Články k tématu: barma

Rohingové se mohou snadno stát kořistí obchodníkům s lidmi, varuje OSN

20.09. 19:53

Rangún - Migrační agentura OSN dnes varovala, že stovky tisíc Rohingů, kteří uprchli z Barmy před vlnou násilí, jsou ponechány na milost a nemilost obchodníkům s lidmi. Do sousedního Bangladéše uprchlo z Barmy od konce srpna přes 410.000 muslimských Rohingů. 

Londýn zastavil kvůli násilí na Rohinzích finanční pomoc barmské armádě

20.09. 10:59

Londýn/Rangún - Britská vláda zastavila finanční pomoc barmské armádě kvůli pokračujícímu násilí v zemi. Reagovala útěk více než 400.000 převážně muslimských Rohingů.

Su Ťij musí zajistin humanitární pomoci muslimským Rohingům, žádá Tllerson

19.09. 21:41

Washington – Šéf americké diplomacie Rex Tillerson dnes vyzval barmskou vůdkyni Do Aun Schan Su Ťij, aby její vláda a barmská armáda umožnily přísun dodávek humanitární pomoci obyvatelům Arakanského státu stiženým násilím.

reklama

Macron kritizoval Trumpa kvůli klimatické dohodě. Představil také nové iniciativy k Sýrii a Barmě,

19.09. 21:04

New York - Francouzský prezident Emmanuel Macron představil nové diplomatické iniciativy, které mají přispět k řešení krizí v Sýrii nebo v Barmě. Učinil tak na půdě OSN v New Yorku.

Podle HRW lehlo popelem 200 rohingských vesnic, Su Ťij hází vinu na oběti, varují aktivisté

19.09. 16:46

Neipyijto - Podle organizace Human Rights Watch (HRW) bylo na území Barmy v posledních týdnech vypáleno přes 200 rohingských vesnic. Mají to dokazovat satelitní snímky. OSN označuje dění v Barmě za "učebnicový příklad etnické čistky", což tamní špičky odmítají.

Konec krize? Viníci budou potrestáni, návrat Rohingů se řeší, prohlásila Su Ťij

19.09. 10:23

Neipyijto - Barmská vůdkyně Do Aun Schan Su Ťij dnes poprvé promluvila k národu v souvislosti s uprchlickou krizí. Odsoudila jakékoli porušování lidských práv a uvedla, že její vláda je připravena začít s prověřováním rohingských uprchlíků, aby se mohli vrátit.

Rohingům hrozí smrt. Bangladéš nechce, aby v zemi asimilovali, varují aktivisté

17.09. 13:52

Dháka - Z Barmy před násilím uteklo již 410 tisíc muslimských Rohingů, smrt jim ale hrozí i v Bangladéši. Podle agentury Reuters před tím varuje humanitární organizace Save the Children. Bangladéš nechce, aby se Rohingové v zemi asimilovali.

Napětí roste: Bangladéš viní Barmu z narušování svého vzdušného prostoru

17.09. 09:43

Dháka - Napětí v jihovýchdní Asii roste nejen kvůli exodu a perzekuci muslimské menšiny Rohingů. Bangladéšské ministerstvo zahraničí uvedlo, že vzdušný prostor Bangladéše v posledním týdnu třikrát narušily barmské drony a vrtulníky.

Z Barmy do Bangladéše uteklo 240.000 rohingských dětí, hlásí UNICEF

15.09. 16:53

Rangún - Před násilím z převážně buddhistické Barmy do sousedního Bangladéše uprchlo již 240 tisíc dětí z muslimské menšiny Rohingů. Amnesty International tvrdí, že se barmská armáda dopouští na Rohinzích mučení, vražd, hromadného znásilňování a žhářství.

Třetina populace Rohingů musela opustit své domovy. Je to katastrofa, varuje šéf OSN

13.09. 20:41

New York - Generální tajemník OSN António Guterres tvrdí, že humanitární situace Rohingů je katastrofální a že je třeba tuto tragédii zastavit. Uvádí to agentura Reuters.

Na útěku z Barmy do Bangladéše se utopilo už 84 muslimských Rohingů

13.09. 16:45

Dháka - Muslimští Rohingové prchají z Barmy do Bangladéše přes řeku Náf, což mnozí zaplatí životem. V úterý večer a dnes ráno bylo nalezeno dalších devět mrtvých těl.

Kritizovaná vůdkyně Barmy Su Ťij nepojede na Valné shromáždění OSN

13.09. 11:03

Neipyijto - Barmská vůdkyně a držitelka Nobelovy ceny míru Do Aun Schan Su Ťij se nezúčastní Valného shromáždění OSN, kde se očekává mimo jiné diskuse o menšině muslimských Rohingů. Ti čelí v Barmě perzekuci a hromadně prchají do Bangladéše.

Tažení proti Rohingům v Barmě etnická čistka, varuje OSN. Do věci se zapojil i dalajláma

11.09. 12:38

Ženeva/Rangún - Podle nejnovější bilance OSN přinutily násilnosti v Arakanském státě od 25. srpna k útěku z převážně buddhistické Barmy do sousedního Bangladéše 313.000 muslimských Rohingů. Vysoký komisař OSN pro lidská práva Zajd Raad Husajn hovoří o brutální Barmě, do krize se vložil i tibetský…

Rohingští povstalci vyhlásili měsíční jednostranné příměří

09.09. 23:20

Dháka - Rohingští povstalci vyhlásili měsíční jednostranné příměří, které má umožnit záchranným skupinám zmírnit humanitární krizi na severozápadě Barmy. Příměří má začít platit v neděli, uvedla agentura Reuters.

Mučení, střílení lidí zezadu. Rohingové líčí peklo v Barmě

08.09. 15:43

Rangún - Od 25. srpna, kdy povstalecká skupina Arakanská armáda za spásu Rohingů zaútočila na bezpečnostní složky Arakanského státu, přišlo z Barmy do Bangladéše 270.000 Rohingů. Dvacítka muslimů a hinduistů, kteří nalezli útočiště v Bangladéši, vylíčila agentuře Reuters, co přesně se v Barmě…

Masakr v Barmě nemá konce, umírají hlavně Rohingové. Podle OSN počet obětí stoupl na tisíc

Aktualizovali jsme 8.9.2017, 13:09, 08.09. 11:38

Rangún - Násilnosti v Arakanském státě na severovýchodě Barmy si podle OSN zřejmě vyžádaly přes 1000 obětí, převážně z řad muslimských Rohingů. Odhad je více než dvakrát vyšší než čísla předkládaná barmskou vládou.

Su Ťij na pranýři: Podle kritiků nebrání Rohingy, měla by vrátit Nobelovu cenu za mír

07.09. 13:09

Rangún/Oslo - Petici požadující odebrání Nobelovy ceny za mír někdejší barmské disidentce a nynější vůdkyni vlády Do Aun Schan Su Ťij podepsalo po celém svěě už přes 360 tisíc lidí. Důvodem je exodus a perzekuce muslimských Rohingů.

Krize s Rohingy je plná dezinformací, míní barmská vůdkyně Su Ťij. Muslimové vyšli do ulic

06.09. 12:25

Neipyijto/Jakarta - Barmská vůdkyně Do Aun Schan Su Ťij dnes kritizovala údajnou dezinformační kampaň, která provází krizi kolem menšinových muslimských Rohingů. Podle ní má sloužit zájmům "teroristů". Tisíce Indonésanů, vedených islamistickými skupinami, se dnes shromáždily poblíž barmského…

Barma nastražuje miny na hranici s Bangladéšem, Rohingové tam utíkají ze země

06.09. 08:43

Dháka - Z Barmy v posledních dnech před násilnostmi uteklo téměř 125 tisíc Rohingů. Návratu muslimské menšiny mají zabránit miny, které prý Barma rozmísťuje na hranicích s Bangladéšem.

Na 2600 vypálených domů? Pronásledování Rohingů v Barmě si bere krutou daň

02.09. 12:24

Rangún - V Barmě bylo v minulých dnech vypáleno 2600 domů v oblasti, obývané především muslimskou komunitou Rohingů. Prchající Rohingové tvrdí, že vojáci je bijí a zabíjejí a také jim pálí domy, aby je vyhnali ze země. Barmská vláda naopak žhářství připsala muslimským povstalcům.

Erdogan má jasno: Je to genocida, hodnotí útlak Rohingů v Barmě

01.09. 19:48

Ankara - Prezident Turecka Recep Tayyip Erdogan označil vývoj na západě Barmy za genocidu vedenou vůči tamnímu muslimskému obyvatelstvu. Uvedl to na mítinku jeho Strany spravedlnosti a rozvoje (AKP) v rámci oslav muslimského svátku oběti íd al-adhá.

Armáda v Barmě pozabíjela 370 rohingských rebelů, jde prý o teroristy

01.09. 19:14

Rangún - Armáda Barmy dnes oznámila, že její příslušníci zabili 370 rohingských rebelů, které označila za teroristy. Agentura Reuters označila současnou vlnu násilí v Barmě za nejkrvavější za poslední desítky let.

Z Barmy prchají tisíce muslimských Rohingů. Hraniční řeka 20 těl žen a dětí

31.08. 10:57

Dháka - Od pátku uprchlo před násilím z Barmy do Bangladéše již 27 400 muslimských Rohingů a dalších asi 20.000 osob čeká na hranici mezi oběma státy. Bangladéš se přílivu běženců brání.

Z Barmy do Bangladéše uprchlo minulý týden asi 18 tisíc muslimských Rohingů

30.08. 09:05

Rangún - Během minulého týdne uprchlo z Barmy do Bangladéše na 18 tisíc muslimských Rohingů a stovky z nich zůstávají v zemi nikoho mezi oběma jihoasijskými státy. Uvedla to dnes Mezinárodní organizace pro migraci (IOM).

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací