Články k tématu: zaměstnanci

Pastorační asistentka s církví vedla spor o výpověď, ÚS se jí zastal

19.09. 11:53

Brno - Žena, která pracovala pro Arcibiskupství pražské jako pastorační asistentka, se domáhala určení neplatnosti výpovědi. Soudy ale dospěly k závěru, že se sporem nemohou zabývat s ohledem na autonomii církve. Do kauzy se vlořil Ústavní soud (ÚS) a ženy se zastal.

Odboráři z ČR i ciziny se shodují: Nižší mzdy v nových zemích EU jsou skandální

14.09. 16:33

Praha - V Praze se dnes konalo setkání předáků evropské, německé, rakouské a české odborové centrály. Je podle nich skandální, když zahraniční firmy zaměstnancům v nových členských zemích EU vyplácejí výrazně nižší mzdy než doma.

Výdělky ve veřejné sféře rostly rychleji než ve firmách

13.09. 18:30

Praha - Ve veřejných službách rostl průměrný plat v posledních letech rychleji než průměrná mzda v soukromém sektoru. Stát tak svým zaměstnancům přidával v průměru víc než firmy svým lidem. 

reklama

Nezaměstnanost může spadnout pod 4 procenty už v září, míní ekonomové

08.09. 12:15

Praha - Nezaměstnanost v Česku bude v dalších měsících ještě klesat, v září by mohla klesnout pod čtyři procenta. Napětí na trhu práce tak podle ekonomů vzroste, což povede k dalšímu růstu mezd.

Jak je to s monitorováním zaměstnanců? Soud pro lidská práva naznačil

05.09. 17:59

Praha - Evropský soud pro lidská práva (ESLP) dnes dospěl k závěru, že byla porušena soukromá práva rumunského zaměstnance, kterého zaměstnavatel propustil za používání pracovní elektronické korespondence k soukromým účelům. Podle advokáta Jána Jaroše to ale neznamená, že zaměstnavatelé nemohou své…

Zeman podepsal nové zákony. Schválil ošetřovatelské volno nebo nižší limity pro doplatky za léky

04.09. 14:55

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes podepsal několik zákonů. Lidé dostanou zhruba od poloviny příštího roku možnost žádat až o tříměsíční placené ošetřovatelské volno na péči o vážně nemocné příbuzné. Důchodcům a dětem klesnou roční limity pro doplatky za léky.

Automobilka Tesla v problémech, čelí obviněním z porušování práv zaměstnanců

01.09. 12:40

Washington - Automobilka Tesla prý porušuje práva zaměstnanců. Požaduje po nich podpis důvěrné dohody, která jim brání veřejně mluvit o podmínkách a bezpečnosti práce. Množí se i zprávy o zastrašování zaměstnanců.

Ústavní soud se zastal řemeslníka, který přišel o prsty

30.08. 12:10

Brno/České Budějovice - Ústavní soud (ÚS) se zastal řemeslníka ze Slovenska, který přišel při řezání prken o čtyři prsty. Muž tak má nyní šanci na vyšší odškodné.

Zaměstnavatelé mají vyšší mzdy pro zaměstnance za populismus

22.08. 19:02

Praha - Zaměstnavatelé považují snahu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) vyzvat francouzské a rakouské nejvyšší představitele ke zvyšování mezd českým pracovníkům za populistické gesto.

Slovensko souhlasí s minimální mzdou pro vysílané pracovníky, migranty dál odmítá

22.08. 14:23

Bratislava - Slovensko má zájem na tom, aby zaměstnanci vysílaní do jiných států EU pobírali alespoň minimální mzdu platnou v zemi svého působení. Bratislava nadále odmítá povinné uprchlické kvót, byť společná azylová a migrační politika bude důležitá pro spolupráci zemí v takzvaném jádru EU. K…

Zkrácené úvazky nabízí téměř polovina větších firem

22.08. 13:18

Praha - Částečné úvazky mohou pomoci řešit nedostatek pracovníků a podporují růst produktivity práce. Jak ukázala studie auditorské firmy BDO, počet zaměstnavatelů, kteří lidem umožňují trávit v práci méně času, v Česku roste.

České odvody za zaměstnance? Víc v regionu platí už jen Slovensko

15.08. 13:27

Praha - Studie Mazars CEE Tax Guide 2017 ukázala, že odvody z průměrné hrubé mzdy zaměstnance na sociálním a zdravotním pojištění jsou v Česku 34 procent, což je druhé nejvyšší číslo z 19 zemí střední a východní Evropy.

Češi nejsou spokojeni se zaměstnáním? Změnit práci chce nejvíc lidí za posledních 12 let

27.07. 20:51

Praha – Češi uvažují o změně práce více než za uplynulých 12 let. Podle nového průzkumu o odchodu ze současného místa uvažuje 19 procent Čechů, nepřemýšlí o tom 71 procent, což je nejméně od roku 2005. Zbylá desetina lidí neví, zda má o odchodu ze současného zaměstnání uvažovat či ne. 

Problémy s dovolenou: Může vám ji zaměstnavatel zakázat? A co se stane s nevyčerpanými dny?

27.07. 20:31

Chystáte se na dovolenou a máte obavy, že můžete u zaměstnavatele narazit? Kdy je váš nadřízený "v právu" a za jakých okolností vás může například odvolat z dovolené? Zde je shrnutí nejčastějších situací.

Elektronické stravenky? Skupina Arca Capital vstoupila na trh zaměstnaneckých benefitů

10.07. 18:52

Praha - Investiční skupina Arca Capital vstoupila na trh zaměstnaneckých benefitů. Na trh uvedla Gusto Kartu, která funguje jako elektronická stravenka. Arca o tom dnes informovala ČTK. Arca se tak stala konkurencí zavedeným společnostem, jakou jsou Sodexo Benefity nebo Edenred.

Policie na Vysočině odhalila 114 nelegálně pracujících cizinců

06.07. 13:35

Jihlava - Počet cizinců, kteří v Česku pracují bez povolení, stoupá. Například při letošních kontrolách firem na Vysočině policisté zjistili už 114 ilegálních zaměstnanců ze zahraničí. Loni jich byla za celý rok 85.

Kolik je v Česku státních zaměstnanců? MF zveřejnilo materiály o rozpočtu

Aktualizovali jsme 2.7.2017, 20:40, 02.07. 15:43

Praha - Ministerstvo financí vydalo brožuru s náznem Státní rozpočet v kostce, jejímž cílem je přiblížit problematiku státního rozpočtu široké veřejnosti. Mimo jiné z ní vyplývá, že ministerstva, úřady a jejich příspěvkové organizace zaměstnávají zhruba 445.000 lidí. Nejvíce je učitelů, a to 161…

Plán na zaměstnávání uprchlíků. Práci jim chce nebídnou řetězec, který funguje i v Česku

Aktualizovali jsme 22.6.2017, 23:49, 22.06. 15:41

Londýn - Řetězec kaváren Starbucks, který působí i v České republice, oznámil plán zaměstnat do roku 2022 ve svých evropských provozech 2500 uprchlíků. Z části tak řeší jeden z aktuálních problémů, kterým je zaměstnávání migrantů.

Kvůli digitalizaci v ČR ubude až polovina pracovních míst, varuje Špidla. Vláda už připravuje plán

19.06. 12:26

Praha - Ředitel odboru poradců předsedy vlády Vladimír Špidla se domnívá, že kvůli digitalizaci a robotizaci průmyslu zanikne v Česku až 53 procent pracovních míst.

Nezaměstnanost v Česku klesla na 4,1 %. Chybí především sezónní pracovníci

08.06. 10:20

Praha - K 31. 5. 2017 evidoval Úřad práce ČR celkem 308 521 uchazečů o zaměstnání. To je o 18 678 méně než v dubnu a o 86 268 méně než před rokem. Zároveň jde o nejnižší květnovou hodnotu od roku 2008, kdy ÚP ČR evidoval 302 507 nezaměstnaných. Z celkového počtu lidí bez práce bylo v uplynulém…

Změna zákoníku práce opět vyvolala bouřlivou debatu ve Sněmovně

23.05. 22:00

Praha – Poslanci dnes nedokončili diskuzi o sporných změnách zákoníku práce. Kluby ČSSD a KDU-ČSL neprosadily návrh, aby dolní komora mohla pokračovat v projednávání novely i ve večerních hodinách. Žádost předsedy poslaneckého klubu ČSSD Romana Sklenáka nepodpořili až na jednoho ani poslanci…

Výpověď kvůli 0,23 promile neplatí. Ústavní soud se zastal zaměstnance

19.05. 11:42

Brno - Firma Vítkovice Steel se pokusila dát výpověď zaměstnanci kvůli malému množství alkoholu v dechu při nástupu na noční. Vedoucí směny v ocelárně ale našel zastání u soudů v Ostravě, následně u Nejvyššího soudu (NS) a nakonec i u Ústavního soudu (ÚS),

Dlouhodobě nemocní zaměstnanci zřejmě dostanou vyšší nemocenskou, poslanci změnu schválili

17.05. 11:38

Praha - Sněmovna dnes chválila vládní novelu o pojistném na sociální zabezpečení. Zaměstnanci v delší pracovní neschopnosti tak zřejmě budou brát od příštího roku vyšší nemocenskou. Norma musí ještě projít Senátem, pak poputuje na Hrad k podpisu prezidenta.

Počet možných přesčasů se ve Škodovce snížil na 60 hodin

04.05. 10:21

Mladá Boleslav - Zaměstnancům automobilky Škoda Auto se s platností od 1. května snížil počet možných přesčasů v rámci flexikontových směn, tedy směn navíc, na polovinu. Doteď mohli ročně odpracovat až 120 hodin nad rámec své pracovní doby, nově to bude šedesát. Prodloužila se i tepelná přestávka,…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací