Články k tématu: Keňa

Chcete ostříhat "na koronavirus"? Kadeřníci nabízejí nový styl účesu

16.05. 07:58

Stěny keňského kadeřnictví jsou polepené plakáty s mnoha různými účesy a dvě dívky s rouškami sedící v salónu se neustále culí. Na jejich účesu pracuje hned několik kadeřnic najednou. Špičaté hroty z vlasů, které jim trčí z hlavy, ale zatím na žádném plakátu vidět nejsou. Jde totiž o nový styl,…

Záhada: Německo mělo dostat miliony respirátorů, beze stopy zmizely

24.03. 14:26

Německo za podivných okolností přišlo o šest milionů ochranných masek pro lékaře. Zmizely v Keni. O případu, který zatím německé úřady nedokážou vysvětlit, informuje server magazínu Der Spiegel.

Nový koronavirus: "Časovaná bomba" v afrických slumech?

23.03. 12:34

Pro obyvatele chudinských čtvrtí v Africe je téměř nemožné dodržovat doporučovaná opatření, aby se ochránili před nákazou koronavirem. Keňská vláda už nařídila zavření škol a omezila pohyb obyvatel, ve slumech je však velmi obtížné omezit sociální kontakt nebo se v případě potřeby izolovat. Lidé v…

reklama

Koronavirus do Afriky teprve dorazí. Tamní zdravotnictví se může zhroutit, varuje WHO

19.03. 09:35

Šéf Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus vzkázal africkým státům, že by se kvůli šíření koronaviru měly připravit na nejhorší. Dosud koronaviru v Africe podlehlo 16 lidí, šest v Egyptě, dalších šest v Alžírsku, dva v Maroku a po jednom v Súdánu a v Burkině Faso.

Horor v kostele. Pastor před zraky věřících zabil manželku, pak se podřízl

06.01. 14:23

Keňský pastor spáchal před zraky věřících sebevraždu přímo v kazatelně. Předtím stihl smrtelně zranit svou ženu, s níž se přel o správu kostela. Dnes o tom informoval server BBC.

Nejdrsnější vězení: I trest smrti je snad lepší!

Aktualizovali jsme 3.6.2019, 18:54, 03.06. 10:30

Dnes je ve většině zemí světa již trest smrti zakázán. Pro mnohé vězně to však není žádná výhra! V mnohá vězeních je totiž život daleko horším trestem, než by pro ně byl trest nejvyšší. Přinášíme vám žebříček pěti nejhorších vězení na světě, kde byste rozhodně nechtěli skončit.

Teroristický útok v Nairobi: Střelci vtrhli do hotelu, auta explodovala

15.01. 18:22

Na luxusní hotel v keňském hlavním městě Nairobi dnes zaútočili ozbrojenci z islamistického hnutí Šabáb. Z hotelu se ozval výbuch auta naloženém výbušninami a následně sporadická střelba. Počet případných obětí dosud není znám. Informovala o tom agentura AP.

Tragická nehoda: Autobus prorazil svodidla a zřítil se do rokle. zemřelo 42 lidí

10.10. 12:00

Nedaleko Viktoriina jezera na západě Keni se dnes brzy ráno stala tragická dopravní nehoda, při které zahynulo 42 lidí.

Soudkyně v Keni dovolila promítat lesbický film. Má to ale háček

22.09. 08:21

Nairobi - Keňská soudkyně zrušila zákaz promítání keňského filmu o lesbickém vztahu - ale jen na týden, aby bylo možné snímek ve Spojených státech přihlásit do soutěže o prestižní sošku Oscara pro zahraniční film.

Hroch v Keni smrtelně pokousal čínského turistu, další skončil v nemocnici

12.08. 21:22

Nairobi - Snaha pořídit si fotku s hrochem, který je pokládán za nejnebezpečnější zvíře Afriky, stála čínského turistu život. Další turista byl po střetu s hrochem hospitalizován.

Katastrofa v Nairobi: Při přesunu ohrožených nosorožců jich 10 zemřelo

26.07. 18:19

Nairobi - Z 11 kriticky ohrožených nosorožců dvourohých, kteří byli z Nairobi převezeni do nového národního parku v Keni, přežil pouze jeden. A toho zranil lev. Nosorožci měli v národním parku Tsavo přispět ke zvýšení populace tohoto ohroženého druhu.

Obama navštívil v Keni své příbuzné

16.07. 15:57

Nairobi - Americký exprezident Barack Obama dnes zavítal do rodné vesnice svého otce na jihozápadě Keni. Téma Obamova narození budilo v USA vášně zejména při prezidentské volební kampani v roce 2008.

V Keni uhynulo sedm nosorožců dvourohých, patří ke kriticky ohroženému druhu

13.07. 16:36

Nairobi - V Keni tragicky uhynulo sedm kriticky ohrožených nosorožců dvourohých.

V Jižním Súdánu a Keni přibývá dětských sňatků. Rodiče dívku prodají i za pár koz.

28.06. 10:50

Juba - V Africe dochází k největšímu množství sňatků nezletilých. Nejhorší je situace v Jižním Súdánu a některých oblastech Keni, upozornila organizace Girls Not Brides (Dívky, nikoli nevěsty). Rodiče často vymění své dcery za krávy či kozy jen proto, aby přežili.

Muž zabil víc než 1000 koček kvůli masu pro restaurace. Zákazníci nevěděli, co mají na talíři

26.06. 14:57

Nairobi - V Keni odsoudili muže, který zabil přes 1000 koček. Jejich maso prodával kuchařům na samosy, což jsou taštičky plněné masem či zeleninou a často se prodávají na trzích. Zákazníci restaurací neměli ani tušení, co jim je ve skutečnosti servírováno.

Plánujete dovolenou? Těmto 10 zemím se určitě vyhněte

04.06. 08:08

Na planetě existují země, které jsou sice zajímavé, ale rozhodně to nejsou žádné turistické ráje. Americký server womensarticle přináší seznam deseti zemí, ve kterých je dovolená jen na vlastní nebezpečí.

V Keni se zřítil panelák, zemřeli tři lidé

03.06. 22:16

Nairobi - Nejméně tři lidé přišli o život při zřícení budovy v keňském hlavním městě.

Keňský prezident poslal úředníky na detektor lži

03.06. 09:26

Nairobi - Keňský prezident nařídil všem šéfům státních úřadů a institucí, aby se v rámci boje proti korupci podrobili testu na detektoru lži.

Skandál v Keni: Protržená přehrada prý zavlažovala růže pro Evropu

11.05. 17:50

Nairobi - Protržená přehrada na západě Keni sloužila pro pěstování růží vyvážených do Evropy, podle úřadů ale neměla potřebná povolení. Její provozovatel to odmítá a neštěstí přičítá vytrvalým dešťům. Přehrada se protrhla ve středu, počet mrtvých dosahuje nejméně 44, dalších 40 lidí se stále…

Keňa hlásí nejméně 10 mrtvých po protržení přehrady

10.05. 09:46

Nairobi - Nejméně deset lidí zemřelo a desítky dalších jsou pohřešovány poté, co se kvůli vytrvalým dešťům ve středu večer protrhla přehrada na západě Keni. Voda z nádrže zničila mnoho budov v přilehlých vesnicích, informoval dnes místní Červený kříž, jemuž se podařilo zachránit na čtyři desítky…

Keňa trpí nedostatkem vody a záplavami zároveň

09.05. 21:57

Nairobi - Keňu sužují od března záplavy ze sezónních dešťů, které si vyžádaly již nejméně 132 obětí na životech. Přesto země paradoxně trpí nedostatkem vody.

Svět se mění? Afrika se kvůli obří trhlině rozpadá na dvě části

03.04. 11:47

Bude Afrika rozdělena na dvě části? V Keni se objevila obrovská trhlina, která neustále roste. To může do budoucna znamenat, že se kontinent rozpadne. Za několik desítek milionů let by to mohlo způsobit, že se kontinent rozdělí a navíc vznikne i zcela nový oceán.

V keňské rezervaci uctili památku Sudána, posledního samce severního bílého nosorožce

01.04. 21:46

Nairobi - V keňské rezervaci Ol Pejeta uctili památku posledního samce severního bílého nosorožce Sudána. Patřil zoo ve Dvoře Králové nad Labem. Minulý týden musel být utracen kvůli zhoršení zdravotního stavu.

V Keni uhynul poslední samec nosorožce severního bílého, patřil ZOO Dvůr Králové

20.03. 08:54

V Keni v rezervaci Ol Pejeta v pondělí uhynul poslední na světě žijící samec vzácného nosorožce severního bílého. Na světě zbývají již jen dvě samice, které také žijí v rezervaci v Keni. Obě samice také patří ZOO Dvůr Králové, která je do Keni i se Sudánem a dalším samcem Sunim s cílem záchrany…

reklama
Fotogalerie