Články k tématu: Indie

Indie bije na poplach. Čelí nejhorší vodní krizi v dějinách

17.06. 09:17

Dillí - Indie čelí nejhorší dlouhodobé vodní krizi v dějinách. Poptávka po vodě značně převyšuje její dostupné množství a ohroženy mohou být milióny životů, uvedla expertní skupina indické vlády vedená premiérem Naréndrou Módím, kterou citovala agentura Reuters.

Indickým Kašmírem hýbou protesty, zemřel jeden člověk

16.06. 14:37

Šrínagar (Indie) - Nejméně jednoho mrtvého a na dvě desítky zraněných si vyžádaly další protesty proti indické vládě v Kašmíru.

Otřesný případ: Muslim "obětoval" čtyřletou dceru, aby potěšil Boha. Posedl mě satan, hájil se

11.06. 15:10

Indií otřásl další brutální případ násilí na dětech. Indický muž doslova popravil svou čtyřletou dceru, aby si naklonil Boha prostřednictvím „oběti", uvádí deník The Times of India. Později řekl policii, že ho Satan přiměl k proříznutí jejího hrdla.

reklama

Přestřelka v Kašmíru si vyžádala dva mrtvé vojáky

03.06. 11:20

Dillí - Životy dvou indických vojáků a zranění osmi civilistů si dnes vyžádala nová přestřelka na indicko-pákistánské hranici v oblasti Kašmíru.

Indie a Pákistán se dohodly přes horkou linku, v Kašmíru se přestalo střílet

30.05. 08:48

Dillí - Zástupci pákistánské a indické armády se dohodli na zastavení dělostřelecké palby přes společnou hranici v oblasti Kašmíru, o nějž Pákistán a Indie vedou spor. Podle agentury AP to dnes v prohlášení uvedla pákistánská armáda. Tento měsíc si střelba vyžádala životy několika vojáků i…

Indie hlásí 47 mrtvých v důsledku bouřek

29.05. 14:37

Dillí - Nejméně 47 lidí zahynulo v noci na dnešek v důsledku bouřek, které postihly sever Indie. Některé z obětí zasáhly blesky, jiné přišly o život v sutinách domů, které se zřítily pod náporem silného vichru. Podle agentury AFP to oznámily místní úřady.

Indii trápí vir nipah, už 13 mrtvých

28.05. 17:53

Dillí - Nejméně 13 lidí už podlehlo v jižní Indii smrtícímu viru nipah, který způsobuje zánět mozku a proti kterému neexistuje vakcína, informovala dnes agentura Reuters. Zdravotníci zahájili sérii laboratorních testů, které mají pomoci určit jeho původ. Podezření mají na netopýry, kteří mohli…

Jedovatý had v Indii uštknul matku, ta pak nakojila dcerku. Smrt čekala obě

25.05. 11:25

Dillí - Jediným kousnutím zabil jedovatý had na severu Indie matku a její dítě. Nejprve uštknul spící ženu, která po probuzení nic netušíc nakojila dcerku. Obě zemřely po převozu do nemocnice, oznámila dnes místní policie.

Policie při demonstracích v Indii zastřelila 9 demonstrantů

22.05. 19:31

Dillí - Nejméně devět lidí zastřelili policisté v jihoindickém státě Tamilnádu. Tisíce protestujících tam požadují, aby byl uzavřen místní závod na zpracování mědi, který podle nich znečišťuje spodní vodu. Mnoho lidí bylo při potyčkách vážně zraněno, informoval dnes zpravodajský server BBC.

Indie hlásí 9 mrtvých v důsledku viru nipah

21.05. 16:47

Dillí - Nejméně tři lidé v jižní Indii podlehli smrtícímu viru nipah, proti kterému neexistuje vakcína. Lékaři mají podezření, že stejná nákaza způsobila i smrt dalších šesti pacientů; to však zatím úřady nepotvrdily. Hospitalizováno bylo i dalších 25 osob s příznaky infekce, informoval…

V Indii ročně zemře 240 tisíc dívek do pěti let

16.05. 08:46

Dillí/Londýn - Zhruba 239.000 dívek ve věku do pěti let umírá každý rok v Indii, protože se o ně dostatečně nepečuje. Uvádí to studie zveřejněná v lékařském časopise The Lancet, podle níž jde o výsledek diskriminace ženského pohlaví. Ročně tak země přichází o obyvatelstvo o stejném počtu, jako má…

Při pádu nedostavěného mostu v Indii zahynulo 16 lidí

15.05. 20:32

Lakhnaú (Indie) - Nejméně 16 lidí zabila dnes v Indii část konstrukce silničního mostu, který je teprve ve výstavbě. Mohutný železobetonový nosník se zřítil na frekventovanou ulici a rozdrtil nejméně čtyři auta, motorku a autobus. S odvoláním na místní úřady o tom informovala agentura AP.

V Bangladéši bylo davem ušlapáno 10 žen, čekaly na almužnu

14.05. 15:18

Dháka - Nejméně deset žen přišlo o život a asi 50 dalších lidí utrpělo zranění v tlačenici, jež dnes vznikla v Bangladéši před domem bohatého podnikatele, který rozdával almužny před začátkem muslimského postního měsíce ramadán. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní policii.

Indii trápí počasí: Nejprve písečná, teď déšť s krupobitím. Nejméně 40 mrtvých

14.05. 09:14

Dillí - Sever Indie zasáhla v neděli silná bouře, déšť a krupobití, které si vyžádaly nejméně 40 obětí a několik desítek zraněných. Informovala o tom televize n-tv. Nejhůře postiženy byly státy Uttarpradéš a Rádžasthán, kde před týdnem zemřelo při písečné a dešťové bouři na 140 lidí.

Tragédie v Pákistánu: Po zřícení mostu je 5 mrtvých a 12 zraněných

13.05. 18:26

Islámábád - Pět mrtvých studentů si vyžádal pád starého dřevěného mostu nad prudce tekoucí řekou v turistické oblasti pákistánské části Kašmíru. Dvanáct dalších se pohřešuje. Místní úřady příliš nedoufají, že se jim podaří nalézt přeživší, napsala agentura AFP.

Dalších 11 mrtvých hlásí Indie po písečné bouři

10.05. 11:13

Dillí 10. května (ČTK) - Nejméně 11 lidí přišlo o život a řada domů byla zničena při nové silné písečné a dešťové bouři, která ve středu večer udeřila na severu Indie. Podle agentury AP o tom dnes informovaly úřady. Písečná bouře v Indii řádila už minulý týden, kdy si vyžádala minimálně 125…

Vesničany na severu Indie děsí vzteklí psi, za poslední týden zabili šest dětí

07.05. 11:59

Lakhnaú (Indie) - Volně pobíhající smečky divokých psů za poslední týden v severní Indii zabily šest dětí. Děsí tím místní vesničany, kteří přestali děti pouštět ven a zabíjejí každého psa, s nímž se setkají. Uvedla to dnes agentura AP.

V Indii brutálně znásilnili a upálili mladou dívku

05.05. 12:15

Ráňčí (Indie) - Policie v indickém státě Džharkhand dnes zatkla 14 lidí, které podezírá, že znásilnili a pak upálili šestnáctiletou dívku. Jde o další útok v zemi, která se i přes zpřísnění zákonů potýká s velkým počtem násilných činů namířených proti ženám, připomněla agentura AP.

Vražedné počasí v Indii: Písečná bouře zabila nejméně 125 lidí

04.05. 10:05

Dillí - Nejméně 125 lidských životů si už vyžádala písečná bouře, která v noci na čtvrtek zasáhla sever Indie. Špatné počasí má podle meteorologů trvat i nadále. Silný vítr a blesky zdevastovaly mnoho vesnic a ničily domy. Kromě více než stovky mrtvých bylo mnoho lidí při bouři zraněno. Podle…

V Indii zabíjela písečná bouře, vyžádala si nejméně 77 obětí

03.05. 11:32

Dillí - Nejméně 77 mrtvých a 143 zraněných si vyžádala písečná bouře, která v noci na dnešek zasáhla sever Indie. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na místní úřady. Podle nich existují obavy, že bilance dále poroste.

Nové boje v Indii? Bezpečnostní síly zabily sedm maoistických povstalců

27.04. 16:44

Dillí - Nejméně sedm maoistických povstalců bylo zabito při velké bezpečnostní operaci, kterou provedly indické bezpečnostní síly ve státě Čhattísgarh. Jde o druhou velkou akci proti baštám povstalců za poslední týden. S odvoláním na indickou policii o tom dnes informovala agentura AP.

Lídři Číny a Indie se sešli, chtějí vyřešit rostoucí napětí mezi oběma zeměmi

27.04. 09:25

Wu-chan (Čína) - Čínský prezident Si Ťin-pching a indický premiér Naréndra Módí se dnes sešli na úvod dvoudenního summitu v čínském městě Wu-chan. Vrcholná schůzka se koná v době napětí na společné hranici a rivality o vliv na menší sousední státy, která by mohla rozhodnout o čínské, nebo naopak o…

V Indii se na neoznačeném přejezdu srazil vlak se školní dodávkou, zemřelo 12 dětí

26.04. 11:46

Lakhnaú - Nejméně 12 dětí zemřelo a dalších 12 utrpělo zranění při dnešní srážce vlaku se školní dodávkou na neoznačeném železničním přejezdu v severní Indii.

Indický guru byl odsouzený za znásilnění

25.04. 09:55

Dillí - Indický soud dnes uznal duchovního vůdce Ásarama Bapua vinným ze znásilnění. V Džódhpuru, kde se soud konal, byla zpřísněna bezpečnostní opatření, protože se očekávají protesty Bapuových příznivců.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace