Články k tématu: Japonsko

Lidstvo "kolonizovalo" asteroid, dvojice robotů poslala první fotky

22.09. 18:02

Tokio - Dvojice robotických aparátů, kterou v pátek vypustila na asteroid Ryugu japonská sonda Hajabusa 2, úspěšně přistála. Dnes to potvrdila japonská vesmírná agentura JAXA, která již v pátek na základě telemetrických dat hovořila o přistání optimisticky. Potvrzení úspěchu včetně fotografií…

Počet obětí čtvrtečního zemětřesení na ostrově Hokkaidó stoupl na 44, sutiny odklízí i armáda

10.09. 08:48

Tokio - Japonské úřady evidují už 44 potvrzených obětí zemětřesení, které v noci na čtvrtek zasáhlo severní ostrov Hokkaidó. Raněno bylo 660 lidí. Záchranáři už nepátrají po žádných pohřešovaných. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Zemětřesení v Japonsku má už 37 obětí, záchranáři dál hledají nezvěstné

09.09. 12:58

Tokio - Japonské úřady evidují už 37 potvrzených obětí zemětřesení, které v noci na čtvrtek zasáhlo severní ostrov Hokkaidó. Informovala o tom agentura AP. Záchranáři stále pátrají po dvou nezvěstných v městečku Acuma, kde zemřely všechny kromě čtyř dosavadních obětí.

reklama

Počet mrtvých po zemětřesení na japonském ostrově Hokkaidó dál roste, Toyota přeruší výrobu

08.09. 11:02

Tokio - Počet obětí čtvrtečního silného zemětřesení na japonském ostrově Hokkaidó vystoupil na 30, devět lidí se dál pohřešuje. Oznámila to dnes místní vláda. Dodávky elektřiny, o něž kvůli otřesům přišlo všech 5,3 milionu obyvatel severního japonského ostrova, už ode dneška až na výjimky opět…

Následky zemětřesení v Japonsku jsou děsivé, Toyota přeruší výrobu

08.09. 08:31

Tokio - Počet obětí čtvrtečního silného zemětřesení na japonském ostrově Hokkaidó vystoupil na 30, devět lidí se dál pohřešuje. Oznámila to dnes místní vláda. Dodávky elektřiny, o něž kvůli otřesům přišlo všech 5,3 milionu obyvatel severního japonského ostrova, už ode dneška až na výjimky opět…

Zemětřesení v Japonsku si vyžádalo nejméně 16 obětí, další lidé jsou pohřešovaní

07.09. 09:57

Tokio - Už na 16 se vyšplhal počet obětí silného zemětřesení, které ve čtvrtek brzy ráno místního času zasáhlo severní japonský ostrov Hokkaidó. Japonský premiér Šinzó Abe bilanci potvrdil s tím, že mnoho dalších lidí bylo zraněno a po 26 osobách se stále pátrá. Podle zpravodajského serveru BBC je…

Japonský ostrov Hokkaidó zasáhlo silné zemětřesení, vyžádalo si přes 120 zraněných

06.09. 08:05

Tokio - Přes 120 lidí utrpělo zranění při silném zemětřesení, které dnes brzy ráno místního času zasáhlo nejsevernější japonský ostrov Hokkaidó.

Katastrofa v Japonsku: Tajfun Jebi zanechává zkázu, počet mrtvých roste, miliony lidé jsou bez proudu

05.09. 09:00

Tokio - Tajfun Jebi si v Japonsku vyžádal už devět mrtvých. Informovaly o tom dnes tiskové agentury. V úterý úřady hovořily o šesti obětech. Více než 340 lidí bylo při nejsilnější bouři v zemi za posledních 25 let zraněno. Zhruba 1,3 milionu domácností se ocitlo bez elektřiny.

Japonsko trápí supertajfun Jebi. Doprava kolabuje, tanker narazil do mostu

04.09. 12:55

Tokio - Více než milion obyvatel Japonska dostal doporučení k evakuaci kvůli tajfunu Jebi, který dnes zasáhl západní pobřeží země. Zrušeno bylo přes 700 letů a také množství trajektových a železničních spojů. Pozastaven byl i provoz na trase rychlovlaků mezi Tokiem a Ósakou. Japonské ministerstvo…

Severokorejci propustili zadržovaného japonského turistu. Případ provázejí nejasnosti

27.08. 12:20

Pchjongjang/Tokio - Severní Korea propustila japonského turistu. O jeho případu se mnoho neví. Podle japonských médií byl Tomojuki Sugimoto (30) zadržen tento měsíc pravděpodobně ve městě Nampcho na západním pobřeží KLDR.

Nadace Toyota vypsala soutěž o nejlepší pomůcky pro postižené, vítěz získá přes milion

26.08. 16:42

Praha/Tokio - Nadace Toyota Mobility Foundation vyhlásila celosvětovou soutěž nápadů Mobility Unlimited Challenge, jejímž cílem je vyvinout asistenční nástroje přinášející svobodu pohybu zdravotně postiženým. Vítězný nápad získá v přepočtu 104 milionů korun.

Japonsko má první pilotku stíhačky, výcvik už podstupují další ženy

25.08. 11:30

Tokio - Japonské letectvo začalo rekrutovat ženy v roce 1993, ovšem vyloučeny byly z kokpitů stíhaček a průzkumných letounů. Tento poslední zákaz letectvo zrušilo až koncem roku 2015. První japonskou pilotkou stíhačky se stala Misa Macušimová (26), dokončila výcvik pro lety se strojem F-15.

Japonský císař Akihito se naposledy omluvil za druhou světovou válku

15.08. 16:47

Tokio - 15. srpna 1945 vyhlásil tehdejší japonský císař Hirohito v rozhlasovém projevu bezpodmínečnou kapitulaci všech japonských ozbrojených sil. Současný císař Akihito se dnes znovu a naposledy omluvil za podíl své země na rozpoutání druhé světové války.

V Japonsku se v pátek zřítil záchranný vrtulník, devět lidí zahynulo

11.08. 14:23

Tokio - V centrální Japonsku se v pátek zřítil záchranný vrtulník. Zahynulo všech devět lidí na palubě. Posádka měla během dvouhodinového letu pozorovat zprovoznění nové horské stezky.

Svatba v císařské rodině? Snoubenec princezny Mako má předložit "životní plán"

10.08. 09:09

Tokio - Nejstarší vnučka japonského císaře Akihita si má v roce 2020 vzít svého spolužáka z univerzity Keie Komura. Ten musí před svatbou předložit "životní plán", včetně podrobných informací o svých kariérních ambicích.

Dieselgate po Japonsku: Při měření spotřeby a emisí pocyhbily Mazda, Suzuki a Yamaha

09.08. 11:05

Tokio - Japonské ministerstvo dopravy dnes oznámilo, že výrobci motorových vozidel Mazda, Suzuki a Yamaha pochybili při měření spotřeby a emisí ve vyráběných automobilech.

Na Tokio se řítí tajfun a vichr o rychlosti až 180 kilometrů za hodinu, zrušeny byly desítky letů

08.08. 14:12

Tokio - Na japonskou metropoli se žene tajfun, který doprovází vichr o rychlosti až 180 kilometrů v hodině. Na dvou hlavních tokijských letištích bylo zrušeno více než 130 letů.

Islamisté zveřejnili videa se zajatým Japoncem a Italem

01.08. 13:03

Damašek/Tokio - Blíže neupřesněná islamistická skupina zveřejnila videa s italským a japonským rukojmím, kteří jsou údajně zadržováni v Sýrii. Tokio dnes podle agentury AP oznámilo, že vyvíjí maximální úsilí, aby Japonce osvobodila.

Dálkový plavec Lecomte přerušil pokus o přeplavání Tichého oceánu, nepřálo mu počasí

01.08. 11:18

Tokio - Francouzský dálkový plavec Benoît Lecomte (51) musel kvůli silným bouřím přerušit pokus přeplavat jako první člověk Tichý oceán. Sportovec a doprovodná jachta se vrátili do Jokohamy. Až se počasí uklidní, Lecomte se vrátí na místo, kam už doplaval, a z něj pak bude pokračovat.

Japonsko chce po Rusku omezení vojenských aktivit na Kurilách

31.07. 21:18

Moskva - Do Moskvy dnes přicestoval japonský ministr obrany Icunori Onodera. Požádal ruskou stranu přijmout "zvláštní opatření" ohledně skutečnosti, že Rusko posiluje svůj vojenský potenciál a vojenské aktivity na čtyřech ostrovech v Jižních Kurilách, na které si činí nároky také Japonsko.

Ekoolympiáda? Toyota dodá Tokiu 3000 ekologických aut

28.07. 12:24

Tokio - Toyota poskytne na letní olympijské a paralympijské hry v Tokiu v roce 2020 přes 3000 osobních aut s elektrickým, hybridním nebo vodíkovým pohonem. Japonská automobilka tak chce společně s pořadateli olympiády dosáhnout nejnižší úrovně emisí v rámci všech oficiálních vozových parků her v…

Zemřel nejstarší člověk na světě, Japonce Mijakové bylo 117 let

27.07. 12:17

Tokio - Ve věku 117 let zemřela Japonska Čijó Mijaková, která byla považována za nejstaršího člověka na světě. Tím se nově stala Kane Tanakaová, které je 115 roků a žije v jihojaponské prefektuře Fukuoka.

V Japonsku byli popraveni další členové sekty Óm šinrikjó

26.07. 10:01

Tokio - V Japonsku dnes popravili dalších šest členů sekty Óm šinrikjó, která je zodpovědná mimo jiné za útok v tokijském metru z roku 1995. Nervový plyn sarin tehdy zabil 13 lidí a zhruba 6300 tisíce dalších přiotrávil.

Krize v Japonsku: Už 80 lidí nepřežilo vlnu veder, úřady radí nevycházet vůbec ven

24.07. 16:37

Tokio - Vedra v Japonsku mají na svědomí už 80 lidských životů. Tisíce osob skončily v nemocnici a úřady obyvatele vyzvaly, aby nevycházeli ven. Teploty přesahují 40 stupňů Celsia.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie