Články k tématu: domácnosti

Tušíte, co vše žije ve vašem koberci? Vysávání nestačí k tomu, aby byly čisté

Aktualizovali jsme 23.3.2018, 22:16, včera 20:14

Koberce jsou nezbytným doplňkem naší domácnosti, na podlahách je máme téměř všichni. Pobíhají po nich naši mazlíčci, hrají si na nich děti a naše bosé nohy po nich našlapou kilometry. To vše jim ale dává pořádně zabrat – což je často vidět na jejich vzhledu. A ještě horší je pak to, co na první…

Opět přibylo Čechů, jejichž domácnosti vycházejí s příjmy

16.03. 13:43

Praha - Hodnocení hospodaření vlastní domácnosti se v Česku od roku 2016 opět zlepšilo a podíl lidí, kteří uvádí, že vychází se současným příjmem domácnosti snadno, je nejvyšší od roku 1990.

Za hodinu uklidit celý dům či byt? Profesionálové mají své triky, vyzkoušet je může každý

08.03. 08:09

Jen stěží najdete někoho, kdo by si liboval v úklidu. Jednou za čas je ale potřeba, a největším strašákem ze všech je úklid generální. I ten se dá ale stihnout rychle. Sice zabere více času než obyčejné vysátí a utření prachu, pokud k němu ale přistoupíte efektivně, rozhodně se to vyplatí.

reklama

Konečně jste se zbavili chřipky? Pozor na návrat nemoci, běžný úklid váš domov bacilů nezbaví

Aktualizovali jsme 4.3.2018, 17:30, 04.03. 09:11

Českou republiku naplno zasáhla chřipková epidemie, která si už vyžádala několik desítek obětí. Hlavní hygienička vyhlásila chřipkovou epidemii na začátku února. Podle aktuálních údajů lékaři hlásí asi 2 tisíce akutních infekcí dýchacích cest na 100.000 obyvatel. Pokud bacil řádí i u vás doma,…

Nejšpinavější věc v domácnosti? Záchod to překvapivě není, nebezpečí číhá jinde

20.02. 12:55

O tom, že mezi nejšpinavější věci každodenní potřeby patří záchody, klávesnice a mobily, se psalo už mnohokrát. Nejnovější britský výzkum ovšem přidal do "rodiny" bacilonosičů nového člena.

Špatně se vám dýchá? Vzduch doma je až pětkrát špinavější. Toto jsou skryté hrozby

03.02. 07:15

Alergeny na své oběti nečíhají pouze venku a zjara – náš domov je jimi prosycen celoročně. Co způsobuje znečištění vzduchu v domácnosti, jaké jsou jeho skryté hrozby a jak se s nimi vypořádat?

Divíte se vysokým účtům za elektřinu? Chyba může být i tam, kde byste ji nečekali

01.02. 08:07

Elektřina se na celkových výdajích českých domácností za bydlení a energie podílí v průměru 22 procenty. Její cena v poměru k průměrnému měsíčnímu platu v roce 1989 zhruba o třetinu stoupla. Ve srovnání s plynem a vodným a stočným si však stojí výrazně lépe.

Do sprchy ráno nebo večer? Lékaři prozradili, co je lepší

30.01. 11:36

Existují dva typy lidí. Jedni se sprchují večer, poté, co přijdou domů z práce nebo ze školy, najedí se a chystají se do postele. Druzí se ať se děje co se děje osprchují až na druhý den ráno. Voda je zkrátka probere a bez ranní koupele si neumí představit den. I čas sprchování ale dnes podléhá…

Jak na úklid bytu? Jde to i v klidu a pohodě

22.01. 15:51

Od vánočního úklidu je to již nějaký pátek, člověk se ani nenaděle už je zase v domácnosti co gruntovat. Možná každý úklid úporně odkládáte, i když víte, že se mu nelze zcela vyhnout. Jak vzít takový generální úklid útokem bez větší námahy, a dost možná i s radostí?

Jak často měnit ručníky, vysávat a převlékat postel? Pravděpodobně častěji, než si myslíte

20.01. 14:34

Čistota může být trochu subjektivní pojem - někteří lidé nosí oblečení jeden den a pak mají potřebu jej vyprat, zatímco někteří jej nosí bez problémů i pětkrát. Ale pokud jde o úklid domova, existují některé standardy, které je třeba zvážit. A to především s ohledem vaše zdraví, píše server…

Pozor na ochutnávání těsta. Neškodná surovina v domácnosti může být plná nebezpečné bakterie

Aktualizovali jsme 7.1.2018, 17:25, 07.01. 14:09

Taky máte ve zvyku ochutnávat těsto na koláče a buchty předtím, než jej vložíte do trouby? Podle vědců byste s tímto zlozvykem měli okamžitě přestat. zatímco salmonelly ze syrových vajec se nemusíme v dnešní době zas tolik obávat, skutečným nepřítelem je zde něco jiného - tepelně neupravená mouka…

Stěnám českých bytů dál kraluje bílá, maluje se ale čím dál míň

29.12. 13:06

Ohníč (Teplicko) - Na stěnách bytů českých domácností po letech znovu kraluje bílá. Vyplývá to alespoň z jejího podílu na prodeji všech barev společnosti HET, podíl je přes 50 procent a roste.

Víte, co se může skrývat ve vaší matraci? Pokud najdete tohoto parazita, máte problém

Aktualizovali jsme 23.12.2017, 16:45, 23.12. 11:05

Štěnice domácí je druhem polokřídlého hmyzu živící se primárně lidskou krví. Vyskytuje se po celém světě a představuje běžného parazita lidí. Přestože si je většinou spojujeme spíše se špinavými ubytovnami nebo hotely nevalné kvality, objevit se mohou téměř kdekoliv. A zbavit se jich rozhodně není…

Smrtící past jménem žaluzie? Chtějí je zakázat, protože kvůli nim umírají stovky dětí ročně

Aktualizovali jsme 21.12.2017, 22:00, 20.12. 08:30

V domácnosti číhá celá řada potenciálně smrtících pastí, do kterých se mohou chytit malé děti. Jak píše deník The Guardian, američtí lékaři varují před smrtelným nebezpečím, které představují žaluzie na oknech.

Češi se mají dobře? každý druhý hodnotí svou životní úroveň kladně

07.12. 21:18

Praha - Životní úroveň svých domácností hodnotí kladně více než polovina Čechů. Ukázal to říjnový průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Průzkum provádělo CVVM v období od 9. do 19. října. Zúčastnilo se ho 934 obyvatel České republiky starších 15 let.

Letošní Vánoce? Dekorace ovládne temná mystika

20.11. 17:06

Zlín - Evropská asociace floristů a výrobců dekorací každoročně vydává doporučení ohledně stylu, barev i použitých materiálů u vánočních stromků. Letos může být laděn do jemných a pudrových barev, v jasných a "nevánočních" barvách i stylizován do temné mystiky.

Máte doma koberce? Mohou škodit zdraví, měli byste se jich zbavit

Aktualizovali jsme 2.11.2017, 22:01, 02.11. 12:34

Koberce jsou nezbytným doplňkem naší domácnosti, na podlahách je máme téměř všichni. Pobíhají po nich naši mazlíčci, hrají si na nich děti a naše bosé nohy po nich našlapou kilometry. To vše jim ale dává pořádně zabrat – což je často vidět na jejich vzhledu. A ještě horší je pak to, co na první…

Z postkomunistických zemí jsme druzí, víc peněz mají jen domácnosti ve Slovinsku

28.09. 11:52

Praha - České domácnosti jsou druhé nejbohatší z celé východní Evropy. Předběhli je jen Slovinci. Češi jsou v průměru dvakrát bohatší než Slováci. Rozdíl mezi bývalou západní a východní Evropou je však stále enormní.

Víte, jak často byste měli prát ručníky? Mohou se v nich skrývat nebezpečné věci

26.09. 15:27

Jak často perete doma ručníky? Jednou za týden nebo za měsíc? Pak byste se měli mít na pozoru, vědci z Univerzity v Arizoně zjistili, že v obyčejné osušce se skrývají nebezpečné bakterie, jako jsou koliformní bakterie, E. coli či dokonce salmonela.

Pozor na domácí práce. Podle vědců vám mohou ublížit

Aktualizovali jsme 10.9.2017, 22:32, 10.09. 12:55

Problémy se zády se pro mnoho lidí staly každodenní záležitostí. Může za to nedostatek pohybu, ale i špatný postoj při práci a to jak v zaměstnání, tak i během domácích prací. Odborníci proto nabádají veřejnost, aby i při běžných věcech, jako je utírání prachu, dbali na své zdraví.

Víte, jak se správně sprchovat? Rady a doporučení odborníků

Aktualizovali jsme 10.9.2017, 22:32, 09.09. 08:43

Existují dva typy lidí. Jedni se sprchují večer, poté, co přijdou domů z práce nebo ze školy, najedí se a chystají se do postele. Druzí se ať se děje co se děje osprchují až na druhý den ráno. Voda je zkrátka probere a bez ranní koupele si neumí představit den. I čas sprchování ale dnes podléhá…

Velikost televizí v českých domácnostech za 20 let vzrostla o třetinu

23.08. 16:03

Praha - Velikost televizních obrazovek v českých domácnostech za posledních 20 let vzrostla zhruba o třetinu. Důvodů je několik: pokles cen u modelů s větší úhlopříčkou, nástup kvalitnějšího digitálního vysílání a zvýšené povědomí o možnosti příjmu ve vysokém rozlišení.

Jak správně skladovat potraviny v chladničce?

20.08. 12:19

Nad systémem uspořádání jídla v lednici mnoho z nás popravdě příliš nepřemýšlí. Řada rodin si zavede systém, který slouží spíše k pohodlnosti, než k užitku, správným skladováním se ale dá výrazně ušetřit. Potraviny totiž zůstanou déle čerstvé.

Silné vysavače od září nekoupíte. EU je zakázala

Aktualizovali jsme 23.7.2017, 22:00, 22.07. 13:57

Praha - V předchozích letech to byly ledničky, myčky nádobí, ale i kultovní pomazánkové máslo. Evropská unie si ale také posvítila na vysavače, jejichž příkon postupně snižuje. První vlna přišla v září 2014, od kdy nesměl příkon prodávaných strojů přesáhnout 1 600 wattů. Druhá fáze přichází nyní, a…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací