Články k tématu: život

Cholera v Česku: Šíření nákazy není =pravděpodobné, uklidňuje hlavní hygienička Gottvaldová

25.05. 14:50

Praha - Dva Češi se během pracovního pobytu v Tanzanii nakazili cholerou. Šířené nakažlivé choroby v tuzemsku nehrozí, uklidňuje hlavní hygienička Eva Gottvaldová. Oba pacienti jsou nyní v domácí karanténě do doby tří negativních výsledků odběrů stolice. Naposledy byla nemoc v Česku zaznamenána…

Skupina Slušní lidé zakryla růžový tank umístěný v Brně plachtou, hrozí jim vysoká pokuta

19.05. 16:40

Brno - Skupina lidí ve čtvrtek večer překryla modrou plachtou růžový tank Davida Černého instalovaný jako artefakt na Komenského náměstí v Brně. Hrozí jim za to pokuta až 30 tisíc korun, protože může jít o porušení vyhlášky o ochraně zeleně.

Reinkarnace je skutečná, mohu to věrohodně dokázat, hlásí profesor

18.05. 12:41

Richmond – Zatímco někteří vědci mluví o reinkarnaci jako o mýtu, část expertů se domnívá, že nalezla věrohodné důkazy, kterými je možné prokázat, že jde o skutečný fenomén. Mezi ně patřil i bývalý profesor psychiatrie na University of Virginia School of Medicine a bývalý předseda katedry…

reklama

Na Karvinsku se zranilo pět dívek a žen, se splašili se jim koně

14.05. 20:53

Karviná - Během vyjížďky v lese na okraji Rychvaldu na Karvinsku se dnes splašili koně, při hromadném pádu utrpělo zranění pět dívek a žen ve věku od devíti do 24 let.

Olomoucký Garden Food Festival přilákal tisíce návštěvníků, hitem byly pochoutky z hmyzu

14.05. 19:59

Olomouc - V olomouckých Smetanových sadech se o tomto víkendu konal třetí ročník Garden Food Festivalu. Dorazilo 12 tisíc lidí. Největší zájem byl o asijskou kuchyni. Přítomno bylo také několik známých kuchařů.

Jak si prodloužit život až o 12 let? Lékem, který má doma každý

Aktualizovali jsme 8.5.2017, 22:19, 28.04. 09:35

MAGAZÍN – Vědci z texaské A&M univerzity zjistili, že každodenní užívání ibuprofenu může prodloužit život až o dvanáct let. Test prozatím proběhl pouze na hmyzu, kde se ale dostavily velmi dobré účinky.

Dokáže člověka vyléčit myšlenka? Placebo efekt nepodceňujte

07.05. 16:09

V současné době je víc a víc známé, že mysl léčí. Síla myšlenek je nekonečná a pouhé pomyšlení na něco dokáže doslova zázraky.

Řada Čechů trpí vrozenou vysokou hladinu cholesterolu, většinou o tom ani neví

30.04. 19:47

Praha - Před třemi lety odhady mluvily o tom, že se takzvaná familiární hypercholesterolémie (FH), tedy vrozená vysoká hladina cholesterolu, vyskytuje u každého 500. jedince. Po výzkumech se ale číslo muselo upravit. Situace je daleko horší.

Máte sen, že vás znovu čeká maturita? Psychologové vysvětlují, co to znamená

Aktualizovali jsme 20.4.2017, 22:52, 20.04. 06:59

Řím - Zdát se nám může celá řada věcí, přesto se některé druhy snů opakují. Patří k nim například ten ze školního prostředí, kdy musíte složit nějakou zkoušku. Psychologové se blíže podívali na to, co právě tento "typ" snění znamená.

Velmi neobvyklé zdravotní rady: Nečistěte si zuby hned po jídle, do posilovny noste čokoládu

17.04. 15:39

Sydney - Pokud jde o zdraví, existují i takové rady, které jsou v rozporu s naší intuicí - a přesto fungují a jsou vědecky prověřené.

Muži na Břeclavsku upletli obří pomlázku, měří 17 metrů

16.04. 18:51

Němčičky - Členové tanečního souboru Krúžek z Němčiček na Břeclavsku během víkendu upletli obří pomlázku. Je upletená z 16 prutů a měří 17,16 metru. Rozměry jsou to úctyhodné, o rekord se však nejedná.

Esperanto si lidé mohou osvojit už za tři měsíce, v Česku má stovky příznivců

15.04. 17:42

Praha - Před sto lety zemřel Ludvík Lazar Zamenhof, zakladatel esperanta. Počet lidí, kteří na světě tímto jazykem mluví, se odhaduje zhruba na dva miliony ve více než 130 zemích. Český esperantský svaz má členů zhruba 800.

Starší lidé jsou nespokojeni, pracují více než dřív

08.04. 12:27

Praha - Spokojenost Čechů se životem s věkem klesá, zatímco spokojenost s prací spíše nepatrně roste. Vyplynulo to k průzkumu Sociologického ústavu Akademie věd ČR (AV ČR).

Jak bojovat s nespavostí? Počítání oveček nefunguje, tvrdí odbornci

03.04. 12:50

Londýn - Jak je to s prášky na spaní a pomůže sklenka něčeho tvrdšího opravdu usnout? Britští lékaři se pokusily vyvrátit některé z mýtů kolem spánku.

První pomoc psovi? Zahrnuje umělé dýchání i masáž srdce, vysvětluje veterinář

01.04. 19:57

Kroměříž - Lidé se často bojí svému psovi první pomoc poskytnout z obav, že to neumí. Pokud ale neuděláte nic, šanci na přežití pejskovi nedáte. Odborník radí, co dělat, pokud jde vašemu mazlíčkovi o život.

Mladík se ve Zlíně polil benzinem a zapálil, zřejmě šlo o sázku

Aktualizovali jsme 1.4.2017, 18:20, 01.04. 12:35

Zlín - Dnes krátce po 03:00 se ve Zlíně polil benzinem a zapálil muž (22). Dva lidé ho rychle uhasili, mladík přesto utrpěl velmi vážná zranění. Skončil v popáleninovém centru v Brně, kam ho transportoval vrtulník. Patrně se jednalo o sázku.

Elixír mládí existuje? Vědci úspěšně otestovali přelomový lék

30.03. 10:55

Nizozemsko - Vědci úspěšně vyzkoušeli lék, jenž může navrátit mládí. Při pokusech na myších došlo po podání látky ke zvýšení vytrvalosti, k obnově srsti a dokonce i ke zlepšení funkčnosti některých orgánů. Výzkumníci z nizozemské Erasmovy univerzity by chtěli začít s klinických testováním na lidech…

Ja bude vypadat svět v roce 2050? Futurologové představují své vize

29.03. 14:42

Moskva/Washington – Zamysleli jste se někdy nad tím, jak asi bude nás vět vypadat v roce 2050? Ukázat vám to může unikátní web vytvořený analytiky mezinárodní společnosti Kaspersky Lab, která se zabývá vývojem ochranného softwaru proti počítačovým virům, spamu, útoky hackerů a jinými kybernetickými…

Dvě školačky v Brně zachránily dvouleté dítě z částečně zamrzlé řeky, dostaly ocenění

29.03. 12:44

Brno - Jihomoravský policejní ředitel Leoš Tržil dnes ocenil plaketou dvě dívky, které zachránily v polovině ledna dvouleté dítě z částečně zamrzlé řeky. Spolužačky do příjezdu záchranářů holčičku objaly, aby ji zahřály.

Sexuální asistence pro postižené má v Česku úspěch, zájem mají i důchodci

Aktualizovali jsme 27.3.2017, 22:09, 27.03. 18:25

Praha - Možnost sexuálních služeb pro handicapované a seniory v Česku se ujala, jak ukazuje statistika. Pětice asistentek poskytla za téměř rok a půl svého působení na 250 "výpomocí".

Sedmnáctiletá studentka se zřejmě díky štědrosti lidí dočká bionické ruky

27.03. 14:50

Ostrava - Příběh studentky Kamily Šabršulové (17) ze Vsetínska, která jako první v zemi testovala bionickou protézu, vyvolala mezi Čechy vlnu solidarity. Pro mladou dívku tak díky finanční podpoře nebude unikátní protéza pouhým snem.

Rady odborníka: Kdo s vámi může pobývat v nájemním bytě? A co když vám pronajímatel zakáže vodit si návštěvy?

22.03. 11:19

I když nájemní smlouvu uzavírá jako nájemce jediná osoba, mohou v bytě bydlet i jiní lidé. Kdo a za jakých podmínek může v nájemním bytě kromě nájemce pobývat a jaké povinnosti jsou s tím spojené? Jaký počet osob žijících v pronajímaném bytě je ještě únosný? A co když vám pronajímatel zakáže vodit…

Rozhoduje měsíc narození o zdraví? Vědci provedli výzkum a došli k nečekanému závěru

18.03. 13:14

Řím - Rozsáhlá studie Kolumbijské univerzity v New Yorku ukazuje, že datum našeho narození předurčuje náš zdravotní stav po celý život. Vědci upozorňují, že jejich výzkum nemá nic společného s astrologií.

Požár na Uherskohradišťsku: Lidé zatápěli hořlavou kapalinou, musel pro ně letět vrtulník

18.03. 11:57

Uherské Hradiště - Zatápět v kamnech pomocí hořlavé kapaliny není dobrý nápad. Záchranáři v noci na dnešek zasahovali v Buchlovicích na Uherskohradišťsku, při požáru rodinného domku tam utrpěli zranění tři lidé.

reklama
Fotogalerie