Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kavárny Starbucks míří na italský trh

Starbucks Coffee
Starbucks Coffee
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Řím - Starbucks, největší kavárenský řetězec na světě, míří na důležitý italský trh. Svou první pobočku otevře příští rok v Miláně. Podle Evropské kávové organizace má Itálie sedmou největší spotřebu kávy na obyvatele v Evropě.

Milánskou kavárnu otevře italský podnikatel Antonio Percassi, který bude na základě licenční dohody kavárny vlastnit a provozovat.

Vstup na italský trh má pro americkou společnost symbolický význam. Nápad na vytvoření kavárenského řetězce totiž nynější generální ředitel Starbucks Howard Schultz pojal díky služební cestě, která jej v 80. letech minulého století zavedla právě do Milána a Verony s tamní prosperující kavárenskou kulturou.

Skupina od té doby vstoupila do desítek zemí, jakkoli v Evropě se jí tolik nedaří. Itálie bude pro Starbucks výzvou. Místní podniky jsou zvyklé na to, že Italové si dávají rychlé espresso během krátké zastávky cestou do práce. Koncept Starbucks je ale odlišný. Kavárny fungují jako místo, kam lidé přicházejí pracovat nebo se scházejí u kávy s přáteli.

Skupina Percassi vlastní síť prodejen kosmetiky Kiko Milano. Rovněž má franšízovou dohodu s americkou značkou spodního prádla Victoria's Secret.

Témata:  Starbucks Coffee Itálie ekonomika

Související

Aktuálně se děje

30. června 2025 21:27

Národní park České Švýcarsko opět hoří. Na místě zasahovalo jedenáct jednotek hasičů

V pondělí odpoledne vypukl v Národním parku České Švýcarsko požár, který zasáhl lesní plochu o rozloze téměř 8 000 metrů čtverečních. Oheň se rozšířil v oblasti mezi Mariinou vyhlídkou a chatou Tokáň, konkrétně u Rudolfova kamene. Na místě zasahovalo celkem jedenáct jednotek hasičů – sedm dobrovolných a čtyři profesionální.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Vláda, ilustrační fotografie.

Komentář

Česko hospodaří nejlépe za šest let, roli hraje několik faktorů. Příští rok to bude jiné

Vládě se v červnu podařilo přebytkovým hospodařením snížit letošní kumulovaný deficit státního rozpočtu, který tak v polovině roku činil 152,4 miliardy korun, o takřka dvacet miliard méně než koncem května. Oproti loňskému konci června je nynější deficit o 26,2 miliardy korun nižší. To svědčí o pozvolně pokračujícím ozdravování veřejných financí. Naposledy byl červnový deficit státního rozpočtu nižší roku 2019, tedy před propuknutím covidové pandemie.