Články k tématu: ekologická havárie

Opuštěný tanker u Jemenu děsí celý svět. Hrozí katastrofa

Aktualizovali jsme 12.7.2020, 17:25, 12.07. 11:34

Jemenští povstalci z řad Húsíů souhlasili s inspekcí expertního týmu OSN na opuštěném tankeru u pobřeží Jemenu s nákladem 1,1 milionu barelů ropy, jemuž hrozí každou chvíli rozlomení. S odkazem na vyjádření nejmenovaného zdroje z organizace o tom informovala agentura AFP. Podle mezinárodních…

Ekologická pohroma v Norilsku: Firma vylévá jed do tundry, vyšetřovatelům rozdrtili auto

29.06. 08:14

Ruští vyšetřovatelé chtějí prověřit zprávy o vypouštění jedovatého odpadu z podniku patřícího společnosti Norilsk Nickel do tundry a odtud dále do polárních řek a jezera Pjasino.

Katastrofa u Norilsku: Ropa na severu Ruska proniká do jezera a dalších řek

09.06. 08:58

Značná koncentrace ropných látek byla zjištěna ve vodě také za plovoucími zábranami, které měly zabránit zamoření dalších řek po úniku tisíců tun ropného paliva z tepelné elektrárny v Norilsku na severu Ruska. Oznámila to ruská média s odvoláním na úřady Krasnojarského kraje.

reklama

Loď u Galapág šla ke dnu, hrozí ekologická katastrofa

23.12. 10:30

Na Galapágách se v neděli potopila nákladní loď s více než dvěma tisíci litry nafty na palubě. Ekvádor proto přijal opatření, která mají zabránit poškození unikátního ekosystému na tomto souostroví v Tichém oceánu, informovala dnes agentura AFP. Správci galapážského národního parku už na hladinu…

Zapomeňte na Černobyl! Bhópál byl skutečné peklo!

Aktualizovali jsme 15.8.2019, 21:59, 15.08. 09:34

Nehody jsou spojeny s průmyslem od jeho vzniku. Mnozí za největší technickou katastrofu považují výbuch reaktoru v ukrajinském Černobylu. Není tomu tak. Daleko strašnější a děsivější byla katastrofa chemičky Union Carbide v indickém Bhópálu. Co ovšem obě katastrofy spojuje jsou příčiny katastrofy:…

Sibiř se obává katastrofy. Chemička může způsobit "ekologický Černobyl"

25.07. 10:08

Opuštěná chemická továrna v Irkutské oblasti na Sibiři by mohla způsobit ekologickou katastrofu podobnou havárii v černobylské jaderné elektrárně, pokud se rychle nic neudělá k jejímu vyčištění. V rozhovoru poskytnutém listu Izvestija na to upozornila šéfka státního úřadu na ochranu přírody…

Na Jesenicku havarovala cisterna, v řece je nafta a vápenec

04.05. 21:30

Jeseník - Dvě stovky litrů nafty a větší množství vápence uniklo dnes odpoledne z havarované cisterny do řeky Bělá v Adolfovicích na Jesenicku.

Ropná katastrofa u Bornea: Pokračuje stav nouze, město rozdává lidem plynové masky

04.04. 15:01

Jakarta - Stav nouze kolem přístavu Balikpapan na ostrově Borneo kvůli rozsáhlému úniku ropy trvá už třetí den. Policie stále vyšetřuje zdroj úniku, skvrna v úterý dosáhla rozlohy 12 kilometrů čtverečních. Podle předběžného šetření se jedná o lodní palivo.

U Bornea byl vyhlášen stav nouze kvůli ropné havárii

03.04. 17:02

Jakarta - Kolem přístavu na indonéském ostrově Borneo byl kvůli rozsáhlému úniku a požáru ropy vyhlášen stav nouze. Plameny o víkendu zabily čtyři rybáře a stovky lidí si od té doby stěžovaly na zdravotní potíže.

V Modleticích bylo evakuováno 70 lidí. Unikla látka na výrobu svíček

30.01. 10:22

Modletice - V areálu logistické firmy Geis v Modleticích u Prahy v pondělí večer po 20:30 uniklo z poškozeného sudu 200 litrů neznámé látky. Hasiči evakuovali 70 lidí, nikdo nebyl zraněn.

Populární pláže v Aténách ohrožuje ropná skvrna

14.09. 16:24

Atény - Tanker přepravující 2500 tun ropy se ze zatím neznámých důvodů v neděli potopil u ostrova Salamina. Ropná skvrna se šíří a již ohrožuje nejoblíbenější pláže Atén. Ekologické organizace obviňují úřady, že na havárii nedostatečně reagovaly, takže se vymkla kontrole.

V Brazílii uhynuly tisíce ryb. Vědci zjišťují proč

14.12. 08:12

Brasília - V řece Ipiranga v brazilském státě Espirito Santo uhynuly tisíce ryb. Jde patrně o důsledek nejhorší ekologické katastrofy v dějinách Brazílie, kdy se loni protrhla kalová nádrž rudného dolu provozovaného společností Samarco.

Pěti americkým státům hrozí nedostatek paliva, z ropovodu unikl milion litrů ropy

17.09. 21:53

Washington - Pěti americkým státům hrozí nedostatečné zásobování palivem poté, co z ropovodu spojujícího Texas a New Jersey uniklo kolem milionu litrů ropy.

Florida se potýká s vážnou ekologickou havárií, občané se to dozvěděli po třech týdnech

17.09. 11:10

Tampa - Úřady na Floridě se potýkají s vážnou ekologickou havárií. Přes osm milionů hektolitrů radioaktivní vody uniklo koncem srpna v místě podzemního zdroje pitné vody. Veřejnost se o problémů dozvěděla ale až v pátek.

Z převrácené cisterny vytekly tuny živočišného tuku. Hasiči budou muset kopat jímku

29.08. 12:36

Liberec - Uniklý náklad živočišného tuku zkomplikoval jinak celkem banální nehodu u Frýdlantu na Liberecku. Hasiči pro něj budou muset postavit jímku.

Ropná plošina se v bouři u Skotska utrhla, hrozí ekologická havárie

09.08. 12:04

Dalmore - Nečekané představení uchystala lidem u skotského pobřeží v Dalmore ropná plošina, která se v bouři utrhla od vlečného člunu a doplula až na oblíbenou surfařskou pláž. Jenže nejde jen o kuriózní podívanou - hrozí totiž riziko, že se plošina poškodí a do moře uniknou stovky tun nafty.

U Nymburku se převrátila cisterna s chemikáliemi. Uniklo 22 tun dusičnanu amonného

14.06. 17:25

Nymburk - Převrácená cisterna s dusičnanem amonným způsobila u Kounic na Nymbursku ekologickou katastrofu. Uniklo 22 tun chemikálie. Na místě zasahují hasiči v protichemických oblecích.

reklama
Fotogalerie