Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Syrská opozice zuří! V ruském Soči byly státní symboly Asadova režimu

Sýrie
Sýrie
Foto: Pixabay

Soči - Část syrské opozice, která přijela na jednání do Soči, odmítla už na letišti odjet do konferenčních prostor. Důvodem byly syrské státní symboly.

Rusko jako hlavní spojenec syrské vlády svolalo akci, kterou nazývá syrský kongres národního dialogu. Očekává se, že se na něm zahájí debata o příští syrské ústavě. Akci ale bojkotuje ta část syrské opozice, která požaduje odstoupení syrského prezidenta Bašára Asada.

Původně měla být konference dvoudenní a jednání měla začít už v pondělí, ale podle Reuters se jednat začne až dnes. Většina z účastníků, s nimiž agentura hovořila, přicestovala z Damašku, a i když je Rusko a syrská vláda označuje za opozici, nejde o skupiny, které požadují Asadovo odstoupení.

Pouze jedna opoziční skupina přicestovala z Turecka. Bylo v ní asi 70 lidí a patří k těm, kdo prosazuje Asadův odchod. Při pohledu na syrské státní znaky ale delegáti odmítli opustit letiště. "Odletíme zpět do Turecka. Ať se stane cokoli, do Soči nevkročíme. Informovali jsme je (Rusy) o svých podmínkách, totiž, že musejí odstranit loga a vlajky syrské vlády," sdělil člen této delegace Ahmad Burrí.

Témata:  Sýrie Rusko Bašár Asad

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.