Články k tématu: Halloween

Feminismus ovlivnil i halloweenské oslavy?: Kostýmy princezen ustupují akčním hrdinkám

31.10. 11:30

New York - Měsíce po historickém pochodu žen ve Washingtonu a uprostřed sexuálního skandálu hollywoodského filmového producenta Harveyho Weinsteina, který spustil lavinu obvinění ze sexuálního obtěžování pod heslem "#MeToo" (já taky), se Halloween 2017 stává v USA další platformou, kde ženy a dívky…

Ve světě se dnes slaví Halloween, vznikl z keltského svátku

31.10. 08:05

Londýn - 31. října tradičně přichází Halloween, který vznikl z keltského svátku pojmenovaného podle boha Samhaina. Ten byl pánem mrtvých a poslední říjnový večer otvíral noc, kdy prý byl předěl mezi světem živých a mrtvých nejtenčí za celý rok.

Anglosaský svátek Halloween proniká i do Česka

29.10. 13:40

Praha - Halloween, který se slaví 31. října především v anglicky mluvících zemích, je neodmyslitelně spjat se strašidelnou výzdobou. Před domy v Česku se tu a tam objevuje dýně rozsvícená svíčkou, někde se konají halloweenské hry pro děti a večírky pro dospělé.

reklama

Ovlivní zákaz zahalování halloweenské masky? Rakouské ministerstvo musí uklidňovat občany

05.10. 09:30

Vídeň - Od začátku října platí v Rakousku zákaz zahalování tváře na veřejnosti. Ministerstvo vnitra k tomu dnes uvedlo, že se nařízení nevztahuje na masky, které lidé nosí při Halloweenu. Zákon, který má především nošení burek a nikábů, totiž uvádí některé výjimky.

Dušičky, Samhain nebo Halloween: Kde se tento svátek vlastně zrodil?

02.11. 13:08

Praha - Památku zesnulých neboli Dušičky slaví Češi každoročně 2. listopadu vzpomínkou na své zemřelé blízké. Málokdo ale ví, že se tento svátek na českém území slaví již od pohanských dob, postupně ale nabyl křesťanský charakter.

Na halloweenské oslavě v New Yorku se střílelo, dva mrtví a pět zraněných

31.10. 16:59

Newburgh (USA) - Na halloweenské oslavě ve státě New York se v neděli brzy ráno místního času střílelo, na místě zůstali dva mrtví a pět zraněných. Po pachateli policie pátrá.

Češi oslaví Dušičky i Halloween, květinářstvím se daří

27.10. 17:43

Praha - Blíží se Dušičky a květinářstvím poblíž hřbitovů, ale i supermarketům začínají růst tržby. Památka zesnulých se připomíná 2. listopadu, letos připadá na středu. Bohužel někteří se nezdráhají vzpomínku na zesnulé zneužít ke krádežím.

Příznivci Halloweenu, pozor: Můžete strávit noc v Drákulově rakvi

21.10. 13:33

Bukurešť - Fanoušci Halloweenu si zajisté přijdou na své v Rumunsku. Temní Drákulův hrad letos během strašidelného svátku vůbec poprvé od roku 1948 přivítá hosty, kteří tam zůstanou i přes noc.

Halloweenská sexy burka? Výběr kostýmů pro letošní rok je složitý

15.10. 14:01

Washington - Tradiční Halloween se kvapem blíží a letos mají Američané situaci ztíženou. Řeší nejen dilema, jaký kostým vybrat, ale i jeho vhodnost.

reklama
Fotogalerie