Články k tématu: hamas

Izraelské letectvo bombardovalo pozice Hamásu v Pásmu Gazy

25.03. 10:51

Tel Aviv - Izraelské letectvo zasáhlo v noci na dnešek pozice palestinského radikálního hnutí Hamás v Pásmu Gazy. Cílem náletu byl výcvikový tábor poblíž města Rafáh.

Izraelci ostřelovalï Pásmo Gazy, Dva mladí Palestinci zemřeli

18.02. 12:34

Gaza - Izraelská armáda ostřelovala pozice radikálního hnutí Hamás, zahynuli dva lidé. Reagovala tak na útok palestinských ozbrojenců na hranicích Izraele s Pásmem Gazy, při němž v sobotu utrpěli zranění čtyři izraelští vojáci.

USA na seznam teroristů přidaly šéfa Hamásu

31.01. 19:52

Washington - Spojené státy zařadily na svůj seznam teroristů vůdce palestinského radikálního hnutí Hamás Ismáíla Haníju. Na svých internetových stránkách o tom dnes informovalo americké ministerstvo zahraničí.

reklama

Člen Hamásu zemřel na následky zranění, které si sám způsobil vlastní zbraní

30.01. 12:31

Gaza - Imád Alamí (62), vysoký představitel Hamásu zemřel na následky zranění, které si údajně sám způsobil vlastní zbraní. Palestinské hnutí přitom původně tvrdilo, že šlo o přirozenou smrt. Pohřben byl dnes.

Divize Islámského státu vyhlásila válku Hamásu

05.01. 22:10

Káhira - Egyptské křídlo teroristické organizace Islámský stát (IS) vyhlásilo radikálnímu palestinskému hnutí Hamás válku.

Izraelská armáda zatkla kvůli násilí přes 30 Palestinců, včetně lídra Hamásu

13.12. 12:49

Eamalláh - Izraelská armáda pozatýkala v noci na dnešek na Západním břehu Jordánu přes tři desítky Palestinců, které viní z terorismu a podněcování k násilí. Mezi zatčenými je i šéf Hamásu na Západním břehu Hasan Júsif.

Palestinský Hamás běsní kvůli Jeruzalému, vyzval k nové intifádě proti Izraeli

07.12. 15:25

Gaza/Bagdád - Vůdce radikální organizace Hamás dnes vyzval Palestince k zahájení nového povstání (intifády) proti Izraeli. Irák žádá, aby americká vláda zrušila rozhodnutí uznat Jeruzalém za hlavní město Izraele.

V Gaze se sešly desítky tisíc lidí, připomněli si Arafatu

11.11. 16:37

Gaza - Na dnešní manifestaci svolanou ke 13. výročí úmrtí někdejšího palestinského vůdce Jásira Arafata přišly desítky tisíc lidí. Mnozí nesli žluté prapory Fatahu a Arafatovy fotografie.

Palestina bude mít jednotné vedení? Hnutí Hamas se dohodlo s rivalem Fatah

12.10. 08:38

Gaza - Radikální hnutí Hamas, které po deset let ovládalo Gazu, se dohodlo s umírněným Fatahem na politickém smíru. Palestinci by tak opět mohli mít jednotné vedení.

Izraelci zničili místo v Gaze, odkud letěla raketa Hamasu

09.10. 12:19

Jeruzalém - Izrael v noci na dnešek ostřeloval pozici palestinského radikálního hnutí Hamas v Pásmu Gazy. Šlo o reakci na odpálení rakety směrem na židovský stát. Prohlášení armády se nezmiňuje o případných obětech.

Předseda palestinské vlády zahájil návštěvu Gazy, kterou mu chce Hamas předat

02.10. 15:30

Gaza - Předseda palestinské vlády Ramí Hamdalláh dnes zahájil návštěvu Gazy, která se koná v rámci snah sjednotit vedení Pásmo a Západní břeh Jordánu. Sjednocení palestinské správy dle analytiků umožní Mahmúdu Abbásovi vyvrátit tvrzení Izraele, že nemá jednotnou protistranu do mírových rozhovorů.

Velký politický obrat? Hnutí Hamas je připraveno usmířit se s Fatahem a umožnit volby

17.09. 10:58

Káhira - Radikální palestinské hnutí Hamas chce zahájit rozhovory s umírněnějším Fatahem. Souhlasí s rozpuštěním vlády, která řídí Gazu, a vyzývá vládu šéfa Fatahu Mahmúda Abbáse k návratu. Rovněž je ochotno umožnit všeobecné volby v pásmu Gazy a na Západním břehu Jordánu.

Hamas vydá Izraelce jen pokud Izrael vydá vězněné Palestince

05.09. 19:42

Gaza - Po jednání ředitele Mezinárodního výboru Červeného kříže (MVČK) Petera Maurera s vůdcem palestinského Hamasu Jahjá Sinvárem vyplynulo, že hnutí Hamas nepodá žádné informace o zajatcích z Izraele, dokud Izrael nepropustí více než 50 zatčených Palestinců.

Palestinské hnutí Hamas opět obnovuje dobré vztahy s Íránem

28.08. 20:21

Gaza – Hamas, radikální palestinské hnutí, které vládne v Pásmu Gazy, zlepšilo vztahy s Íránem a připravuje se na další konfrontaci s Izraelem. Na dnešní tiskové konferenci to řekl nový šéf Hamasu Jahjá Sinvár. 

Hamas má být na seznamu teroristických organizací, rozhodl soud EU

26.07. 12:09

Lucemburk - Palestinské hnutí Hamas by mělo zůstat na unijním seznamu teroristických organizací. Rozhodl tak dnes Soudní dvůr EU, případ proto vrátil nižší instanci.

V Pásmu Gazy byl zadržen muž podezřelý z vraždy velitele Hamasu

11.05. 17:48

Gaza - V Pásmu Gazy byl zadržen muž, kterého palestinské hnutí Hamas viní z vraždy jednoho ze svých velitelů. Zadržený se údajně k činu už přiznal.

Hamas nadále nepožaduje zničení Izraele

01.05. 17:59

Gaza - Radikální palestinské hnutí Hamas odstraní ze svého programu zničení Izraele a alianci s fundamentalistickým Muslimským bratrstvem.

Příprava na válku? Izrael chce případě konfliktu s radikály evakuovat čtvrt milionu občanů

22.03. 08:08

Jeruzalém – Izraelské úřady se připravují na potenciální konflikt s islámskými radikály. Připravují plán na vystěhování až čtvrt milionu lidí žijících na hranicích s pásmem Gázy a Libanonem. V případě konfliktu se mají vystěhovat lidé z oblastí, kde hrozí největší nebezpečí nebo z míst s obtížným…

Hamas v Pásmu Gazy povede radikál Sinvár. Jeden extremista vystřídal jiného, říká Izrael

14.02. 11:57

Gaza - Hnutí Hamas do svého čela v Pásmu Gazy zvolilo Jahjá Sinvára (55), který je spoluzakladatelem ozbrojeného křídla této palestinské organizace. Podle Izraele se tím nic v regionu nemění, jelikož "jeden extremista vystřídal jiného".

Peres byl zločinec, tvrdí Hamas. Palestinský prezident jeho smrt označil za ztrátu

28.09. 13:13

Gaza - Zatímco většina světa truchlí kvůli smrti někdejšího izraelského prezidenta Šimona Perese, palestinské radikální hnutí Hamas vyjádřilo nad jeho dnešním úmrtím radost. Exprezidenta skupina označila ta zločince.

Palestinec zaútočil nožem na izraelské vojáky. Tyto incidenty začínají narůstat

20.09. 17:28

Jeruzalém - Izraelští vojáci dnes zastřelili Palestince, který na jednoho z nich zaútočil nožem. Jde už o šestý podobný incident od minulého pátku.

Izrael podnikl letecký útok na Pásmo Gazy

02.07. 11:34

Gaza - Izraelské letectvo dnes zaútočilo na pozice palestinských radikálů, šlo o odvetnou akci na odpal rakety z Pásma Gazy na izraelské území.

Izrael je vydírán Hamasem? Nechtějí vyjednávat a zajatce používají k propagandě

01.07. 10:26

Jeruzalém - Hamas se vyhýbá vyjednávání o propuštění dvou zajatých izraelských občanů a o vydání těl dvou vojáků zabitých v konfliktu v roce 2014. Situaci by mohlo pomoci vyřešit Turecko.

V Gaze to vře. Hamas dnes popravil tři Palestince

31.05. 10:11

Gaza - Bezpečnostní složky radikálního Hamasu dnes brzy ráno popravily tři odsouzené Palestince. Krok patrně povede k prohloubení střetů mezi jednotlivými frakcemi v Palestině.

Fotogalerie