Články k tématu: Černá Hora

Po návratu z Černé Hory a Srbska bude třeba test, nebo karanténa

10.07. 21:56

Ministerstvo zdravotnictví přesunulo Srbsko a Černou Horu mezi státy s vysokým rizikem nákazy koronavirem. Češi musí od pondělí 13. července po návratu z obou zemí absolvovat test na covid-19, nebo nastoupit do dvoutýdenní karantény.

Jsme první evropská země bez koronaviru, prohlásil premiér Černé Hory

25.05. 21:01

Černohorský premiér Duško Marković dnes označil svou zemi za první evropský stát bez koronaviru. Na tiskové konferenci v Podgorici v této souvislosti mimo jiné sdělil, že počátkem června se otevřou hranice turistům ze zemí, jež splňují epidemiologická kritéria, přičemž mezi nimi jmenoval i Českou…

NATO má problém. Čím dříve si to přiznáme, tím lépe

Aktualizovali jsme 28.11.2019, 22:26, 28.11. 16:07

KOMENTÁŘ - V minulém týdnu u nás vyvolal mimořádný ohlas výrok francouzského prezidenta Emmanuela Macrona o „mozkové smrti NATO“. Mnozí z toho byli v šoku. Základní garant naší bezpečnosti přeci nemůže trpět neduhy. A přesto mnohá fakta a poslední události dávají Macronovi více než za pravdu.

reklama

Totožnost dalšího ruského agenta odhalena, zpackal tajnou operaci v Evropě

22.11. 20:44

Mezinárodní investigativní skupina Bellingcat tvrdí, že za přispění ruského serveru The Insider odhalila totožnost druhého důstojníka ruské armádní rozvědky GRU, podezřelého z účasti na nepovedeném loňském pokusu o převrat v Černé Hoře. Cílem prý bylo zabránit ve vstupu této balkánské země do…

Agresivita Černé Hory může vyvolat světovou válku, spustil Trump. Co na to balkánská země?

19.07. 11:36

Podgorica/Washington - Americký prezident Donald Trump naznačil, že agresivita Černé Hory jako člena NATO by mohla rozpoutat třetí světovou válku. Černá Hora zatím na výrok oficiálně nereagovala. Hovořilo se o něm jen krátce v parlamentu.

Trump varuje před třetí světovou. Tady prý může začít

Aktualizovali jsme 18.7.2018, 22:29, 18.07. 18:32

Washington/Podgorica - Americký prezident Donald Trump má na svém kontě další sporný výrok. V rozhovoru se svou oblíbenou televizí Fox News naznačil, že agresivita Černé Hory jako člena NATO by mohla rozpoutat třetí světovou válku.

Na balkánskou trasu se vrací vlny uprchlíků. Černá Hora zvažuje stavbu plotu

03.07. 12:30

Podgorica - Uprchlíci se v posledních týdnech nesnaží dostat do EU jen přes Středozemní moře. Na takzvané balkánské trase je opět rušno, proud migrantů se na ní ale stočil jiným směrem. Černá Hora už zvažuje jako krajní opatření stavbu plotu na hranicích s Albánií.

Severoatlantická aliance začalo střežit vzdušný prostor Černé Hory,

05.06. 17:35

Podgorica - NATO dnes začalo střežit nebe svého nejmladšího člena - Černé Hory. Start obstaralo ukázkové cvičení bojových letounů Itálie a Řecka, které se budou na hlídání vzdušného prostoru této bývalé jugoslávské republiky podílet společně s černohorskou armádou

Černá Hora postaví kvůli migrantům hraniční plot

20.05. 15:47

Podgorica - Černá Hora zvažuje možnost vybudování plotu z ostnatého drátu na hranici s Albánií. V černohorské televizi to dnes řekl vládní činitel odpovědný za ochranu hranic. Balkánský stát tak chce reagovat na novou uprchlickou trasu, která z Turecka směřuje přes Albánii, Černou Horu a Bosnu do…

Kosovo a Černá hora podepsaly dohodu o podobě hranic

04.05. 20:22

Priština - Kosovský prezident Hashim Thaçi dnes stvrdil dohodu o vytyčení hranic s Černou Horou. Ratifikaci dokumentu, podepsaného zástupci vlád obou zemí už před třemi lety, až do letošního března bránila v kosovském parlament tvrdošíjně opozice, a to i s použitím slzného plynu v jednacím sále.

Černohorci volili prezidenta: Favorizovaný Djukanović vyhrál už v prvním kole

Aktualizovali jsme 16.4.2018, 08:08, 15.04. 21:45

Tirana - Favorizovaný Milo Djukanović (56) byl zvolen prezidentem Černé Hory hned v dnešním prvním kole voleb. Nezávislé Centrum pro monitoring (CEMI) oznámilo po sečtení 89 procent hlasů ve vybraných testovacích volebních místnostech, že Djukanović získal 53,9 procenta hlasů.

Útok na americké velvyslanectví v Černé hoře. Útočník se poté odpálil

22.02. 09:53

Podgorica - Neznámý muž v noci na dnešek v černohorské metropoli hodil výbušninu na budovu velvyslanectví USA a pak se sám odpálil. Bližší podrobnosti policie zatím nezveřejnila.

V Jaderské moři se málem potopila loď s uprchlíky. Pomohlo černohorské námořnictvo

30.01. 16:49

Podgorica - Do záchrany uprchlíků na moři se nepřímo zapojila i Černá Hora. Její plavidlo v Jaderském moři pomohlo italské rybářské lodi Erica, která předtím vzala na palubu 17 migrantů.

Noví členové EU? Nejdříve v roce 2025

19.01. 13:51

Brusel - V přistoupení do Evropské unie doufají Albánie, Bosna a Hercegovina, Černá Hora, Kosovo, Makedonie a Srbsko. Jejich šance na členství se ale podle Reuters v posledních letech zmenšily, když unijní politici poněkud ztratili zájem pokračovat v rozšiřování bloku. Dnes se ale objevily…

Černou Horu zasáhlo zemětřesení o síle 5,1 stupně. Ve městech vypukla panika

04.01. 15:29

Podgorica - Černou Horu dnes před polednem zasáhlo zemětřesení s intenzitou 5,1 stupně. Otřesy, vyvolaly v několika městech paniku, ale zatím nejsou hlášeni žádní zranění ani větší materiální škody.

Spory trvají: Ratifikace dohody Kosova a Černé Hory je v nedohlednu

04.12. 15:48

Podgorica - Ratifikace dohody z 25. srpna 2015 o demarkaci mezi Kosovem a Černou Horou je nadále v nedohlednu. Nová kosovská vládní komise dospěla k závěru, že vymezení společné hranice tímto dokumentem je pro Kosovo údajně nespravedlivé.

Rusko udělilo azyl muži, který je obviněn z pokusu o převrat v Černé Hoře

01.11. 14:01

Moskva - Anan Nikič, který v Černé Hoře čelí podezření, že se podílel na údajném pokusu o státní převrat, dostal azyl v Rusku. Po Nikičovi bylo v únoru vyhlášeno mezinárodní pátrání.

Podle svědka pokus o převrat v Černé Hoře financovalo Rusko

26.10. 20:07

Podgorica - Pokus o státní převrat v Černé Hoře údajně financovaly ruské zpravodajské služby. Jejich cílem bylo zabránit zemi ve vstupu do Severoatlantické aliance. Moskva jakoukoli účast na plánovaném pokusu o převrat popírá. Navzdory nesouhlasu Ruska se Černá Hora letos v červnu stala 29. členem…

USA splní euroatlantické závazky, ujistil viceprezident Pence v Podgorici

02.08. 16:52

Podgorica - Americký viceprezident Mike Pence se dnes sešel s černohorským premiérem Duškem Markovičem. Prohlásil, že Spojené státy splní své závazky plynoucí z euroatlantických vztahů a že "místo západního Balkánu je na Západě".

Už žádné evačky v černohorském parlamentu? Vláda přichystala bič na poslance

02.08. 12:16

Podgorica - Po sérii ošklivých hádek a násilných střetů v černohorské parlamentu se vláda rozhodla, že zvýší poslancům pokuty za nepatřičné chování. Zákon byl dnes přijat.

Proruští pučisté mají na čas klid, Černá hora jejich soud posunula

19.07. 18:10

Podgorica - Vrchní soud v Podgorici dnes odložil proces se 14 osobami, které jsou obžalovány z loňského pokusu o puč v Černé Hoře. Obžaloba tvrdí, že obvinění loni v říjnu, den před parlamentními volbami, chtěli svrhnout prozápadní vládu, zabít jejího tehdejšího premiéra Mila Djukanoviče a dosadit…

Ohně pustoší Jadran, Split ani Černá Hora si ještě nemohou oddechnout

18.07. 11:26

Záhřeb - Hasiči v Chorvatsku a v Černé Hoře nadále zápasí s rozsáhlými lesními požáry na pobřeží. Dramatická situace zavládla v pondělí pozdě večer v bezprostřední blízkosti Splitu. Oběti na životech nejsou zatím hlášené, ale několik lidí bylo hospitalizováno kvůli otravě z hustého dýmu.

Chorvatsko bojuje s rozsáhlými požáry, lidé utíkají z pláží

Aktualizovali jsme 17.7.2017, 23:19, 17.07. 15:47

Záhřeb - Chorvatsko i nadále bojuje s rozsáhlými lesními požáry. Oheň v noci na dnešek vypukl nedaleko měst Bogomolje na ostrově Hvar a u Tugare. Odtud se šíří směrem na Split. Podle policie zatím nejsou hlášeny oběti na životech nebo materiální škody. Řada lidí ale byla evakuována.

Pobřeží Jadranu sužují požáry. Práci mají hasiči v Chorvatsku i Černé Hoře

16.07. 19:01

Záhřeb - Chorvatské pobřeží, během léta plné turistů, bývá o prázdninách často sužováno lesními požáry. Je tak tomu i letos. Požáry jsou hlášeny v okolí Puly na severu země, i z okolí Šibeniku a Splitu na jihu Chorvatska a z ostrovů Pag a Vir. Vážná situace je i v Černé Hoře.

reklama
Fotogalerie