Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Největší novozélandské město Auckland zůstane další dva týdny v uzávěře

Nový Zéland
Nový Zéland
Foto: Pixabay

Většina přísných opatření proti šíření koronaviru zůstane v největším novozélandském městě Aucklandu v platnosti i další dva týdny. Nadále budou uzavřené školy a většina lidí bude muset pracovat z domova.

Nový Zéland pokračuje ve své strategii nulové tolerance vůči epidemii nemoci covid-19 a opatření zachovává, i když denní přírůstky nejsou příliš vysoké. Za posledních 24 hodin země zaznamenala 22 nových případů nákazy, přičemž všechny byly odhaleny v Aucklandu.

"Obyvatelé města se budou muset nadále držet ve svých bublinách, nebudou smět navštěvovat sousedy a přátele a nebudou smět nechat děti si spolu hrát," uvedla dnes podle agentury Reuters novozélandská premiérka Jacinda Ardernová. Restaurace ale budou moci od úterý nabízet jídlo s sebou a svateb a pohřbů se bude smět zúčastnit až deset lidí.

"Nový Zéland se drží své strategie eliminace viru. Omezení v Aucklandu zajistí, že mutace delta bude vymýcena," řekla premiérka k prodloužení opatření ve městě s asi 1,7 milionu obyvatel, které je již od poloviny srpna v lockdownu.

Novému Zélandu se daří s koronavirem zatím úspěšně bojovat, od počátku pandemie eviduje pětimilionová země 3725 případů infekce a 27 úmrtí. Děje se tak ale za cenu uzavření hranic a tvrdých lockdownů. Vláda premiérky Ardernové je rovněž kritizována za pomalé tempo vakcinace; plně naočkována je zhruba třetina populace.

Témata:  Nový Zéland

Související

Aktuálně se děje

8. července 2025 21:56

Show jen pro dva. Macron a Karel III. vyšachovali Starmera

Král Karel III. si podle pozorovatelů získal respekt nejen svým postavením, ale i jemnými gesty, která beze slov vyjadřují solidaritu. Nedávno tak vyjádřil podporu jak Kanadě, členskému státu Commonwealthu, tak Ukrajině, přičemž obě země se v poslední době ocitly ve sporu s Donaldem Trumpem.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Tálibán

Komentář

Velmoci uznávají teroristické státy. Situaci můžeme zachránit, když neztratíme morální kompas

Rusko oficiálně uznalo vládu Tálibánu v Afghánistánu, Spojené státy zvažují vyškrtnutí syrské HTS ze seznamu teroristů. Dva subjekty s násilnou minulostí tak získávají legitimitu, aniž by se vzdaly své radikální povahy. Svět tím riskuje precedent, že moc uchvácená silou a bez respektu k právům může být cestou k mezinárodnímu uznání. Svět v tuto chvíli nesmí ztratit morální kompas.