Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zapíše se zítřek do historie? NASA oznámí informace z mise Kepler

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Astronomický ústav AV ČR

Washington - Lovci mimozemšťanů a konspirátoři mají nastražené uši a oči na zítřejší tiskovou konferenci NASA, kde by se mohla odhalit planeta, na které by mohl být život. Dozvíme se poslední objevy vesmírné teleskopu Kepler, který už sedm let hledá planety s možným životem na povrchu.

Díky misi Kepler se již například zjistilo, že každou hvězdu obíhá minimálně jedna planeta. I když samotní zaměstnanci mírní lidi, že žádná zpráva, která otřese Zemí se neočekává. Server Tech Radar ale vydal zprávu, že zítřek by se mohl zapsat do historie jako den, kdy byl potvrzen mimozemský život.

Vše se bude dát sledovat živě přímo na stránkách NASA zítra 11. května v 19:00, jak informoval server news.com.au.

Co může NASA odhalit?

Pravděpodobně se nebude jednat o potvrzení mimozemského života, každopádně NASA obvykle nepořádá tiskové konference, pokud se nejedná o velkou událost. Jako největší pravděpodobnost se jeví skutečnost, že se našla planeta, na které by se mohlo žít.

Druhá možnost je, že by se mohlo jednat o vysvětlení neobvyklého světla, které teleskop Kepler zachytil minulý rok v říjnu. Mnozí psali, že se jedná o mimozemskou megastavbu. Dále se také mise Kepler věnovala černým dírám a supernovám, takže ve skutečnosti to nemusí mít vůbec žádnou spojitost s životem ve vesmíru.

Témata:  teleskop Kepler vesmir

Související

Aktuálně se děje

18. ledna 2025 9:55

Leon Tsoukernik po kolapsu bojuje o život. Policie prozradila novinky

Příbuzní Leona Tsoukernika a jeho přátelé, včetně těch slavných, se zajímají především o jeho zdravotní stav a doufají v zázrak. Nesmí se však zapomínat, že kolaps známého podnikatele, respektive okolnosti události, řeší i policie. Jak pokročilo vyšetřování? 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Mars

NASA možná našla důkazy o životě mimo Zemi. Nemá je ale jak dostat domů

NASA oznámila dvě nové strategie pro návrat vzorků z Marsu na Zemi, které by mohly být realizovány do 30. let 21. století. Tyto plány představují alternativy k původnímu programu Mars Sample Return, který NASA vyvinula ve spolupráci s Evropskou kosmickou agenturou (ESA). Původní plán byl shledán příliš složitým a drahým, s odhadovanými náklady až 11 miliard dolarů a návratem vzorků posunutým na rok 2040. Takové zpoždění označil šéf NASA Bill Nelson za nepřijatelné.