Články k tématu: Ekonomika

Bude EU rozdávat občanům peníze? Je potřeba neobvyklý krok, ukazuje analýza

11.03. 15:25

Brusel - Mario Draghi, ředitel Evropské centrální banky (ECB), odhalil ve čtvrtek nová opatření, která si kladou za cíl oslabit euro a podpořit evropský bankovní sektor. Podle analýzy společnosti Stratfor ale tato opatření nemusí fungovat a ECB tak bude muset hledat alternativní postupy.

Státní příspěvek na platy pro osoby s postižením se zvýší o 800 korun

11.03. 11:51

Praha - Státní příspěvky zaměstnavatelům na plat lidí se zdravotním postižením se zřejmě zvýší až na 8800 korun měsíčně. Nyní stát poskytuje o 800 korun méně. Zvýšení má přinést novela, jejímž původním cílem bylo pomoci omezit pracovní úrazy zejména na staveništích. Normu dnes podepsal prezident…

Ve 4. čtvrtletí vzrostla průměrná mzda o téměř čtyři procenta

11.03. 10:29

Praha - Ve 4. čtvrtletí 2015 vzrostla průměrná hrubá měsíční nominální mzda na přepočtené počty zaměstnanců v národním hospodářství proti stejnému období předchozího roku o 3,9 %, reálně se zvýšila o 3,8 %. Medián mezd činil 23 745 Kč. Uvedl to dnes Český statistický úřad.

reklama

Kde vás bude živobytí stát nejvíce? Společnost EIU vydala nový žebříček

10.03. 13:16

Londýn - Singapur je opět na prvním místě v žebříčku nejdražších měst pro život, uvádí zpráva britské analytické společnosti Economist Intelligence Unit (EIU). O druhou a třetí pozici se dělí Curych a Hongkong. Naopak nejlevnějším městem je Lusaka, hlavní město Zambie.

Spotřebitelské ceny se zvýšily. Co přesně zdražilo?

09.03. 10:18

Praha - Spotřebitelské ceny vzrostly v únoru proti lednu o 0,1 %. Tento vývoj ovlivnilo především zvýšení cen v oddíle rekreace a kultura a v oddíle potraviny a nealkoholické nápoje. Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny v únoru o 0,5 %, což je o 0,1 procentního bodu méně než v lednu.

Za co nejvíce utrácíme? Vzdělání je na chvostu

09.03. 08:36

Praha - Největší část peněz dávají Češi měsíčně na bydlení, v těsném závěsu jsou výdaje za jídlo a nemalé peníze dáme měsíčně také na dojíždění. Žebříček věcí, za které nejvíce utrácíme, sestavil Český statistický úřad (ČSÚ).

Nový trend, zaměstnanci si řeší daňové přiznání individuálně

08.03. 19:52

Praha - Roční zúčtování je čím dál častěji noční můrou pro nejednoho zaměstnance. Podle zjištění poradenské společnosti Baker Tilly totiž více než třetina zaměstnanců podává své daňové přiznání individuálně. „V praxi se často stává, že zaměstnanci narážejí na neochotu zaměstnavatele nebo jeho…

O rodinných financích se rozhoduje společně, muži ale mají na účtu více

08.03. 19:47

Praha - Domácím financím v Česku vládnou oba partneři takřka rovným dílem. Společně o nich rozhodují v celé polovině českých rodin. Muži mají hlavní slovo jen ve třech z deseti případů, ženy vládnou čtvrtině rodinných pokladen, ukazuje průzkum UniCredit Bank.

Bude česká ekonomika stagnovat? Má to souvislost s trhem práce, tvrdí Analytik

08.03. 16:49

Praha - Nezaměstnanost v Česku v únoru klesla na 6,3 procenta z lednových 6,4 procenta a počet volných pracovních míst je nejvyšší od října 2008. Podle analytiků za tím stojí mírná zima a růst HDP.

Tajemná osoba investovala do společnosti Burberry, akcie okamžitě vystřelily

08.03. 16:24

Londýn - Britská společnost Burberry, která vyrábí luxusní zboží, pátrá po záhadném investorovi. Ten si koupil téměř pětiprocentní podíl ve firmě. Na burze vypukla panika.

Nemáte práci? Ve 2. čtvrtletí se bude zvyšovat počet zaměstnanců

08.03. 11:00

Praha - Ze studie Manpower Index trhu práce vyplývá, že firmy budou ve druhém čtvrtletí tohoto roku zvyšovat počet zaměstnanců. Přijímat chce sedm procent zaměstnavatelů, propouštět tři procenta podniků.

Koruna sílí, v lednu ČNB intervenovala za 58 miliard

08.03. 10:42

Praha - Česká národní banka (ČNB) se už od listopadu 2013 snaží udržet kurz koruny poblíž hranice 27 Kč/EUR, musí proto intervenovat. Naposledy se tak stalo letos v lednu.

ČR se daří obchodovat se zahraničím, přebytek se zvýšil na 19,3 miliary

08.03. 10:33

Praha - Podle předběžných údajů Českého statistického úřadu skončila v lednu bilance zahraničního obchodu v národním pojetí v běžných cenách přebytkem 19,3 mld. Kč, který byl meziročně o 0,7 mld. Kč vyšší.

Inflace v únoru klesne, odhadují analytici

07.03. 09:42

Praha - Český statistický úřad zveřejní údaje o inflaci ve středu 9. března, analytici už dnes ale odhadují, že v únoru klesla v průměru na 0,5 procenta z lednových 0,6 procenta.

Británii by mohlo být mimo EU lépe, tvrdí šéf obchodní komory

04.03. 22:23

Londýn - Když přijde řeč na brexit, ekonomové a obchodníci vesměs varují před negativními dopady pro Británii. Šéf britské obchodní komory John Longworth dnes ale řekl, že dlouhodobé hospodářské vyhlídky Británie by mohly být mimo nereformovanou EU lepší než v ní. Sama obchodní komora se k žádnému…

Růst české ekonomiky potvrzen. HDP loni vzrostlo o 4,3 procent

04.03. 13:22

Praha - Podle zpřesněného odhadu se hrubý domácí produkt ve 4. čtvrtletí zvýšil meziročně o 4,0 % a oproti předchozímu čtvrtletí se nezměnil. Hrubá přidaná hodnota vzrostla meziročně o 3,8 % a mezičtvrtletně o 0,5 %. Růst HDP za celý rok 2015 činil 4,3 %. Uvedl to dnes Český statistický úřad.

Neplaťte nic navíc. Co všechno lze odečíst z daní?

03.03. 01:22

Praha - V daňovém přiznání si letos polepší rodiny se dvěma a více dětmi. Vláda jim loni přiklepla vyšší slevy na dani. Skoro každý má ale možnost nějakou tu slevu v daňovém přiznání čerpat. Vyznáte se v nich? Přinášíme vám přehled daňových zvýhodnění.

Ekonomickou situaci v Česku lidé hodnotí nejlépe od roku 1999

02.03. 21:55

Praha - Ekonomickou situaci v Česku hodnotí letos lidé nejlépe od roku 1999. Podle téměř třetiny Čechů a Češek je dobrá, podle čtvrtiny nepříznivá.

Negativní scénář ekonomů: Brexit uvrhne libru do krize a bludného kruhu

02.03. 16:22

Londýn - Pokud se Britové v referendu rozhodnou pro brexit, tedy odchod Spojeného království z EU, bude to mít značně negativní dopady na libru. Společnost BlackRock, která je největším správcem aktiv na světě, hovoří přímo o tom, že se britská měna ocitne v krizi.

Kavárny Starbucks míří na italský trh

01.03. 21:10

Řím - Starbucks, největší kavárenský řetězec na světě, míří na důležitý italský trh. Svou první pobočku otevře příští rok v Miláně. Podle Evropské kávové organizace má Itálie sedmou největší spotřebu kávy na obyvatele v Evropě.

reklama
Fotogalerie