaměný košík plný zeleniny, ovoce a baleného jídla. Roznáší je zákazníkům večerky El Porvernir, kterým během koronavirové krize ulehčuje dodržování opatření proti koronaviru.

Polák na útěku s pumou se po třech dnech vzdal. Jak dopadl jeho mazlíček?

12.07. 21:10

Tři dny se ve Slezském vojvodství na jihu Polska ukrýval před úřady muž, který u sebe ilegálně choval pumu. V pátek i se zvířetem utekl do volné přírody před pracovníky zoologické zahrady, kteří si z rozhodnutí soudu v doprovodu policie pro šelmu přišli. Nyní se už sám přihlásil policii a svého …

Opilý Němec si spletl červa se zmijí, uštkla ho do jazyka

07.07. 08:59

Kuriózní zásah si o víkendu připsala horská služba v rakouských Alpách, kde pomáhala Němci, kterého uštkla zmije do jazyka.

Policie otevřela kontejner s ananasem. To, co našla, jí vyrazilo dech

26.06. 12:48

Nizozemská policie našla v kontejneru s ananasem zhruba 780 kilogramů kokainu. S odvoláním na finanční policii o tom dnes informovala agentura DPA.

reklama
Fotogalerie
google-site-verification: google572aa3d56eb08979.html