Články k tématu: život

Obtěžuje vás soused, který kouří pod okny? Rady, jak se můžete bránit

Aktualizovali jsme 26.5.2016, 15:33, 26.05. 08:08

Praha - Chcete vyvětrat, ale jen co otevřete okno, máte uvnitř plno kouře. Soused je totiž vášnivý kuřák a zapálit si ve vlastním bytě nebo na balkóně není trestné. Jak se i přesto můžete bránit?

Dívka si od muže v Brně půjčila nůž a okamžitě si ho bodla do prsou

26.05. 14:58

Brno - U dramatického případu zasahovali ve středu večer policisté v Brně. Mladá dívka si tady vypůjčila na ulici od muže nůž a bodla si ho do prsou. Udělala to prý kvůli nešťastné lásce.

Takto vypadá typický Čech: Vlastní škodovku a pije plzeň

26.05. 12:15

Praha - Typický Čech fandí Spartě, pije plzeň a chce řídit škodovku. Se Slovákem má společnou jen oblíbenou čokoládu a prací prášek. Vyplývá to z průzkumu švýcarské společnosti ICERTIAS, která na základě oblíbenosti značek vytváří národní charakteristiky.

reklama

Matka bere dávky 60 tisíc měsíčně, do práce se ji nechce

23.05. 14:31

Londýn – Nezaměstnaná Britka Sue (49) z britského města Walsall dostává ročně dávky ve výši asi 20 tisíc liber, tedy asi 702 tisíc korun. Žena, která má šest dětí s pěti různými otci tvrdí, že by do práce sice mohla jít, ale že raději zůstane na dávkách, aby „tu byla pro své děti“.

Tradiční pochod do Prčic je v plném proudu. Počasí lidem přeje

21.05. 11:34

Praha - Tisíce Čechů se jako každý rok vydaly na trať pochodu Praha - Prčice. Počasí letos účastníkům přeje.

U slévárny mají lidé peklo ze života. Ničí jim majetek, přesto je firma nechce odškodnit

20.05. 10:29

Čelákovice - Lidé v okolí středočeských Čelákovic trpí kvůli úniku látek z místní slévárny. Mají poškozené laky aut, fasády na domech a špína ze slévárny se prý dokonce dostává až do interiérů jejich bytů a domů. Slévárna ale tvrdí, že látky, které vypouští do okolí a která tato znečištění…

Děti psa nenapadly a nepolily žravinou. Jak se to stalo doopravdy?

18.05. 14:06

Blansko - Před necelým měsícem veřejnost pobouřil případ, kdy tři děti měly polít psa žíravinou. Vyšetřování nakonec ukázalo, že se celá věc seběhla jinak.

Nosíte peněženku v zadní kapse? Riskujete tím své zdraví

17.05. 13:03

Praha - Nošením peněženky v zadní kapse u kalhot riskujete nejen ztrátu svých peněz, ale i zdraví. Jak totiž upozorňuje fyzioterapeutka Lucia Merceková, tento "nevinný" zvyk poškozuje páteř, klouby i pánevní kost.

Češi o příbuzné příliš nestojí, setkávají se s nimi mnohem méně, než v předešlých letech

Aktualizovali jsme 13.5.2016, 21:28, 13.05. 10:13

Praha - Češi se mnohem méně než před deseti lety setkávají s rodinou a přáteli. Méně často jim také telefonují a píšou.

Pátek třináctého: Tyhle důvody dají za pravdu pověrám

Aktualizovali jsme 13.5.2016, 10:32, 13.05. 08:07

Praha - Pátek třináctého může být den jako každý jiný. Ale není. Řada lidí mu přisuzuje doslova magickou moc. A události spojené s tímto datem z minulosti jim dávají za pravdu.

Smombie se šíří jako nákaza. Německé město zavádí semafory na zemi

Aktualizovali jsme 7.5.2016, 16:09, 07.05. 09:50

Augsburg - Asi to znáte z vlastní zkušenosti. Kolem vás se pohybují individua, která jsou natolik zabraní do svých mobilů, že nevnímají okolí. V němečine se jim říká "smombie", což vzniklo spojením slov smartphone (chytrý telefon) a zombie.

Většinu druhů žijících na zemi vůbec neznáme, tvrdí vědci

05.05. 11:17

Washington – Naše planeta Země je plná mnoha rozličných a unikátních druhů. Americká Národní vědecká nadace (NSF) nyní na svých webových stránkách s odkazem na výzkum vědců z Indianské univerzity v Bloomingtonu uvádí, že by jich odhadem mohl být až jeden trilion.

Květen vnese zásadní změny do života Čechů. Co všechno bude jinak?

02.05. 16:53

Praha - Měsíc lásky provází mnoho zásadních změn, které výrazně ovlivní život Čechů. Na co si dávat bedlivý pozor a jaké příjemné novinky nás v květnu čekají?

Jste často o samotě? Zvyšuje se vám riziko infarktu

24.04. 17:05

Londýn - Nová studie uvádí, že osamělost a sociální izolace vede ke zvýšenému riziku onemocnění srdce a infarktu, což jsou dvě z hlavních příčit úmrtí a nemoci ve vyspělých společnostech. Informoval o tom deník The Guardian.

Máte problémy s ironií? Možná posloucháte "špatným" uchem, řekli vědci

23.04. 09:56

Paříž - Vědci se v nové studii zaměřili na to, jak mozek pracuje s ironií a sarkasmem. Dospěli k závěru, že je nutné mluvit do "správného ucha", aby člověk nadsázku pochopil.

Řidiči viděli dítě se zalepenými ústy, báli se únosu. Jak to vše dopadlo?

23.04. 08:31

Praha - Překvapená řidička volala na tísňovou linku poté, co si všimla malého chlapce na místě spolujezdce se zalepenými ústy. Auto mířilo směrem na Mníšek a ztratilo se jí rychle z dohledu. S podezřením na únos začali policisté vzniklou situaci řešit.

Dnes je světový den hlasu, různé kliniky nabízí vyšetření zdarma

15.04. 08:37

Praha - Málokdo by se dokázal bez hlasu domluvit nebo dokonce pracovat. I přesto se o něj dobře nestaráme, za varovný signál často nepovažujeme ani chrapot. Právě to chce změnit Světový den hlasu, v rámci něhož různé kliniky nabízí vyšetření zdarma.

Vědci přinesli další důkaz pro to, že život na Zemi přišel z vesmíru

11.04. 15:43

Paříž - Zatímco se někteří vědci snaží najít život mimo naši planetu, jiní zkoumají, jak vůbec vznikl život na té naší. Mezi hlavní spory přitom patří, zda základ pro život vznikl na Zemi, nebo zda byl na ni zanesen cizím tělesem z vesmíru. Důkayz nahrávající druhé z těchto teorií nyní našli vědci…

Opilec se zamiloval do operátorky na tísňové lince. Jak to dopadlo?

04.04. 01:38

Pardubice - S opilci je to někdy hodně těžké. Přesvědčila se o tom i operátorka tísňové linky v Pardubicích, které zavolal rozjařený mladík a chtěl, aby mu řekla, kde je nejbližší bankomat. Jak uslyšíte, chtělo to opravdu velkou trpělivost, ale i ta byla nakonec k ničemu. Mladík skončil na záchytce…

Průzkum ukázal, že Čechům nejvíce vadí korupce a přistěhovalectví

07.03. 20:53

Praha - V únoru letošního roku zařadilo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) do svých výzkumů otázky, v nichž občané České republiky vyjadřovali svoji spokojenost nebo nespokojenost se stavem ve vybraných oblastech veřejného života.

reklama
Fotogalerie