Články k tématu: feminismus

S podprsenkami je amen? Po MeToo se rychle šíří nové hnutí

20.11. 11:57

Některé ženy se rozhodly, že už nebudou nosit podprsenku. Jejich rozhodnutí následovat hnutí "no bra" vychází z potřeby pohodlí i zdraví, ale také z přesvědčení, píše francouzský týdeník L´Express.

Válka o stroj na papírové pytlíky! Nikdo nevěřil, že jej vynalezla žena!

Aktualizovali jsme 13.10.2019, 01:44, 11.10. 08:04

19. století bylo stoletím největšího pokroku lidstva v dějinách. Parní stroj zmenšil svět a lidé si pomalu začali podrobovat i nebe. Drtivá většina vynálezců byli muži. Mezi ně se však dostala i jedna žena. Ta však musela o svůj vynález tvrdě bojovat.

Šéfky diplomacie se sešly v Montrealu, připomněly krvavý útok na ženy z roku 1989

23.09. 09:24

Montreal - V kanadském Montrealu se konala první vrcholná schůzka ministryň zahraničí, které se zúčastnila patnáctka šéfek diplomacií z různých koutů světa. Informovala o tom dnes agentura AFP, podle níž do Montrealu dorazila polovina z žen, které vedou ministerstva zahraničí. Schůzky se účastnila…

reklama

Patálie se Serenou aneb jak se svět definitivně zbláznil

Aktualizovali jsme 16.9.2018, 22:12, 16.09. 07:30

Komentář – Serena Williamsová je nepochybně sportovní megastár a celebrita. A i ona může ujet. To, co jsme však viděli na US Open byl prostě úlet. Ale to, co následuje je již jen dětinské vykrucování a naprosté šílenství.

Slavnost na počest ctnostných dívek? Francouzské feministky se bouří

16.08. 12:47

Paříž - Vesnice v departementu Oise na severu Francie chce příští rok obnovit tradici růžencové slavnosti, při které jsou oslavovány ctnostné dívky a jedna z nich je korunována růžemi. Kritické reakce vzbudila kritéria výběru dívky.

V Americe se o nás zase píše. Tentokrát neřeší Zemana, ale pivo

Aktualizovali jsme 4.5.2018, 22:05, 04.05. 19:52

New York/Praha - Česká republika se zase jednou „probojovala" na stránky prestižního amerického deníku The New York Times. Redaktorku deníku zaujal postoj českého pivovaru Bernard k celosvětové kampani #MeToo. Humpolecký výrobce zlatavého moku se jí totiž svoji reklamou vysmívá.

Francouzská herečka Deneuve bojuje s feministkami. Obětem obtěžování se omluvila, trvá ale na svém

15.01. 08:04

Paříž - Francouzská herečka Catherine Deneuveová, která před několika dny varovala před kriminalizací mužů nadbíhajících ženám, se omluvila obětem sexuálních útoků, které mohlo její stanovisko zranit. Feministkám nicméně ustoupit nehodlá.

Obnažená aktivistka se ve Vatikánu vrhla na Ježíška. Bůh je žena, křičela

25.12. 17:54

Vatikán - Aktivistka ze skupiny Femen se dnes pokusila zmocnit sochy Ježíška na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu. S obnaženými ňadry přeskočila bezpečnostní zábrany a s pokřikem "Bůh je žena" se hnala k betlému v nadživotní velikosti.

Feministky protestovaly v Paříži proti Polanskému

30.10. 22:26

Paříž - Několik desítek feministek dnes protestovalo proti uvedení retrospektivy filmů režiséra Romana Polanského v pařížském muzeu kinematografie La cinémathèque française.

Muslimská feministka plánuje otevření další liberální mešity v Evropě

27.07. 08:36

Londýn - Muslimská feministka chce založit ve Velké Británii liberální mešitu. Podobnou už založila v německém Berlíně, což mělo za následek hrozby smrtí a uvalení fatvy. Žena prohlašuje, že revoluce v islámské víře právě začíná.

Švédská předměstí ovládají muslimští radikálové, Necítíme se tam bezpečně, tvrdí feministky

02.04. 11:26

Stockholm – Švédské feministky odchází oblastí, které někteří označují jako no-go zóny obývané především migranty – konkrétně jde o stockholmská předměstí Husby a Tensta. Tvrdí totiž, že tyto oblasti nyní ovládají náboženští fundamentalisté. Jejich příběhy přinesla švédská stanice SVT.

Feministické hnutí v Česku zažívá své oživení, skupiny chtějí rehabilitovat MDŽ

08.03. 09:28

Praha - Feministický blok dnes, kdy si připomínáme Mezinárodní den žen, od 15:00 pořádá na pražském náměstí Míru svou akci ZaSTÁVKA: Den ženské solidarity.

Ikona feminismu je nekorektní, zní na adresu velvyslankyně OSN

13.12. 17:39

New York - Vůči nominaci komiksové super-hrdinky Wonder Woman na post velvyslankyně OSN pro genderovou rovnost se zvedla velká vlna kritiky. Po dvou měsících její role v 193 členné nadnárodní organizaci skončí v pátek, i přes plány na její využití v kampani na podporu a posílení žen a dívek, která…

Saudská Arábie podle prince pořád není připravená na ženy za volantem

28.04. 17:56

Rijád - Saúdská Arábie podle korunní princ Mohammed bin Salman Al Saud uvedl, že země není připravena na to, aby zde ženy začaly řídit auta.

reklama
Fotogalerie