Články k tématu: islám

Je Islámský stát definitivně poražen?

včera 11:06

Islámský stát byl na Blízkém východě poražen a v současné době neovládá už téměř žádný prostor. Je toto tvrzení však pravdivé? Podle australského zpravodajského serveru tomu tak není.

Soud v Mauteránii zrušil trest smrti za rouhačský příspěvek na facebooku

09.11. 19:45

Nuakšott – Mauretánský odvolací soud dnes vrátil svobodu muži, který v roce 2014 dostal trest smrti za zveřejnění „rouhačského" příspěvku na facebooku. 

Propagace islámu? Dětské hřiště v Berlíně vyvolalo debatu. Je to orientální hrad, ne mešita, říká starostka

06.11. 08:45

Berlín - Nové hřiště, které bude sloužit dětem v berlínské čtvrti Neukölln, vyvolalo debatu o náboženských symbolech ve veřejném prostoru. Podoba hradu se nazamlouvá Křesťanskodemokratické unii (CSU), naopak sociální demokraté (SPD) jsou smířlivější.

reklama

Egypt zavrhuje předmanželský sex. Moderátorka svým pořadem šokovala zemi, jde do vězení

03.11. 16:38

Káhira - Projevy liberálních názorů na sexualitu jsou v Egyptě tvrdě stíhány. Moderátorka stanice An-Nahár TV dostala tři roky vězení za přenos, ve kterém diskutovala o možnostech otěhotnění mimo tradiční manželství.

Pokřik "Alláhu akbar" děsí svět. Nejde přitom o pokřik teroristů, ale zcela nevinný výraz, říká expert na náboženství

03.11. 15:41

New York - Původ fráze Alláhu akbar je čistě náboženský. Zaznívá při svolávání k modlitbám, které lze slyšet pětkrát denně, jakožto i v modlitbách samotných. Zaznít ale může například i při fandění na fotbale, napsal americký list The New York Times.

Zakázat islám? To je nesmysl, tvrdí Rychetský

Aktualizovali jsme 2.11.2017, 21:30, 02.11. 17:07

Praha – Hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury před volbami hlásalo, že v České republice zakáže islám. Tento a další sliby dostaly hnutí do Poslanecké sněmovny. Přesto ale Okamura vyhráno nemá. Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský poukazuje, že zakázal islám není možné.

Charlie Hebdo opět pobuřuje, odborníka na islám znázornil nepříliš korektně

02.11. 13:24

Paříž - Obálka nejnovějšího vydání satirického týdeníku Charlie Hebdo znázorňuje jednoho z nejznámějších odborníků na islám Tariqa Ramadana. Za to si časopis opět vysloužil kritiku.

Učitel islámu přijel do Česka a nestačí se divit. Okamurovi dává lekce o muslimech

Aktualizovali jsme 30.10.2017, 22:29, 30.10. 10:17

Praha - Waleed Hakeem, jinak známý i jako cestující imám, vyrůstal v Kanadě v muslimské rodině a podle vlastních slov dobře ví, jaké to je být vyznavačem islámu na západě. Rozhodl se proto cestovat po světě, hlavně západních civilizacích, aby své ovečky uvedl na pravou cestu. Během své mise se…

Jak vypadají lidé, kteří konvertují k radikálnímu islámu?

29.10. 12:39

Londýn - Ne ti, kteří jsou k víře vedeni od dětství, ale spíše lidé, kteří k islámu konvertují během dospělosti nejčastěji podléhají návnadám extrémismu, tvrdí britská studie. Kvůli nedostatku zkušeností a znalostí ohledně náboženství činí z "nových" muslimů snadný cíl pro teroristy.

Ukončete barbarské tresty! Šaría se rozšířila i na nemuslimy, HRW žádá nápravu

Aktualizovali jsme 25.10.2017, 21:40, 25.10. 17:32

Jakarta - Organizace Human Rights Watch (HRW) dnes vyzvala indonéského prezidenta Joka Widoda, aby ukončil "barbarské tresty" za porušování islámského práva šaría. Podle zákona z roku 2015 může soud v ultrakonzervativní provincii Aceh potrestat za vztahy stejného pohlaví až 100 ranami holí, za…

Německý parlament po volbách: Anti-islámská AfD chce post místopředsedy

25.10. 16:56

Berlín - Alternativa pro Německo (AfD) trvá na kandidatuře svého místopředsedy Albrechta Glasera do vedení Spolkového sněmu. V úterním hlasování neuspěl. Politikům vadí jeho kontroverzní výroky o islámu.

V Česku se objevili členové IS, příznivci se radikalizují kvůli nenávistným náladám

Aktualizovali jsme 24.10.2017, 22:08, 24.10. 14:21

Praha - Nenávistné nálady proti muslimům a migrantům či akce několika jedinců, kteří sami sebe titulují "bojovníky proti islámu", stojí za radikalizací několika lidí v Česku, kteří přejímají myšlenky teroristické organizace Islámský stát. Ve výroční zprávě to uvedla Bezpečnostní informační služba …

Novinář se vydal mezi uprchlíky a ptal se jich na zásadní otázku. Jak to dopadlo?

Aktualizovali jsme 24.10.2017, 22:08, 23.10. 08:39

Berlín - Uprchlíci přišli do Německa s nekonkrétní představou o lepším životě. Na místě je však čekalo všechno nové, dokonce i jejich víra se musela adaptovat na nové podmínky. Vše vypadalo nadějně, dokud se země neocitla před volbami. Strašákem mnohých se stala anti-migrantská kampaň AfD, která…

Zákaz nošení burek na veřejnosti? Kontroverzní téma řeší i za oceánem

23.10. 19:47

Québec se stal zatím posledním místem, kde bylo částečně zakázáno zahalování tváře, přičemž ti, kdo využívají jakékoliv veřejné služby, musí být odhalení, připomíná komentátor serveru The Independent Atif Rashid. Poukazuje, že podobná pravidla platí ve Francii, Belgii a Nizozemsku, ale zavedení…

Islamofobie v Británii: Muži čelí kvůli svému vzhledu útokům, prý vypadají jako muslimové

19.10. 16:47

Londýn - Muži to ve Velké Británii nemají asi lehké. Pokud jsou trochu tmavší pleti nebo mají vousy, většina je hází to jednoho pytle s muslimskými uprchlíky, i když jsou už po několik generací praví Britové. Nedávná studie ukázala, že tito muži čelí každodenním vulgárním nadávkám a pokřikování,…

Muslimům na Západě hrozí nebezpečí? Útoků na mešity přibývá, politici bijí na poplach

10.10. 11:14

Londýn – Britští muslimové se musejí potýkat se stále větším množstvím útoků na jejich osobu nebo na mešity, které pravidelně navštěvují. Podle poslední statistiky se počet zločinů z nenávisti v letošním roce více než zdvojnásobil. Největší hnací silou antimuslimské nenávisti jsou teroristické…

Růženec na hranicích: Tisíce polských katolíků se budou modlit proti islamizaci Evropy

06.10. 16:55

Varšava - Tisíce katolíků se budou v sobotu na hranicích Polska modlit za spásu vlasti a světa. Akci "růženec na hranicích" ultrakonzervativci chápou jako duchovní zbraň proti islamizaci Polska a Evropy. Církev ale hromadnou modlitbu chápe jinak.

Muslimové mají strach z budoucnosti. Rakouští lídři před volbami otevřeně kritizují islám

26.09. 17:17

Vídeň - Německo není naším jediným sousedním státem, který letos na podzim chystalo volby, podobné klání se odehraje i příští měsíc v Rakousku. Jak se zdá, ústřední obavou voličů jsou uprchlíci a islám. A političtí lídři přijímají na rozdíl od německých kolegů populistické názory. Zatímco v Berlíně…

Tunisan roky týral Češku. Vadilo mu, že není muslimka

26.09. 16:52

Ostrava - Tunisan, který několik let týral a ponižoval českou manželku, dostal dvouletý podmíněný trest se zkušební dobou 3,5 roku. Verdikt dnes vynesl Okresní soud v Ostravě. Rozsudek je pravomocný. Obě strany se vzdaly práva na odvolání.

Duchovní ze Saúdské Arábie šíří nenávist vůči šíitům, říká mezinárodní organizace

26.09. 12:12

Dubaj - Organizace Human Rights Watch (HRW) upozorňuje, že vláda Saúdské Arábie stále toleruje šíření nenávisti vůči menšinám ze strany duchovních jmenovaných státem.

Jak ovlivňuje náboženství chování dětí? Nevěřící jsou hodnější, víc zlobí křesťané i muslimové

25.09. 07:58

Pole vědců jsou děti z nábožensky založených rodin zlobivější a nejsou tak hodné, jako děti z rodin sekulárních. To je dobrá zpráva pro Čechy, kteří jsou jedním z nejateističtějších národů na světě. Studie provedená před dvěma lety čerpala informace od 1 200 dětí.

Většina muslimů je v Německu integrovaná, obrátila AfD

Aktualizovali jsme 18.9.2017, 22:06, 18.09. 17:59

Berlín - Alternativa pro Německo (AfD) dnes zveřejnila své stanovisko k islámu. Překvapivě konstatovala, že většina muslimů, kteří jsou v Německu, žije v souladu se zákony a je v zemi integrovaná.

Muslimové v mešitách napadají nevěřící, musíme je více trestat, zní z Německa

Aktualizovali jsme 13.9.2017, 22:27, 13.09. 09:02

Berlín – Člen německé konzervativní Křesťanskodemokratické unie (CDU) německé kancléřky Angela Merkelové požaduje, aby byly zákony týkající se nenávistných projevů zaměřeny také proti muslimům, kteří napadají „bezvěrce" v mešitách, stejně jako jsou dnes zaměřeny na ty, kteří kritizují islám.

Somálsko se potýká s islamisty, pozabíjeli tam 12 lidí

01.09. 18:00

Mogadišo - Mezi dvanácti mrtvými bylo také pět vládních vojáků. Islamisté z organizace Šabáb totiž provedli bombový úrok v poloautonomním somálském státě Puntland.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací