Články k tématu: domácnosti

Češi se mají dobře? každý druhý hodnotí svou životní úroveň kladně

07.12. 21:18

Praha - Životní úroveň svých domácností hodnotí kladně více než polovina Čechů. Ukázal to říjnový průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Průzkum provádělo CVVM v období od 9. do 19. října. Zúčastnilo se ho 934 obyvatel České republiky starších 15 let.

Letošní Vánoce? Dekorace ovládne temná mystika

20.11. 17:06

Zlín - Evropská asociace floristů a výrobců dekorací každoročně vydává doporučení ohledně stylu, barev i použitých materiálů u vánočních stromků. Letos může být laděn do jemných a pudrových barev, v jasných a "nevánočních" barvách i stylizován do temné mystiky.

Máte doma koberce? Mohou škodit zdraví, měli byste se jich zbavit

Aktualizovali jsme 2.11.2017, 22:01, 02.11. 12:34

Koberce jsou nezbytným doplňkem naší domácnosti, na podlahách je máme téměř všichni. Pobíhají po nich naši mazlíčci, hrají si na nich děti a naše bosé nohy po nich našlapou kilometry. To vše jim ale dává pořádně zabrat – což je často vidět na jejich vzhledu. A ještě horší je pak to, co na první…

reklama

Z postkomunistických zemí jsme druzí, víc peněz mají jen domácnosti ve Slovinsku

28.09. 11:52

Praha - České domácnosti jsou druhé nejbohatší z celé východní Evropy. Předběhli je jen Slovinci. Češi jsou v průměru dvakrát bohatší než Slováci. Rozdíl mezi bývalou západní a východní Evropou je však stále enormní.

Víte, jak často byste měli prát ručníky? Mohou se v nich skrývat nebezpečné věci

26.09. 15:27

Jak často perete doma ručníky? Jednou za týden nebo za měsíc? Pak byste se měli mít na pozoru, vědci z Univerzity v Arizoně zjistili, že v obyčejné osušce se skrývají nebezpečné bakterie, jako jsou koliformní bakterie, E. coli či dokonce salmonela.

Pozor na domácí práce. Podle vědců vám mohou ublížit

Aktualizovali jsme 10.9.2017, 22:32, 10.09. 12:55

Problémy se zády se pro mnoho lidí staly každodenní záležitostí. Může za to nedostatek pohybu, ale i špatný postoj při práci a to jak v zaměstnání, tak i během domácích prací. Odborníci proto nabádají veřejnost, aby i při běžných věcech, jako je utírání prachu, dbali na své zdraví.

Víte, jak se správně sprchovat? Rady a doporučení odborníků

Aktualizovali jsme 10.9.2017, 22:32, 09.09. 08:43

Existují dva typy lidí. Jedni se sprchují večer, poté, co přijdou domů z práce nebo ze školy, najedí se a chystají se do postele. Druzí se ať se děje co se děje osprchují až na druhý den ráno. Voda je zkrátka probere a bez ranní koupele si neumí představit den. I čas sprchování ale dnes podléhá…

Velikost televizí v českých domácnostech za 20 let vzrostla o třetinu

23.08. 16:03

Praha - Velikost televizních obrazovek v českých domácnostech za posledních 20 let vzrostla zhruba o třetinu. Důvodů je několik: pokles cen u modelů s větší úhlopříčkou, nástup kvalitnějšího digitálního vysílání a zvýšené povědomí o možnosti příjmu ve vysokém rozlišení.

Jak správně skladovat potraviny v chladničce?

20.08. 12:19

Nad systémem uspořádání jídla v lednici mnoho z nás popravdě příliš nepřemýšlí. Řada rodin si zavede systém, který slouží spíše k pohodlnosti, než k užitku, správným skladováním se ale dá výrazně ušetřit. Potraviny totiž zůstanou déle čerstvé.

Silné vysavače od září nekoupíte. EU je zakázala

Aktualizovali jsme 23.7.2017, 22:00, 22.07. 13:57

Praha - V předchozích letech to byly ledničky, myčky nádobí, ale i kultovní pomazánkové máslo. Evropská unie si ale také posvítila na vysavače, jejichž příkon postupně snižuje. První vlna přišla v září 2014, od kdy nesměl příkon prodávaných strojů přesáhnout 1 600 wattů. Druhá fáze přichází nyní, a…

Češi věří hospodářskému vývoji země, každý třináctý si ale stěžuje

19.07. 17:50

Praha - V červnovém šetření položilo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) tři otázky týkající se hodnocení současné ekonomické situace v ČR, očekávání vývoje ekonomické situace v příštím roce a hodnocení životní úrovně jejich domácností.

Průměrná domácnost v roce 2016 utratila téměř 126.000 korun na osobu. za co platíme nejvíce?

15.07. 14:32

Praha - Průměrná roční spotřební vydání české domácnosti vloni činila 125 947 korun na osobu. Ve srovnání s předchozím rokem to bylo o 2,8 % více. Uvedl to Český statistický úřad (ČSÚ). Nejvýznamnějšími položkami v rodinném rozpočtu jsou dlouhodobě výdaje za bydlení, energie a potraviny.

Česká ekonomika v 1. čtvrtletí rostla

30.06. 13:34

Praha - Reálné příjmy domácností vzrostly v 1. čtvrtletí o 1,4 % a reálná spotřeba na obyvatele meziročně vzrostla o 2,7 %. Ziskovost podniků se v 1. čtvrtletí meziročně snížila o 0,7 p. b. Uvedl to dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Česká ekonomika v letošním prvním čtvrtletí vzrostla podle…

Úklid bytu je věda. Jak na něj?

19.06. 20:16

Jen stěží najdete někoho, kdo by si liboval v úklidu. Jednou za čas je ale potřeba, a největším strašákem ze všech je úklid generální. I ten se dá ale stihnout rychle. Sice zabere více času než obyčejné vysátí a utření prachu, pokud k němu ale přistoupíte efektivně, rozhodně se to vyplatí.

Bankovní asociace letos čeká růst ekonomiky o 2,6 procenta, poroste také inflace

25.04. 12:26

Praha - Česká bankovní asociace (ČBA) v aktualizované prognóze ponechala odhad růstu ekonomiky v letošním roce na 2,6 procenta. Pro příští rok odhad růstu mírně zlepšila na 2,7 procenta. Ekonomický růst podpoří v obou letech zejména spotřeba domácností. Vyplývá to z prognózy, kterou dnes ČBA…

Každý desátý Čech živoří, milion občanů je pod hranicí příjmové chudoby

25.04. 11:27

Praha - Česko sice patří k zemím s nejnižší mírou chudoby a sociálního vyloučení, přesto musí značná část lidí obracet každou korunu. 1,02 milionu obyvatel Česka žilo loni pod hranicí příjmové chudoby, tedy stejně jako v předchozím roce 9,7 procenta. V EU hrozí chudoba průměrně téměř 24 procentům…

Nedostatek místa ve skříni? Zkuste několik nových triků

24.04. 21:39

Praha - Majitelé zejména menších bytů často řeší problém s nedostatkem místa. Ten se mnohdy týká i šatních skříní, a své o tom ví i ženy se zájmem o módu. Pomocí několika malých triků ale můžete využít prostor do maxima a i do relativně malé skříně dát vše, co potřebujete.

Tepla se letos prodávalo více než loni, tvrdí Plzeňská teplárenská

09.04. 11:47

Plzeň - Letošní zima byla pro Plzeňskou teplárenskou lepší než loňská. Tu vedení městského podniku označilo za jednu z nejhorších za poslední čtvrtstoletí.

Jak se na jaře zbavit alergenů? Mohou vyvolat velmi nepříjemné reakce

18.03. 17:15

Praha - Pokud trpíte astmatem nebo některou z alergií, nemusí být ani v jarním období dobrým řešením zavírat se v interiéru. Také uvnitř vaší domácnosti se totiž mohou překvapivě hromadit alergeny, které vyvolávají nepříjemné reakce. Proto je dobré právě na jaře, kdy s venkovními podmínkami nic moc…

Dluhy eských domácností stouply na 1,420 bilionu

30.12. 11:43

Praha - Domácnosti ke konci listopadu dlužily bankám přes 1,420 bilionu korun, což je zhruba o 11 miliard Kč více než v říjnu.

Češi utratí za dárky třetinu platu, před 27 lety to bylo méně

18.12. 12:46

Praha - Během letošních vánočních svátků hodlá průměrná domácnost investovat 9000 korun, tedy zhruba třetinu průměrného platu. Před 27 lety přitom vynaložila na Vánoce téměř polovinu.

Dobrý zpráva do Nového roku? Dodavatelé energií slibují domácnostem úspory

11.12. 15:48

Praha - Ceny elektřiny a plynu pro domácnosti by se od Nového roku příliš měnit neměly. Možnost ušetřit slibují lidem dominantní i alternativní dodavatelé energií.

V ubrusech z PVC a plastovém nádobí pro děti se nacházejí jedovaté ftaláty, varuje Arnika

08.12. 13:43

Praha - Sdružení Arnika dnes představilo výsledky studie předmětů, kde zákon obsah ftalátů nebo těžkých kovů neomezuje. Ve třech z pěti testovaných PVC ubrusů a plastových prostíráních byly přítomny rizikové ftaláty.

Česko má nový vynález. Ušetří plyn při vaření

Aktualizovali jsme 11.10.2016, 18:23, 11.10. 11:19

Sadská (Nymbursko) - Úsporu až 50 procent plynu při vaření pokrmů přinese relativně jednoduchý, ale technicky velmi vtipný odlitek ze šedé litiny. Ten při položení na mřížku jakéhokoli běžného plynového sporáku funguje jako účinná aerodynamická brzda odtoku horkých spalin, čímž výrazně lépe využívá…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací