Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Maďarská ropná společnost MOL omezila dodávky paliv některým čerpacím stanicím

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Maďarská ropná a plynárenská společnost MOL dočasně omezila dodávky pohonných hmot některým maloobchodníkům. Oznámila to dnes firma. Opatření zdůvodnila poklesem dovozu ropy z Ruska a zvýšenou poptávkou související s cenovým stropem pro pohonné hmoty, který zavedla maďarská vláda.

Společnost MOL uvedla, že omezila dodávky zákazníkům, které není povinna zásobovat. Dodala, že opatření se týká 194 maloobchodníků, kteří provozují zhruba deset procent čerpacích stanic v Maďarsku. Podle firmy je opatření "nezbytné k zachování dodávek ve všech částech země", napsala maďarská zpravodajská agentura MTI.

Maďarský Svaz nezávislých čerpacích stanic v otevřeném dopisu požádal firmu MOL i premiéra Viktora Orbána, aby opatření zrušili a pomohli malým maloobchodním prodejcům pohonných hmot. Podle svazu se omezení dodávek dotkne pětiny čerpacích stanic, napsala agentura Reuters.

V úterý se v důsledku poškození transformátoru při raketovém útoku zastavil provoz ropovodu Družba, který přivádí ruskou ropu přes Ukrajinu do Maďarska, na Slovensko a do České republiky. Ve středu se provoz obnovil, ale se sníženým tlakem.

Společnost MOL dnes uvedla, že dovoz ropy do Maďarska v důsledku toho klesl. Poukázala rovněž na problémy související s údržbářskými pracemi v její hlavní maďarské rafinerii.

Témata:  MOL pohonné hmoty

Související

Aktuálně se děje

1. července 2025 9:29

Češi a prezident? Zase padlo to jméno ze šoubyznysu. Dotyčný má ale jasno

Petr Pavel sice kroutí teprve třetí z pěti roků prvního funkčního období na Pražském hradě, ale agentury neustále zjišťují, koho dalšího si lidé umí představit jako prezidenta republiky. Opět padlo i jedno jméno ze šoubyznysu, které již v této souvislosti není nijak překvapivé. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Vláda, ilustrační fotografie.

Komentář

Česko hospodaří nejlépe za šest let, roli hraje několik faktorů. Příští rok to bude jiné

Vládě se v červnu podařilo přebytkovým hospodařením snížit letošní kumulovaný deficit státního rozpočtu, který tak v polovině roku činil 152,4 miliardy korun, o takřka dvacet miliard méně než koncem května. Oproti loňskému konci června je nynější deficit o 26,2 miliardy korun nižší. To svědčí o pozvolně pokračujícím ozdravování veřejných financí. Naposledy byl červnový deficit státního rozpočtu nižší roku 2019, tedy před propuknutím covidové pandemie.