Články k tématu: dotace

Česko využije z dotací miliardu na zapojení sociálně slabých na trh práce

06.12. 17:26

Praha - Miliarda korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj má Česku pomoci k zapojení sociálně slabých lidí do trhu práce. ČTK to dnes sdělila mluvčí MMR Veronika Vároši.

Zemědělci dostanou od státu 2,8 miliardy korun

23.11. 13:10

Praha - Vláda dnes schválila návrh národních zemědělských dotací. Zemědělci a potravináři by tak měli v příštím roce získat zhruba 2,8 miliardy korun, což je proti letošnímu plánu o 560 milionů korun víc.

Ministerstvo školství poskytne dětem 30 milionů na obědy

21.11. 17:08

Praha - Ministerstvo školství poskytne 30 milionů korun na obědy zdarma pro děti z chudých rodin v základních školách. Jedná se o stejnou částku jako loni, ačkoli dle resortu počet rodin v tíživé životní situaci roste. Pomoc nabízí také ministerstvo sociálních věcí.

reklama

ČR neuspěla u soudu s Evropskou komisí: Neproplacení programu za 2 miliony eur na vinice bylo oprávněné

20.10. 13:39

Praha/Lucemburk - Soudní dvůr Evropské unie v Lucemburku dnes rozhodl v neprospěch ČR. Evropská komise dle verdiktu oprávněně neposkytla Česku prostředky ve výši dvou milionů eur na jeho program ochrany vinic před ptáky a dalšími zvířaty.

Brexit může česko připravit o desítky miliard, varuje Šlechtová

14.10. 17:38

Praha – Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO) dnes varovala, že může Česko kvůli brexitu přijít o desítky miliard korun z evropských fondů.  Z částky, kterou nebude mít Česko v momentě vystoupení Velké Británie z EU vyčerpanou, podle ní přijde zhruba o pětinu. 

Tři ministerští úředníci čelí obvinění, kvůli chybám přišlo Česko o obří dotaci

11.10. 15:15

Praha - Tři úředníci ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) čelí obvinění. Dle policie mají odpovědnost za chyby při čerpání evropských dotací na záruky pro zvýhodněné podnikatelské úvěry v letech 2007 až 2010. ČR tak údajně způsobili škodu přesahující 2,7 miliardy.

Ohrožuje čerpání dotací, pustil se Dienstbier do Babiše

06.10. 18:28

Praha – Vláda by měla odmítnout novelu ministerstva financí, která se týká poskytování dotací. Doporučila to dnes legislativní rada státu. Ministr a předsedy rady Jiří Dienstbier (ČSSD) uvedl, že důvodem tohoto doporučení je neústavnost a chaotičnost předlohy.

Obnova vodních zdrojů i zpracování autovraků. Brabec na projekty schválil 40 milionů

25.08. 12:52

Praha - Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) podepsal podporu projektům ze dvou výzev Národního programu Životní prostředí. Dotace půjdou na obnovu vodních ploch s cílem čelit suchu i povodním a na ekologické zpracování autovraků. Na svém webu to dnes uvedlo ministerstvo životního…

Moravskoslezský kraj se pustil do Ťoka: Resort dopravy ohrožuje čerpání 18 miliard z EU

23.08. 17:07

Ostrava - Moravskoslezský kraj kritizuje ministerstvo dopravy, které podle představitelů kraje ohrožuje svou nečinností čerpání 18 miliard korun z evropských prostředků na nákup nových regionálních vlaků. Hejtman Miroslav Novák (ČSSD) dnes novinářům řekl, že dosavadní postup ministerstva může mít…

Kraje získají dalších 300 milionů korun na výměny neekologických zdrojů tepla

18.08. 10:45

Praha/Brusel - Kraje získají dalších 300 milionů korun na výměny neekologických zdrojů tepla v rámci kotlíkových dotací. Ministerstvu životního prostředí se totiž podařilo u Evropské komise vyjednat navýšení třímiliardové alokace o dalších 10 %.

Policie vyšetřuje exnáměstka Kocourka (ODS) kvůli dotaci

18.08. 09:15

Praha - Netransparentní financování sportu ze strany ministerstva školství, na které upozornil na konci minulého roku Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ), skončí před soudem.

Nejvyšší částky z rozpočtu EU čerpali Slováci, Češi jsou druzí

10.08. 20:19

Brusel - Nejvyšší částku z rozpočtu Evropské unie v přepočtu na obyvatele získalo v loňském roce Slovensko. Česká republika se umístila na druhém místě - na jednoho obyvatele získala Praha z Bruselu 541 eur (14.600 Kč).

Miliardy na bydlení od státu? Návod, jak peníze získat

05.08. 14:22

Praha - Stavíte dům, nebo jen přemýšlíte, jak ušetřit? Využijte státní dotace! Zažádat můžete o příspěvek na zateplení budovy, výměnu kotle nebo třeba sběr dešťové vody. Přečtěte si stručný návod, jak dotace získat.

Česko dostane dvě miliardy na třídění odpadů

05.08. 11:41

Praha - Na třídění odpadů, zařízení na sběr i dovybavení bioplynových stanic mohou obce, kraje a podnikatelé získat z evropských dotací téměř dvě miliardy korun.

Včelaři dostanou miliony navíc, vláda schválila vyšší dotace

20.07. 17:24

Praha - Vláda na svém dnešním zasedání schvália materiál, podle kterého dostanou včelaři v následujících třech letech dotace ve výši 232 milionů korun.

Neziskovky dostanou od ministerstva miliony, půjdou na propagaci mléka a vepřového

18.07. 09:47

Praha - Ministerstvo zemědělství vyplatilo v letošním druhém kole dotací pro neziskové nestátní organizace 11 milionů korun. Zároveň vypsalo třetí kolo, ve kterém chce přerozdělit 27 milionů korun.

Senát plánuje zjedoduššit poskytování dotací do 50 tisíc

15.07. 15:29

Praha – Poskytování malých dotací možná bude jednodušší. Senát dnes schválil novelu takzvaných malých rozpočtových pravidel, která to umožní.

Drsný dopad brexitu? Vláda se připravuje na nejhorší

30.06. 08:00

Praha - Radost českých euroskeptiků z brexitu by mohla brzy zhořknout. I na Česko totiž bude mít brexit výrazný dopad. Kvůli tomu, že Velká Británie už nebude přispívat do evropského rozpočtu, přijde Česko na dotacích z EU o více než 100 miliard. O vládním odhadu informují dnešní Lidové noviny.

EU nám kvůli brexitu nemusí poslat mnoha miliardové dotace, varuje Šlechtová

28.06. 16:56

Bystročice (Olomoucko) – Brexit by mohl mít negativní důsledky i pro Českou republiku. Podle ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové by se příjmy Česka z evropských fondů mohly snížit možná až o desítky miliard korun. 

NKÚ: Rozdělování podpory na kinematografii nebylo transparentní

20.06. 15:46

Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) prověřil hospodaření Státního fondu kinematografie (SFK) v letech 2013 až 2015. Zaměřil se na rozdělování dotací na podporu kinematografie a filmové pobídky. Kontroloři prověřili filmové pobídky za 518 milionů korun a podporu kinematografie za 136 milionů korun…

Evropská komise zvýší dotace na výměnu kotlů o 300 milionů korun

04.06. 10:31

Praha - Evropská komise umožní českému ministerstvu životního prostředí posílit dotace na výměnu starých kotlů za nové o dalších 300 milionů korun, a to ještě letos.

Dotace Česku škodí. Úspěch měříme jen z evropských peněz, rozjel se senátor Linhart

24.05. 13:36

Praha - Senátor Zbyněk Linhart tvrdí, že česká dotační politika je zvrhlá. Úspěch prý měříme jen tím, kolik čerpáme z evropských peněz, to je ale úplně zcestné, protože jde o naše a nám odebrané peníze, se kterými bychom jinak bedlivě hospodařili.

Sobotkovo mimořádné jednání: Příprava čerpání peněz z EU nejde dost rychle

13.05. 15:40

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) svolává mimořádné jednání Rady pro Evropské strukturální a investiční fondy, uvedl Úřad vlády v tiskové zprávě. Předseda kabinetu není spokojen s tempem a postupem prací jednotlivých resortů při přípravě na čerpání evropských peněz, vysvětlil. V programovém…

Peníze na uprchlíky? Česko je na tom podobně jako zbytek EU

09.05. 08:32

Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) prověřil podmínky pro poskytování a čerpání dotací z evropských fondů určených na migrační politiku. Kontrola se týkala programů, které se zaměřují na zlepšení podmínek přijímání azylantů, integraci cizinců ze zemí mimo EU, návrat migrantů do zemí jejich původu…

reklama
Fotogalerie