Články k tématu: Indie

Pět let od hromadného znásilnění studentky v autobuse: Změnilo se v Indii něco?

12.12. 08:31

Dilí - Třiadvacetiletá Jyoti Singh stála podél silnice a vyhlížela autobus. K tělu si tiskla kabát, protože v Dilí je zrovna zima. Společnost jí dělá její kamarád Awindra Pandey, se kterým právě v kině shlédla populární film Pí a jeho život podle předlohy kanadského spisovatele Yanna Martela. Ve…

Bouře si v Indii a na Srí Lance vyžádala 26 lidských životů

02.12. 12:40

Dillí/Kolombo - Nejméně 26 lidských životů si vyžádala bouře, která v pátek zasáhla Srí Lanku a posléze i jižní Indii.

Indická policie používá na demolici domů slony

27.11. 22:05

Dillí - Indická policie demoluje s pomocí slonů domy, které byly bez povolení postaveny v chráněné lesní oblasti ve státě Ásám.

reklama

Letiště v Bombaji překonalo rekord v počtu letů za 24 hodin, a to má jen jednu ranvej

27.11. 14:02

Bombaj - Mezinárodní letiště v Bombaji v pátek odbavilo za 24 hodin 969 letů. To je světový rekord pro letiště, které v daném okamžiku provozuje pouze jednu dráhu. Zástupce letiště listu Times of India řekl, že cílem je dosáhnout 1000 vzletů a přistání za 24 hodin.

Na severu Indie vykolejil vlak, zemřeli tři lidé

24.11. 08:43

Lakhnaú (Indie) - V severoindického státu Uttarpradéš dnes časně ráno vykolejil vlak. Zahynuli nejméně tři lidé, dalších 13 je zraněných. Příčiny neštěstí se vyšetřují.

Tragédie v Indii: Po požáru se zřítila továrna. 13 lidí zemřelo, další jsou pod troskami

21.11. 16:41

Dillí - V továrna na plast v severoindickém městě Ludhijána vypukl požár a budova se následně zřítila. Zahynulo nejméně 13 lidí, dalších 20 osob je ještě pod troskami.

Indie zrušila část opatření kvůli smogu

17.11. 09:21

Dillí - Indické hlavní město Dillí zrušilo některá výjimečná opatření zavedená počátkem listopadu kvůli masivnímu znečištění ovzduší.

Nejméně 11 lidí zahynulo při nehodě na indické řece

12.11. 18:32

Dillí - V jihoindickém státě Ándhrapradéš se dnes na řece Krišna převrátila výletní loď, zahynulo nejméně 11 osob.

Smog v indické metropoli neubývá, na město se bude rozprašovat voda

11.11. 10:28

Dillí - Indickou metropoli po většinu týdne halil smogový oblak a o víkendu se má podle meteorologů situace dále zhoršit. Místní úřady se pokusí zkrizi mírnit tím, že budou na Dillí rozprašovat vodu. Podobnou metodu využívá Čína.

Indickou metropoli zahalil smog. Jedná se o pohotovost, lidé se bojí vycházet

09.11. 10:48

Dillí - Smog se nad indickou metropolí drží již třetím dnem a kvalita vzduchu se nepřestává zhoršovat. Dnes už musela být vyhlášena pohotovost a platí zákaz vjezdu nákladních automobilů a stavebních prací.

Pákistánské město Láhaur zakryl smogový mrak, indická metropole zavřela školy

08.11. 11:28

Láhaur - Druhé největší pákistánské město Láhaur dnes zahalil smog. Nemocnice jsou plné pacientů, kteří dýchají přes kyslíkové masky. S mimořádným znečištěním ovzduší se tento týden potýká také indická metropole Dillí

Indka usekla svému manželovi penis, pokusil se ji znásilnit před zraky jejich dětí

07.11. 10:23

Dillí – Indka usekla svému manželovi penis poté, co se vrátil opilý z hospody a pokusil se ji znásilnit přímo před očima jejich dětí. Muž musel být hospitalizován, jeho žena čelí obvinění z pokusu o vraždu.

Výbuch v indické elektrárně už zabil 26 lidí, další bojují o život

02.11. 12:28

Dillí - Na 26 mrtvých vzrostla bilance středeční exploze v uhelné elektrárně v severoindickém státě Uttarpradéš. Dalších 20 lidí s těžkými popáleninami bojuje v nemocnici o život.

V Indii vybouchla elektrárna. Osm mrtvých, 100 zraněných

01.11. 16:59

Dillí - V uhelné elektrárně na severu Indie došlo dnes k explozi. Zahynulo nejméně osm lidí a zhruba sto dalších je zraněno.

USA chtějí prohloubit vztahy s Indií, proti vlivu Číny, oznámil Tillerson

19.10. 13:44

Washington/Peking - Spojené státy chtějí výrazně prohloubit spolupráci s Indií tváří v tvář sílícímu vlivu Číny v Asii. Šéf americké diplomacie Rex Tillerson se do Dillí chystá příští týden.

Nepokoje v kašmíru: Indická policie zabila vůdce povstalců

14.10. 13:42

Dillí - Indické síly zabily jednoho z povstaleckých vůdců v indické části Kašmíru. Vasím Šáh byl velitelem islamistické organizace Laškare tajjaba, která sídlí v sousedním Pákistánu. V oblasti už po desetiletí panuje napětí.

Pohlavní styk s dětskou nevěstou je znásilnění, rozhodl soud

11.10. 15:02

Dillí - Nejvyšší soud v Indii dnes rozhodl, že pohlavní styk s osobou mladší 18 let představuje znásilnění, a to i v případě, že je daný pár spojen manželským svazkem.

Blízká budoucnost: Indie bude mít v roce 2022 největší populaci na světě, A co Češi?

25.09. 08:03

Populace naší planety má v příštích letech nezadržitelně růst. V některých koutech světa bude docházet spíše k úbytku obyvatelstva, v jiných k prudkému nárůstu. Za pět let by se měla "pyšnit" největším počtem obyvatel asijská Indie, která tak předstihne vedoucí Čínu. Rusové přijdou o milion…

Experti varují: Čína, Indie, KLDR a Pákistán dál posilují jaderný arzenál

21.09. 15:44

Stockhol - Stockholmský mezinárodní ústav pro výzkum míru (SIPRI) dnes uvedl, že počet jaderných hlavic ve světě loni klesl. Čína, Indie, Pákistán a KLDR ale zřejmě svůj arzenál nukleárních zbraní dál rozšiřují.

Indie chce pro podezření z extremismu vyhostit 40 tisíc Rohingů

18.09. 19:51

Dillí - Indická vláda chce ze země deportovat muslimské Rohingy, jichž v Indii žije téměř 40.000 a kteří sem přicházejí v důsledku etnického násilí v domovské Barmě.

Litují násilníci svých činů? Výzkumnice zpovídala muže odsouzené za znásilnění

15.09. 12:36

Nové Dillí - Studentka Madhumita Pandey se v rámci výzkumu pro svou dizertační práci vydala do největšího vězeňského komplexu Tihar Ashram v jižní Asii, aby zde pohovořila se 100 vězni, kteří zde odpykávají svůj trest za znásilnění. Tato zkušenost ji poznamenala na celý život, ale jinak než…

Trest smrti, doživotí a deset lez za mřížemi. Soud rozdal trest Muslimům za účast na útoku v Bombaji z roku 1993

07.09. 13:46

Dillí - Dva muži byli shledáni vinnými z podílu na sérii pumových atentátů v Bombaji v roce 1993, soud vynesl trest smrti. Další dva muži dostali doživotí a jeden muž desetiletý trest. Šestý obviněný po červnovém soudu zemřel ve vězení na infarkt.

Zřícení domu v Bombaji si vyžádalo 33 mrtvých, jsou mezi nimi i děti

01.09. 11:36

Dillí - Záchranáři stále prohledávají trosky zříceného čtyřpatrového domu v Bombaji, ale naděje, že by ještě mohli najít někoho živého, jsou velmi malé. Neštěstí si vyžádalo 33 mrtvých.

Indické raketě se nepovedlo vypustit na orbitu osmý navigační satelit

31.08. 22:24

Dillí - Dnešní pokus Indie vypustit svůj osmý navigační satelit skončil neúspěchem. Informoval o tom dnes list The Times of India.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací