Články k tématu: Černá Hora

USA splní euroatlantické závazky, ujistil viceprezident Pence v Podgorici

02.08. 16:52

Podgorica - Americký viceprezident Mike Pence se dnes sešel s černohorským premiérem Duškem Markovičem. Prohlásil, že Spojené státy splní své závazky plynoucí z euroatlantických vztahů a že "místo západního Balkánu je na Západě".

Už žádné evačky v černohorském parlamentu? Vláda přichystala bič na poslance

02.08. 12:16

Podgorica - Po sérii ošklivých hádek a násilných střetů v černohorské parlamentu se vláda rozhodla, že zvýší poslancům pokuty za nepatřičné chování. Zákon byl dnes přijat.

Proruští pučisté mají na čas klid, Černá hora jejich soud posunula

19.07. 18:10

Podgorica - Vrchní soud v Podgorici dnes odložil proces se 14 osobami, které jsou obžalovány z loňského pokusu o puč v Černé Hoře. Obžaloba tvrdí, že obvinění loni v říjnu, den před parlamentními volbami, chtěli svrhnout prozápadní vládu, zabít jejího tehdejšího premiéra Mila Djukanoviče a dosadit…

reklama

Ohně pustoší Jadran, Split ani Černá Hora si ještě nemohou oddechnout

18.07. 11:26

Záhřeb - Hasiči v Chorvatsku a v Černé Hoře nadále zápasí s rozsáhlými lesními požáry na pobřeží. Dramatická situace zavládla v pondělí pozdě večer v bezprostřední blízkosti Splitu. Oběti na životech nejsou zatím hlášené, ale několik lidí bylo hospitalizováno kvůli otravě z hustého dýmu.

Chorvatsko bojuje s rozsáhlými požáry, lidé utíkají z pláží

Aktualizovali jsme 17.7.2017, 23:19, 17.07. 15:47

Záhřeb - Chorvatsko i nadále bojuje s rozsáhlými lesními požáry. Oheň v noci na dnešek vypukl nedaleko měst Bogomolje na ostrově Hvar a u Tugare. Odtud se šíří směrem na Split. Podle policie zatím nejsou hlášeny oběti na životech nebo materiální škody. Řada lidí ale byla evakuována.

Pobřeží Jadranu sužují požáry. Práci mají hasiči v Chorvatsku i Černé Hoře

16.07. 19:01

Záhřeb - Chorvatské pobřeží, během léta plné turistů, bývá o prázdninách často sužováno lesními požáry. Je tak tomu i letos. Požáry jsou hlášeny v okolí Puly na severu země, i z okolí Šibeniku a Splitu na jihu Chorvatska a z ostrovů Pag a Vir. Vážná situace je i v Černé Hoře.

Černá Hora se stala 29. členem Severoatlantické aliance

06.06. 08:03

Washington - Černá Hora se v pondělí oficiálně stala 29. členem NATO. Tato balkánská země byla přizvána do NATO v prosinci 2015. Protokol o přistoupení ratifikovali představitelé 28 členských zemí aliance. Jde o první rozšíření aliance od roku 2009, kdy do organizace vstoupily Albánie a Chorvatsko.

Černá Hora se dnes oficiálně stane členem Severoatlantické aliance

05.06. 08:44

Washington - Černá Hora se dnes stane 29. členem NATO. Po Slovinsku a Chorvatsku je třetí někdejší jugoslávskou republikou, která do aliance vstoupí.

America First? Trump nevybíravě odstrčil černohorského premiéra a Bílý dům už to napravuje

27.05. 13:02

Brusel – Jak jsme vás již informovali, světová média si všímají chování amerického prezidenta Donalda Trumpa, který při oficiálním focení velmi nevybíravě odstrčil premiéra Černé Hory. Video zachycující tento incident se během několika hodin stalo hitem sociálních sítí. Bílý dům teď musí celou…

Trump schválil přijetí Černé Hory do NATO

11.04. 21:10

Washington - Prezident USA Donald Trump dnes podepsal protokol o přijetí Černé Hory do Severoatlantické aliance. Ze strany Spojených států tím ukončil ratifikační proces.

Američtí senátoři schválili přijetí Černé Hory do NATO

29.03. 08:06

Washington - Americký Senát schválil v úterý naprostou většinou hlasů rozšíření Severoatlantické aliance o Černou Horu.

Putin a jeho lidé jsou všehoschopní. Mohou dokonce zabít premiéra, zní z Británie

15.03. 08:08

Londýn - Britský ministr zahraničí Boris Johnson varuje svět před Ruskem. Tvrdí, že Vladimir Putin a jeho podřízení jsou schopni všeho, včetně pokusu o státní převrat v Černé Hoře. Podle něj by dokázali i zabít tehdejšího premiéra Mila Djukanoviče. Na jeho slova upozornil deník The Telegraph.

Na pokusu o převrat v Černé Hoře se podílelo dalších pět Srbů

25.02. 19:00

Podgorica - K účasti na přípravě loňského zmařeného pokusu o převrat v Černé Hoře se přiznalo dalších pět Srbů. Informují o tom černohorská média.

Změna poměrů ve světě a vypuknutí války? V květnu může být vše jinak

25.02. 18:46

Podgorica - Černá Hora v současné době řeší několik kritických záležitostí. Na jedné straně stojí Rusko, kterého se obává, neboť se údajně pokusilo o státní převrat v této zemi. Na straně druhé se její oči upírají k Severoatlantické alianci, jehož součástí by se země mohla stát už za několik měsíců…

Rusko mělo prsty v pokusu o převrat v naší zemi.Můžeme to dokázat, udeřil prokurátor

21.02. 09:56

Podgorica – Už v listopadu loňského roku se objevily zprávy, že se ruští nacionalisté plánovali během říjnových voleb vpadnout do černohorského parlamentu, zabít premiéra Mila Djukanoviče a uvést k moci proruskou koalici. Tamní prokurátor teď zveřejnil nové informace o případu.

Černá Hora vydala mezinárodní zatykač na pět pučistů

28.12. 15:07

Podgorica - Úřady Čern Hory vydaly mezinárodní zatykač na dva Rusy a tři Srby, kteří se údajně podíleli na přípravě převratu během říjnových voleb v zemi. V kauze již bylo zatčeno 20 lidí, někteří z nich byli ale již z vazby propuštěni.

O co vlastně Putinovi jde? Prestižní deník přišel s vážným varováním

Aktualizovali jsme 3.12.2016, 15:15, 03.12. 10:11

Ruské vměšování se do západních demokracií je často líčeno jako škodlivé, ale vedené měkkými prostředky omezujícími se na kybernetické útoky, propagandistické operace a finanční pomoc promoskevským politikům, připomíná úvodník serveru Washington Post. Americký deník v něm tvrdí, že stojí za to…

Kreml odmítl jakékoliv zapojení do údajného pokusu o převrat v Černé Hoře

07.11. 20:03

Moskva – Černohorská prokuratura obvinila ruské nacionalisty z toho, že připravovali v zemi puč proto, aby nevstoupila do NATO. Moskva se dnes od tohoto pokusu distancovala.

Ruští nacionalisté chystali převrat, chtěli zabít premiéra Djukanoviče

06.11. 20:06

Podgorica - Ruští nacionalisté plánovali během říjnových voleb vpadnout do černohorského parlamentu, zabít premiéra Mila Djukanoviče a uvést k moci proruskou koalici.

Parlamentní volby v Černé Hoře: Vítězem je prozápadní DPS

30.10. 19:12

Podgorica - Ústřední volební komise dnes oznámila definitivní výsledky parlamentních voleb v Černé Hoře. Demokratická strana socialistů (DPS) premiéra Mila Djukanoviče. Absolutní většinu ovšem nezískala.

Vučić varuje před aktivitami proti Černé Hoře

Aktualizovali jsme 25.10.2016, 17:20, 25.10. 15:03

Bělehrad - Srbský premiér Aleksandar Vučić oznámil, že v Srbsku byly zadrženy osoby spojené s případem zřejmě chystaných útoků na instituce v Černé Hoře. Zaznamenány byly podle něj také značné aktivity cizích zpravodajských služeb.

Volby v Černé Hoře: Prozápadní strana DPS podle prvních výsledků překvapivě vede

16.10. 21:58

Podgorica - Podle prvních dílčích výsledků černohorských parlamentních voleb by mohla prozápadní Demokratická strana socialistů (DPS) premiéra Mila Djukanoviče získat většinu až 42 procent hlasů. Vyplývá to z výpočtu volebního výsledku, které agentura CEMI odvodila po sečtení prvních 20 procent…

20 srbských atentátníků plánovalo narušit volby v Černé Hoře

16.10. 18:05

Podgorica - Parlamentní volby v Černé Hoře rozhodnou o osudu premiéra Mila Djukanoviče, jenž stojí v čele země čtvrt století. Průběh hlasování údajně chtělo narušit 20 srbských atentátníků.

Klíčové volby v Černé Hoře: Staneme se členem EU,nebo ruskou kolonií, ptá se premiér

15.10. 13:05

Podgorica - Černohorský premiér Milo Djukanović měl před nedělními parlamentními volbami ostrý projev k občanům. Hlasování podle něj rozhodne, zda se balkánská země jednou stane členem Evropské unie, nebo ruskou kolonií.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací