Články k tématu: Globe24.cz

Egyptu se nelíbí zmrazení americké pomoci

23.08. 19:50

Káhira - Egypt během dnešní návštěvy zetě amerického prezidenta Jareda Kushnera kritizoval zmrazení vojenské pomoci, kterou Spojené státy dlouhá léta Káhiře poskytovaly.

Od 25. srpna bude na východě Ukrajiny platit příměří

23.08. 19:41

Minsk/Kyjev - Od 25. srpna má platit nové příměří mezi vládními silami a proruskými separatisty na východě Ukrajině. Dohodli se na tom dnes zástupci mírové kontaktní skupiny na jednání v Minsku.

V Barceloně jsou posilována bezpečnostní opatření

23.08. 19:11

Barcelona/Madrid - Španělsko zvýší v Barceloně bezpečnostní opatření v místech vyhledávaných turisty a také na sportovištích a u kulturních památek. V souvislosti s útokem v Katalánsku zpřísnily bezpečnostní opatření u kulturních památek v Itálii a také u gotické katedrály v Kolíně nad Rýnem.

reklama

Rakouské a francouzské firmy na mzdách v ČR šetří, myslí si Sobotka

23.08. 19:00

Salcburk - Francouzské a rakouské firmy v Česku platí pracovníkům 30 či 40 procent mzdy, kterou dávají lidem ve své zemi. Zahraniční společnosti na zaměstnancích v ČR šetří, tvrdí český premiér Bohuslav Sobotka. Zahraniční společnosti podle něj velkou část peněz vyplácejí na dividendách a část z…

Kolín nad Rýnem reaguje na útoky ve Španělsku, před katedrálou byla postavena bariéra

23.08. 18:47

Berlín - Kolín nad Rýnem, město ležící na západě Německa, dnes v reakci na teroristický útok v Barceloně zvýšil ochranu kolem zdejší katedrály.

Londýn trvá na ukončení jurisdikce soudního dvora EU

23.08. 18:28

Londýn - Britská vláda dnes potvrdila požadavek ukončení jurisdikce unijního Evropského soudního dvora (ESD) po brexitu. Londýn uvedl několik možných způsobů řešení sporů, jako je zakládání společných komisí nebo arbitráže.

V troskách domu útočníků z Barcelony byl objeven funkční sebevražedný pás

23.08. 18:23

Barcelona - Španělská policie našla v troskách domu v Alcanaru, kde teroristická buňka připravovala teroristické útoky, funkční sebevražedný pás. Již dříve bylo nalezeno přes 100 propanbutanových lahví a materiál k výrobě trhaviny TATP, již používají bojovníci Islámského státu. Na úřady se valí…

Dosavadní vysílání pracovníků je zrada zásad EU, zuří Macron

23.08. 17:23

Salcburk - Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes označil stávající praxi při vysílání pracovníků do jiných zemí Evropské unie za zradu základních zásad unie. Francouzské a rakouské firmy v Česku platí pracovníkům 30 či 40 procent mzdy, kterou dávají lidem ve své zemi. Uvedl to dnes český…

Policie kopii spisu k Čapímu hnízdu poslancům nevydá, mohou do něj pouze nahlédnout

23.08. 17:09

Praha - Krajské policejní ředitelství v Praze neposkytne členům sněmovního mandátového a imunitního výboru, kteří mají poslancům doporučit postoj k žádosti policie o vydání poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka (oba ANO), kopii spisu. Budou do něj moci jen nahlédnout.

Zformování kurdského státu? Na to zapomeňte, hřímá Erdogan

23.08. 17:07

Ankara - Turecko podle prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana nedovolí, aby se na hranici se Sýrií zformoval kurdský stát. Ankara k milicím YPG zaujímá velmi negativní postoj a označuje je za teroristy. Podezírá je z úzké spolupráce s kurdskými separatisty na jihovýchodě Turecka.

V jednom z nejstarších kostelů na Maltě se zřítila část stropu z 15. století

23.08. 17:05

Valletta - Ze stropu kostela v Rabatu na Maltě vypadlo zdivo i trámy dolů na mramorovou podlahu. Nikomu se nic nestalo. Místní lidé, kteří ráno spoušť objevili, byli ale v šoku. Stavba s hojnou barokní výzdobou je turistickou atrakcí zejména o Velikonocích.

Na imáma z Katalánska upozornili sami muslimové už před rokem

23.08. 17:04

Brusel/Barcelona - Imám Abdalbákí Sátí, mozek teroristických útoků v Katalánsku, vzbudil už začátkem roku 2016 podezření u muslimské obce v Belgii.

Ruský soud nařídil režiséru Serebrennikovovi domácí vězení, je podezřelý ze zpronevěry

23.08. 17:03

Moskva - Ruský režisér Kirill Serebrennikov (47), kterého úřady podezírají ze zpronevěry státních prostředků poskytnutých na rozvoj umění, dostal domácí vězení. Na základě dnešního rozhodnutí moskevského soudu nesmí až do 19. října bez souhlasu vyšetřovatelů používat ani telefon či jiné komunikační…

Koaliční krize na ochromila jednání slovenské vlády

23.08. 17:01

Bratislava - Koaliční krizi na Slovensku se dosud nepodařilo překonat. Místo pravidelného zasedání vlády dnes ministři rozhodovali pouze o jednom bodu "per rollam", tedy formou oběžníku.

Policisté v souvislosti s napadením Kvitové dostali 300 tipů, pachatele ale zatím nedopadli

23.08. 16:59

Prostějov - V případu tenistky Petry Kvitové, která byla loni 20. prosince přepadena a vážně zraněna ve svém prostějovském bytě, přijala policie již přes 300 podnětů. Pachatele se však dosud nepodařilo dopadnout. Dál proto žádá veřejnost o případnou pomoc

Slovensko zvýšilo kvůli útokům ve Španělsku a Finsku stupeň ohrožení terorismem

23.08. 16:57

Bratislava - Slovensko se dnes rozhodlo zvýšit stupeň teroristického ohrožení země na druhý z dosud nejnižšího stupně. Policie například zvýší počet hlídek v ulicích. Opatření souvisí s terorem v Katalánsku a Finsku.

Chcete se naučit cizí jazyk? Cvičte, radí vědci

23.08. 16:56

Cvičení a fyzická aktivita výrazně pomáhá těm, kteří se snaží naučit cizí jazyk. Italští a čínští vědci provedli experiment, při kterém zkoumali rozdíl mezi těmi, kdo u učení slovíček jen sedí a těmi, kteří si učení obohacují fyzickou aktivitou. Test měj jednoznačný výsledek.

Čeká západní civilizaci zkáza? Na kolena nás srazí naše vlastní vypočítavost

23.08. 16:19

Myslíte si, že nás může zničit jenom jaderná válka nebo mimozemšťané? Historie ukazuje, že bez dědictví padly v minulosti malé i velké kultury, o některých dodnes nevíme, co jejich zkázu způsobilo. Některá semínka možných hrozeb jsme již zaseli. Jak západ zareaguje na tyto problémy napoví, zda…

Moskva je znepokojena plánem na vybudování štítu Aegis v Japonsku

23.08. 16:10

Moskva/Tokio - Plány Japonska rozmístit na svém území americký protiraketový systém Aegis jako obranu proti severokorejské hrozbě znepokojují Rusko. Moskva chce vedle sankcí vést s Pchjongjangem také dialog.

Ve vítězství hnutí ANO věří bookmakeři i sázkaři. Jak si vedou ostatní strany?

23.08. 16:05

Praha - Favoritem voleb do Sněmovny je podle bookmakerů stále hnutí ANO s kurzem 1,15:1. Věří mu také zhruba polovina sázkařů. Následují ČSSD (10:1) a KSČM (13:1). V prezidentských volbách bookmakeři favorizují akademika Jiřího Drahoše (2:1) před současným prezidentem Milošem Zemanem (3,3:1).

Velikost televizí v českých domácnostech za 20 let vzrostla o třetinu

23.08. 16:03

Praha - Velikost televizních obrazovek v českých domácnostech za posledních 20 let vzrostla zhruba o třetinu. Důvodů je několik: pokles cen u modelů s větší úhlopříčkou, nástup kvalitnějšího digitálního vysílání a zvýšené povědomí o možnosti příjmu ve vysokém rozlišení.

Italové zabavili 92.000 vajec kontaminovaných fipronilem

23.08. 15:55

Řím - Aféra s jedovatým insekticidem fipronil dopadla na Itálii. Tamní policie dnes zabavila přes 92.000 kontaminovaných vajec. Byla zabavena na třech farmách a v jedné balírně ve střední Itálii.

Maročan útočící ve Finsku se chtěl přidat k Islámskému státu

23.08. 15:50

Helsinky - Maročan, který je podezřelý z útoku nožem ve finském městě Turku, se chtěl dle svědectví svých spolubydlících z ubytovny připojit k Islámskému státu (IS). Kolem věku a jména mladíka se objevily nejasnosti.

Bratislava podporuje princip stejné mzdy za stejnou práci

23.08. 15:42

Bratislava - Premiér SR Robert Fico dnes dostal od vlády mandát k vyjednávání s kolegy z České republiky a Rakouska a s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Slovensko podporuje myšlenku zavedení stejné mzdy za stejnou práci vykonávanou na stejném místě a uvítalo by, pokud by sektor dopravy…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie