Články k tématu: elektrárny

Studie: Česko může být bez uhelné energie do roku 2030

24.05. 12:58

Praha - Zahraniční studie spojená s modelováním možného budoucího vývoje ukázala, že Česko se v roce 2030 může zcela obejít bez elektrické energie získávané spalováním uhlí. Podmínkou je rozvoj solární a větrné energie. Studie německé společnosti Energynautics počítá také s určitým podílem jaderné…

Firma PKN Orlen by mohla v Polsku vést stavbu atomové elektrárny

10.05. 17:45

Varšava - Největší polská rafinerská společnost PKN Orlen by mohla převzít vedoucí úlohu v plánu na výstavbu první jaderné elektrárny v Polsku. S odvoláním na své zdroje to dnes uvedla agentura Reuters. Společnost PGE, nad kterou má kontrolu stát, totiž o tuto roli zájem nemá a chce se místo toho…

Poslankyně Pirátů chce omezit spalování uhlí. ANO je proti

14.02. 17:10

Praha - Předsedkyně poslaneckého výboru pro životní prostředí Daně Balcarové (Piráti) vadí výjimky z limitů znečištění pro velké elektrárny. Kritizuje i chybějící pravomoc obcí zakázat spalování nekvalitního uhlí.

reklama

Výbuch v indické elektrárně už zabil 26 lidí, další bojují o život

02.11. 12:28

Dillí - Na 26 mrtvých vzrostla bilance středeční exploze v uhelné elektrárně v severoindickém státě Uttarpradéš. Dalších 20 lidí s těžkými popáleninami bojuje v nemocnici o život.

V Indii vybouchla elektrárna. Osm mrtvých, 100 zraněných

01.11. 16:59

Dillí - V uhelné elektrárně na severu Indie došlo dnes k explozi. Zahynulo nejméně osm lidí a zhruba sto dalších je zraněno.

Svět má první elektrárnu se zápornými emisemi oxidu uhličitého

14.10. 15:10

Reykjavík - Švýcarská společnost Climeworks začala ve středu u geotermální elektrárny Hellisheidi na Islandu testovat technologii, která ze vzduchu vysává oxid uhličitý a vrací jej pod zemský povrch. Finanční podporu na tyto projekty poskytuje například Bill Gates.

Češi nechtějí platit víc za šetrnější výrobu elektřiny, ukázal průzkum

04.09. 20:22

Praha - Výroba elektřiny z uhlí není podle většiny Čechů šetrná k přírodě, ale dát peníze na obnovitelné zdroje lidé nechtějí. Vyplývá to z květnového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Češi sáhnou hlouběji do kapsy. Za elektřinu v létě kvůli tropům připlatí

01.08. 16:51

Praha - Současná vedra zvyšují spotřebu elektřiny. Domácnosti ve větší míře využívají klimatizace nebo filtraci vody v bazénech.

V dětmarovické elektrárně vypukl požár, na místě jsou zranění

28.07. 16:19

Dětmarovice (Karvinsko) - Požár v Elektrárně Dětmarovice na Karvinsku, kde dopoledne začala hořela vnitřní vestavba rekonstruovaného absorbéru, budou hasiči zřejmě likvidovat ještě několik desítek hodin. Kolem 16:00 to řekl ředitel moravskoslezských hasičů Vladimír Vlček.

Hackeři pronikli do amerických elektráren, hlavním podezřelým je Rusko

07.07. 16:20

Washington - Hackeři operující ve prospěch cizího státu nedávno pronikli do nejméně tuctu amerických elektráren, včetně kansaské jaderné elektrárny Wolf Creek. Experti varují, že nepřátelské síly si chtějí vytvořit podmínky pro narušení dodávky elektřiny v USA.

Zeman podepsal nové zákony o autorských poplatcích a daňových únicích

23.03. 18:13

Praha - Prezident Miloš Zeman podepsal novelu, která má zamezit mezinárodním daňovým únikům. Další norma má umožnit provozovatelům některých malých vodních elektráren získat zpětně podporu státu, o niž byli počátkem loňského roku připraveni. Autorské poplatky se budou moci v budoucnu zvyšovat jen o…

Za stavbu solárních elektráren na Prostějovsku padly vysoké tresty

11.05. 12:14

Brno - Nepodmíněné tresty od pěti do osmi let dnes uložil Krajský soud v Brně čtyřem lidem spojeným se stavbou solární elektrárny v Prostějově-Vrahovicích. Další obžalovaný dostal podmínku. Elektrárna získala licenci koncem roku 2010, tedy těsně před citelnou změnou výkupních podmínek solární…

reklama
Fotogalerie