Články k tématu: Indie

USA chtějí prohloubit vztahy s Indií, proti vlivu Číny, oznámil Tillerson

19.10. 13:44

Washington/Peking - Spojené státy chtějí výrazně prohloubit spolupráci s Indií tváří v tvář sílícímu vlivu Číny v Asii. Šéf americké diplomacie Rex Tillerson se do Dillí chystá příští týden.

Nepokoje v kašmíru: Indická policie zabila vůdce povstalců

14.10. 13:42

Dillí - Indické síly zabily jednoho z povstaleckých vůdců v indické části Kašmíru. Vasím Šáh byl velitelem islamistické organizace Laškare tajjaba, která sídlí v sousedním Pákistánu. V oblasti už po desetiletí panuje napětí.

Pohlavní styk s dětskou nevěstou je znásilnění, rozhodl soud

11.10. 15:02

Dillí - Nejvyšší soud v Indii dnes rozhodl, že pohlavní styk s osobou mladší 18 let představuje znásilnění, a to i v případě, že je daný pár spojen manželským svazkem.

reklama

Blízká budoucnost: Indie bude mít v roce 2022 největší populaci na světě, A co Češi?

25.09. 08:03

Populace naší planety má v příštích letech nezadržitelně růst. V některých koutech světa bude docházet spíše k úbytku obyvatelstva, v jiných k prudkému nárůstu. Za pět let by se měla "pyšnit" největším počtem obyvatel asijská Indie, která tak předstihne vedoucí Čínu. Rusové přijdou o milion…

Experti varují: Čína, Indie, KLDR a Pákistán dál posilují jaderný arzenál

21.09. 15:44

Stockhol - Stockholmský mezinárodní ústav pro výzkum míru (SIPRI) dnes uvedl, že počet jaderných hlavic ve světě loni klesl. Čína, Indie, Pákistán a KLDR ale zřejmě svůj arzenál nukleárních zbraní dál rozšiřují.

Indie chce pro podezření z extremismu vyhostit 40 tisíc Rohingů

18.09. 19:51

Dillí - Indická vláda chce ze země deportovat muslimské Rohingy, jichž v Indii žije téměř 40.000 a kteří sem přicházejí v důsledku etnického násilí v domovské Barmě.

Litují násilníci svých činů? Výzkumnice zpovídala muže odsouzené za znásilnění

15.09. 12:36

Nové Dillí - Studentka Madhumita Pandey se v rámci výzkumu pro svou dizertační práci vydala do největšího vězeňského komplexu Tihar Ashram v jižní Asii, aby zde pohovořila se 100 vězni, kteří zde odpykávají svůj trest za znásilnění. Tato zkušenost ji poznamenala na celý život, ale jinak než…

Trest smrti, doživotí a deset lez za mřížemi. Soud rozdal trest Muslimům za účast na útoku v Bombaji z roku 1993

07.09. 13:46

Dillí - Dva muži byli shledáni vinnými z podílu na sérii pumových atentátů v Bombaji v roce 1993, soud vynesl trest smrti. Další dva muži dostali doživotí a jeden muž desetiletý trest. Šestý obviněný po červnovém soudu zemřel ve vězení na infarkt.

Zřícení domu v Bombaji si vyžádalo 33 mrtvých, jsou mezi nimi i děti

01.09. 11:36

Dillí - Záchranáři stále prohledávají trosky zříceného čtyřpatrového domu v Bombaji, ale naděje, že by ještě mohli najít někoho živého, jsou velmi malé. Neštěstí si vyžádalo 33 mrtvých.

Indické raketě se nepovedlo vypustit na orbitu osmý navigační satelit

31.08. 22:24

Dillí - Dnešní pokus Indie vypustit svůj osmý navigační satelit skončil neúspěchem. Informoval o tom dnes list The Times of India.

V Bombaji se zřítil čtyřpatrový dům, záchranáři v troskách hledají 43 lidí

31.08. 09:41

Bombaj - V centru Bombaje se dnes ráno zřítil čtyřpatrový dům, pod troskami patrně zůstaly desítky lidí. Žádné oběti neštěstí ale zatím nejsou oficiálně hlášené.

Lijáky a monzunové záplavy v jižní Asii si vyžádaly už 1500 obětí

30.08. 16:25

Dillí - Povodně způsobené monzunovými lijáky zasáhly v uplynulých týdnech široký pás území jižní Asie zahrnující sever Indie, jih Nepálu a sever Bangladéše. Bilance neobvykle ničivých záplav překročila 1500 mrtvých.

Guru dostal desetiletý trest za znásilnění, policie je v pohotovosti kvůli možným násilnostem

28.08. 14:16

Dillí - Duchodní učitel Gurmít Rám Rahím Sinh byl dnes v Indii odsouzen k deseti letům vězení za znásilnění dvou svých stoupenkyň. Policie má pohotovost, protože existují obavy z rozsáhlých protestů příznivců gurua na severu země.

Indie stáhla vojáky ze sporné oblasti na hranici s Čínou

28.08. 12:28

Dillí - Indie stáhne vojáky ze sporného regionu, který se nachází mezi indickým státem Sikkim, čínským Tibetem a Bhútánem. Oblast, kterou Indie nazývá Doklam a Čína Tung-lang, si nárokuje Bhútán a Čína. Letos v červnu začala čínská armáda prodlužovat svou silnici na této náhorní plošině.

Soud s vůdcem indické sekty provázejí nepokoje, do akce byli povoláni vojáci i policisté

27.08. 22:24

Sirsa - Přívrženci kontroverzního guru Gurmíta Rámy Rahíma Sinha, který byl v pátek shledán vinným ze znásilnění svých dvou žaček, začali opouštět sídlo Sinhovy sekty v severoindickém městě Sirsa. Někteří zamířili domů, jiní k věznici ve městě Rohtak, kde guru čeká na rozsudek. Rohtak je odříznut…

Při nepokojích zemřelo v Indii 36 lidí

27.08. 09:23

Pančkula (Indie) - Bezpečnostní síly v Indii se snaží udržet klid po násilných nepokojích, které propukly poté, co byl kontroverzní guru Gurmít Rám Rahím Sinh v pátek shledán vinným ze znásilnění dvou svých stoupenkyň.

Indický guru byl usvědčen ze znásilnění. Jeho stoupenci se bouří, město střeží policie

25.08. 16:02

Dillí - Indický duchovní učitel Gurmít Rám Rahím Sinh byl dnes shledán vinným ze znásilnění dvou svých stoupenkyň, trest má padnout v pondělí. Do města Pančkula ve státě Harijána na severu země, kde soud zasedá, se vydaly desítky tisíc Sinhových přívrženců. Nepokoje už mají 14 obětí.

Prasečí chřipka v Indii zabila přes 1000 lidí

24.08. 18:30

Dillí - Epidemie prasečí chřipky si v Indii za posledních osm měsíců vyžádala už 1094 zaznamenaných případů úmrtí. Po celé zemi bylo zaznamenáno 22.186 případů nákazy.

Při záplavách v jižní Asii zemřelo už více než 950 lidí

24.08. 15:51

Dillí - Záplavy vyvolané monzunovými dešti v Indii, Nepálu a Bangladéši si vyžádaly již 950 mrtvých, ani toto číslo ale nebude konečné. Do záchranných operací je zapojena armáda, postiženo je v celém regionu na 40 milionů lidí.

Soud v Indii pozastavil praxi snadného muslimského rozvodu, stačila k němu jen tři slova

22.08. 09:54

Dillí - Kontroverzní muslimská praxe, podle níž se může muž s ženou velmi snadno rozvést, byla v Indii na půl roku pozastavena. Rozhodl tak tamní nejvyšší soud.

Deset mrtvých si vyžádalo železniční neštěstí na severu Indie

19.08. 17:45

Dillí - V severoindickém státě Uttarpradéš dnes vykolejil vlak. Zemřelo nejméně deset lidí a 150 dalších utrpělo zranění.

Jižní Asie pod vodou: Povodně si vyžádaly přes 300 životů

16.08. 16:34

Dillí - Záplavy a sesuvy půdy při vydatných monzunových deštích v Nepálu, Indii a Bangladéši mají už víc jak 300 obětí. V oblasti prší od konce minulého týdne, postiženy jsou miliony lidí. Povodně zničily množství mostů, budov i úrodu.

Odkud pochází nejvíce migrantů? Situace se bude stále zhoršovat, ukazují predikce

Aktualizovali jsme 15.8.2017, 22:00, 15.08. 14:41

Nové Dillí - Nejlidnatější zemí současnosti je Čína, s populací okolo 1,4 miliardy lidí. Těsně za ní je její současný největší protivník, s kterým si vyměňuje hrozby a urážky. Indie nyní je „matkou“ 1,3 miliardy lidí a podle všech ukazatelů toto číslo bude ještě stoupat a Indie předežene Čínu.…

Záplavy a sesuvy si na jihu Asie vyžádaly více než 260 mrtvých

15.08. 20:32

Káthmándú/Dillí/Dháka – Jižní Asii už několik dní sužuje velmi špatné počasí. Záplavy a sesuvy půdy v jižním Nepálu, na severu Indie a v Bangladéši si během několika posledních dnů vyžádaly přes 260 obětí.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací