Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

To, co dělá, není v pořádku. Merkelová kritizuje Schrödera kvůli postu v koncernu Rosněfť

Německá kancléřka Angela Merkelová na návštěvě v Praze (25. srpna 2016)
Německá kancléřka Angela Merkelová na návštěvě v Praze (25. srpna 2016)
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová dnes v živě přenášeném rozhovoru s deníkem Bild kritizovala Gerharda Schrödera (SPD), který se patrně stane členem dozorčí rady ruského ropného koncernu Rosněfť.

"To, co dělá Schröder, není podle mě v pořádku," řekla kancléřka. "Já nezamýšlím přijímat jakékoliv posty v hospodářství," dodala k plánům po skončení své politické kariéry.

Schröder je známý dobrými vztahy s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Už v minulosti vysloužil kritiku za to, že se krátce poté, co v roce 2005 skončil ve funkci kancléře, stal předsedou dozorčí rady konsorcia plynovodu Nordstream. Nyní by se měl stát členem dozorčí rady ropného gigantu Rosněfť.

Ten čelí sankcím EU. Řadě sociálních demokratů také vadí, že jejich bývalý předseda má ročně inkasovat 350.000 dolarů (7,8 milionu korun), což zřejmě straně, která tolik zdůrazňuje téma spravedlnosti, u voličů před zářijovými parlamentními volbami nepřidá.

Témata:  Gerhard Schröder Angela Merkelová Německo Rusko

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.