Články k tématu: zaměstnanci

Ženy s VŠ podle studie vydělávají o 15 tisíc méně než muži

01.11. 18:54

Praha - Ženy s vysokoškolským vzděláním vydělávají v Česku v průměru zhruba o 15.000 korun měsíčně méně než muži s vysokou školou. Dostávají tak za svou práci o 29 procent peněz méně než jejich kolegové s titulem.

Rusko má potíže se zaměstnanci: V roce 2025 můžou chybět miliony kvalifikovaných pracovníků

28.10. 17:31

Moskva - Rusku může do roku 2025 chybět až deset milionů vysoce kvalifikovaných pracovníků. Vyplývá to z nově zveřejněné studie, Budou scházet především odborníci schopní provádět analytickou a tvůrčí práci, improvizovat a samostatně rozhodovat. Vyplývá to ze společné studie mezinárodní asociace…

Prezident Zeman podepsal novelu proti diskriminaci pracovníků z EU

24.10. 15:44

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes podepsal novelu, podle níž Úřad veřejné ochránkyně práv bude sledovat, zda zahraniční pracovníci ze zemí EU nejsou v Česku diskriminováni kvůli cizí státní příslušnosti.

reklama

Zastrašování, zneužívání, špatné platy. Británie vyšetřuje případy moderního otroctví

24.10. 08:50

Londýn - Britské úřady vyšetřují přes 300 případů moderního otroctví. Zaměstnavatelé například zneužívají lidi nadměrnými pracovními nároky, velmi nízkými platy, nevyhovujícími pracovními podmínkami, ale i zastrašováním.

Zaměstnanci v práci na mobilu tráví hodiny, jsou posedlí sociálními sítěmi

20.10. 10:13

Ze zaměstnanců se stávají neurotici s nutkavou potřebou kontrolovat svůj mobil. Svůj mobilní telefon totiž zkontrolují v průměru 52krát denně (loni 46krát): To znamená zhruba každých 18 (loni 21) minut během pracovní části dne.

Příprava na předvánoční sezónu: Amazon v ČR nabere 2500 nových pracovníků

19.10. 09:33

Praha - V Česku pro společnost Amazon nyní pracuje 5000 lidí, většina v distribučním centru v Dobrovízi u Prahy. Americký internetový prodejce v předvánoční sezóně nabere 2500 nových sezonních pracovníků, nábor startuje dnes.

V Česku pracuje o sto tisíc cizinců víc než před krizí, zaměstnavatelé jich chtějí ještě víc

09.10. 18:31

Praha - Ministerstva práce připravilo pro tripartitu zprávu o zaměstnávání cizinců. Z ní vyplývá, že v Česku pracuje na zaměstnanecký poměr zhruba o 100 tisíc cizinců více než před krizí v době tehdejší konjunktury. Do konce roku 2011 úřad práce zveřejňoval přesné počty zahraničních zaměstnanců…

Práce v důchodu? Umřete dřív, než se vám to od státu vrátí

06.10. 18:24

Praha - Institut pro demokracii a ekonomickou analýzu (IDEA) Národohospodářského ústavu Akademie věd ČR vydal studii o příjmech seniorů. Vylývá z ní, že pokud seniorka či senior s průměrným výdělkem odpracují rok navíc a přitom nepobírají důchod, vrátí se jim to až za 28 let.

Pastorační asistentka s církví vedla spor o výpověď, ÚS se jí zastal

19.09. 11:53

Brno - Žena, která pracovala pro Arcibiskupství pražské jako pastorační asistentka, se domáhala určení neplatnosti výpovědi. Soudy ale dospěly k závěru, že se sporem nemohou zabývat s ohledem na autonomii církve. Do kauzy se vlořil Ústavní soud (ÚS) a ženy se zastal.

Odboráři z ČR i ciziny se shodují: Nižší mzdy v nových zemích EU jsou skandální

14.09. 16:33

Praha - V Praze se dnes konalo setkání předáků evropské, německé, rakouské a české odborové centrály. Je podle nich skandální, když zahraniční firmy zaměstnancům v nových členských zemích EU vyplácejí výrazně nižší mzdy než doma.

Výdělky ve veřejné sféře rostly rychleji než ve firmách

13.09. 18:30

Praha - Ve veřejných službách rostl průměrný plat v posledních letech rychleji než průměrná mzda v soukromém sektoru. Stát tak svým zaměstnancům přidával v průměru víc než firmy svým lidem. 

Nezaměstnanost může spadnout pod 4 procenty už v září, míní ekonomové

08.09. 12:15

Praha - Nezaměstnanost v Česku bude v dalších měsících ještě klesat, v září by mohla klesnout pod čtyři procenta. Napětí na trhu práce tak podle ekonomů vzroste, což povede k dalšímu růstu mezd.

Jak je to s monitorováním zaměstnanců? Soud pro lidská práva naznačil

05.09. 17:59

Praha - Evropský soud pro lidská práva (ESLP) dnes dospěl k závěru, že byla porušena soukromá práva rumunského zaměstnance, kterého zaměstnavatel propustil za používání pracovní elektronické korespondence k soukromým účelům. Podle advokáta Jána Jaroše to ale neznamená, že zaměstnavatelé nemohou své…

Zeman podepsal nové zákony. Schválil ošetřovatelské volno nebo nižší limity pro doplatky za léky

04.09. 14:55

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes podepsal několik zákonů. Lidé dostanou zhruba od poloviny příštího roku možnost žádat až o tříměsíční placené ošetřovatelské volno na péči o vážně nemocné příbuzné. Důchodcům a dětem klesnou roční limity pro doplatky za léky.

Automobilka Tesla v problémech, čelí obviněním z porušování práv zaměstnanců

01.09. 12:40

Washington - Automobilka Tesla prý porušuje práva zaměstnanců. Požaduje po nich podpis důvěrné dohody, která jim brání veřejně mluvit o podmínkách a bezpečnosti práce. Množí se i zprávy o zastrašování zaměstnanců.

Ústavní soud se zastal řemeslníka, který přišel o prsty

30.08. 12:10

Brno/České Budějovice - Ústavní soud (ÚS) se zastal řemeslníka ze Slovenska, který přišel při řezání prken o čtyři prsty. Muž tak má nyní šanci na vyšší odškodné.

Zaměstnavatelé mají vyšší mzdy pro zaměstnance za populismus

22.08. 19:02

Praha - Zaměstnavatelé považují snahu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) vyzvat francouzské a rakouské nejvyšší představitele ke zvyšování mezd českým pracovníkům za populistické gesto.

Slovensko souhlasí s minimální mzdou pro vysílané pracovníky, migranty dál odmítá

22.08. 14:23

Bratislava - Slovensko má zájem na tom, aby zaměstnanci vysílaní do jiných států EU pobírali alespoň minimální mzdu platnou v zemi svého působení. Bratislava nadále odmítá povinné uprchlické kvót, byť společná azylová a migrační politika bude důležitá pro spolupráci zemí v takzvaném jádru EU. K…

Zkrácené úvazky nabízí téměř polovina větších firem

22.08. 13:18

Praha - Částečné úvazky mohou pomoci řešit nedostatek pracovníků a podporují růst produktivity práce. Jak ukázala studie auditorské firmy BDO, počet zaměstnavatelů, kteří lidem umožňují trávit v práci méně času, v Česku roste.

České odvody za zaměstnance? Víc v regionu platí už jen Slovensko

15.08. 13:27

Praha - Studie Mazars CEE Tax Guide 2017 ukázala, že odvody z průměrné hrubé mzdy zaměstnance na sociálním a zdravotním pojištění jsou v Česku 34 procent, což je druhé nejvyšší číslo z 19 zemí střední a východní Evropy.

Češi nejsou spokojeni se zaměstnáním? Změnit práci chce nejvíc lidí za posledních 12 let

27.07. 20:51

Praha – Češi uvažují o změně práce více než za uplynulých 12 let. Podle nového průzkumu o odchodu ze současného místa uvažuje 19 procent Čechů, nepřemýšlí o tom 71 procent, což je nejméně od roku 2005. Zbylá desetina lidí neví, zda má o odchodu ze současného zaměstnání uvažovat či ne. 

Problémy s dovolenou: Může vám ji zaměstnavatel zakázat? A co se stane s nevyčerpanými dny?

27.07. 20:31

Chystáte se na dovolenou a máte obavy, že můžete u zaměstnavatele narazit? Kdy je váš nadřízený "v právu" a za jakých okolností vás může například odvolat z dovolené? Zde je shrnutí nejčastějších situací.

Elektronické stravenky? Skupina Arca Capital vstoupila na trh zaměstnaneckých benefitů

10.07. 18:52

Praha - Investiční skupina Arca Capital vstoupila na trh zaměstnaneckých benefitů. Na trh uvedla Gusto Kartu, která funguje jako elektronická stravenka. Arca o tom dnes informovala ČTK. Arca se tak stala konkurencí zavedeným společnostem, jakou jsou Sodexo Benefity nebo Edenred.

Policie na Vysočině odhalila 114 nelegálně pracujících cizinců

06.07. 13:35

Jihlava - Počet cizinců, kteří v Česku pracují bez povolení, stoupá. Například při letošních kontrolách firem na Vysočině policisté zjistili už 114 ilegálních zaměstnanců ze zahraničí. Loni jich byla za celý rok 85.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací