Technika

Vědci objevili na dně moře podivnou zářicí kouli. Našli nový živočišný druh? +VIDEO

Aktualizovali jsme 28.7.2016, 20:15, 28.07. 17:04

Sacramento - Zatímco svět loví Pokémony, vědci stále pokračují ve snaze najít nové formy života. Tým mořských biologů pročesával mořské dno u pobřeží jižní Kalifornie a narazil na něco vskutku záhadného. Mezi běžnými mořskými živočichy se objevila zářící purpurová koule. A co je nejlepší, vědci…

Vědci znají totožnost posledního univerzíálního společného předka

Aktualizovali jsme 28.7.2016, 12:08, 27.07. 17:04

Berlín – Poslední univerzální společný předek, známý také pod zkratkou LUCA, je organismus, ze kterého se měl zhruba před čtyřmi miliony let začít vyvíjet život na Zemi. Jak nyní informuje deník New York Times, němečtí vědci poprvé vytvořili genetický obraz tohoto předka.

Tajemství dětských let: Proč si nic nepamatujeme z raných let života?

28.07. 12:03

Být malé dítě znamená spoustu zábavy, kdy jsme trávili dny u jídla a spaní bez žádných povinností. Proč si ale nic nepamatujeme z těchto pěkných let? Vědce tento problém několik let trápí, nyní pravděpodobně dokázali najít vhodnou cestu, jak na otázku odpovědět.

reklama

Mozková stimulace dokáže zázraky, může ale také uškodit, varují vědci

28.07. 11:04

Oxford – Jak se toho více a více dozvídáme o fungování mozku, dokážeme s ním stále lepší věci. Jedna z nejslibnějších a nejpopulárnějších teorií je "nabít" mozek, aby se mohli více aktivovat mentální schopnosti.

Kbelíková výzva měla smysl. Vědci hlásí význámný objev

28.07. 10:31

Londýn - Vědcům se podařilo identifikovat nový gen NEK1, který je spojen s amyotrofickou laterální sklerózou (ALS). K objevu přispěla také kbelíková výzva.

Největší objekty ve vesmíru? Slunce je proti ním malý drobek

Aktualizovali jsme 27.7.2016, 12:16, 27.07. 11:05

Ve vesmíru jsme zvyklí na velké vzdálenosti a objekty. Země v poměru s jinými velkými objekty úplný drobek. Dokonce i v naší soustavě jsme prcek, podle NASA by se to Jupiteru vlezla Země vice než tisíckrát a d Slunce více než milionkrát. Jak jsou na tom ale další velké objekty?

Pokémon GO má pozitivní vliv na zdraví. A to jak fyzické, tak i psychické

26.07. 21:02

Odborníci se blíže podívali na hit léta Pokémon GO a zjistili, že hra má mnohem větší vliv na zdraví, než jen to, že hráče dostane ven od počítačů. Mnoho hráčů hlásí i zlepšení psychiky a odeznění depresí.

Starobylé civilizace, na které se zapomíná. Jedna byla i na území České republiky

26.07. 17:46

Každý zná staré Egypťany se svými pyramidami, Řecko s chrámy a sochami, nebo Mayskou civilizaci s pozoruhodným kalendářem. V historii ale existovaly další starověké národy, o kterých se téměř nemluví. Server Live Science přinesl několik civilizací, které by si zasloužily více prostoru. Jedna z nich…

Edward Snowden vymyslel řešení proti sledování mobilních telefonů

26.07. 17:18

Washington – Edward Snowden je známý americký informátor a bývalý zaměstnanec CIA, který vynesl a zveřejnil citlivé dokumenty z americké Národní bezpečnostní agentury. Nyní spolu se známým hackerem Andrewem „Bunnie“ Huangem představil své plány na speciální pouzdro, které zamezí, aby vás někdo přes…

Česko nemá dostatek odborníků na kybernetiku. Úřady jsou ohroženy

26.07. 16:10

Praha - Ve veřejné správě je citelný nedostatek odborníků na kybernetickou bezpečnost, nedostatečná je také úprava vztahů mezi dodavateli informačních technologií a správci kritické infrastruktury.

Vědci z Brna dokončili projekt, který sleduje klimatické změny v krajině

26.07. 16:02

Brno - Vědci dokončili projekt, který sleduje klimatické změny v krajině. Výsadba dřevin, budování nízkoenergetických budov, využívání obnovitelných zdrojů nebo zakládání zelených střech a zadržování odtoku přívalových srážek jsou podle nich možnými cestami, jak zmírnit klimatické extrémy ve…

O depresích a emočních problémech může rozhodovat už spánek v dětsví

26.07. 10:43

Houston – Probíhající studie výzkumníků v USA se snaží najít souvislost mezi nedostatkem spánku v dětství a rozvojem emočních poruch v pozdějších letech, jak informuje server Science Alert. Už dokázali zjistit, že málo spánku může vést k negativním emocí u dětí a zároveň změnit pozitivní citové…

Chystají se Nokie s Androidem. Co se o nich ví?

26.07. 10:17

Espoo (Finsko) - Společnost Nokia už toho zažila hodně. Přežila nejeden pád, ale nikdy neztratila důvěru zákazníků. Pokud nepočítáme experiment Nokia X, tak se až s tabletem N1 poprvé zařadila do obří flotily zařízení s Androidem. Brzy poté firma přispěchala s oznámením, že chystá i chytré telefony…

Prstence Saturnu se ohýbají? NASA zachytila podivný úkaz

26.07. 10:12

Washington – Když se podíváte pozorně na fotografii níže, uvidíte něco velmi zvláštního. Vzdálené prstence, které projdou za planetou, se podivně ohnou. Jak se to může stát?

Solární letadlo Solar Impulse 2 obletělo svět

26.07. 09:13

Abú Zabí - Letoun Solar Impulse 2 dokončil oblet země. První letadlo poháněné slunečním zářením přistálo v úterý v Abú Zabí, odkud zahájilo cestu kolem světa v březnu minulého roku. Zvládlo ho bez kapky paliva.

V Mexiku byl objeven vodní tunel z doby Mayů. Vede až do "pekla"

25.07. 21:39

Mexiko - V lokalitě Palenque na jihu Mexika archeologové narazili na podzemní vodní tunel vybudovaný pod Chrámem nápisů, ve kterém je i hrobka mayského vladaře Pakala.

Čína se lidem chystá přepsat DNA. Dokáží tím porazit rakovinu?

25.07. 16:59

Peking – Lidské DNA je zdrojem mnoha tajemství a pro vědce a lékaře znamená příslib netušených možností. Tým čínských vědců se nyní chystá zajít zatím nejdále – ve snaze vyléčit lidem rakovinu chtějí zkusit lidem přepsat DNA. Více informací uvedl britský deník The Guardian.

Vědci hledají alternativy na přežití: Místo jídla budeme v budoucnu dojit šváby

25.07. 11:26

Nové Dillí - Lidská populace se čím dál tím více zvětšuje. V budoucnosti už podle některých nebude stačit normální strava, protože se nedostane zdaleka pro všechny. Vědci tak hledají alternativní způsoby jídel a nyní jedno našli v těle švábů, jak píše server Science Alert.

Konec spekulacím: Největší záhady Pokémon GO odhaleny

25.07. 10:22

Vášnivý hráč Matthew Egan společně se svým týmem z The Sliph Road se rozhodl, že se podívá na samotná data ze hry Pokémon GO. Dokázali najít mnoho zajímavostí, na které lidé hledali odpověď dlouhou dobu.

Zvuky rudé plany? Rover NASA pro misi na Mars jde do finále

25.07. 09:20

Washington - Vozítko agentury NASA, s pracovním názvem 2020 Mars, míří v přípravách na svou misi do finální projektové a stavební fáze.

Solar Impulse 2 je na poslední etapě cesty kolem světa

24.07. 10:00

Káhira - Švýcarský letoun na solární pohon Solar Impulse 2 dnes odstartoval z Káhiry do Abú Zabí. Čeká jej závěrečná etapu obletu světa, let potrvá 48 hodin.

Módní trend v podobě legín a vliv na vagínu: Co na to lékaři?

Aktualizovali jsme 23.7.2016, 21:58, 23.07. 19:42

New York – Módní trendem posledních let jsou určitě legíny a kalhoty na jógu. Jejich komfort oceňují miliony žen. O samotné módě a o tom, jak je nosit, už se napsalo hodně. Zbývá tedy jedna otázka. Jak jsou na tom legíny z lékařského hlediska?

Čína dokončila stavbu největšího obojživelného letadla na světě

Aktualizovali jsme 23.7.2016, 21:58, 23.07. 18:43

Šanghaj - Čína po sedmi letech práce dokončila výrobu největšího obojživelného letadla na světě.

Nejmenší pevný disk na světě je okem neviditelný

Aktualizovali jsme 23.7.2016, 10:32, 22.07. 17:30

Amsterodam – Technologický vývoj a pokrok se zdá být téměř nezastavitelný a lidé tak již nejsou překvapeni tím, že se technologie stále zlepšují a zmenšují. Unikátní kousek se ale nyní povedl vědcům z nizozemské Delftské technologické univerzity, kteří vytvořili nejmenší pevný disk na světě.…

reklama
Fotogalerie