Články k tématu: Černá Hora

Útok na americké velvyslanectví v Černé hoře. Útočník se poté odpálil

22.02. 09:53

Podgorica - Neznámý muž v noci na dnešek v černohorské metropoli hodil výbušninu na budovu velvyslanectví USA a pak se sám odpálil. Bližší podrobnosti policie zatím nezveřejnila.

V Jaderské moři se málem potopila loď s uprchlíky. Pomohlo černohorské námořnictvo

30.01. 16:49

Podgorica - Do záchrany uprchlíků na moři se nepřímo zapojila i Černá Hora. Její plavidlo v Jaderském moři pomohlo italské rybářské lodi Erica, která předtím vzala na palubu 17 migrantů.

Noví členové EU? Nejdříve v roce 2025

19.01. 13:51

Brusel - V přistoupení do Evropské unie doufají Albánie, Bosna a Hercegovina, Černá Hora, Kosovo, Makedonie a Srbsko. Jejich šance na členství se ale podle Reuters v posledních letech zmenšily, když unijní politici poněkud ztratili zájem pokračovat v rozšiřování bloku. Dnes se ale objevily…

reklama

Černou Horu zasáhlo zemětřesení o síle 5,1 stupně. Ve městech vypukla panika

04.01. 15:29

Podgorica - Černou Horu dnes před polednem zasáhlo zemětřesení s intenzitou 5,1 stupně. Otřesy, vyvolaly v několika městech paniku, ale zatím nejsou hlášeni žádní zranění ani větší materiální škody.

Spory trvají: Ratifikace dohody Kosova a Černé Hory je v nedohlednu

04.12. 15:48

Podgorica - Ratifikace dohody z 25. srpna 2015 o demarkaci mezi Kosovem a Černou Horou je nadále v nedohlednu. Nová kosovská vládní komise dospěla k závěru, že vymezení společné hranice tímto dokumentem je pro Kosovo údajně nespravedlivé.

Rusko udělilo azyl muži, který je obviněn z pokusu o převrat v Černé Hoře

01.11. 14:01

Moskva - Anan Nikič, který v Černé Hoře čelí podezření, že se podílel na údajném pokusu o státní převrat, dostal azyl v Rusku. Po Nikičovi bylo v únoru vyhlášeno mezinárodní pátrání.

Podle svědka pokus o převrat v Černé Hoře financovalo Rusko

26.10. 20:07

Podgorica - Pokus o státní převrat v Černé Hoře údajně financovaly ruské zpravodajské služby. Jejich cílem bylo zabránit zemi ve vstupu do Severoatlantické aliance. Moskva jakoukoli účast na plánovaném pokusu o převrat popírá. Navzdory nesouhlasu Ruska se Černá Hora letos v červnu stala 29. členem…

USA splní euroatlantické závazky, ujistil viceprezident Pence v Podgorici

02.08. 16:52

Podgorica - Americký viceprezident Mike Pence se dnes sešel s černohorským premiérem Duškem Markovičem. Prohlásil, že Spojené státy splní své závazky plynoucí z euroatlantických vztahů a že "místo západního Balkánu je na Západě".

Už žádné evačky v černohorském parlamentu? Vláda přichystala bič na poslance

02.08. 12:16

Podgorica - Po sérii ošklivých hádek a násilných střetů v černohorské parlamentu se vláda rozhodla, že zvýší poslancům pokuty za nepatřičné chování. Zákon byl dnes přijat.

Proruští pučisté mají na čas klid, Černá hora jejich soud posunula

19.07. 18:10

Podgorica - Vrchní soud v Podgorici dnes odložil proces se 14 osobami, které jsou obžalovány z loňského pokusu o puč v Černé Hoře. Obžaloba tvrdí, že obvinění loni v říjnu, den před parlamentními volbami, chtěli svrhnout prozápadní vládu, zabít jejího tehdejšího premiéra Mila Djukanoviče a dosadit…

Ohně pustoší Jadran, Split ani Černá Hora si ještě nemohou oddechnout

18.07. 11:26

Záhřeb - Hasiči v Chorvatsku a v Černé Hoře nadále zápasí s rozsáhlými lesními požáry na pobřeží. Dramatická situace zavládla v pondělí pozdě večer v bezprostřední blízkosti Splitu. Oběti na životech nejsou zatím hlášené, ale několik lidí bylo hospitalizováno kvůli otravě z hustého dýmu.

Chorvatsko bojuje s rozsáhlými požáry, lidé utíkají z pláží

Aktualizovali jsme 17.7.2017, 23:19, 17.07. 15:47

Záhřeb - Chorvatsko i nadále bojuje s rozsáhlými lesními požáry. Oheň v noci na dnešek vypukl nedaleko měst Bogomolje na ostrově Hvar a u Tugare. Odtud se šíří směrem na Split. Podle policie zatím nejsou hlášeny oběti na životech nebo materiální škody. Řada lidí ale byla evakuována.

Pobřeží Jadranu sužují požáry. Práci mají hasiči v Chorvatsku i Černé Hoře

16.07. 19:01

Záhřeb - Chorvatské pobřeží, během léta plné turistů, bývá o prázdninách často sužováno lesními požáry. Je tak tomu i letos. Požáry jsou hlášeny v okolí Puly na severu země, i z okolí Šibeniku a Splitu na jihu Chorvatska a z ostrovů Pag a Vir. Vážná situace je i v Černé Hoře.

Černá Hora se stala 29. členem Severoatlantické aliance

06.06. 08:03

Washington - Černá Hora se v pondělí oficiálně stala 29. členem NATO. Tato balkánská země byla přizvána do NATO v prosinci 2015. Protokol o přistoupení ratifikovali představitelé 28 členských zemí aliance. Jde o první rozšíření aliance od roku 2009, kdy do organizace vstoupily Albánie a Chorvatsko.

Černá Hora se dnes oficiálně stane členem Severoatlantické aliance

05.06. 08:44

Washington - Černá Hora se dnes stane 29. členem NATO. Po Slovinsku a Chorvatsku je třetí někdejší jugoslávskou republikou, která do aliance vstoupí.

America First? Trump nevybíravě odstrčil černohorského premiéra a Bílý dům už to napravuje

27.05. 13:02

Brusel – Jak jsme vás již informovali, světová média si všímají chování amerického prezidenta Donalda Trumpa, který při oficiálním focení velmi nevybíravě odstrčil premiéra Černé Hory. Video zachycující tento incident se během několika hodin stalo hitem sociálních sítí. Bílý dům teď musí celou…

Trump schválil přijetí Černé Hory do NATO

11.04. 21:10

Washington - Prezident USA Donald Trump dnes podepsal protokol o přijetí Černé Hory do Severoatlantické aliance. Ze strany Spojených států tím ukončil ratifikační proces.

Američtí senátoři schválili přijetí Černé Hory do NATO

29.03. 08:06

Washington - Americký Senát schválil v úterý naprostou většinou hlasů rozšíření Severoatlantické aliance o Černou Horu.

Putin a jeho lidé jsou všehoschopní. Mohou dokonce zabít premiéra, zní z Británie

15.03. 08:08

Londýn - Britský ministr zahraničí Boris Johnson varuje svět před Ruskem. Tvrdí, že Vladimir Putin a jeho podřízení jsou schopni všeho, včetně pokusu o státní převrat v Černé Hoře. Podle něj by dokázali i zabít tehdejšího premiéra Mila Djukanoviče. Na jeho slova upozornil deník The Telegraph.

Na pokusu o převrat v Černé Hoře se podílelo dalších pět Srbů

25.02. 19:00

Podgorica - K účasti na přípravě loňského zmařeného pokusu o převrat v Černé Hoře se přiznalo dalších pět Srbů. Informují o tom černohorská média.

Změna poměrů ve světě a vypuknutí války? V květnu může být vše jinak

25.02. 18:46

Podgorica - Černá Hora v současné době řeší několik kritických záležitostí. Na jedné straně stojí Rusko, kterého se obává, neboť se údajně pokusilo o státní převrat v této zemi. Na straně druhé se její oči upírají k Severoatlantické alianci, jehož součástí by se země mohla stát už za několik měsíců…

Rusko mělo prsty v pokusu o převrat v naší zemi.Můžeme to dokázat, udeřil prokurátor

21.02. 09:56

Podgorica – Už v listopadu loňského roku se objevily zprávy, že se ruští nacionalisté plánovali během říjnových voleb vpadnout do černohorského parlamentu, zabít premiéra Mila Djukanoviče a uvést k moci proruskou koalici. Tamní prokurátor teď zveřejnil nové informace o případu.

Černá Hora vydala mezinárodní zatykač na pět pučistů

28.12. 15:07

Podgorica - Úřady Čern Hory vydaly mezinárodní zatykač na dva Rusy a tři Srby, kteří se údajně podíleli na přípravě převratu během říjnových voleb v zemi. V kauze již bylo zatčeno 20 lidí, někteří z nich byli ale již z vazby propuštěni.

O co vlastně Putinovi jde? Prestižní deník přišel s vážným varováním

Aktualizovali jsme 3.12.2016, 15:15, 03.12. 10:11

Ruské vměšování se do západních demokracií je často líčeno jako škodlivé, ale vedené měkkými prostředky omezujícími se na kybernetické útoky, propagandistické operace a finanční pomoc promoskevským politikům, připomíná úvodník serveru Washington Post. Americký deník v něm tvrdí, že stojí za to…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací