Články k tématu: islám

Medovník nezná hranice. Milují jej Češi, Rusové i muslimové

dnes 09:27

Dubai - Obyvatelé Spojených arabských emirátů si zamilovali medovník, a to natolik, že jeden obchodní řetězec v průběhu muslimského postního měsíce ramadánu denně prodá 3000 těchto dortů z medových plátů a sladkého krému. Věřící ho konzumují během iftáru, tedy slavnostní večeře po západu slunce,…

O ramadánu byste měli být povinně doma, vzkazuje muslimům politik z AfD

24.05. 21:45

Berlín - Poslanec protiimigrační a protiislámské strany Alternativa pro Německo (AfD) dnes vyzval, aby zákonodárci zakázali muslimským lékařům, zdravotním sestrám, pilotům či řidičům autobusů a strojvůdcům vykonávat během postního měsíce ramadánu své povolání.

Co je vlastně muslimský džihád? Mýty a fakta o slovu, které uchvátilo Čechy

23.05. 14:28

Když se řekne džihád, každý ví, o čem je řeč. Džihád zná v Evropě každý, slovu džihád se v dnešní době snad ani nejde vyhnout – „zpopularizovali“ ho islámští radikálové, kteří konceptem džihádu jako svaté války za islám ospravedlňují své teroristické útoky. Na druhou stranu slovo džihád používají i…

reklama

Jeruzalém bez mešit: Fotomontáž vyvolala spory

23.05. 13:40

Jeruzalém - Americká ambasáda v Izraeli se dnes distancovala od upravené letecké fotografie Jeruzaléma, kterou obdržel darem velvyslanec David Friedman od jedné židovské organizace. Ze snímku pomocí fotomontáže zmizely dvě významné muslimské mešity a namísto nich se tam objevil obnovený historický…

Jak se chovat k muslimům? Vydali návod pro nevěřící

21.05. 17:52

New York - 16. května začal muslimský postní měsíc Ramadán. Na pomět toho, že prorok Mohamed tento měsíc obdržel první boží zjevení, tedy první část Koránu, by měli všichni pravověrní muslimové po měsíc postit a meditovat. Desatero, jak se chovat v této době k muslimům, přináší na svém webu CNN.

V Bangladéši bylo davem ušlapáno 10 žen, čekaly na almužnu

14.05. 15:18

Dháka - Nejméně deset žen přišlo o život a asi 50 dalších lidí utrpělo zranění v tlačenici, jež dnes vznikla v Bangladéši před domem bohatého podnikatele, který rozdával almužny před začátkem muslimského postního měsíce ramadán. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní policii.

Pákistánský spisovatel žijící v Británii: Imigranty s trochou trpělivosti a moudrosti zvládnete, pověst muslimů mě mrzí

04.05. 11:24

Londýn - Akbar Ahmed je veteránem pákistánské státní správy a předním expertem na problematiku muslimského světa. Momentálně žije ve Velké Británii, kde napsal svoji nejnovější knihu Cesta do Evropy. Ta pojednává o islámské migraci na starý kontinent a o změnách, které tento proces Evropě přináší.

IS se snaží vyděsit Evropu? Podle analytiků je to trochu jinak

26.04. 08:10

Jak je skutečně silné nebezpečí z pohrobků Islámského státu? Jsou skutečně islamisté, kteří se po jeho rozpadu rozprchli do celého světa tak nebezpeční? To jsou otázky, které pokládá deník The Independent.

Muslimský kazatel brojí proti Facebooku, zakázal muslimům "podvádět" s lajky

17.04. 16:57

Káhira - Nejvyšší egyptský duchovní Šaukí Ibráhím Allám vydal náboženský dekret, který egyptským muslimům zakazuje kupovat si na facebooku takzvané lajky, tedy kladná hodnocení. Rozhodnutí vydat fatvu zdůvodnil velký muftí tím, že kupovat si dobré hodnocení je podvod a je to v rozporu s islámem.…

Konvertujte k islámu, nebo skončíte v pekle! Muslimové vtrhli do kláštera hrozili jeptiškám, jsou prý psychicky nemocní

Aktualizovali jsme 6.4.2018, 22:06, 06.04. 19:15

Paříž - Dva muži, kteří loni v listopadu vstoupili při bohoslužbě do kostela v jednom z francouzských klášterů, a kázali jeptiškám, že buď musí konvertovat k islámu, nebo skončí v pekle, nepůjdou do vězení. Rozhodl o tom soud ve Verdunu.

Pokusy o vybudování francouzského islámu selhávají. Muslimové s ním nechtějí být spojováni

03.04. 16:45

Paříž - Pohřeb Arnauda Beltramea, četníka, který se nechal vyměnit za rukojmí drženou islamistickým teroristou, opětovně vyvolal ve Francii otázky o účinné formě boje s islámským radikalismem. Francouzský prezident Emmanuel Macron vyhlásil nutnost celé „reorganizace“ islámu ve Francii. Cílem je…

V Indonésii byli zadrženi čtyři údajní homosexuálové, hrozí jim 100 ran holí

03.04. 12:43

Jakarta - Indonéská policie v ultrakonzervativní muslimské provincii Aceh zadržela čtyři osoby, které podezírá z homosexuálního pohlavního styku. Hrozí jim až 100 ran holí. Ochránci lidských práv vyzvali indonéské úřady, aby zadržené neprodleně propustily.

Problém francouzských předměstí? Oblasti obývané migranty jsou líhní terorismu, výzkumníci vydali alarmující studii

03.04. 08:12

Paříž - Studie provedená Francouzským institutem mezinárodních vztahů (Ifri) zkoumala 137 osob odsouzených za radikální islámské teroristické činy. Analytici tak díky ní mohli vytvořit profil průměrného francouzského džihádisty.

Chrám Božího hrobu už 800 let odemyká muslimská rodina, dělá i prostředníka mezi křesťany

31.03. 15:46

Jeruzalém - Jeruzalém je rozdělené město. Arabové a Židé žijí v odlišných čtvrtích, chodí do jiných škol, čtou jiné noviny, sledují různé televizní kanály a žijí odlišné životy. Chrám Božího hrobu je však příkladem toho, jak různé kultury a příslušnících různých denominací mohou fungovat bok po…

"Islám patří k Německu?" Před kanceláří Merkelové někdo umístil hřbitovní svíčky

23.03. 16:27

Berlín - Před kancelář německé kancléřky Angely Merkelové v jejím volebním obvodě ve Stralsundu někdo v noci na dnešek položil 14 hřbitovních svíček, růže a fotografie mladých žen, které se staly oběťmi násilných činů většinou přisuzovaných přistěhovalcům.

Patří islám do Německa? Občané mají jasno a Merkelové se to líbit nebude

21.03. 16:59

Berlín - Islám k Německu nepatří, země je formována křesťanstvím. V rozhovoru pro bulvární deník Bild to řekl nový německý ministr vnitra Horst Seehofer. Kancléřka a předsedkyně Křesťanskodemokratické unie (CDU) Merkelová se ale od jeho slov jasně distancovala. A jak to vidí obyčejní Němci?

Do debaty o islámu v Německu zasáhl Steinmeier. Muslimové sem patří, tvrdí

20.03. 12:41

Berlín - V Německu pokračuje bouřlivá debata o tom, zda muslimové jsou součástí německé společnosti. Spolkový prezident Frank-Walter Steinmeier nepřímo podpořil vyjádření jednoho ze svých předchůdců Christiana Wulffa o tom, že islám patří k Německu.

Saúdské Arabky nemusí nosit abáje, překvapivě oznámil korunní princ Salmán

19.03. 17:15

Rijád - Saúdské Arabky se v souladu s islámským pravidlem oblékají většinou to tmavých abájí zahalujících celé tělo a vlasy si zakrývají hidžábem. Saúdskoarabský korunní princ Muhammad bin Salmán (32) však řekl, že to není nutné, pokud bude jejich oblečení slušné.

Na Srí Lance byl zrušen výjimečný stav vyhlášený kvůli střetům mezi buddhisty a muslimy

18.03. 09:50

Kolombo - Srí Lanka zrušila výjimečný stav, který byl vyhlášen 6. března s cílem zastavit šíření násilných střetů mezi buddhisty a muslimy. Nyní je na ostrově hlavní turistická sezona.

Islám k Německu nepatří, rozohnil se Seehofer

16.03. 13:35

Berlín - Islám k Německu nepatří, země je formována křesťanstvím. V rozhovoru poskytnutém dnešnímu vydání bulvárního deníku Bild to řekl nový německý ministr vnitra Horst Seehofer.

Jak se muslimové dostali do Evropy? Za vším stojí Tarikova skála

Aktualizovali jsme 7.3.2018, 13:05, 07.03. 08:10

Umajjovský kalífát, arabský stát, který vznikl po vystoupení proroka Mohameda podnikal rychlou a rozsáhlou expanzi, které se v historii může rovnat snad jen expanze mongolská. Do roku 681 si Arabové podmanili celou severní Afriku, Arabský poloostrov a blízký východ, jejich expanze na západ tak…

Rozdíl mezi kritikou islámu a islamofobií? Kniha českých expertů má udělat jasno

04.03. 11:28

Praha - Nová publikace "Islamofobie po česku" si klade za cíl uvést téma nejen do tuzemského akademického prostředí, ale oslovit i ty, kdo na něj narazí - novináře, zástupce státní správy, studenty či pracovníky neziskových organizací. Autoři chtěli nastínit, kde končí oprávněná kritika islámu a…

Mýty o harému? Nešlo o vykřičené domy, kde spoře oděné děvy plnily svým pánům touhy

03.03. 16:26

Kolem harému koluje samozřejmě celá řada mýtů. Patrně ten největší z nich je, že šlo o orientální obdobu vykřičeného domu, ve kterém žily spoře oděné konkubíny odhodlané splnit nejtajnější přání svého pána. Ve skutečnosti ale harém pochází z arabského slova haram (zakázaný), původně se tak…

Soud znovu zprostil exšéfa pražských muslimů obžaloby kvůli šíření radikální islámské knihy

27.02. 18:39

Praha - Soud dnes podruhé zprostil obžaloby bývalého předsedu pražské muslimské obce Vladimíra Sáňku kvůli šíření radikální islámské knihy.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace