Články k tématu: Aljaška

Školská rada vyřadila z osnov světoznámé romány, prý mají škodlivý vliv na žáky

02.05. 08:42

Školská rada jednoho okresu na Aljašce vyřadila z osnov literatury světoznámé tituly jako Velký Gatsby nebo Hlava XXII. Podle radních je jejich obsah pro žáky škodlivý. Jakmile se o tom dověděli občané a rodiče, vykoupili tyto knihy v místním knihkupectví, aby si je znovu přečetli.

Zázrak na Aljašce. Muži shořela chata, v mrazivé divočině přežil tři týdny

12.01. 15:39

Na Aljašce zachránili muže, který po požáru své chaty přežil v divočině a mrazu více než tři týdny. S odvoláním na místní policii o případu informovala televize CNN.

Tajemný dopis v láhvi: Po 50 letech dorazil k Aljašce. Co ruský námořník píše?

19.08. 10:36

Američan na západním pobřeží Aljašky narazil na dopis v láhvi, který před půl stoletím napsal ruský námořník. Oznámila to dnes agentura AP. Tyler Ivanoff našel rukou psaný ruský dopis začátkem tohoto měsíce, když sbíral palivové dříví u obce Shishmaref asi 970 kilometrů severozápadně od Anchorage.

reklama

Na Aljašce padl nový rekord! Bylo přes 32 stupňů

06.07. 09:16

Meteorologové na několika místech Aljašky zaznamenali rekordní teploty. Na letišti v Anchorage, což je největší město tohoto amerického státu, ve čtvrtek odpoledne naměřili 32,22 stupně Celsia.

Aljašku zasáhlo silné zemětřesení, hrozí vlna cunami

30.11. 20:24

Jih Aljašky u města Anchorage dnes zasáhlo silné zemětřesení, americká Národní meteorologická služba (NWS) vydala pro Cookův záliv a poloostrov Kenai varování před přívalovou vlnou cunami.

Nepříjemný incident nad Aljaškou: Americké stíhačky vzlétly kvůli ruským bombardérům

07.09. 14:33

Washington - Americké stíhačky vzlétly v sobotu ze své základny na Aljašce ke dvěma ruským bombardérům Tu-95, které se ocitly v blízkosti vzdušného prostoru Spojených států. O incidentu informovalo se zpožděním Severoamerické velitelství protivzdušné obrany (NORAD). Podle agentury Interfax ho dnes…

Na Aljašce spadlo letadlo, zemřeli čtyři lidé

06.08. 22:10

Anchorage (USA) - Čtyři lidé zahynuli při havárii vyhlídkového letounu s polskými turisty na Aljašce, oznámily dnes americké úřady.

Američan přeplul z Aljašky na Čukotku, v Rusku už údajně požádal o azyl

03.08. 16:27

Moskva - Pohraničníci ve středu na nejvýchodnějším cípu Sibiře zadrželi Američana, který se z Aljašky přeplavil k ruským břehům na gumovém člunu. Podle agentury Interfax požádal v Rusku o politický azyl, agentura TASS ale informaci o azylu popřela.

Aljašské město po útoku vyděračského programu oprášilo staré psací stroje

03.08. 10:23

Anchorage - Vládní úřady města Matanuka-Susitna na Aljašce byly nuceny vyndat ze skladů staré psací stroje. Důvodem je vyděračský program typu ransomware, který napadl počítačovou síť.

Vzestup velmoci: Jak se Rusové probíjeli až na Aljašku?

Aktualizovali jsme 13.5.2018, 17:54, 13.05. 12:02

Když se člověk podívá na globus nebo jinou mapu světa, jedna věc mu neunikne. Obrovské rozměry Ruska poněkud vyčnívají, což není žádné překvapení, ale kdo si položil otázku, jak tento stát ke svým gigantickým rozměrům přišel? V časech Sovětského státu ruský stát zabíral dokonce jednu šestinu celé…

Hrozí Aljašce tsunami? U břehů amerického státu udeřilo zemětřesení

23.01. 14:27

Anchorage - Zhruba 250 kilometrů od břehů Aljašky udeřilo velmi silné zemětřesení, bylo citelné i stovky kilometrů od epicentra. Úřady vydaly varování před tsunami.

U Kamčatky udeřilo silné zemětřesení

18.07. 08:16

New York - Podmořské zemětřesení o síle 7,8 stupňů Richterovy škály udeřilo mezi Aleutskými ostrovy u americké Aljašky a ruským poloostrovem Kamčatka v Tichém oceánu. Původně udávanou nižší hodnotu hodnotu 7,4 a 7,7 stupně stupně zvýšila na 7,8 stupňů Richterovy škály americká vědeckovýzkumná…

Medvědi na Aljašce začali zabíjet lidi ve velkém

25.06. 15:15

Anchorage - Tento týden došlo na americké Aljašce již k druhému smrtícímu útoku medvěda. Tentokrát se stala obětí 27letá výzkumnice Erin Johnsonová. Den před útokem podlehl následkům útoku medvěda 16letý Patrick Cooper. Oba agresivní medvědi byli zastřeleni.

Aljašská sopka Bogoslof opět vybuchla, popel ohrožuje letadla

29.05. 08:57

Anchorage - Aljašská sopka Bogoslof, která je aktivní již téměř šest měsíců, znovu vybuchla. Erupce začala v neděli odpoledne místního času a trvala zhruba 55 minut. Vulkán vychrlil mraky popela do výšky nejméně 10.668 metrů.

Trump chce povolit těžbu ropy v národní rezervaci na Aljašce

26.05. 16:41

Washington - Americký prezident Donald Trump chce povolit těžbu ropy v chráněné Arktické národní rezervaci (Arctic National Wildlife Refuge - ANWR) na Aljašce. Prospekce ropy je v ANWR zakázána od roku 1980, zejména kvůli ochraně polárních sobů či ledních medvědů.

Velká ztráta pro Rusko, výhra pro USA? Od prodeje Aljašky uplynulo 150 let

31.03. 21:10

Washington/Moskva - Uplynulo přesně 150 let od doby, kdy Spojené státy koupily od Ruska Aljašku. Ačkoliv současný největší stát USA Rusům v té době nepřinášel žádné zisky, pro Ameriku šlo o nejlepší obchod v historii. Věděla totiž o nerostném bohatství, které na tomto území leží. Podle aljašských…

reklama
Fotogalerie