Články k tématu: demonstrace v Německu

V Berlíně vypukly protesty kvůli vyklizení hospody, policie se střetla s demonstranty

dnes 12:41

Při protestech proti nucenému vyklizení oblíbené berlínské hospody, jejíž majitelé se odmítli vystěhovat, byly zatčeny desítky lidí. Demonstranti brojící proti vysokým cenám nemovitostí i mizení tradiční hospodské kultury v německém hlavním městě, zapalovali barikády, informovala dnes agentura DPA.

Tisíce lidí protestovaly v Berlíně proti koronavirovým omezením

01.08. 15:58

Asi 15.000 lidí vyrazilo do centra Berlína na demonstraci proti restrikcím platným v souvislosti s pandemií nemoci covid-19. Takové shromáždění dělá úřadům starosti kvůli možnému šíření infekce, protože demonstranti mezi sebou nedodržovali bezpečné rozestupy, ani si nenasadili roušky, informují…

Zabití černocha Floyda pobouřilo celý svět. Konala se řada protestů a budou další

31.05. 17:40

Smrt amerického černocha George Floyda při zásahu minneapoliské policie vyvolala vlnu protestů nejen ve Spojených státech, ale také v Kanadě, Británii, Itálii či Německu. Demonstrace byly svolány nejen na tento týden, ale i na ten nadcházející, napsal dnes portál Variety.

reklama

Německo zachvátily protesty. Účastníci dokonce popírali existenci covid-19

16.05. 20:00

Tisíce lidí dnes v Německu protestovaly proti opatřením, která vláda přijala v boji s koronavirem. Nejvíce se jich sešlo ve Stuttgartu, nespokojenost ale Němci v ulicích vyjadřovali také v Mnichově, Berlíně či Frankfurtu nad Mohanem, informovala tisková agentura DPA. Podle ní se demonstrací…

V Berlíně řádili koronaviroví konspirátoři, na demonstraci napadli novináře

07.05. 09:58

Při nepovolené demonstraci proti karanténním opatřením před německým parlamentem v centru Berlína, která se odehrála ve středu v podvečer, byl napaden tým veřejnoprávní televize ARD. Útočníka zadržela policie. Šlo o již druhý podobný incident v německé metropoli za poslední týden.

Protest proti islamizaci: Pryč s Merkelovou! skandovali příznivci hnutí Pegida

20.10. 20:23

Několik tisíc lidí dnes demonstrovalo v Drážďanech proti hnutí Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Západu (Pegida), které před pěti lety uspořádalo v saské metropoli svou první akci a dnes si toto výročí na shromáždění v centru města připomnělo. Protest proti Pegidě zorganizoval spolek Srdce…

V Drážďanech se demonstruje. Nácky tu nechceme, stojí na transparentech

24.08. 18:29

V centru Drážďan se dnes brzy odpoledne k plánované protirasistické demonstraci za toleranci sešlo zatím až 20.000 lidí, kteří vytvořili manifestační průvod. Informovala o tom agentura DPA.

Němci už toho mají dost. V Berlíně se demonstrovalo proti rostoucím nájmům

Aktualizovali jsme 6.4.2019, 18:20, 06.04. 14:57

Kolem 20.000 lidí dnes v Berlíně protestovalo proti rostoucím nájmům. Podobné, i když výrazně menší demonstrace se uskutečnily i v dalších německých městech. Ve spolkové metropoli zároveň začala sbírat podpisy kontroverzní iniciativa, která požaduje vyvlastnění asi čtvrt milionu bytů, jež patří…

Bouřlivá neděle v Drážďanech: K protestu proti Pegidě se přidali i technaři

21.10. 20:47

Tisíce lidí dnes vyšly do ulic v Drážďanech hájit demokracii a toleranci. O otevřenost své země světu se podle organizátorů a policie asi 10.000 demonstrantů zasazovalo pod heslem Srdce místo štvaní. Protidemonstraci uspořádali v den, kdy protiimigrační a protiislámské hnutí Pegida slavilo na…

V Sasku to vře: Na demonstraci v Halle se hajlovalo i plivalo na policisty

Aktualizovali jsme 11.9.2018, 22:30, 11.09. 13:38

Halle - Účastníci pondělní demonstrace ve východoněmeckém městě Halle hajlovali a napadali policisty. S odvoláním na policii o tom dnes informovala agentura DPA. Ve městě severozápadně od Lipska se sešlo zhruba 450 lidí v reakci na smrt mladého Němce, který zemřel v nedalekém městě Köthen po střetu…

V Chemnitzu se opět protestuje: Pryč s Merkelovou, skandoval ruzzuřený dav

30.08. 21:21

Chemnitz - V Chemnitzu se dnes koná další protest pravicového hnutí Pro Chemnitz. Podle stanice MDR se ho nedaleko od místního fotbalového stadionu účastní přes tisíc lidí. Pár desítek metrů od protestu je v plném proudu dlouho dopředu naplánovaná debata saského ministerského předsedy s občany.

Policie kvůli slovním útokům proti Merkelové vyhodila zaměstnance

30.08. 20:03

Drážďany - Od policie odchází zaměstnanec saského kriminálního úřadu (LKA), který v polovině srpna na demonstraci proti kancléřce Angele Merkelové (CDU) v Drážďanech slovně útočil na novináře televize ZDF.

V Mnichově se protestovalo proti migrační politice CSU, do ulic vyšlo 25 tisíc lidí

22.07. 20:36

Mnichov (Německo) - Asi 25 tisíc lidí demonstrovalo dnes v Mnichově proti restriktivní migrační politice bavorské Křesťanskosociální unie (CSU). Podle agentury Reuters byl protest dalším důkazem klesající popularity CSU.

Lidé v Německu demonstrovali na podporu organizací zachraňujících migranty na moři

07.07. 21:32

Berlín - V Německu se dnes konalo několik demonstrací na podporu nevládních humanitárních organizací, které se snaží bezpečně převážet do Evropy migranty z Afriky. Kritika se valila na spolkového ministra vnitra Horsta Seehofera.

Berlínem táhnou tisíce příznivců i odpůrců AfD

27.05. 15:18

Berlín - Do ulic Berlína dnes vyšly tisíce příznivců i odpůrců protiimigrační opoziční strany Alternativa pro Německo (AfD). Pochod několika tisíc stoupenců AfD začal před hlavním nádražím a zamířil k Braniborské bráně, tisíce odpůrců této strany se pak sešly před budovou Spolkového sněmu,…

V Chotěbuzi se znovu demonstrovalo proti migrantům, do ulic vyrazily 2000 lidí

17.03. 20:40

Chotěbuz - V centru východoněmeckého města Chotěbuz (Cottbus) se dnes demonstrovalo proti přijímání migrantů. Akce, na kterou dorazilo zhruba 2000 lidí, se zúčastnili také politici z protiislámské strany Alternativa pro Německo (AfD).

V Německu se demonstrovalo proti válce a NATO

17.02. 18:44

Mnichov - Mnichovskou bezpečnostní konferenci doprovázejí i demonstrace proti válce a Severoatlantické alianci. Policie odhadla, že se dnešního protestu zúčastnilo kolem 2000 lidí, pořadatelé očekávali dvojnásobek.

V Evropě se demonstrovalo proti turecké ofenzivě. Kurdové bojovali proti IS,teď jsou masakrováni, varují demonstranti

03.02. 20:39

Bonn/Paříž/Ankara - Odpůrci turecké vojenské akce na severu Sýrie se dnes sešli na demonstracích ve Stuttgartu, Hamburku, Paříži či Štrasburku. Dorazily tisíce lidí, mezi protestujícími byla řada Kurdů.

Demonstranti chtěli narušit sjezd AfD, zapojit se musela i policie

02.12. 10:59

Hannover - Policisté ve Hannoveru dnes použili vodní dělo proti demonstrantům, kteří se snažili zablokovat příjezd ke kongresovému centru, kde se koná sjezd protiimigrační strany Alternativa pro Německo (AfD). Uvedla to agentura DPA.

"Pryč s rasismem. Vítáme uprchlíky." V Berlíně proti AfD v parlamentu demonstrovaly tisíce lidí

23.10. 08:45

Berlín - V neděli se v centru Berlína konala demonstrace pod názvem "Proti nenávisti a rasismu ve Spolkovém sněmu". Někteří lidé nesli transparenty proti spolupráci se stranou Alternativa pro Německo (AfD), která v úterý zasedne poprvé ve Spolkovém sněmu.

Za násilnosti v Hamburku padl první trest, mladík dostal dva roky a sedm měsíců

29.08. 11:52

Hamburk - Jako první stanul před německým soudem kvůli násilnostem během červencového summitu zemí G20 v Hamburku 21letý Nizozemec. Dostal dva roky a sedm měsíců, což je dle médií nečekaně tvrdý trest.

Dozvuky summitu G20: Starosta Hamburku neodstoupí. Za násilnosti podle něj mohou radikálové

12.07. 17:17

Hamburk - Starosta Hamburku Olaf Scholz po násilnostech během summitu G20 odmítá rezignovat. Dnes se občanům omluvil, že nedokázal udržet v ulicích pořádek. Zopakoval, že odpovědnost za střety s policií nesou radikálové.

Uprchlíci nechápou: Německo je tak krásné, proč si ho ničíte?

Aktualizovali jsme 10.7.2017, 22:10, 10.07. 15:17

Hamburk - Někteří uprchlíci nechápou protesty v německém Hamburku při příležitosti summitu zemí G20. V Egyptě by se prý za podobné chování při protestech do davů začalo střílet, uvedl jeden z uprchlíků pro agenturu Reuters.

Novináři summit ignorovali? Média si všímají hlavně násilností

09.07. 13:23

Berlín - Německá média se ve svých dnešních komentářích k summitu G20 v Hamburku věnují hlavně výtržnostem, než jeho politickým závěrům.

reklama
Fotogalerie