Články k tématu: Ekonomika

Americká ekonomika pokračuje v mírném růstu

30.11. 22:07

Washington - Ekonomika USA vykazovala v podzim mírný vzestup. Podle americké centrální banky (FED) tak rostoucí spotřebitelské výdaje pomohly kompenzovat slabší export.

Ekonomika Slovinska je na vzestupu. Překvapivě díky Trumpové

30.11. 19:52

Lublaň - Slovinsku se daří. Ve třetím čtvrtletí mu vzrostl hrubý domácí produkt (HDP) o 2,7 procenta.

Start EET se blíží. Hospodářská komora má vzkaz pro politiky

30.11. 13:29

Praha - Politice se mezi sebou hádají kvůli elektronické evidenci tržeb (EET), ale úplně zapomněli na ty, kterých se zákon dotkne, tedy na podnikatele. Největším problémem je nejistota, řekl dnes novinářům prezident komory Vladimír Dlouhý.

reklama

Brazílie má problém s dluhy. Připojí se k Pařížskému klubu věřitelů

29.11. 10:19

Sao Paulo - Brazílie se připojí k Pařížskému klubu bohatých věřitelů, který se zabývá řešením problémů chudých států se splácením dluhu. Jihoamerický stát se tak po 20 letech první velkou rozvíjející se zemí, která vstoupí do skupiny,

Revoluce v Česku? 1. prosince startuje EET. Změna se dotkne nás všech

27.11. 11:03

Praha - Zavedení elektronické evidence tržeb (EET) patří mezi stěžejní projekty současné vládní koalice. Základním principem EET je neustálé propojení obchodníka či řemeslníka se servery daňové správy, každá vydaná účtenka má být ihned registrována. Zákon vejde v účinnost ve čtvrtek 1. prosince.

Jak vymýtit chudobu v Rusku? Vláda má plán, historik varuje před dalšími problémy

27.11. 10:49

Osvobození chudých od povinnosti platit daň z příjmu, které je navrhováno v Rusku, nevymýtí chudobu a naopak může být zneužívano. Tvrdí to alespoň ruský historik Pavel Aptekar v komentáři pro server Moscow Times, který sepsal ve spolupráci s ruskou novinářkou Marií Železnovou.

Peking se zaměří investice v zahraničí, bojí se odlivu kapitálu

26.11. 10:18

Peking - Podle informací listu The Wall Street Journal má Peking v plánu zpřísnit kontrolu nad čínskými společnostmi investujícími v zahraničí, aby tak zpomalil odliv kapitálu v době slábnoucího růstu domácí ekonomiky.

Trumpovo zvolení má i ekonomickou dohru. Rusko toho využilo a začalo se mu skvěle dařit

25.11. 10:51

Berlín - Zvolení Donalda Trumpa prezidentem Spojených států má i ekonomickou dohru. Ekonomové neví, co od Ameriky očekávat, a proto se jejich zrak stále častěji obrací k Rusku. A to toho náležitě využívá.

Snižte daně, radí OECD evropským vládám

24.11. 18:41

Paříž - Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) dnes vyzvala vlády, aby se přestaly zaměřovat na snižování dluhů a po letech úspor naopak zvyšovaly výdaje a snižovaly daně, čímž by došlo k podpoře hospodářského růstu. Klíčové je, aby dodatečné veřejné výdaje šly do oblastí, které…

Důvěra v českou ekonomiku stoupla, u spotřebitelů ale klesá

Aktualizovali jsme 24.11.2016, 13:16, 24.11. 10:31

Praha - Celková důvěra v domácí ekonomiku se v listopadu zvýšila, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Souhrnný indikátor důvěry oproti říjnu vzrostl o 1,8 bodu na hodnotu 99,3. Indikátor důvěry podnikatelů se meziměsíčně zvýšil o 2,3 bodu na hodnotu 97,5. Indikátor důvěry spotřebitelů se…

Německá ekonomika nemá dobré vyhlídky: Export klesá, brexit znejistil podnikatele

24.11. 09:28

Berlín - Spolkový statistický úřad dnes potvrdil předběžné údaje o německém HDP. To ve třetím čtvrtletí stouplo o 0,2 procenta proti předchozím třem měsícům. Tempo růstu tak zpomalilo na polovinu z 0,4 procenta ve druhém kvartálu. Německá ekonomika je největší v Evropě a je na ní závislá řada…

Boom populistiských stran? Současný stav lidem neprospívá, varuje ekonomka

23.11. 09:05

Praha – Nejen v Evropě zažívají boom strany, které lze označit za populistické. V Německu roste vliv Alternativy pro Německo, v rakouských prezidentských volbách kandiduje Norbert Hofer, Britové si za podpory UKIP odhlasovali odchod z Evropské unie. A ve Spojených státech bude v příštích letech…

Pákistán mění svoji politiku. A tady je důvod

21.11. 15:08

Kašgar/ Gwadar - Čína se pokouší o vytvoření nové Hedvábné stezky. Ve spolupráci s Pákistánem otevřela novou obchodní cestu nazvanou Čínsko- pákistánský ekonomický koridor (China-Pakistan Economic Corridor (CPEC). Podle analytiků se jedná o velkou ekonomickou příležitost pro Pákistán. Obchodní…

Češi utratili za knihy 7,5 miliardy, na vzestupu jsou ty elektronické

21.11. 15:01

Praha - Svaz českých knihkupců a nakladatelů (SČKN) odhaduje, že Češi utratili loni za knihy zhruba 7,5 miliardy korun. To je asi o pět procent meziročně více, nárůst činí zhruba 300 až 400 milionů.

Česko v žebříčku kupní síly stoupá. Daří se mu nejlépe za 10 let

21.11. 13:52

Praha - V mezinárodním žebříčku 42 zemí podle kupní síly je Česko na 26. místě, což je nejlepší pozice za posledních deset let. Důvod k radosti ale příliš není. Kromě Slovinska a Slovenska nás letos předběhlo i Estonsko a Litva.

Nejistota kolem brexitu může mít dopad na ekonomiku, varuje Hammond

20.11. 16:17

Londýn - Britská ekonomika by mohla čelit zpomalení kvůli nejistotě způsobené rozhodnutím Británie opustit Evropskou unii. Uvedl to dnes britský ministr financí Philip Hammond.

Přebytek hospodaření krajů a obcí příští rok zřejmě klesne

19.11. 16:37

Praha - Hospodaření samospráv, nejen obcí a krajů, ale i dobrovolných svazků obcí a regionálních rad, by mělo v příštím roce stejně jako letos skončit přebytkem.

EET by mohlo částečně omezit šedou ekonomiku. Někteří analytici o tom však pochybují

18.11. 13:19

Praha - Podle ekonomů a analytiků by zavedení elektronické evidence tržeb (EET) mohlo alespoň částečně pomoci omezit šedou ekonomiku. Hodně ovšem bude záviset na přístupu Finanční správy, zda ohlídá funkčnost systémů.

Češi utratili v den bezplatné dopravy 222 milionů korun

16.11. 19:22

Praha - Rekordních 222 milionů korun utratili Češi při pátém ročníku Dne dopravy zdarma, kdy jim e-shopy 24 hodin neúčtovaly poštovné za zakoupené zboží.

Raiffeisenbank stoupl čistý zisk o 5,3 procenta

16.11. 10:23

Praha/Vídeň - Tuzemské Raiffeisenbank za tři čtvrtletí stoupl čistý zisk meziročně o 5,3 procenta na 2,06 miliardy korun. Celková aktiva banky meziročně vzrostla o 26 procent na 307 miliard korun.

Česká zbrojovka zvýší tržby na rekordních 3,8 miliardy

15.11. 16:46

Uherský Brod - Uherskobrodská Česká zbrojovka letos opět očekává rekordní tržby. Podle výsledků za prvních deset a půl měsíce roku by se měly pohybovat kolem 3,8 miliardy korun, řekl dnes ČTK viceprezident pro vnější komunikaci společnosti Radek Hauerland. Loni zbrojovka zvýšila tržby na 3,4…

Ekonomika eurozóny vzrostla o 0,3 procenta

15.11. 15:08

Brusel/Berlín - Podle Eurostatu ekonomika eurozóny ve třetím čtvrtletí vzrostla proti předchozím třem měsícům o 0,3 procenta, stejným tempem jako ve druhém kvartálu. V celé Evropské unii zůstalo tempo hospodářského růstu na 0,4 procenta. Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v…

Slovenská ekonomika zpomalila, pohoršilo si i Maďarsko

15.11. 11:05

Bratislava/Budapešť - Slovenská ekonomika zpomalila ve třetím čtvrtletí růst proti předchozím třem měsícům na 0,7 procenta z tempa 0,9 procenta ve druhém čtvrtletí. Hůře si vede také maďarské hospodářství.

Sobotka chce navázat vyvážené partnerství s Čínou

15.11. 10:16

Praha - Česko chce mít vyvážené obchodní a investiční partnerství s Pekingem, řekl dnes premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) na Pražském hradě u příležitosti konání česko-čínského fóra.

reklama
Fotogalerie