Články k tématu: Japonsko

Nankingský masakr? Japonsko ukázalo krutou tvář Číně

dnes 11:10

Nanking/Praha - Nankingský masakr v Číně, ke kterému došlo v průběhu asi sedmi týdnů na přelomu let 1937 až 1938, představoval jednu z nejtragičtějších kapitol takzvané druhé čínsko-japonské války. Během šesti týdnů při něm zahynulo podle různých odhadů na 150.000-300.000 Číňanů, převážně civilistů…

Japonsko uvalilo další sankce na severokorejské subjekty

včera 10:05

Tokio - Japonsko zmrazí aktiva 19 severokorejských subjektů. Na černé listině se ocitnou banky, obchodníci s uhlím a nerostnými surovinami a dopravní společnosti.

Na Okinawě spadlo okno z amerického vrtulníku na školní hřiště a zranilo dítě

13.12. 12:44

Tokio - Americká armáda řeší další incident na Okinawě. Z vojenského vrtulníku spadlo okno a přistálo na školním hřišti. Desetiletý chlapec utrpěl lehké zranění. Minulý týden se stala podobná nehoda, když z jiné americké helikoptéry spadla součástka na střechu školky.

reklama

Na olympijských hrách v Japonsku budou pomáhat roboti, návštěvníkům budou tlumočit

13.12. 10:02

Tokio - Japonci se chystají nasadit na pomoc návštěvníkům letních olympijských her v roce 2020 roboty. Jedním ze sedmi humanoidů je "kočka" zvládající tlumočení ze čtyř jazyků.

V zemřel bývalý americký voják, který v minulosti zběhl do KLDR

12.12. 10:21

Tokio - V pondělí zemřel v Japonsku na selhání srdce bývalý seržant americké armády Charles Jenkins, bylo mu 77 let. V roce 1965 zběhl od své jednotky do Severní Koreje.

Japonsko už má dost KLDR, nakoupí rakety vzduch-země

08.12. 16:09

Tokio - Japonsko koupí řízené střely vzduch-země středního doletu schopné zasáhnout Severní Koreu. Podle expertů jde o kontroverzní krok, který by mohl zpochybnit pacifistickou politiku země.

Vznikne největší otevřená ekonomická zóna na světě, domluvila se EU s Japonskem

08.12. 15:44

Brusel - Evropská unie a Japonsko se dohodly na vytvoření společné zóny volného obchodu. Měřeno hospodářským výkonem tak vznikne největší otevřená ekonomická zóna na světě. Smlouva by mohla vstoupit v platnost na jaře 2019.

Muž zabil v šintoistickém chrámu kněžku samurajským mečem

08.12. 09:37

Tokio - Hlavní kněžku významného šintoistického chrámu v Tokiu zavraždil její mladší bratr, který si poté sám vzal život. Na místě hrůzného činu byl podle médií nalezen zakrvácený samurajský meč a ještě třetí mrtvola.

Za znásilnění a vraždu ženy dostal americký voják na Okinawě doživotí

01.12. 10:57

Tokio - Američan Kenneth Franklin (33), který dříve pracoval na americké vojenské základně na jihojaponském ostrově Okinawa, dostal u japonského soudu doživotí. Byl shledám vinným ze znásilnění a vraždy 20leté Riny Šimabukurové.

Japonský císař Akihito abdikuje 30. dubna, nahradí ho korunní princ Naruhito

01.12. 08:44

Tokio - Japonský císař Akihito by měl odstoupit 30. dubna 2019 a na trůn má 1. května usednout korunní princ Naruhito. Na tomto datu se podle japonské televize shodla zvláštní komise, které předsedá premiér Šinzó Abe. Očekává se, že termín bude oficiálně potvrzen 8. prosince.

Severní Korea po dvou měsících zřejmě odpálila další balistickou raketu

28.11. 21:50

Pchjongjang/Soul - Severokorejský režim dnes zřejmě odpálil z provincie Jižní Pchjongan další balistickou raketu. Informovala o tom jihokorejská tisková agentura Jonhap s odvoláním na generální štáb.

KLDR připlavuje další test svých raket? Japonsko zachytilo podezřelé radiové signály

28.11. 08:27

Tokio - KLDR se patrně chystá odpálit balistickou střelu. Japonsko tak usuzuje na základě zachycených radiových signálů. Ty však mohou souviset i se zimním výcvikem severokorejských vojáků.

U japonského pobřeží ztroskotala skupina Severokorejců

24.11. 08:04

Tokio - U japonského pobřeží ztroskotalo osm mužů, kteří mluví korejsky a říkají o sobě, že jsou z KLDR. Všichni jsou naživu. S odkazem na dnešní zprávy japonských médií o tom informují světové agentury.

Přijměte víc uprchlíků, žádá OSN Japonsko

20.11. 16:53

Tokio - Japonsko patří k nejméně vstřícným zemím světa pro uprchlíky. V roce 2016 jich přijalo 28, přestože žádost o azyl podalo 10.091 běženců. Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) dnes vyzval Japonsko, aby přijímalo více žadatelů o azyl a pomohlo tak řešit globální krizi.

Opilý americký voják na Okinawě zabil muže, armáda zakázala svým příslušníkům alkohol

20.11. 09:06

Tokio - Armáda USA zakázala do odvolání konzumaci alkoholu všem svým vojákům sloužícím v Japonsku. Američtí vojáci na Okinawě mají také zákaz vycházet z kasáren. Jde o reakci na nedělní incident.

U Japonska se srazil americký torpédoborec s remorkérem

19.11. 18:25

Washington - Americký torpédoborec USS Benfold se u japonských břehů srazil s remorkérem. Po kolizi je lehce poškozen, incident se stal během nácviku vlečení.

Japonská železnice se lidem omluvila, omylem jim odjel vlak o 20 sekund dříve

17.11. 11:03

Tokio - Japonská železniční společnost se omluvila zákazníkům za to, že jeden z jejích expresů, který jezdí mezi Tokiem a městem Cukuba, odjel o 20 sekund dříve.

Čína a Japonsko se dohodly, společně budou jednat proti KLDR

11.11. 19:00

Danang (Vietnam) - Japonský premiér Šinzó Abe a čínský prezident Si Ťin-pching se na okraj summitu Rady pro ekonomickou spolupráci Asie a Tichomoří (APEC) ve Vietnamu.dohodli na prohloubení spolupráce mezi oběma zeměmi v souvislosti s krizí kolem KLDR.

Asijské země podlézají Trumpovi. Nejrafinovaněji na to šla Čína

11.11. 15:02

Peking/Soul - První polovina asijské cesty amerického prezidenta Donalda Trumpa se jeví jako demonstrace umění lichotky. Světoví státníci se ucházejí o přízeň muže, jenž byl do jihokorejského Národního shromáždění uveden jako "vůdce světa".

Transpacifické partnerství bude pokračovat, dohoda 11 zemí má novou zkratku

11.11. 10:34

Danang (Vietnam) - Ministři obchodu 11 zemí z oblasti Asie a Pacifiku nakonec dosáhli dohody o pokračování Transpacifického partnerství (TPP), má novou zkratku CPTPP (Comprehensive and Progressive Agreement for Trans-Pacific Partnership).

Letecká tragédie v Japonsku: Na vesnici se zřítil vrtulník, čtyři lidé mrtví

08.11. 13:59

Tokio - V hornaté oblasti středního Japonska se dnes zřítil vrtulník, zahynuli čtyři lidé. Příčina neštěstí není známa. Policii na místo přivolali místní svědci.

Trumpa na meditaci nezlákáte, japonským kaprům netrpělivě nasypal celé krmení do rybníčku +VIDEO

06.11. 14:12

Tokio - Krmení okrasných japonských kaprů amerického prezidenta Donalda Trumpa příliš nezaujalo. Pestrobarevným rybám hodil pár lžiček granulí a poté poněkud nešetrně vysypal zbytek obsahu krabičky do vody.

Rodiny Japonců unesených do KLDR vkládají naděje do Trumpa

06.11. 12:00

Tokio - Takuja Jokota si pamatuje, jak s baterkou běžel společně s matkou a bratrem k oceánu a ve tmě pátral po své sestře. Tehdy třináctiletá Megumi jednoho chladného listopadového dne před 40 roky zmizela cestou ze školy domů. O několik desetiletí později se ukázalo, že ji unesli severokorejští…

Podle Trumpa je éra trpělivosti s KLDR pryč, Japonský premiér Abe ho podpořil

06.11. 09:40

Tokio - Americký prezident Donald Trump v rámci své cesty po Asii zavítal do Japonska, kde jednal s premiérem Šinzóem Abem. Na tiskové konferenci šéf Bíléh domu prohlásil, že "éra strategické trpělivosti" se Severní Koreou je pryč.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací