Články k tématu: dieselgate

V Česku zatím o odškodnění za dieselgate konečný verdikt nepadl

16.09. 09:01

Po pěti letech od vypuknutí kauzy dieselgate, ve které koncern Volkswagen falšoval některé údaje o emisích naftových motorů, se čeští majitelé vozů VW stále nedočkali odškodnění.

Dieselgate: Důchodce vyhrál soudní bitvu s VW, automobilka musí platit

Aktualizovali jsme 25.5.2020, 13:39, 25.05. 12:43

Lidem, kteří mají auto dotčené manipulací s emisemi a kteří ho chtějí vrátit, musí německý koncern Volkswagen vyplatit za vůz náhradu. Výkupní částku ale může snížit podle počtu kilometrů, které zákazník autem ujel. Dnes o tom rozhodl německý nejvyšší soud v Karlsruhe. Automobilka krátce nato podle…

Topíte v zimě? Odborníci zjistili, jak moc tím škodíte

08.12. 20:28

Evropa přehodnotila svůj přístup k dieselům. Ve městech představují problém řidiči, kteří ze svých aut odstraňují filtry pevných částic. Lidem také škodí kromě silniční dopravy i vytápění domů.

reklama

470 tisíc žalob. Německý soud začal řešit kauzu Dieselgate

30.09. 14:31

Soud v Braunschweigu se dnes dopoledne začal zabývat hromadnou žalobou zhruba 470.000 klientů na automobilový koncern Volkswagen ve skandálu Dieselgate, který propukl před čtyřmi lety. Majitelé automobilů s naftovými motory se žalobou pokoušejí zvýšit své šance na odškodnění od automobilky. U soudu…

Tajné dohody mezi automobilkami? Brusel rozkrývá obří skandál

18.09. 11:57

Brusel - Evropská komise (EK) zahájila rozsáhlé vyšetřování, které má posoudit, zda automobilky BWM, Daimler a Volkswagen v rozporu s pravidly Evropské unie neuzavřely tajné dohody, jejichž cílem bylo nekonkurovat si při vývoji a zavádění technologií pro čisté emise u benzinových a naftových…

Kauza dieselgate bobtná. Manipulace s emisemi se mohou týkat i benzinových aut

02.09. 12:36

Frankfurt - Technici automobilky Volkswagen řekli vyšetřovatelům, že u některých vozů VW, Audi a Porsche s benzinovým motorem se mohlo manipulovat s emisními testy. Napsal to německý list Bild am Sonntag s odvoláním na vnitřní dokumenty a výpovědi svědků.

Rozhodnuto: Volkswagen kvůli dieselgate zaplatí miliardu eur

13.06. 19:14

Wolfsburg - Německá prokuratura vyměřila automobilovému koncernu Volkswagen kvůli emisnímu podvodu pokutu ve výši jedné miliardy eur (téměř 26 miliard Kč). Volkswagen uvedl, že pokutu přijímá, a přiznává se tak ke své zodpovědnosti. V důsledku udělení pokuty bude ukončeno řízení proti automobilce.

VW chce odložit soud ve Spojených státech, nechce být přirovnávána k nacistům

03.02. 16:58

Fairfax (USA) - Soudní projednávání skandálu Dieselgate by se mělo ve Spojených státech na žádost automobilky Volkswagen o půl roku odložit. Německé firmě se nelíbí, že ji obžaloba přirovnává k nacistům.

Manažer automobilky VW byl v USA odsouzen na sedm let kvůli aféře dieselgate

07.12. 08:04

Detroit (USA) - Manažer německé automobilky Volkswagen Oliver Schmidt, zadržený počátkem roku v USA kvůli emisnímu skandálu "dieselgate", byl dnes odsouzen k sedmiletému vězení pro podíl na podvodu. Zároveň má zaplatit pokutu 400.000 dolarů (zhruba 8,7 milionů korun), oznámil podle agentury AFP…

Německé úřady zahájily další vyšetřování VW

10.11. 21:10

Berlín - Německý úřad pro dohled nad finančním trhem BaFin vyšetřuje automobilku Volkswagen, jestli interní informace o svém emisním skandálu nepředala neoprávněně třetím stranám.

Volkswagen čelí přes 15 tisíc žalobám. Klienti chtějí zpět 357 milionů eur

06.11. 16:25

Berlín - Přes 15 tisíc klientů podalo dnes prostřednictvím americké právní kanceláře u soudu v německém Braunschweigu žalobu na Volkswagen. Dožadují se v ní vrácení peněz za auta se softwarem, který sloužil k manipulaci s emisemi. Jde pouze o jeden z řady důsledků aféry Dieselgate, kterým koncern…

Merkelová je povýšenecká a nemá plán na řešení dieselů, udeřil Schult. A Merkelová reaguje

27.08. 21:06

Berlín – Povýšenecká. Právě tímto slovem hodnotí předseda sociální demokracie (SPD) Martin Schulz svou soupeřku v v boji o kancléřský post a šéfku německé vlády Angelu Merkelovou (CDU). CDU/CSU má v aktuálních průzkumech podporu kolem 39 procent voličů, sociální demokraté 22 až 24 procent.

Merkelová se zlobí na německé automobilky kvůli testům emisí

21.08. 14:29

Berlín - Kancléřka Angela Merkelová (CDU) je kvůli emisnímu skandálu rozčilená na německé automobilky. Na podzim by se tak měl uskutečnit druhý dieselový summit, na němž se prověří, jaké výsledky přinesly aktuální kroky firem.

Emisní skandál ohrožuje německou ekonomiku

21.08. 10:43

Berlín - Podle pravidelné měsíční zprávy spolkového ministerstva financí je emisní skandál rizikem pro největší evropskou ekonomiku. Automobilový průmysl je největším vývozcem z Německa. Poskytuje zhruba 800.000 pracovních míst.

Manažer Volkswagenu se v USA přiznal k emisní kauze

04.08. 21:16

Detroit - Manažer německé společnosti Volkswagen Oliver Schmidt dnes u soudu v Detroitu přiznal vinu ve skandálu kolem manipulací testů emisí naftových aut.

Německý tisk hodnotí výsledky dieselového summitu velmi kriticky

03.08. 11:48

Berlín - Dohoda automobilek o úpravách softwaru, které podle výrobců povedou ke snížení emisí oxidů dusíku v jednotlivých autech o 25 až 30 procent, se nesetkala s kladným ohlasem. Podle německých médií jde obrazně jen o placebo a homeopatii.

Většina dieselů nesplňuje emisní normy. Která značka dopadla nejhůř?

02.08. 11:17

Berlín - Ze 75 dieselových vozů, která nechala na emise testovat nevládní organizace Deutsche Umwelthilfe, je dodržely jen čtyři. Nejhůře v testech dopadlo Audi A8 L 4.2 TDI. O výsledcích informuje deník Bild.

Šéf VW o manipulacích s emisemi věděl měsíce před odhalením skandálu, tvrdí tisk

09.07. 22:44

Berlín/Wolfsburg (Německo) - Bývalý generální ředitel německé automobilky Volkswagen Martin Winterkorn věděl o manipulacích s testy emisí naftových vozů přinejmenším dva měsíce před vypuknutím skandálu. Informoval o tom německý list Bild am Sonntag.

Americká vláda obvinila někdejšího manažera Audi kvůli falšování testů emisí

07.07. 12:05

Mnichov - Americká vláda obvinila bývalého manažera automobilky Audi, že nařídil zaměstnancům vytvořit software umožňující falšování testů emisí naftových vozů. Italský občan Giovanni Pamio (60) je tak již osmým bývalým zaměstnancem koncernu Volkswagen, který čelí stíhání v aféře Diesegate.

Německo nařídilo přezkoumání vozů Porsche kvůli emisím

12.06. 15:59

Berlín - Emisní aféra koncernu Volkswagen zasáhla další firmu. Německé ministerstvo dopravy nařídilo Spolkovému úřadu pro motorová vozidla (KBA), aby přezkoumal emise automobilů společnosti Porsche.

Němečtí vyšetřovatelé podnikli razie v Daimleru, kvůli emisím zasahovali na 11 mistech

23.05. 18:21

Frankfurt - Německá policie dnes provedla razie v 11 sídlech automobilky Daimler ve čtyřech spolkových zemích. Prohlídky podle prokuratury iniciovalo vyšetřování zaměstnanců, kteří jsou podezřelí z podvodu a klamavé reklamy v souvislosti s manipulacemi s emisemi u naftových osobních vozů.

Prohledání kanceláří VW nebylo protizákonné

15.05. 20:12

Mnichov - Prohledání kanceláří právnické firmy německé automobilky Volkswagen mnichovskou prokuraturou nebylo protizákonné. Uvedl to dnes mnichovský soud.

Německo a ČR brzdí reformy kolem emisí aut, tvrdí německý deník

25.04. 12:14

Berlín - Německo, ale i další země včetně Česka brzdí evropské reformy, které mají zabránit opakování skandálu s emisemi naftových aut. Uvedl to dnes list Süddeutsche Zeitung s tím, že pro některé vlády je důležitější průmysl než zájmy občanů.

Americký soud schválil vládní dohodu s VW o urovnání emisní aféry

21.04. 19:10

Detroit (USA) - Americký soudce Sean Cox dnes schválil vládní dohodu s německým automobilovým koncernem Volkswagen o urovnání jeho emisního skandálu.

reklama
Fotogalerie
google-site-verification: google572aa3d56eb08979.html