Články k tématu: Japonsko

Proč je Japonsko zemí s nejvyšším počtem sebevražd?

16.10. 11:53

V České republice spáchá sebevraždu přibližně 1500 lidí ročně. V průměru se rozhodnou ukončit svůj život čtyři lidé denně. V Japonsku je to až 70 lidí a sebevraždu tam každý rok spáchá na 25 000 lidí. Proč je právě tato země na špici tohoto smutného žebříčku? Proč se zrovna zde lidé dobrovolně…

Japonsko zasáhla erupce sopky Šinmoedake, města zahalila vrstva popela

12.10. 16:51

Tokio - Jihozápadní oblast Japonska zasáhla erupce sopky Šinmoedake, přilehlá města a vesnice se ocitla pod vrstvou popela. Výrony horkého plynu mohou v pátek zasáhnout oblast až do dvou kilometrů od kráteru, popel a kamení se může dostat ještě dál, upozornily úřady.

Firma TEPCO a japonská vláda jsou odpovědné za Fukušimu, rozhodl soud

10.10. 12:08

Tokio - Provozovatel jaderné elektrárny Fukušima, firma TEPCO, a japonská vláda musejí zaplatit 500 milionů jenů (97,6 milionu Kč) tisícům lidí, kteří byli postiženi havárií elektrárny při zemětřesení a tsunami z roku 2011. Rozhodl o tom dnes soud v prefektuře Fukušima.

reklama

Japonec zřejmě upálil manželku a čtyři syny, dceru ubodal

06.10. 11:10

Tokio - Při požáru bytu v japonském městě Hitači zemřela žena a jejích pět dětí. Podle policie se jednalo o vraždu, manžel (32) se již k úmyslnému založení ohně přiznal.

Japonka, která zemřela kvůli práci přesčas, vyvolala bouřlivé debaty

05.10. 22:11

Tokio - Japonci se věnují debatě o své kontroverzní pracovní kultuře. Rozpoutala ji smrt jednatřicetileté novinářky, která zemřela na následky přepracování.

Nebezpečí spojené s korejskou krizí? Expert varuje před zásadním posunem

02.10. 16:31

Pokud japonský premiér Šinzó Abe vyhraje předčasné volby, bude rozvíjet spolupráci s USA a bude spolu s nimi ochoten podstupovat rizika při konfrontaci se Severní Koreou. Myslí si to alespoň politolog Gregory Clark, expert na Japonsko z výzkumné instituce Research Japan Office. V rozhovoru pro…

Japonský premiér rozpustil parlament

28.09. 10:40

Tokio - Japonský premiér Šinzó Abe dnes rozpustil dolní komoru parlamentu, předčasné volby se uskuteční 22. října. Předseda vlády doufá, že z voleb vyjde se silnějším mandátem.

Protiraketové systémy? Severokorejské rakety stejně nesestřelíme, tvaruje expert

26.09. 15:36

Washington/Tokio - Tolik rozruchu bylo kolem protiraketových deštníků, než nakonec se povedlo v Jižní Koreji nainstalovat všechny základny THAAD systému. O bezpečnost ve východní Asii se navíc stará i Patriot nebo Aegis. Bezpečnostní systémy však byly nepoužitelné během předchozích dvou…

Jak lidé reagují na severokorejské střely?

23.09. 17:17

Tokio - Severní Korea již podruhé vyzkoušela dolet svých střel nad Japonskem. I tentokrát se jednalo o balistickou raketu, která letěla východním směrem a dopadla do Tichého oceánu. Obyvatelé severovýchodu Japonska byli vyzváni stejně jako minule, aby se ukryli. Režim Kim Čong-Una je v posledních…

Japonsko zasáhl tajfun Talim. Dva lidé zemřeli, další jsou zranění

18.09. 10:28

Tokio - Na Japonsko udeřil tajfun Talim. Úřady již hlásí dva mrtvé, tři pohřešované a 38 zraněných. Živel značně zkomplikoval leteckou i pozemní dopravu.

Sirény a SMSky upozorňovaly Japonce na test KLDR. Obyvatelé si už na problémy zvykají

15.09. 11:39

Tokio - Japonsko v noci na dnešek SELČ prostřednictvím sirén, varovných hlášení v televizi a esemek upozorňovalo občany na nový severokorejský raketový test a vyzývaly je k vyhledání úkrytu.

KLDR odpálila další raketu, letěla přes japonský ostrov Hokkaidó

15.09. 04:08

Pchjongjang - Severní Korea dnes časně ráno místního času (kolem čtvrteční půlnoci SELČ) odpálila raketu z pchjongjangské čtvrti Sunan na severním okraji hlavního města. Oznámil to generální štáb jihokorejské armády. Raketa letěla východním směrem a dopadla do Tichého oceánu.

Japonsko v ohrožení: Tajfun Talim nabírá na síle a míří k ostrovům

14.09. 18:35

Tokio - Tajfun Talim, který se včera na poslední chvíli vyhnul Tchaj-wanu, dnes nad Východočínským mořem zesílil. Japonsko zřejmě čeká dramatický víkend, neboť meteorologové předpovídají, že se Talim přežene přes celou délku japonských ostrovů.

Japonská ekonomika zpomalila, růst se čekal větší

08.09. 09:30

Tokio - Japonsko upřesnilo informace o stavu ekonomiky. Hrubý domácí produkt (HDP) ve druhém čtvrtletí rostl v ročním přepočtu tempem 2,5 procenta místo původně uváděných čtyř procent. Analytici v anketě agentury Reuters revizi směrem dolů očekávali, ale pouze na 2,9 procenta.

"Vladimire, pojď a splníme povinnost," vybídl japonský premiér Putina. Chce vyřešit územní spor

07.09. 11:12

Vladivostok - Ani po 72 letech od konce druhé světové války nemají Rusko a Japonsko uzavřenou mírovou smlouvu, brání tomu územní spor. Japonský premiér Šinzó Abe dnes vybídl ruského prezidenta Vladimira Putina k nápravě.

Sestřelit severokorejskou raketu? Špatný nápad, domnívá se odborník

04.09. 10:18

Provokativní odpal rakety přes japonské území je brutální připomínkou strategické zranitelnosti Japonska a omezených možností premiéra Šinzó Abeho v boje s rostoucí jadernou a raketovou hrozbou Pchjongjangu, soudí John Nilsson-Wright. Expert na mezinárodní vztahy a Dálný východ působící na…

Sáhneme i po jaderných zbraních, bude-li to při obraně Japonska třeba, tvrdí Američané

03.09. 12:21

Washington/Tokio/Moskva - Spojené státy jsou připraveny dostát svým závazkům bránit Japonsko, a to i za použití jaderných zbraní. K testu vodíkové bomby, který dnes provedla Severní Korea, přicházejí reakce také z Ruska či Francie.

Bude KLDR dál provokovat? Japonsko nemá jinou možnost, příští raketu musí sestřelit

31.08. 16:08

Pchjongjang/Tokio - Severní Korea z místa nedaleko Pchjongjangu pondělí krátce před 23:00 SELČ odpálila raketu, která přeletěla Japonsko a dopadla do Tichého oceánu zhruba 1180 kilometrů východně od ostrova Hokkaidó. Japonská vláda v reakci na odpálení rakety varovala obyvatele v severním Japonsku…

Japonský vicepremiér pobouřil svět výrokem o Hitlerovi, teď se omluvil

30.08. 20:02

Tokio – V úterý se japonský vicepremiér postaral o rozruch, když prohlásil, že nacistický vůdce Adolf Hitler měl dobré záměry. Dnes svá slova odvolal, informuje agentura AP.

KLDR má v plánu provést další testy raket. Japonsko a Jižní Korea žádají přísnější rezoluce

30.08. 08:31

Tokio/Soul - Japonský premiér Šinzó Abe a jihokorejský prezident Mun Če-in se dnes v telefonickém rozhovoru shodli, že je třeba usilovat o tvrdší rezoluce Rady bezpečnosti OSN proti Severní Koreji. KLDR hrozí odpalováním dalších střel.

Rada bezpečnosti OSN jednomyslně odsoudila nejnovější raketový test KLDR

30.08. 08:07

New York - Rada bezpečnosti OSN jednomyslně v noci na dnešek odsoudila nejnovější odpálení severokorejské rakety do Tichého oceánu. Novým sankcemi v textu vypracovaném Spojenými státy ale už Pchjongjangu nepohrozila, informovala agentura Reuters.

KLDR potvrdila, že odpálila raketu středního doletu Hwasong-12

30.08. 08:02

Pchjongjang/New York - Severní Korea dnes potvrdila, že při svém posledním pokusu v noci na úterý odpálila balistickou raketu středního doletu Hwasong-12. Podle severokorejské oficiální agentury KCNA to učinila tak v reakci na společné cvičení armád USA a Jižní Koreje.

V Japonsku zavládlo zděšení: Severní Korea odpálila raketu. Vyhledejte úkryt!

29.08. 15:56

Tokio - Severní Korea dnes ráno uskutečnila svůj první test balistické rakety vyvinuté pro vojenské účely, která přeletěla Japonsko. Na ostrově Hokkaidó nastala panika. Mnozí přiznali, že netušili, co vlastně dělat.

Severní Korea odpálila další raketu, přeletěla nad Japonskem

28.08. 23:55

Tokio - Severní Korea odpálila další raketu. Oznámila to podle televize NHK japonská vláda, která varovala obyvatele v severním Japonsku, ke kterému střela mířila, před možným nebezpečím. Střela neznámého typu nakonec nad Japonskem přeletěla.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací