Společnost MOL uvedla, že omezila dodávky zákazníkům, které není povinna zásobovat. Dodala, že opatření se týká 194 maloobchodníků, kteří provozují zhruba deset procent čerpacích stanic v Maďarsku. Podle firmy je opatření "nezbytné k zachování dodávek ve všech částech země", napsala maďarská zpravodajská agentura MTI.

Maďarský Svaz nezávislých čerpacích stanic v otevřeném dopisu požádal firmu MOL i premiéra Viktora Orbána, aby opatření zrušili a pomohli malým maloobchodním prodejcům pohonných hmot. Podle svazu se omezení dodávek dotkne pětiny čerpacích stanic, napsala agentura Reuters.

V úterý se v důsledku poškození transformátoru při raketovém útoku zastavil provoz ropovodu Družba, který přivádí ruskou ropu přes Ukrajinu do Maďarska, na Slovensko a do České republiky. Ve středu se provoz obnovil, ale se sníženým tlakem.

Společnost MOL dnes uvedla, že dovoz ropy do Maďarska v důsledku toho klesl. Poukázala rovněž na problémy související s údržbářskými pracemi v její hlavní maďarské rafinerii.

reklama