Články k tématu: knihy

Vydání oficiální autobiografie Karla Gotta se odkládá. Co se stalo?

05.09. 13:51

Oficiální autobiografie Karla Gotta by měla vyjít v březnu příštího roku. Vdova po zpěvákovi Ivana Gottová a její spolupracovníci se rozhodli vydání knihy plánované na podzim posunout, protože potřebují víc času na její dokončení. Gottová to uvedla ve vyjádření, které dnes ČTK poskytla mluvčí…

Lidé se po krizi rychle vrátili do knihkupectví. Žádané jsou mapy ČR a erotické romány

12.07. 09:37

Po uvolnění restrikcí proti koronaviru a otevření obchodů se zákazníci poměrně rychle vrátili do knihkupectví. Méně jich stále přichází do poboček v obchodních centrech. Ve srovnání s loňskými prodeji však knihkupectví kvůli nucenému uzavření stále evidují ztrátu.

Rána pro Trumpa. Soud smetl žalobu, vyjde další šokující kniha o prezidentovi

26.06. 08:13

Newyorský soudce se dnes odmítl zabývat žádostí bratra prezidenta Donalda Trumpa o zastavení vydání knihy prezidentovy neteře Mary. Dílo je podle dostupných informací k Trumpovi značně kritické. Soudce Judge Kelly řekl, že nemá pravomoc se k případu vyjádřit, informovala agentura AP.

reklama

Čtenář vrátil román do knihovny po 39 letech, pokuta se vyšplhala na závratnou částku

10.06. 08:28

O třicet devět let později, než měl, vrátil čtenář knihovně v nizozemském městečku Groesbeek knihu spisovatele Jana Wolkerse. Pokuta se vyšplhala na 1530,75 eur (přes 40.000 Kč), informoval web NU.nl. Celou ji ale hříšník zaplatit nemusel.

Školská rada vyřadila z osnov světoznámé romány, prý mají škodlivý vliv na žáky

02.05. 08:42

Školská rada jednoho okresu na Aljašce vyřadila z osnov literatury světoznámé tituly jako Velký Gatsby nebo Hlava XXII. Podle radních je jejich obsah pro žáky škodlivý. Jakmile se o tom dověděli občané a rodiče, vykoupili tyto knihy v místním knihkupectví, aby si je znovu přečetli.

Koronavirus: Předpověděl spisovatel Koontz budoucnost? ptá se list The Guardian

Aktualizovali jsme 6.3.2020, 22:03, 06.03. 13:37

Uživatelé sociálních sítí se nestačí divit podobnosti mezi epidemií koronaviru a knihou amerického spisovatele Deana Koontze. Obálka jeho románu z roku 1981 The Eyes of Darkness (Oči temnoty), ve kterém se vyskytuje motiv smrtícího viru Wu-chan-400 pocházejícího z čínského Wu-chanu, má už…

Nečekaný efekt epidemie Covid-19. Na odbyt jde slavný román Mor

04.03. 13:41

Ve francouzských knihkupectvích roste zájem o román Mor Alberta Camuse. Od začátku roku prodalo nakladatelství Gallimard již 40 procent toho, co běžně prodá za celý rok.

Aféry Daniela Křetínského? Ve Francii vyjde kniha o tajemném českém miliardáři

20.02. 12:41

Ve Francii 12. března vyjde kniha o českém miliardáři Danielu Křetínském, který v této zemi investuje do médií a energetiky a jehož vstup do tradičního francouzského deníku Le Monde a dalších médií vyvolal polemiku.

Turecko zatrhlo dětem knihu o ženách. Bude se s ní zacházet jako s pornografií

05.10. 08:38

Turecké úřady podle listu The Guardian zakázaly prodávat dětským čtenářům celosvětově úspěšný bestseller Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky s odůvodněním, že by mohl mít na mládež škodlivý vliv.

Dobrá zpráva pro fanoušky Harryho Pottera: Vyjdou nové knihy z čarodějnického světa

01.06. 14:05

Fanoušci Harryho Pottera se tento měsíc dočkají nových knih ze světa slavného čaroděje. Tituly mají čtenářům poodkrýt historii předmětů Školy čar a kouzel v Bradavicích.

Doba temna? Těchto pět středověkých vynálezů naprosto změnilo svět

Aktualizovali jsme 6.11.2018, 22:01, 04.11. 17:51

Středověk je často považován za období temna, které lidstvu téměř nic nepřinesl. Není to tak úplně pravda. Existuje mnoho lidských činností, které středověké vynálezy naprosto změnily a posunuly vývoj lidstva o notný kus dál. Vybrali jsme pro vás pět vynálezů, které náš život ovlivňují do dnes.

Nejzáhadnější kniha světa pochází z Česka. Nikdo ji nedokáže přečíst

Aktualizovali jsme 30.10.2018, 19:10, 30.10. 09:11

Více než sto let se vědci a historici z celého světa snaží rozluštit tajemství Voynichova rukopisu. Ten je označován za nejzáhadnější knihu světa a podle dosavadních zjištění je starý před 600 let. Pravděpodobně byl napsán na našem území, co obsahuje ale dodnes nikdo přesně neví.

Osudová past? Americký politolog Allison varuje před válkou mezi USA a Čínou

26.08. 17:58

Praha - Americký politolog Graham Allison ve své knize "Osudová past" varuje před válkou mezi USA a Čínou. Dílo v Česku vychází jako první svazek nové edice Globus nakladatelství Prostor.

Kauzu Hitlerových projevů? Soud vrátil žalobcům případ k došetření

28.06. 12:18

Brno - Kauza knižního vydání projevů Adolfa Hitlera se vrací státnímu zastupitelství k došetření. Nejvyšší soud (NS) zrušil zprošťující rozsudek a žádá po žalobcích, aby shromáždili více důkazů. Dovolání k NS podal nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. Nesouhlasil se závěrem, že vydání projevů…

Pulitzerovy ceny v ohrožení? Jejich šéf měl obtěžovat ženy

11.05. 19:40

New York - Šéf Pulitzerových cen, devětačtyřicetiletý spisovatel Junot Díaz, se po obviněních ze sexuálního obtěžování vzdal funkce. Vykonávat ji nebude po dobu nezávislého vyšetřování. Informovala o tom dnes agentura AFP.

Komunisté řádu nezákonně ukradli knihy, dle soudu zůstanou v majetku knihovny

17.04. 10:13

Brno - Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost řádu minoritů ve sporu s Jihočeskou vědeckou knihovnou v Českých Budějovicích. Minorité se neúspěšně domáhali vrácení mnoha stovek starých knih zabavených v roce 1950 při Akci K, nezákonné likvidaci klášterů a mužských řeholních řádů, která se odehrála v…

Bývalý šéf FBI ve své knize označil Trumpa za nemorálního. Je jak Mafiánský boss, tvrdí Comey

13.04. 08:19

Washington - Exšéf FBI James Comey ve své knize kritizuje amerického prezidenta Donalda Trumpa jako nemorálního a neoddaného pravdě. Přirovnává ho k mafiánskému bossovi, který se snaží rozmazat hranici mezi policií a bezpečnostními složkami a politiky.

Poslední rozloučení se spisovatelem Zdeňkem Mahlerem bude v pátek ráno v Motole

20.03. 11:27

Praha - Poslední rozloučení se spisovatelem Zdeňkem Mahlerem se uskuteční v pátek 23. března v krematoriu v pražském Motole. Obřad začne v 08:15 a bude veřejně přístupný.

Zemřel spisovatel a scenárista Zdeněk Mahler, bylo mu 89 let

18.03. 10:04

Praha - V pražské Ústřední vojenské nemocnici v sobotu zemřel spisovatel a scenárista Zdeněk Mahler, bylo mu 89 let. Napsal řadu knih o významných osobnostech domácí i světové kultury, jakým byli Dvořák, Smetana, Mozart, Masaryk či Havlíček.

Rozdíl mezi kritikou islámu a islamofobií? Kniha českých expertů má udělat jasno

04.03. 11:28

Praha - Nová publikace "Islamofobie po česku" si klade za cíl uvést téma nejen do tuzemského akademického prostředí, ale oslovit i ty, kdo na něj narazí - novináře, zástupce státní správy, studenty či pracovníky neziskových organizací. Autoři chtěli nastínit, kde končí oprávněná kritika islámu a…

Bývalý francouzský prezident Hollande dokončuje knihu, sepsal ji ručně

14.02. 09:30

Paříž - François Hollande dokončuje knihu o svém pětiletém působení na postu francouzského prezidenta. Dílo má vyjít v dubnu.

Spolek Svoboda projevu se chce soudit ohledně pokuty. Zapojil se do kampaně proti Babišovi

13.02. 16:40

Brno - Spolek Svoboda projevu podal správní žalobu k soudu proti pokutě 27.000 korun, kterou mu loni za zapojení do volební kampaně bez předchozí registrace udělil Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí.

Dohledový úřad kvůli knize o Zemanovi udělí pokutu, billboardy nebyly vedené jako kampaň

24.01. 13:32

Praha - Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí udělí pokutu nakladatelství Olympia za billboardy propagující knihu "Dokážeme si vládnout sami". Knihu rozhovorů s Milošem Zemanem napsali Radim Panenka a mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

Autorka fantasy románů Guinová zemřela

24.01. 08:04

Portland (USA, Oregon) - V pondělí zemřela americká spisovatelka Ursula Le Guinová, bylo jí 88 let. Psala poezii, knížky pro děti, eseje, ale snad nejvíc ji proslavily sci-fi a fantasy romány.

reklama
Fotogalerie