Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Itálii se dají koupit suvenýry, které upomínají fašistický režim. Brzy to ale skončí

Vlajka Itálie
Vlajka Itálie
Foto: Pixabay

Řím - Prosperující obchod s množstvím suvenýrů, které zobrazují Benita Mussoliniho, by mohl skončit. Severoitalský region Emilia Romagna, rodiště "duceho", se chce domoci celoitalského zákazu prodeje triček, kravat a vín s portrétem fašistického vůdce.

Mussolini se narodil v roce 1883 v Predappiu nedaleko Rimini, kde je také pochován, a mnoho obchodů v oblasti nabízí suvenýry, které ho připomínají, napsala agentura APA. Bestsellerem jsou kalendáře s Mussoliniho slogany, jež se prodávají v Miláně.

Turisté si mohou koupit i Mussoliniho busty, trička, plakáty, ale rovněž víno, na jehož etiketách je Mussolini zobrazen. V Rimini je to pověstný artikl.

Místní parlament se zavázal, že bude tlačit Řím k přijetí zákazu prodeje veškerých předmětů, které upomínají na fašistický nebo nacistický režim. Dokument schválily regionální levicové strany. Naopak ho odmítly pravicové strany Liga severu, krajně pravicoví Fratelli d´Italia (Bratři Itálie) a Forza Italia (Vzhůru Itálie) expremiéra Silvia Berlusconiho.

Témata:  Benito Mussolini Itálie

Související

Aktuálně se děje

11:50

Leoš Mareš terčem Jana Krause. Schytal to za vizáž i pěvecké výkony

Do výročního dílu Show Jana Krause k dvaceti letům pořadu na televizní obrazovce přijal pozvání i Leoš Mareš. A je otázkou, zdali toho zpětně nelituje. Kraus, který nikdy neměl problém říkat věci narovinu, se do něj opřel hned několikrát. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.