Byznys

Americké ekonomice se daří, inflace ale podle Fed zůstává slabá

06.09. 22:09

Washington - Americká ekonomika během července a začátkem srpna vykazovala mírné až pozvolné tempo růstu, známky zrychlení inflace ale byly i nadále slabé.

EU chce získat víc peněz z internetových firem, změní kvůli tomu zákony

06.09. 21:05

Brusel - Evropská unie změní zákony, aby prostřednictvím daní vybrala více peněz od velkých internetových firem, jako je například Google nebo Amazon.

České firmy vyvážejí víc, export vzrostl

06.09. 11:30

Praha - Podle předběžných údajů Českého statistického úřadu skončila v červenci bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách schodkem 2,1 mld. Kč, který byl meziročně o 1,9 mld. Kč větší.

reklama

Produkce v českém průmyslu dál roste

06.09. 10:32

Praha - Průmyslová produkce v červenci meziročně vzrostla reálně o 3,3 %. Po očištění o sezónní vlivy klesla v porovnání s předchozím měsícem o 9,8 %. Hodnota nových zakázek se meziročně zvýšila o 7,6 %. Uvedl to dnes Český statistický úřad.

Vážné otázky se na druhém jednání o NAFTA neřešily

06.09. 10:03

Mexiko - V druhém kole jednání o budoucnosti Severoamerické dohody o volném obchodu (NAFTA) se vůbec neřešily stěžejní otázky jako požadavek USA snížit schodek v obchodu s Mexikem či nízké mzdy v Mexiku.

Brexit dusí britské hospodářství, eurozóně se naopak daří

Aktualizovali jsme 5.9.2017, 20:55, 05.09. 19:25

Londýn - Britské hospodářství zaostává za zlepšujícím se stavem eurozóny. Mohou za to obavy z brexitu a také růst inflace. Ukázal to průzkum mezi nákupními manažery, jehož výsledky dnes zveřejnily organizace IHS Markit a CIPS.

Zeman na Ostravsku: Do strojíren ve Vítkovicích chce vstoupit zahraniční investor, do kraje míří i čínský výrobce pneumatik

05.09. 14:37

Ostrava - Prezident Miloš Zeman dnes zahájil návštěvu Moravskoslezského kraje. Řekl, že o vstup do strojírenských Vítkovic má zájem zahraniční investor, jenž by v podniku mohl získat padesátiprocentní podíl. Do kraje má prý také namířeno čínský výrobce pneumatik.

Tržby maloobchodů v červenci zpomalily meziroční růst

05.09. 11:26

Praha - Jak dnes uvedl Český statistický úřad (ČSÚ), tržby v maloobchodě po očištění o sezónní vlivy klesly v červenci reálně meziměsíčně o 1,0 %. Meziročně se tržby očištěné o kalendářní vlivy zvýšily o 4,6 %, stejně jako bez očištění.

Průměrná mzda už je na 29.346 korunách, odhady mluvily o nižším nárůstu

05.09. 11:01

Praha - Ve 2. čtvrtletí 2017 vzrostla průměrná hrubá měsíční nominální mzda na přepočtené počty zaměstnanců v národním hospodářství proti stejnému období předchozího roku o 7,6 %, reálně se zvýšila o 5,3 %. Medián mezd činil 24 896 Kč. Uvedl to dnes Český statistický úřad (ČSÚ).

Jednání o nové dohodě NAFTA dnes končí, byla poměrně úspěšná

05.09. 10:29

Mexiko - Při vyjednávání o budoucnosti Severoamerické dohody o volném obchodu (NAFTA) došlo v otázkách energie, malých firem a telekomunikací k pokroku. Druhé kolo rozhovoru končí v hlavním městě Mexika dnes. Další má začít 24. září v Ottawě.

Čínská CEFC dojednala strategickou smlouvu s ruským gigantem Rosněfť

03.09. 16:53

Moskva - Ruská společnost Rosněfť podepsala smlouvu s čínskou CEFC China Energy o zvýšení přímých dodávek ruské ropy do Číny. Původně se spekulovalo, že CEFC jedná o koupi podílu v Rosněfti.

Hračky jdou na odbyt: Které jsou nejprodávanější?

03.09. 14:05

Praha - V Česku se loni prodaly hračky za 6,35 miliardy korun, o 100 milionů korun více než v roce 2015. Jedním z prodejních hitů letošního roku mezi hračkami je fidget spinner, zájem je ale i o stavebnice Lego.

Ministerstvo financí chce omezit výdaje z privatizačního fondu, příjmy totiž nestačí

03.09. 10:47

Praha - Ministerstvo financí (MF) chce omezit výdaje z tzv. Fondu privatizace, což jsou zvláštní účty, na kterých jsou peníze převedené v roce 2006 ze zrušeného Fondu národního majetku na MF. Zároveň na účty plynou peníze z privatizace a dividendy od společnosti ČEZ.

Prezident NKÚ krotí radost politiků, přebytek státní kasy prý nelze hodnotit pozitivně

02.09. 15:25

Praha - Za loňským přebytkem státního rozpočtu téměř 62 miliard korun stojí i faktory, které podle prezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) Miloslava Kaly nelze hodnotit pozitivně. Jde hlavně o nízké investice státu.

Euro rychle posiluje vůči dolaru, ECB má obavy. Ukazuje se dvourychlostní eurozóna

02.09. 14:41

Frankfurt nad Mohanem - Rychlé posilování eura vůči dolaru začíná znepokojovat představitele Evropské centrální banky (ECB). Také se ukazují značné rozdíly v ekonomikách jednotlivých členů eurozóny.

Gayové a lesby berou v Německu méně, přitom jsou často vzdělanější než heterosexuálové

02.09. 14:12

Berlín - Nižší platy v mnoha firmách mají nejen ženy, ale i homosexuálové. Podle studie Institutu pro hospodářský výzkum (DIW) činí v Německu rozdíl v hrubé hodinové mzdě ve srovnání s heterosexuálními muži 2,14 eura (56 Kč).

Růst platů v EU bude pomalejší. Trend se dotkne i Česka

02.09. 13:38

Düsseldorf - Stav ekonomiky EU se sice zlepšuje, růst reálných mezd je navzdory tomu ale velmi slabý. Německá nadace Hans-Böckler-Stiftung očekává, že by letos zvyšování platů mohlo zpomalit na pouhých 0,4 procenta z loňských 1,5 procenta.

Největší ruskou banku čeká nejobjemnější záchrana v ruské historii

01.09. 21:32

Moskva - Ruská banka Otkritie bude možná potřebovat dodatečný kapitál až 400 miliard rublů (152,7 miliardy Kč). Agentuře Reuters to řekl náměstek guvernérky ruské centrální banky Vasilij Pozdyšev. Pomoc by znamenala, že půjde o největší záchranu banky v historii Ruska.

Hurikán Harvey srazil cenu ropy v USA

01.09. 17:53

Londýn/New York - Cena ropy dnes opět klesla, poptávku snižují odstavené rafinerie na jihu USA po řádění hurikánu Harvey. Záplavy paralyzovaly asi čtvrtinu kapacity amerických rafinerií. Vláda začala uvolňovat strategické rezervy ropy.

Nová dohoda NAFTA by mohla být hotova do konce roku

31.08. 22:43

Washington - Nová podoba Severoamerické dohody o volném obchodu (NAFTA) by mohla být hotova ještě do konce letošního roku.

Ceny ropy stoupají, v USA je benzin nejdražší od roku 2015

31.08. 22:27

Londýn/New York - Ceny ropy se dnes výrazně zvýšily, podařilo se jim tak smazat velkou část ztrát z předchozího dne. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ale i tak směřuje k nejvýraznější měsíční ztrátě za více než rok.

Odborníci varují: Pokud se na topnou sezónu nepřipravíte včas, tvrdě doplatíte

30.08. 04:17

KOMERČNÍ SDĚLENÍ - Léto se pomalu chýlí ke konci, školáci se chystají zpátky do lavic a topná sezóna začíná být opět žhavým tématem. Je totiž třeba se na ni řádně a včas připravit, jinak proděláte tisíce korun. Na tom se shodla většina energetických specialistů. Jak na to?

Provident Financial zažehnal krizi? Po otřesu mění management, akcie opět stoupají

25.08. 16:18

Londýn - Britská společnost Provident Financial tento týden přišla o téměř 60 procent tržní hodnoty. Dnes oznámila výměnu na postu ředitele sekce drobných půjček, načež akcie firmy posílily o zhruba 20 procent.

Podle Macrona může daňový dumping zemí EU unii zničit

24.08. 20:09

Bukurešť - Podle francouzského prezidenta Emmanuela Macrona "daňový dumping" uplatňovaný některými východoevropskými zeměmi může bez změny evropské směrnice upravující vysílání pracovníků do jiných unijních států vést k rozkladu EU.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací