Články k tématu: islám

Jak ovlivňuje náboženství chování dětí? Nevěřící jsou hodnější, víc zlobí křesťané i muslimové

dnes 07:58

Pole vědců jsou děti z nábožensky založených rodin zlobivější a nejsou tak hodné, jako děti z rodin sekulárních. To je dobrá zpráva pro Čechy, kteří jsou jedním z nejateističtějších národů na světě. Studie provedená před dvěma lety čerpala informace od 1 200 dětí.

Většina muslimů je v Německu integrovaná, obrátila AfD

Aktualizovali jsme 18.9.2017, 22:06, 18.09. 17:59

Berlín - Alternativa pro Německo (AfD) dnes zveřejnila své stanovisko k islámu. Překvapivě konstatovala, že většina muslimů, kteří jsou v Německu, žije v souladu se zákony a je v zemi integrovaná.

Muslimové v mešitách napadají nevěřící, musíme je více trestat, zní z Německa

Aktualizovali jsme 13.9.2017, 22:27, 13.09. 09:02

Berlín – Člen německé konzervativní Křesťanskodemokratické unie (CDU) německé kancléřky Angela Merkelové požaduje, aby byly zákony týkající se nenávistných projevů zaměřeny také proti muslimům, kteří napadají „bezvěrce" v mešitách, stejně jako jsou dnes zaměřeny na ty, kteří kritizují islám.

reklama

Somálsko se potýká s islamisty, pozabíjeli tam 12 lidí

01.09. 18:00

Mogadišo - Mezi dvanácti mrtvými bylo také pět vládních vojáků. Islamisté z organizace Šabáb totiž provedli bombový úrok v poloautonomním somálském státě Puntland.

Asad se o muslimském svátku oběti modlil v osvobozeném městě Kára

01.09. 13:40

Damašek - Prezident Bašár Asad od začátku syrské občanské války málokdy vyjížděl z Damašku, v poslední době však začal metropoli opouštět. Dnes se modlil s věřícími ve městě Kára na syrsko-libanonské hranici

Islamofobie v médiích? O muslimských hrozbách se píše až pětkrát častěji

01.09. 10:04

Washington - Podle nedávno zveřejněné studie provedou islámští radikálové jen kolem 12 procent všech teroristických útoků, ale média jim věnují až 41,4 procent veškerých článků. Analýza se uskutečnila na území Spojených států a pokryla útoky mezi lety 2011 a 2015.

Nepleťte si islamistu s muslimem. Musíme zajistit bezpečnost našich občanů, burcuje Macron

29.08. 15:49

Paříž - Francouzský prezident Emmanuel Macron měl dnes svůj první projev o mezinárodní politice před velvyslanci v Paříži. Za prioritu označil boj proti islamistickému terorismu. Francie čelí od předloňského roku nebývalé vlně útoků, které si vyžádaly 239 mrtvých.

Jak funguje tisková agentura Islámského státu Amaq?

28.08. 10:23

Rakka - Amaq je tisková agentura, která slouží k propagandě Islámského státu a snaží se u toho svou činnost schovat pod pozlátkem objektivity. Velká část informací o původu útoků přichází poprvé právě odtud. A vše s posvěcením jejich samotných pachatelů, kteří ven pustí jen to, co se hodí…

Nebezpečné islamisty lze podle soudu z Německa deportovat

22.08. 21:23

Berlín - Cizince, kteří by mohli spáchat teroristický útok, je možné z Německa deportovat, i když zatím nepředstavují konkrétní hrozbu. Rozhodl o tom dnes Spolkový správní soud v Lipsku.

Imám z Ripollu měl být v roce 2014 vyhoštěn ze Španělska, místo toho radikalizoval mladé muslimy

22.08. 12:34

Barcelona - Imám Abdelbaki Es Satty (43), který zradikalizoval pachatele teroristických útoků v Katalánsku, měl být v roce 2014 vyhoštěn ze Španělska poté, co si odpykal trest za obchodování s drogami.

Soud v Indii pozastavil praxi snadného muslimského rozvodu, stačila k němu jen tři slova

22.08. 09:54

Dillí - Kontroverzní muslimská praxe, podle níž se může muž s ženou velmi snadno rozvést, byla v Indii na půl roku pozastavena. Rozhodl tak tamní nejvyšší soud.

Proč je islám posledním největším náboženstvím?

20.08. 09:54

Zastánci tvrdé verze sekularismu soudili, že jeho vítězstvím se zanikne náboženství. To se ale nestalo. Naopak, zdá se, že náboženství je silnější než kdy předtím. Křesťanství i speciálně medializovaný islám jsou nejviditelnějšími projevy celosvětového náboženského pnutí, jehož následkem neustále…

Barcelonskou třídu La Rambla ovládla demonstrace krajní pravice

18.08. 21:38

Barcelona - Barcelonskou třídu La Rambla ovládla demonstrace krajní pravice. Na stejné třídě terorista s dodávkou ve čtvrtek zabil 13 lidí a stovku dalších osob zranil. Protestující provolávají hesla proti islamizaci Evropy.

Tisk o teroru ve Španělsku: Brutální útok na západní životní styl

18.08. 16:56

Londýn/Barcelona - Řada evropských deníků dnes upozorňuje, že možnost zabránit atentátům islamistů na takzvané "měkké cíle" je přes veškeré snahy úřadů omezená a absolutní bezpečí je pouhou iluzí.

Australská senátorka přišla do parlamentu v burce. Vyvolala pozdvižení

17.08. 10:59

Canberra - Australská senátorka a vůdkyně protiimigrantské strany Pauline Hansonová dnes přišla do parlamentu oblečená do černé burky. Oblékla si ji v rámci kampaně, která má za cíl prosadit celostátní zákaz nošení závojů a šátků zahalujících obličej.

Alarmující studie: Proč touží Evropané umřít pro islám? Nejde jen o Islámský stát

12.08. 10:24

Rakka - Do Sýrie odešlo v letech 2011 až 2016 bojovat okolo 25 000 cizinců. To je mnohem více než v předcházejících konfliktech jako byla afghánská válka (1979-1989), válka v Bosně (1992-1995) nebo válka v Iráku (2003-2006). Zpráva Úřadu pro boj proti terorismu OSN (UNOCT), která vyzpovídala…

Mírové soužití mezi muslimy, židy a křesťany? Brání mu politici, tvrdí bosenští duchovní

10.08. 12:04

Sarajevo – Agentura Reuters s odvoláním na bosenské náboženské vůdce uvádí, že mírovému soužití mezi muslimy, židy a křesťany v Bosně stojí v cestě političtí představitelé země.

Může islám za Islámský stát? Historici mají jasno

01.08. 16:27

Historik Tom Holland pro Channel 4 natočil dokument o původu IS nazvaný ISIS: The Origin of Violence (ISIS: Původ násilí). V něm se snaží odhalit, jaké všechny proudy islámského myšlení se promítly do nebezpečné, kruté a násilné ideologie IS. Holland představuje další proud do diskuze, zda-li je IS…

Deradikalizační centrum? Radikálové se dobrovolně nehlásili, Francie je musí zavžít

01.08. 09:03

Paříž – Jediné francouzské deradikalizační centrum končí svou činnost a definitivně zavírá své dveře. Stalo se tak kvůli tomu, že většinu času zelo prázdnotou.

VIDEO: Rozzlobená ex-muslimka už to nevydržela a promluvila

Aktualizovali jsme 30.7.2017, 22:04, 25.07. 17:00

My video necháváme bez komentáře, jen se zeptáme, má slečna pravdu?

Erdogan burcuje muslimy: Běžte bránit Jeruzálem

26.07. 10:03

Ankara - Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan vyzval všechny muslimy, aby šli do Jeruzaléma a bránili posvátná místa v okolí Chrámové hory. Turecký vládce doslova řekl, že muslimové mají Jeruzalém "navštívit" a "ochránit".

Zákaz islamistů? Porušování demokracie, zuří aktivisté

22.07. 13:37

Jakarta - Indonéský prezident Joko Widodo podepsal zákon, umožňující vládě zakázat jakoukoliv skupinu, kterou vyhodnotí jako „extremistickou.“ Vláda též zavedla tvrdé tresty za členství v těchto zakázaných skupinách a za účast na násilných akcí. Rozhodnutí bylo vítáno mezi pluralistickými…

Průzkum: Většina lidí by nezasáhla v případě útoků proti muslimkám

16.07. 16:14

Canberra - Současná kauza muslimských burkin odhalila, že téma islámského odívání je stále živá. Česká Republika není izolovaným případem. Psané i slovní útoky na muslimy se odehrávají nejenom v Evropě a USA, ale i Austrálii. Studie doktora Mehmeta Ozalpa, ředitele Center for Islamic Studies and…

Spor o burkiny v akvaparku: Nejde o hygienu, ale o islamofobii, tvrdí aktivistka

16.07. 11:12

Velkou debatu vyvolala mezi Čechy fotka muslimky, které se v jednom z pražských akvaparků koupala v burkinách. Kromě otázek ohledně hygieny se začalo mluvit o tom, že jde o další důkaz toho, jak se v Evropě rozmáhá islám.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací