Články k tématu: bolest

Počasí tvrdě dopadá na Čechy. Takhle jim ničí zdraví

Aktualizovali jsme 24.11.2019, 22:02, 24.11. 09:55

Zima je pro lidi s onemocněním kloubů náročným obdobím. Podle studie s názvem „Zataženo s možností bolesti“ to mráz a studené vlhké počasí zhoršuje. Výzkum provedli vědci z University of Manchester ve Velké Británii.

Desetina Čechů má vážný zdravotní problém! Může jim zničit život!

04.06. 11:00

Migrénou trpí jeden z deseti lidí, třikrát až pětkrát častěji jsou to ženy než muži. Nejvíc nemocných je mezi 18 a 60 lety. Mnoho pacientů nemá diagnózu od lékaře a často užívá jen léky na bolest hlavy. Novinářům to řekl David Doležil, předseda Sekce pro diagnostiku a léčbu bolesti hlavy České…

Častá bolest hlavy - První pomoc při migrénách

19.03. 09:23

Stěží existuje člověk, který by neznal bolest hlavy. Chronickou migrénou trpí podle odhadů až 10 procent Čechů. Většina lidí v takových případech sáhne po prášcích, které bolest utlumí, ale nevyřeší její podstatu. Ta v současnosti stále častěji souvisí s poruchou funkce horní krční páteře.

reklama

Fibromyalgie: Nepodceňujte bolest a únavu, možná trpíte nepříjemným syndromem

15.03. 15:18

Asi všichni už někdy měli po probuzení pocit, že jsou unaveni ještě více, než když do postele ulehli. Pokud se tak ovšem cítíte pravidelně a trpíte také bolestí například hlavy, měli byste zbystřit. Můžete totiž trpět fibromyalgií.

Ve vnímání bolesti jsme zaujatí. U dívek ji zlehčujeme, zjistili vědci

06.02. 13:20

Americká studie naznačuje, že lidé přikládají rozdílnou váhu bolesti prociťované dívkami a chlapci. Ke zjištění dospěli psychologové z Yaleovy a Georgijské univerzity, kteří provedli pokus na dobrovolnících. Podle autorů může další studium tohoto fenoménu ovlivnit celý zdravotnický sektor.

Káva místo léků? Největší mýty kolem domácí léčby bolesti hlavy

25.01. 18:07

Bolest je nejčastějším projevem, že je s naším organismem něco v nepořádku, a zažil ji už každý z nás. Jednou z nejčastějších bolestí je bolest hlavy, která dokáže být velmi nepříjemná a člověka vyřadit z jeho pravidelné denní činnosti. Přesto existuje několik rad, jak se jí zbavit rychle a…

Není to jen infarkt. Co vše značí akutní bolest hrudníku?

02.12. 17:58

Akutní bolest hrudníku je v povědomí lidí asi nejčastěji spojována s infarktem. Zdaleka ne vždy to však musí být tento případ. Ve skutečnosti je bolest hrudníku v té či oné formě poměrně běžná a důvodů, které ji způsobují, je celá škála. Zde jsou některé z nich.

Migréna není jen bolest hlavy. Jak rozpoznat vážnou nemoc, o níž možná nevíte, že ji máte?

22.11. 08:00

Mnoho lidí neprávem zaměňuje obyčejnou bolest hlavy za migrénu. Migréna je přitom nepříjemným problémem, který postihuje veliké množství lidí. A bolest hlavy je pouze jedním z příznaků tohoto závažného onemocnění. Co za ním stojí a proč činí život tak složitým?

Migréna versus bolest hlavy. Jaký je mezi nimi rozdíl?

22.08. 11:48

Není výjimkou, že lidé, které bolí hlava, o sobě často tvrdí, že mají migrénu. Ve skutečnosti ale jde ve spoustě případů o chybné zaměňování pojmů. Migréna je totiž mnohem víc než jen pouhá bolest hlavy, je především nepříjemným problémem, který postihuje část populace. A je nesnesitelná.

Nejhorší bolest, kterou můžete cítit? Tyto zážitky většina z nás nechce nikdy prožít

07.08. 12:39

Bolest je sice nepříjemná, má ale velmi důležitý účel. Varuje vás, že je něco špatně, nebo že se musíte zbavit toho, co vám ubližuje. Akutní bolest se rychle vyřeší, obvykle když odstraníte část těla z dosahu škodlivých podnětů. Chronická bolest může trvat roky a výrazně ovlivňuje kvalitu života.

Existuje něco lepšího než prášky? Od bolesti může podle vědců ulevit jednoduchá věc

Aktualizovali jsme 3.6.2018, 22:22, 03.06. 12:51

Je možné ulevit si od bolesti bez léků a bez jakýchkoliv vedlejších účinků? Podle neurovědců z Coloradské univerzity v Boulderu je to možné. A navíc poměrně snadné.

Mokré vlasy způsobují nachlazení a cukr tloušťku? Mýty o lidském těle, kterým většina věří

22.05. 12:45

Mezi lidmi koluje tolik názorů a mýtů, které se týkají zdraví, výživy a cvičení, že často nevíme, čemu vlastně věřit. My se vám v tom pokusíme udělat jasno. Těchto 9 zdravotních mýtů je zcela falešných a měli byste ignorovat.

Trápí vás bolesti hlavy? Zkuste změnit jídelníček a některým potravinám se raději úplně vyhněte

Aktualizovali jsme 15.5.2018, 21:42, 15.05. 07:58

Bolest hlavy u deseti procent lidí vyvolává jídlo a pití. Které druhy potravin jsou na vině nejčastěji?

Křeč v noze nás odkáže pořádně potrápit. Proč tak bolí a jak se jí rychle zbavit?

Aktualizovali jsme 10.5.2018, 22:15, 10.05. 15:27

Ať už rádi sportujete nebo trávíte volný čas u televize či počítače, určitě jste se už někdy setkali se svalovou křečí. V tu chvíli lze myslet jen na jedno - jak se jí co nejdříve zbavit. S tím vám nyní pomůžeme.

Pánské bolístky: Je možné, že mají ženy jiný práh bolesti než muži?

Aktualizovali jsme 14.4.2018, 19:19, 14.04. 16:13

Je údělem žen pociťovat více bolest než muži? Nasvědčují tomu četné údaje: prakticky všechny hlavní podmínky odpovědné za chronickou bolest jsou častější u žen než u mužů. Vědci studovali mechanismy přenosu pocitů a dospěli k závěru, že tento rozdíl lze vysvětlit evolucí: muž nesměl cítit bolest,…

Je vám mizerně a špatně spíte? Sedm zlověstných vedlejších účinků sedavého života

03.04. 15:34

Podle Světové zdravotnické organizace v celosvětovém měřítku jedna ze čtyř dospělých osob nemá dostatek pohybu. Takový způsob života s sebou samozřejmě nese řadu rizik - může poškodit srdce a způsobit nabírání na váze. Jak ale poukazuje server FoxNews, má také řadu dalších a často velmi…

Pociťujete často bolest v zádech? svým chováním si sami ničíme zdraví

22.03. 14:27

K častým důvodům návštěv lékaře bývají bolesti zad. Přitom jejich spouštěčem jsou mnohdy každodenní „bezvýznamné“ věci, u kterých bychom si nikdy neřekli, že mohou zapříčinit nehezké bolesti pohybového aparátu. Na co si tedy máme dát pozor?

Mnoho tváří rakoviny: Víte, jakou bolest může tato zákeřná nemoc způsobit?

10.02. 07:15

Svět si před několika dny připomněl den proti rakovině. Nemocných v České republice každý rok přibývá, úmrtnost se ale snižuje. Přesto je rakovina dál jedním z největších strašáků. Pacienti s rakovinou často trpí obrovskými bolestmi, které se mohou velmi lišit případ od případu.

Trápí vás migréna? Můžete s ní zatočit i bez léků

26.01. 08:11

Migréna je strašákem moderního člověka. Jednou z jejích nejčastějších příčin je špatné sezení. Židle ale nemusí být jen mučícím nástrojem. Dají se na ní zvládnout i cviky proti migréně.

Zobete pravidelně léky proti bolesti? Dávejte pozor, mohou způsobit vážné zdravotní komplikace

Aktualizovali jsme 23.12.2017, 22:17, 23.12. 17:50

Nesteroidní protizánětlivé léky (NSA), které se běžně užívají proti bolesti, by mohly mít více vedlejších účinků, než se předpokládalo, a jejich užívání by mohlo být nebezpečné pro lidi trpící srdečními onemocněními. Informoval o tom server Science Daily.

Bolest kostí a změna počasí: Jak spolu souvisejí?

22.12. 10:38

Boston - Mnoho lidí si často stěžuje na zvýšenou bolest kostí při náhlé změně klimatických podmínek. Jak se ovšem ukazuje, počasí není tím, co zapříčiňuje bolest. Nová americká studie totiž ukazuje, že bolest kostí není ovlivněna teplotou, ani tlakem vzduchu. O výzkumu informovala agentura Hina.

Nebezpečná závislost? Pětina Čechů užila poslední rok léky k utlumení či proti bolesti

04.12. 15:51

Praha - Téměř pětina Čechů užívala v posledním roce utlumující léky či léky proti bolesti. Ukázala to výroční zpráva o stavu ve věcech drog za rok 2016. Každý osmý člověk mezi 15 a 64 lety si pak přípravky opatřil bez předpisu či je bral v rozporu s doporučením doktora.

Prášky proti bolesti nefungují? Podle vědců je bereme zbytečně, jsou k ničemu

23.11. 15:40

Pokud nás bolí hlava, břicho, máme teplotu nebo nám jen není dobře, mnohdy sáhneme po léku proti bolesti. Některé z nich obsahují jako účinnou látku paracetamol, podle odborníků tak ale činíme zbytečně. Látka totiž údajně na bolest vůbec nezabírá.

Nejhorší bolesti na světě? Porod nebo popálení drží v žebříčku spodní příčky

05.10. 13:24

Bolest je sice nepříjemná, má ale velmi důležitý účel. Varuje vás, že je něco špatně, nebo že se musíte zbavit toho, co vám ubližuje. Akutní bolest se rychle vyřeší, obvykle když odstraníte část těla z dosahu škodlivých podnětů. Chronická bolest může trvat roky a výrazně ovlivňuje kvalitu života.

reklama
Fotogalerie