reklama

Nový Zéland pokračuje ve své strategii nulové tolerance vůči epidemii nemoci covid-19 a opatření zachovává, i když denní přírůstky nejsou příliš vysoké. Za posledních 24 hodin země zaznamenala 22 nových případů nákazy, přičemž všechny byly odhaleny v Aucklandu.

"Obyvatelé města se budou muset nadále držet ve svých bublinách, nebudou smět navštěvovat sousedy a přátele a nebudou smět nechat děti si spolu hrát," uvedla dnes podle agentury Reuters novozélandská premiérka Jacinda Ardernová. Restaurace ale budou moci od úterý nabízet jídlo s sebou a svateb a pohřbů se bude smět zúčastnit až deset lidí.

"Nový Zéland se drží své strategie eliminace viru. Omezení v Aucklandu zajistí, že mutace delta bude vymýcena," řekla premiérka k prodloužení opatření ve městě s asi 1,7 milionu obyvatel, které je již od poloviny srpna v lockdownu.

Novému Zélandu se daří s koronavirem zatím úspěšně bojovat, od počátku pandemie eviduje pětimilionová země 3725 případů infekce a 27 úmrtí. Děje se tak ale za cenu uzavření hranic a tvrdých lockdownů. Vláda premiérky Ardernové je rovněž kritizována za pomalé tempo vakcinace; plně naočkována je zhruba třetina populace.

reklama