Články k tématu: barma

Některé scény ze zacházení s Rohingy jsou "strašné", USA ale zatím sankce proti Barmě nezavedou

15.11. 13:59

Neipyijto - Do Barmy dnes přicestoval americký ministr zahraničí Rex Tillerson. Řekl, že Spojené státy zatím nejsou pro zavedení ekonomických sankcí proti Barmě za její konflikt s menšinovými Rohingy.

Situace v Barmě se nezlepšuje. Děti plavou kilometry, jen aby unikly násilí

15.11. 11:10

Dháka - Muslimští Rohingové, kteří z rodné Barmy utíkají před násilím, se nyní nacházejí v natolik zoufalé situaci, že se někteří z nich pokoušejí do sousedního Bangladéše doplavat.

Barma zasahuje ve prospěch Rohingů. Uvěznila mnicha, který měl podněcovat k násilí

14.11. 16:50

Rangún - V Barmě za týden začne soud s jedním z nejvlivnějších ultranacionalistických buddhistických mnichů. Parmaukkchu je obviněn z podněcování násilí a narušování veřejného pořádku, na proces čeká ve vazbě.

reklama

Barmští vojáci znásilňují a zabíjí muslimské Rohingy? Armáda obvinění popírá

13.11. 21:08

Neipyijto - Barmská armáda dnes popřela, že její příslušníci organizovaně zabíjeli a znásilňovali muslimské Rohingy při tažení proti této menšině v Arakanském státě na severozápadě země.

Barma se polepšuje? Vyměnila generála zodpovědného za tažení proti Rohingům

13.11. 16:43

Neipyijto - Barma vyměnila generála odpovědného za operace v Arakanském státě. Armáda neposkytla žádné vysvětlení, proč byl Maun Maun Sou stažen. Na jeho místo byl v pátek jmenován brigádní generál Sou Tin Nain. Kvůli tažení vládního vojska uteklo z oblasti od konce srpna přes 600.000 muslimských…

Američané zvažují sankce proti Barmě kvůli situaci Rohingů

24.10. 09:31

Washington - Spojené státy zvažují sankce proti buddhistické Barmě kvůli jejímu přístupu k Rohingů. Příslušníkům muslimské menšiny barmské úřady odmítají udělit občanství, omezují jejich svobody a neuznávají je jako etnikum.

Do Bangladéše už utekl téměř milion Rohingů, krize dopadá i na tamní obyvatele

23.10. 14:57

Rangún/Ženeva - V Bangladéši se nachází již téměř milion muslimských Rohingů, kteří tam utekli před násilím ze sousední buddhistické Barmy. Na pomoc menšinovému etniku jsou zapotřebí stovky milionů dolarů.

Na řece se potopila loď s desítkami Rohingů. Zemřelo jméně 12 lidí, polovinu obětí tvoří děti

16.10. 12:52

Dháka - Na hraniční řece Naf mezi Barmou a Bangladéšem se převrhla loď, na které bylo 65 Rohingů. Utopilo se nejméně 12 uprchlíků, z toho šest dětí. Počet mrtvých zřejmě vzroste. Zatím se podařilo zachránit je 22 osob.

Šéf barmské armády jednal s americkým velvyslancem. Rohingové nejsou původními obyvateli Barmy, tvrdí

12.10. 21:27

Rangún - Vrchní velitel barmské armády generál Min Aun Hlain na schůzce s americkým velvyslancem prohlásil, že Rohingové nejsou původní obyvatelé Barmy. Generál Min Aun Hlain je nejmocnější osobou převážně buddhistické Barmy a jeho zjevně nekompromisní postoj odráží, jak málo si armáda z…

Proud stále nekončí: Z Barmy do Bangladéše utíkají denně tisíce muslimských Rohingů

06.10. 15:27

Ženeva/Rangún - Z Barmy do Bangladéše denně přichází 2000 muslimských Rohingů. OSN odsoudila omezený přístup humanitárních organizací do Arakanského státu.

Bangladéš ničí lodě přivážející Rohingy, pohraničníci zbili a uvěznili cestující, tvrdí uprchlíci

05.10. 08:13

Dháka - Bangladéšské úřady nechaly zničit asi dvě desítky lodí přivážejících do země muslimské Rohingy, kteří prchají před násilnostmi v Barmě. V Bangladéši nyní žije okolo milionu Rohingů, včetně poslední vlny uprchlíků. 

Humanitární organizace potřebují pro Rohingy 434 milionů dolarů. V uprchlických táborech hrozí epidemie

04.10. 13:57

Ženeva - Humanitární organizace pomáhající Rohingům, kteří utekli z Barmy do sousedního Bangladéše, uvedly, že v příštím půlroce budou pro muslimskou menšinu potřebovat 434 milionů dolarů (9,55 miliardy Kč). OSN vyzvala barmské úřady, aby okamžitě zastavily násilnosti v Arakanském státě.

Naděje na vyřešení situace rohingských uprchlíků? Bangladéš začal jednat s Barmou

02.10. 12:25

Neipyijto/Dháka – Dnes byly zahájeny rozhovory mezi Bangladéšem a sousední Barmou. Jejich cílem je zajistit bezpečný návrat více než půl milionu Rohingů, kteří z Barmy od konce srpna utekli. Informovala o tom agentura Reuters.

Oxfordská kolej odstranila portrét Su Ťij, prý kvůli situaci muslimských Rohingům

01.10. 10:15

Oxford - Vedení oxfordské koleje St. Hughs dalo odstranit z interiéru portrét barmské vůdkyně Do Aun Schan Su Ťij. Počin je dáván do souvislosti s tlakem, jemuž laureátka Nobelovy ceny míru čelí kvůli rohingské krizi. Oficiální vysvětlení je však jiné.

Při havárii lodi s Rohingy se zřejmě utopilo více než 60 lidí

29.09. 20:17

Dháka - Zpravodajský server BBC dnes s odvoláním na OSN uvedl, že při havárii lodi s rohingskými uprchlíky z Barmy se zřejmě v Bengálském zálivu utopilo přes 60 lidí. 

Barma do země zástupce OSN nevpustí, chtěli monitorovat situaci kolem Rohingů

28.09. 16:11

Cox's Bázár (Bangladéš) - OSN dnes uvedla, že barmské úřady zrušily plánovanou návštěvu představitelů OSN v Arakanském státě, odkud uprchlo téměř půl milionu Rohingů.

Rohingové se mohou snadno stát kořistí obchodníkům s lidmi, varuje OSN

20.09. 19:53

Rangún - Migrační agentura OSN dnes varovala, že stovky tisíc Rohingů, kteří uprchli z Barmy před vlnou násilí, jsou ponechány na milost a nemilost obchodníkům s lidmi. Do sousedního Bangladéše uprchlo z Barmy od konce srpna přes 410.000 muslimských Rohingů. 

Londýn zastavil kvůli násilí na Rohinzích finanční pomoc barmské armádě

20.09. 10:59

Londýn/Rangún - Britská vláda zastavila finanční pomoc barmské armádě kvůli pokračujícímu násilí v zemi. Reagovala útěk více než 400.000 převážně muslimských Rohingů.

Su Ťij musí zajistin humanitární pomoci muslimským Rohingům, žádá Tllerson

19.09. 21:41

Washington – Šéf americké diplomacie Rex Tillerson dnes vyzval barmskou vůdkyni Do Aun Schan Su Ťij, aby její vláda a barmská armáda umožnily přísun dodávek humanitární pomoci obyvatelům Arakanského státu stiženým násilím.

Macron kritizoval Trumpa kvůli klimatické dohodě. Představil také nové iniciativy k Sýrii a Barmě,

19.09. 21:04

New York - Francouzský prezident Emmanuel Macron představil nové diplomatické iniciativy, které mají přispět k řešení krizí v Sýrii nebo v Barmě. Učinil tak na půdě OSN v New Yorku.

Podle HRW lehlo popelem 200 rohingských vesnic, Su Ťij hází vinu na oběti, varují aktivisté

19.09. 16:46

Neipyijto - Podle organizace Human Rights Watch (HRW) bylo na území Barmy v posledních týdnech vypáleno přes 200 rohingských vesnic. Mají to dokazovat satelitní snímky. OSN označuje dění v Barmě za "učebnicový příklad etnické čistky", což tamní špičky odmítají.

Konec krize? Viníci budou potrestáni, návrat Rohingů se řeší, prohlásila Su Ťij

19.09. 10:23

Neipyijto - Barmská vůdkyně Do Aun Schan Su Ťij dnes poprvé promluvila k národu v souvislosti s uprchlickou krizí. Odsoudila jakékoli porušování lidských práv a uvedla, že její vláda je připravena začít s prověřováním rohingských uprchlíků, aby se mohli vrátit.

Rohingům hrozí smrt. Bangladéš nechce, aby v zemi asimilovali, varují aktivisté

17.09. 13:52

Dháka - Z Barmy před násilím uteklo již 410 tisíc muslimských Rohingů, smrt jim ale hrozí i v Bangladéši. Podle agentury Reuters před tím varuje humanitární organizace Save the Children. Bangladéš nechce, aby se Rohingové v zemi asimilovali.

Napětí roste: Bangladéš viní Barmu z narušování svého vzdušného prostoru

17.09. 09:43

Dháka - Napětí v jihovýchdní Asii roste nejen kvůli exodu a perzekuci muslimské menšiny Rohingů. Bangladéšské ministerstvo zahraničí uvedlo, že vzdušný prostor Bangladéše v posledním týdnu třikrát narušily barmské drony a vrtulníky.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací