Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Blažek ohrožuje důvěru ve spravedlnost, odhlasovali Piráti

Pavel Blažek
Pavel Blažek
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) podle Pirátů ohrožuje důvěru ve spravedlnost a právní stát i plnění cílů vládního programu, vyplývá z výsledků stranického on-line hlasování. Piráti tak reagovali na jeho možný střet zájmů i některé kontroverzní kroky v poslední době.

Sám Blažek na twitteru zmínil, že z 1177 členů Pirátské strany mu vyslovilo nedůvěru 369, tedy méně než třetina. "A dnes večer mne ve funkci podpořilo 129 osobně přítomných delegátů brněnského sněmu ODS zastupujících 898 zdejších členů," zdůraznil.

"A oni, na rozdíl od celorepublikově hlasujících Pirátů, v Brně žijí. Nerozhodovali se tak na základě smyšlenek a dohadů v médiích či na sítích, ale s reálnou znalostí prostředí a také, a to je důležité, až poté, co mi dali možnost sdělit jim bezprostředně má stanoviska," dodal ministr spravedlnosti.

Blažek je ministrem spravedlnosti už podruhé, ve funkci už působil zhruba rok od července 2012 ve vládě expremiéra Petra Nečase.

Co se týká mandátů, má Pirátská strana se čtyřmi poslanci nejmenší zastoupení v dolní parlamentní komoře. Fialova vláda by se teoreticky obešla bez nich a stále by měla pohodlnou většinu 104 hlasů v Poslanecké sněmovně.

Témata:  Pavel Blažek Česká pirátská strana

Související

Aktuálně se děje

10. května 2025 15:17

Od pondělí bude na Ukrajině platit příměří, prohlásil Trump po jednání koalice ochotných. Jinak Rusko uvidí

Evropská diplomatická ofenziva vyvrcholila 10. května v ukrajinské metropoli Kyjevě, kam přijeli čelní představitelé čtyř klíčových evropských zemí – Francie, Německa, Velké Británie a Polska – na podporu Ukrajiny. Prezident Volodymyr Zelenskyj je přivítal osobně, aby společně jednali o novém návrhu na 30denní bezpodmínečné příměří s Ruskem. Do jednání se zapojil i americký prezident Donald Trump během společného telefonátu s evropskými lídry.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

raketový systém Patriot

Rakety Patriot jsou pro Ukrajinu klíčové. Proč nedokáže vyrobit vlastní náhradu?

Ukrajinská města v posledních týdnech čelila smršti ruských balistických útoků, které si vyžádaly desítky civilních obětí. Útočné rakety Iskander s klastrovými hlavicemi zabíjely v Sumách i v Kryvém Rihu, v Kyjevě se podařilo část střel zneškodnit, přesto čtyři zasáhly cíl – zemřelo 12 lidí a téměř 90 jich bylo zraněno. Ukrajinská protivzdušná obrana, dříve považovaná za jednu z nejlepších v Evropě, naráží na limity. Důvod? Nedostatek moderních systémů typu Patriot, jejichž efektivitu Ukrajina nedokáže domácími silami nahradit.