reklama

Nejhůře postiženy jsou podle AP severoindické státy Bihár, Uttarpradéš, Bangla a Ásám, kde počet mrtvých vystoupal na 680. Většina z nich se utopila, další zavalily sesuvy půdy.

Úřady v Biháru uvedly, že počet obětí v tomto státě dosáhl 367, ale bude pravděpodobně dále vzrůstat. Očekávají totiž, že až opadnou záplavové vody, budou v zatopených domech nalezena další těla. Vojáci a dobrovolníci evakuovali ze zaplavených oblastí Biháru asi 770.000 lidí.

V sousedním státě Uttarpradéš způsobily záplavy především tři mohutné řeky. Místní úřady uvedly, že katastrofu zavinily nejen silné deště, ale také skutečnost, že Nepál vypustil vodu ze svých přehrad na horních tocích.

Indický stát Bangla registruje 152 mrtvých a 15 milionů postižených. V Ásámu živel usmrtil 71 osob. V záplavových vodách našlo smrt také asi 300 zvířat, včetně dvou nosorožců a tygra, kteří žili v místní přírodní rezervaci Kaziranga.

V Bangladéši je bilance záplav 132 obětí a 7,5 milionu postižených. Na 10.000 hektarech půdy byla úroda zcela zlikvidována, na dalších 600.000 hektarech byla poničena.

Podle nepálského ministerstva vnitra záplavové vody v zemi již opadají a hladiny řek se vracejí k normálu. Počet mrtvých v Nepálu je 146, 30 dalších lidí se ještě pohřešuje.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama