Články k tématu: Japonsko

U japonského ostrova se srazil trajekt s velrybou, 87 lidí zraněno

09.03. 17:57

Nejméně 87 osob bylo podle BBC zraněno při nehodě trajektu v Japonském moři. Loď plující z přístavu Niigata na ostrov Sado se zřejmě srazila s velrybou. Pět lidí utrpělo vážná zranění.

Zápis do Guinnessovy knihy rekordů: Nejstaršímu člověku na světě je 116 let

09.03. 16:35

Nejstarším člověkem na světě je Japonka Kane Tanakaová, jíž je 116 let. Dnes to bylo zaneseno do Guinnessovy knihy rekordů. Tato milovnice deskové hry Othello obyčejně vstává v šest hodin ráno a ráda se zabývá matematikou.

Ve Fukušimě se nedá normálně žít? Nejhůře jsou na tom děti

Aktualizovali jsme 26.1.2019, 13:18, 26.01. 08:53

Kórijama je zhruba třísettisícové město ležící nedaleko jaderné elektrárny Fukušima. Právě jeho obyvatelé byli jedněmi z těch, které havárie roce 2011 způsobená vlnou tsunami téměř připravila o domovy. Poté, co se radiace zmírnila, se do nich mohli opět vrátit, zejména život dětí ale už nikdy…

reklama

Do davu lidí v Tokiu najela dodávka, mnoho zraněných

01.01. 12:46

Řidič malé dodávky najel v tokijské módní čtvrti Haradžuku do lidí oslavujících krátce po půlnoci místního času příchod nového roku a zranil osm z nich, jednoho univerzitního studenta vážně. Informovala o tom agentura AP.

Záhadné zmizení: Kam se poděl důležitý japonský ostrůvek?

Aktualizovali jsme 19.11.2018, 22:06, 19.11. 15:12

Když máte špatný den, můžete ztratit peněženku nebo klíče. Ztratit celý ostrůvek je ale mnohem těžší. Přesto se to teď stalo. A je z toho pořádný poprask.

Japonsko řeší záhadu. Kam se poděl ostrov?

03.11. 09:25

Maličký japonský ostrůvek, který se donedávna nacházel u severního pobřeží japonského ostrova Hokkaidó, překvapivě zmizel. Pro Japonsko by to mohlo znamenat, že se zmenší jeho teritoriální vody poblíž jeho námořní hranice s Ruskem, píše list The Guardian.

Japonsko pustoší mohutný tajfun

30.09. 12:03

Jihozápad Japonska dnes zasáhl tajfun Trami, který s sebou přinesl silný déšť a vítr. Zrušeny musely být četné lety a vlakové spoje, a to i v oblasti Tokia. Televize NHK informovala, že zrušeno bylo 930 leteckých spojů. Na jižním ostrově Kjúšú byly zaplaveny zemědělské usedlosti a domy, pro desítky…

Fukušima láká turisty. Na místo míří milovníci katastrof

30.09. 10:16

Část obyvatel měst evakuovaných po neštěstí v japonské jaderné elektrárně Fukušima se sice ještě nevrátila do svých domovů, do okolí elektrárny už ale proudí turisté. Úřady je přesvědčují, že se všechno vrátilo k normálu, píše francouzský deník Le Monde.

Od katastrofy ve Fukušimě uplynulo sedm let. Voda je dodnes radioaktivní

28.09. 18:29

Většina radioaktivní vody uložené v jaderné elektrárně Fukušima, kterou v roce 2011 zničilo zemětřesení a následná vlna cunami, stále není dostatečně vyčištěná. Bude třeba dalšího pročištění, než bude možné ji vypustit do oceánu, informoval dnes provozovatel Fukušimy, firma TEPCO.

K Japonsku míří silný tajfun, hrozí katastrofa

28.09. 11:08

K nejjižnějším ostrovům Japonska se dnes blíží silný tajfun Trami. V sobotu ráno místního času by měl zasáhnout ostrov Okinawa, odkud bude pokračovat k ostrovům Kjúšú a Honšú.

Lidstvo "kolonizovalo" asteroid, dvojice robotů poslala první fotky

22.09. 18:02

Tokio - Dvojice robotických aparátů, kterou v pátek vypustila na asteroid Ryugu japonská sonda Hajabusa 2, úspěšně přistála. Dnes to potvrdila japonská vesmírná agentura JAXA, která již v pátek na základě telemetrických dat hovořila o přistání optimisticky. Potvrzení úspěchu včetně fotografií…

Počet obětí čtvrtečního zemětřesení na ostrově Hokkaidó stoupl na 44, sutiny odklízí i armáda

10.09. 08:48

Tokio - Japonské úřady evidují už 44 potvrzených obětí zemětřesení, které v noci na čtvrtek zasáhlo severní ostrov Hokkaidó. Raněno bylo 660 lidí. Záchranáři už nepátrají po žádných pohřešovaných. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Zemětřesení v Japonsku má už 37 obětí, záchranáři dál hledají nezvěstné

09.09. 12:58

Tokio - Japonské úřady evidují už 37 potvrzených obětí zemětřesení, které v noci na čtvrtek zasáhlo severní ostrov Hokkaidó. Informovala o tom agentura AP. Záchranáři stále pátrají po dvou nezvěstných v městečku Acuma, kde zemřely všechny kromě čtyř dosavadních obětí.

Počet mrtvých po zemětřesení na japonském ostrově Hokkaidó dál roste, Toyota přeruší výrobu

08.09. 11:02

Tokio - Počet obětí čtvrtečního silného zemětřesení na japonském ostrově Hokkaidó vystoupil na 30, devět lidí se dál pohřešuje. Oznámila to dnes místní vláda. Dodávky elektřiny, o něž kvůli otřesům přišlo všech 5,3 milionu obyvatel severního japonského ostrova, už ode dneška až na výjimky opět…

Následky zemětřesení v Japonsku jsou děsivé, Toyota přeruší výrobu

08.09. 08:31

Tokio - Počet obětí čtvrtečního silného zemětřesení na japonském ostrově Hokkaidó vystoupil na 30, devět lidí se dál pohřešuje. Oznámila to dnes místní vláda. Dodávky elektřiny, o něž kvůli otřesům přišlo všech 5,3 milionu obyvatel severního japonského ostrova, už ode dneška až na výjimky opět…

Zemětřesení v Japonsku si vyžádalo nejméně 16 obětí, další lidé jsou pohřešovaní

07.09. 09:57

Tokio - Už na 16 se vyšplhal počet obětí silného zemětřesení, které ve čtvrtek brzy ráno místního času zasáhlo severní japonský ostrov Hokkaidó. Japonský premiér Šinzó Abe bilanci potvrdil s tím, že mnoho dalších lidí bylo zraněno a po 26 osobách se stále pátrá. Podle zpravodajského serveru BBC je…

Japonský ostrov Hokkaidó zasáhlo silné zemětřesení, vyžádalo si přes 120 zraněných

06.09. 08:05

Tokio - Přes 120 lidí utrpělo zranění při silném zemětřesení, které dnes brzy ráno místního času zasáhlo nejsevernější japonský ostrov Hokkaidó.

Katastrofa v Japonsku: Tajfun Jebi zanechává zkázu, počet mrtvých roste, miliony lidé jsou bez proudu

05.09. 09:00

Tokio - Tajfun Jebi si v Japonsku vyžádal už devět mrtvých. Informovaly o tom dnes tiskové agentury. V úterý úřady hovořily o šesti obětech. Více než 340 lidí bylo při nejsilnější bouři v zemi za posledních 25 let zraněno. Zhruba 1,3 milionu domácností se ocitlo bez elektřiny.

Japonsko trápí supertajfun Jebi. Doprava kolabuje, tanker narazil do mostu

04.09. 12:55

Tokio - Více než milion obyvatel Japonska dostal doporučení k evakuaci kvůli tajfunu Jebi, který dnes zasáhl západní pobřeží země. Zrušeno bylo přes 700 letů a také množství trajektových a železničních spojů. Pozastaven byl i provoz na trase rychlovlaků mezi Tokiem a Ósakou. Japonské ministerstvo…

Severokorejci propustili zadržovaného japonského turistu. Případ provázejí nejasnosti

27.08. 12:20

Pchjongjang/Tokio - Severní Korea propustila japonského turistu. O jeho případu se mnoho neví. Podle japonských médií byl Tomojuki Sugimoto (30) zadržen tento měsíc pravděpodobně ve městě Nampcho na západním pobřeží KLDR.

Nadace Toyota vypsala soutěž o nejlepší pomůcky pro postižené, vítěz získá přes milion

26.08. 16:42

Praha/Tokio - Nadace Toyota Mobility Foundation vyhlásila celosvětovou soutěž nápadů Mobility Unlimited Challenge, jejímž cílem je vyvinout asistenční nástroje přinášející svobodu pohybu zdravotně postiženým. Vítězný nápad získá v přepočtu 104 milionů korun.

Japonsko má první pilotku stíhačky, výcvik už podstupují další ženy

25.08. 11:30

Tokio - Japonské letectvo začalo rekrutovat ženy v roce 1993, ovšem vyloučeny byly z kokpitů stíhaček a průzkumných letounů. Tento poslední zákaz letectvo zrušilo až koncem roku 2015. První japonskou pilotkou stíhačky se stala Misa Macušimová (26), dokončila výcvik pro lety se strojem F-15.

Japonský císař Akihito se naposledy omluvil za druhou světovou válku

15.08. 16:47

Tokio - 15. srpna 1945 vyhlásil tehdejší japonský císař Hirohito v rozhlasovém projevu bezpodmínečnou kapitulaci všech japonských ozbrojených sil. Současný císař Akihito se dnes znovu a naposledy omluvil za podíl své země na rozpoutání druhé světové války.

V Japonsku se v pátek zřítil záchranný vrtulník, devět lidí zahynulo

11.08. 14:23

Tokio - V centrální Japonsku se v pátek zřítil záchranný vrtulník. Zahynulo všech devět lidí na palubě. Posádka měla během dvouhodinového letu pozorovat zprovoznění nové horské stezky.

reklama

Fotogalerie