Články k tématu: dotace

Slovenský úředník chtěl podle policie za dotace nehorázné úplatky

24.02. 21:11

Bratislava - Korupci při rozdělován dotací neřeší pouze Česká republika. Slovenská policie obvinila pracovníka zemědělské platební agentury (PPA), že od podnikatelů vyžadoval úplatky. A to nemalé. Hrozí mu až osm let za mřížemi.

Hejtman Půta v problémech? Policie jej chce obžalovat kvůli přijetí úplatku a zneužití pravomoci

22.02. 11:12

Liberec - Kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu ukončili vyšetřování údajné korupce kolem Martina Půty (STAN). Spis předali státnímu zástupci s návrhem obžalovat libereckého hejtmana, dalších 12 lidí a také čtyři firmy. Kauza vypukla před třemi roky.

Dotace v Česku jsou složité, panuje chaos, upozornil institut

16.02. 21:10

Praha - Systém přidělování dotací v Česku je příliš složitý, není dobře nastavený ani dostatečně transparentní a je nepřehledný. Uvedlo to 72 procent respondentů v průzkumu Libertariánského institutu, jehož výsledky zveřejnil na dnešní tiskové konferenci. Podle 84 procent respondentů je tato…

reklama

Česko dalo na ochranu přírody 9,4 miliard. NKÚ se ale zhrozil

23.01. 11:06

Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) prověřil dotace na ochranu a péči o přírodu a krajinu v letech 2013 až 2015. Peníze přidělovalo Ministerstvo životního prostředí (MŽP) z fondů EU v rámci operačního programu Životní prostředí 2007–2013 (OPŽP) a také ze státního rozpočtu v rámci dvou národních…

MMR prodloužilo termín pro příjem žádostí o dotace na cestovní ruch

03.01. 11:08

Praha - Příjem žádostí o podporu v rámci Národního programu podpory cestovního ruchu v regionech byl prodloužen. Žadatelé tak mohou své projekty zasílat až do 16. ledna 2017, místo původně stanoveného termínu 6. ledna 2017. Celkem 300 milionů korun v programu na podporu cestovního ruchu má v České…

Zájemci o evropské dotace mohou žádat o 70 procent částky

26.12. 15:23

Praha - Zájemci o evropské dotace v ČR už mohou žádat o 70 procent z celkové částky na programové období 2014 až 2020, která činí zhruba 648 miliard korun. Česko má dlouhodobě potíže s čerpaním pěnez z eurofondů, což nedávno kritizoval i premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Program Podnikání a inovace je podezřelý. NKÚ zjistil nesrovnalosti

Aktualizovali jsme 19.12.2016, 12:37, 19.12. 09:03

Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) prověřil, jak Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) nastavilo cíle operačního programu Podnikání a inovace. Výsledek? Cíle naplnily dvě ze šesti stanovených priorit programu, u tří byly splněny částečně a u jedné zůstal cíl nesplněn. Priority, u kterých byly…

Česko využije z dotací miliardu na zapojení sociálně slabých na trh práce

06.12. 17:26

Praha - Miliarda korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj má Česku pomoci k zapojení sociálně slabých lidí do trhu práce. ČTK to dnes sdělila mluvčí MMR Veronika Vároši.

Zemědělci dostanou od státu 2,8 miliardy korun

23.11. 13:10

Praha - Vláda dnes schválila návrh národních zemědělských dotací. Zemědělci a potravináři by tak měli v příštím roce získat zhruba 2,8 miliardy korun, což je proti letošnímu plánu o 560 milionů korun víc.

Ministerstvo školství poskytne dětem 30 milionů na obědy

21.11. 17:08

Praha - Ministerstvo školství poskytne 30 milionů korun na obědy zdarma pro děti z chudých rodin v základních školách. Jedná se o stejnou částku jako loni, ačkoli dle resortu počet rodin v tíživé životní situaci roste. Pomoc nabízí také ministerstvo sociálních věcí.

ČR neuspěla u soudu s Evropskou komisí: Neproplacení programu za 2 miliony eur na vinice bylo oprávněné

20.10. 13:39

Praha/Lucemburk - Soudní dvůr Evropské unie v Lucemburku dnes rozhodl v neprospěch ČR. Evropská komise dle verdiktu oprávněně neposkytla Česku prostředky ve výši dvou milionů eur na jeho program ochrany vinic před ptáky a dalšími zvířaty.

Brexit může česko připravit o desítky miliard, varuje Šlechtová

14.10. 17:38

Praha – Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO) dnes varovala, že může Česko kvůli brexitu přijít o desítky miliard korun z evropských fondů.  Z částky, kterou nebude mít Česko v momentě vystoupení Velké Británie z EU vyčerpanou, podle ní přijde zhruba o pětinu. 

Tři ministerští úředníci čelí obvinění, kvůli chybám přišlo Česko o obří dotaci

11.10. 15:15

Praha - Tři úředníci ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) čelí obvinění. Dle policie mají odpovědnost za chyby při čerpání evropských dotací na záruky pro zvýhodněné podnikatelské úvěry v letech 2007 až 2010. ČR tak údajně způsobili škodu přesahující 2,7 miliardy.

Ohrožuje čerpání dotací, pustil se Dienstbier do Babiše

06.10. 18:28

Praha – Vláda by měla odmítnout novelu ministerstva financí, která se týká poskytování dotací. Doporučila to dnes legislativní rada státu. Ministr a předsedy rady Jiří Dienstbier (ČSSD) uvedl, že důvodem tohoto doporučení je neústavnost a chaotičnost předlohy.

Obnova vodních zdrojů i zpracování autovraků. Brabec na projekty schválil 40 milionů

25.08. 12:52

Praha - Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) podepsal podporu projektům ze dvou výzev Národního programu Životní prostředí. Dotace půjdou na obnovu vodních ploch s cílem čelit suchu i povodním a na ekologické zpracování autovraků. Na svém webu to dnes uvedlo ministerstvo životního…

Moravskoslezský kraj se pustil do Ťoka: Resort dopravy ohrožuje čerpání 18 miliard z EU

23.08. 17:07

Ostrava - Moravskoslezský kraj kritizuje ministerstvo dopravy, které podle představitelů kraje ohrožuje svou nečinností čerpání 18 miliard korun z evropských prostředků na nákup nových regionálních vlaků. Hejtman Miroslav Novák (ČSSD) dnes novinářům řekl, že dosavadní postup ministerstva může mít…

Kraje získají dalších 300 milionů korun na výměny neekologických zdrojů tepla

18.08. 10:45

Praha/Brusel - Kraje získají dalších 300 milionů korun na výměny neekologických zdrojů tepla v rámci kotlíkových dotací. Ministerstvu životního prostředí se totiž podařilo u Evropské komise vyjednat navýšení třímiliardové alokace o dalších 10 %.

Policie vyšetřuje exnáměstka Kocourka (ODS) kvůli dotaci

18.08. 09:15

Praha - Netransparentní financování sportu ze strany ministerstva školství, na které upozornil na konci minulého roku Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ), skončí před soudem.

Nejvyšší částky z rozpočtu EU čerpali Slováci, Češi jsou druzí

10.08. 20:19

Brusel - Nejvyšší částku z rozpočtu Evropské unie v přepočtu na obyvatele získalo v loňském roce Slovensko. Česká republika se umístila na druhém místě - na jednoho obyvatele získala Praha z Bruselu 541 eur (14.600 Kč).

Miliardy na bydlení od státu? Návod, jak peníze získat

05.08. 14:22

Praha - Stavíte dům, nebo jen přemýšlíte, jak ušetřit? Využijte státní dotace! Zažádat můžete o příspěvek na zateplení budovy, výměnu kotle nebo třeba sběr dešťové vody. Přečtěte si stručný návod, jak dotace získat.

Česko dostane dvě miliardy na třídění odpadů

05.08. 11:41

Praha - Na třídění odpadů, zařízení na sběr i dovybavení bioplynových stanic mohou obce, kraje a podnikatelé získat z evropských dotací téměř dvě miliardy korun.

Včelaři dostanou miliony navíc, vláda schválila vyšší dotace

20.07. 17:24

Praha - Vláda na svém dnešním zasedání schvália materiál, podle kterého dostanou včelaři v následujících třech letech dotace ve výši 232 milionů korun.

Neziskovky dostanou od ministerstva miliony, půjdou na propagaci mléka a vepřového

18.07. 09:47

Praha - Ministerstvo zemědělství vyplatilo v letošním druhém kole dotací pro neziskové nestátní organizace 11 milionů korun. Zároveň vypsalo třetí kolo, ve kterém chce přerozdělit 27 milionů korun.

Senát plánuje zjedoduššit poskytování dotací do 50 tisíc

15.07. 15:29

Praha – Poskytování malých dotací možná bude jednodušší. Senát dnes schválil novelu takzvaných malých rozpočtových pravidel, která to umožní.

reklama
Fotogalerie