Články k tématu: dotace

Jihomoravské obce žádají ministerstvo pro místní rozvoj o 111 milionů na hřiště a tělocvičny

26.08. 13:52

Brno - Celkem 47 obcí z Jihomoravského kraje požádalo ministerstvo pro místní rozvoj o dotaci na obnovu sportovní infrastruktury, tedy hřišť a tělocvičen.

Praha zřídí úřad ombudsmana pro evropské fondy

18.08. 17:50

Praha - Pražský magistrát zavede ombudsmana pro evropské fondy, který bude posuzovat stížnosti žadatelů a příjemců dotací a zároveň zachová jejich anonymitu. Od začátku září se na něj zájemci budou moci obracet v rámci operačního programu Praha - pól růstu ČR.

Slovenský ministr školství oznámil demisi Plavčan

17.08. 10:58

Bratislava - Slovenský ministr školství Peter Plavčan dnes podle očekávání oznámil demisi. Důvodem netransparentní rozdělování dotací z evropských fondů. Nebyla to první aféra, v které politik figuroval. Jméno jeho nástupce zatím není známé.

reklama

Slovenské ministerstvo školství zruší kontroverzní program rozdělování dotací

14.08. 16:55

Bratislava - Slovenský ministr školství Peter Plavčan v uplynulých týdnech čelil kritice opozičních stran i médií kvůli podezřením z netransparentního přidělování peněz. Politik se nakonec rozhodl, že zruší jeden z kontroverzních programů rozdělování evropských dotací na podporu výzkumu a vývoje.…

O Dešťovku je mezi Čechy velký zájem, v druhém kole stát rozdělí 240 milionů

02.08. 16:15

Praha - V druhé výzvě dotačního programu Dešťovka bude 240 milionů korun. Ministerstvo životního prostředí dříve hovořilo o 200 milionech, což byl dvojnásobek prvního dotačního kola. To se vyčerpalo za 28 hodin.

Brexit dopadne na Čechy, přijdou o velkou část dotací

19.07. 16:20

Praha - Pokud by Česko přišlo po roce 2020 pouze o čtvrtinu evropských dotací ze současného programového období, byl by to podle náměstkyně Ministerstva pro místní rozvoj (MMR) Olgy Letáčkové úspěch. Důvodem snížení dotací je podle ní brexit.

Krácení zemědělských dotací u velkých farem? Strany se neshodnou

16.07. 15:55

Praha - Politické strany se neshodnou, zda by se měly dotace na přímé platby v novém období zemědělské politiky od roku 2020 krátit u velkých farem, nebo by se měly dávat jen do určité výše a dále již ne. ODS, Piráti a Zelení jsou pro zastropování.

Zbývající neinvestiční dotace pro sport by měly dorazit během prázdnin

11.07. 14:26

Praha - Sportovní organizace dosud letos dostaly na neinvestičních dotacích zhruba 1,4 miliardy korun, zbývající přibližně tři miliardy by měly obdržet během července a srpna. Po dnešní schůzce s ministrem školství Stanislavem Štechem (za ČSSD) a představiteli sportovních svazů to řekl novinářům…

Štech kritizuje ANO: Sportovní svazy není důvod halasně zachraňovat

30.06. 14:53

Podbořany (Lounsko) - Ministr školství Stanislav Štech (ČSSD) dnes reagoval na iniciativu hejtmanů za ANO, kteří hodlají poskytnout sportovním klubům a oddílům bezúročnou půjčku k překonání obtíží kvůli pozastavení dotačních programů. Řekl, že sportovní svazy a kluby není důvod zachraňovat.

Kolaps českého sportu? To je přehnané, chování funkcionářů mě mrzí, říká Valachová

15.06. 17:57

Praha - Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) trvá na tom, že hovořit o kolapsu českého sportu a ohrožení sportování mládeže je přehnané. Reagovala tak na středeční prohlášení sportovních funkcionářů.

Informační systém pro lepší čerpání dotací MMR je komplikovaný a pomalý, varuje NKÚ

12.06. 09:42

Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) prověřil, jakým způsobem Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) vytvářelo v letech 2011 až 2016 jednotné metodické prostředí (JMP). Systém za stovky milionů korun je komplikovaný a navíc nestabilní - zamrzává a má pomalé odezvy.

O dotační program Dešťovka je velký zájem: Za dvě hodiny přišly žádosti za 40 milionů

29.05. 14:43

Praha - Během prvních dvou hodin od otevření nového dotačního programu Dešťovka přijal stát přes 800 žádostí za zhruba 39,5 milionu korun. Je to zhruba 40 procent celkového rozpočtu programu, ve kterém chce stát přerozdělit 100 milionů korun. Jedna domácnost může získat až 105.000 korun.

Ministerstvo školství rozdělovalo peníze na sport netransparentně, říká NKÚ

29.05. 08:59

Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) prověřil, jak Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) přidělovalo v letech 2013 až 2015 dotace na podporu materiálně technické základny sportu. Resort rozdělil přes 2,2 miliardy korun a podle nku.cz postupoval netransparentně, čímž vytvářel nerovné…

NKÚ kárá rezort životního prostředí: Na dotacích rozdělil 19 miliard. Efekt projektů nikdo nevyhodnotil, zhrozil se NKÚ

15.05. 09:41

Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) se zaměřil na způsob, jakým Ministerstvo životního prostředí (MŽP) a Státní fond životního prostředí (SFŽP) používaly v letech 2012 až 2016 peníze Evropské unie na zlepšení v oblasti nakládání s odpady.

Vyšetřovatelé začali s výslechem předsedy FAČR Miroslava Pelty

04.05. 10:11

Praha - V policejní budově v centru Prahy začal dnes ráno výslech zadrženého předsedy Fotbalové asociace ČR Miroslava Pelty. V kauze jde o dotace na sport, které rozděluje ministerstvo školství.

Policie provedla razii na ministerstvu školství, obvinila tři lidi a firmu

03.05. 13:12

Praha - Policie dnes obvinila tři lidi a jednu právnickou osobu v souvislosti s dotačními programy ministerstva školství v oblasti státní podpory sportu. Stíhání se týká trestných činů zneužití pravomoci, sjednání výhody při zadání veřejné zakázky a porušení povinnosti při správě cizího majetku. Na…

Program Dešťovka: Ministerstvo životního prostředí chce bojovat se suchem

27.04. 15:19

Praha - Vlastníkům a stavebníkům rodinných a bytových domů se ode dneška otevírá nová příležitost pro čerpání dotací. Ministr životního prostředí (MŽP) spouští Dešťovku, program, jehož cílem je motivovat občany k efektivnímu a udržitelnému hospodaření s vodou v domácnostech.

Fronta jako na banány. Žadatelé o dotace už čekají před středočeským krajským úřadem v Praze

19.04. 21:49

Praha – Lidé už teď čekají ve frontě před středočeským krajským úřadem v Praze, aby mohli požádat o dotace na nové kotle. Úředníci jim zajistili chemické toalety, stany a občerstvení.

TOP 09 žádá vládu: Pravidla pro čerpání dotací z EU se musí změnit

05.04. 15:50

Praha - TOP 09 dnes vyzvala vládu, aby zjednodušila pravidla pro čerpání dotací z fondů Evropské unie. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) by podle opoziční strany měl vytvořit pracovní skupinu, v níž budou zastoupeni i ředitelé operačních programů a žadatelé o evropské peníze, která by našla způsob…

Zneužití dotací v Česku? Milion korun z evropských dotací skončil v nevěstinci

05.04. 11:01

Berlín - Evropská komise prošetřuje případ možného zneužití dotací. Přes milion korun šlo podle německé televizní a rozhlasové stanice MDR na modernizaci penzionu v Pomezí nad Ohří na česko-německé hranici, který je dnes používán jako nevěstinec.

Česko nechce platit pokutu 22 milionů korun, do Bruselu podalo žádost o smírčí řízení

22.03. 15:44

Praha - Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) dnes oznámila, že Česko předalo Evropské komisi žádost o zahájení smírčího řízení v případu údajného střetu zájmů při rozdělování zemědělských dotací. Brusel vyměřil Česku sankci 22 milionů korun.

ČR má vracet EU 22 mil. Kč kvůli rozdělování dotací, Faltýdenk a další prý byli ve střetu zájmů

21.03. 19:13

Praha - Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) obdržel rozhodnutí Evropské komise (EK), které se týká pochybení při rozdělování dotací pro Agrofert. Byl prokázán střet zájmů, sankce přesahuje 800 tisíc eur, tedy 22 milionů korun. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) kauzu využil k dalšímu útoku na…

Čapí hnízdo byl od počátku podvod? Dotace mu vůbec neměla být udělena, píše server

20.03. 14:11

Praha - Dotace na výstavbu Čapího hnízda na Benešovsku neměla být udělena. Žádost totiž obsahovala nepravdivé údaje. Uvedl to dnes server Neovlivni.cz, podle kterého šlo o podvod. Farmu vlastní Agrofert, který patří do svěřenských fondů ministra financí Andreje Babiše (ANO). Babiš i Agrofert…

Na rozvoj venkova šly 4 miliardy. Ministerstvo ale neví, jaký byl přínos projektů, tvrdí NKÚ

06.03. 09:27

Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) prověřil peníze z dotací EU a státního rozpočtu poskytované v programovém období 2007–2013 v rámci „Programu rozvoje venkova“ prostřednictvím iniciativy LEADER. Ta měla za cíl zlepšit kvalitu života ve venkovských oblastech prostřednictvím zapojení místních…

reklama
Fotogalerie