Články k tématu: komunisté

Do sídla iráckých komunistů někdo vhodil bomby

26.05. 08:33

Bagdád - Do zahrady sídla irácké komunistické strany v Bagdádu někdo v pátek vhodil dvě podomácku vyrobené bomby. Incident si nevyžádal žádné oběti na životech.

Dejdar promluvil: Začínají se dít podivné věci. Nejsem klidný, když se do parlamentu dostává komunistický fízl

Aktualizovali jsme 26.3.2018, 22:21, 26.03. 12:10

Praha - Český herec, dabér a televizní moderátor Martin Dejdar přiznává, že má obavy o osud svobody a demokracie v České republice. Konkrétně zmínil komunisty, kteří podle něj opět posilují. A jeho slova podpořil i herec Jiří Maryško.

Hlad, radioaktivita a jáchymovské tango? Život v českých uranových dolech za komunismu

Aktualizovali jsme 9.2.2018, 20:02, 09.02. 08:06

Zavírání lidí do uranových dolů je dodnes běžnou praxí například v Severní Korei. Ani českoslovenští komunisté se ale neštítili poslat své politické odpůrce do radioaktivních šachet. Jak takový život na uranovém dole vypadal?

reklama

Velká záchodová revoluce? Čína plánuje velké změny

29.11. 12:28

Peking - Prezident Čínské lidové republiky Si Ťin-pching oznámil lidu potřebu revoluce ve velmi kuriózním odvětví. Chce totiž změnit systém čínských toalet. Vysvětlil to potřebou zdokonalování se v této branži kvůli turistice. Zprávu přinesla agentura Reuters.

Známý sportovec varuje: Někteří nás táhnou k autoritářskému režimu, pryč z Evropy na východ

19.10. 12:24

Praha – O tom, jak důležité je jít volit, v posledních dnech mluví nejen politici, ale i osoby českého veřejného života. Patří mezi ně také  český vodní slalomář, kajakář, stříbrný medailista z olympijských her v Londýně a dvojnásobný ministr světa Vavřinec Hradílek.

Islámský stát je jako komunismus? Je nebezpečný a daří se mu na místech chaosu, tvrdí analytik

24.07. 15:38

Mosul - Zprávy z iráckými silami osvobozeného města Mosulu dokumentují masové popravy prováděné na členech zde po tři roky vládnoucího IS. Podobné informace pocházejí i ze Sýrie. Hněv vojáků lze pochopit, Islámský stát stál za zabitím jejich přátel a příbuzných a proslul mimořádnou krutostí. Scott…

TV Prima odvysílala kontroverzní rozhovor s Putinem, sklidila pochvalu od komunistických novin

29.06. 16:08

Praha - Jeden z autorů v komunistických Haló novinách Roman Janouch pochválil komerční televizní stanici za odvysílání pořadu s rozhovorem s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Zhodnotil také snímek samotný. Dodal, že doufá, že díky televizní stanici bude o "světě podle Putina" přemýšlet čím dál…

V Senátu je téměř pětina bývalých komunistů

15.05. 15:43

Praha - Server EuroZprávy.cz zkoumal, kolik z celkového počtu 81 senátorů je, nebo bylo členem KSČ nebo KSČM. Ač komunisté nemají svůj vlastní senátorský klub, v minulosti nebo současnosti působilo ve straně téměř 20 procent senátorů.

Vyšetřování komunistických předáků ČSSR je v Německu i po půl roce na začátku

06.04. 14:07

Berlín - Vyšetřování předáků československého komunistického režimu, kteří v Německu čelí trestnímu oznámení, je i po více než půl roce v podstatě na začátku. Zatím totiž stále není jasné, jaké státní zastupitelství je za vyšetřování většiny z pěti případů zabití německých občanů na…

Češi se sešli v Praze v předvečer puče, odsoudili komunismus

24.02. 21:31

Praha - Památku hrdinů, kteří vzdorovali komunistické totalitě, si dnes připomenuli účastníci shromáždění na Staroměstském náměstí v Praze.

V Číně se něco děje. Druhý nejmocnější muž promluvil o vážných problémech

Aktualizovali jsme 5.12.2016, 22:09, 04.12. 12:21

Peking- Wang Qishan, hlavní čínský bojovník proti korupci, ostře odsoudil některé své kolegy z Komunistické strany Číny. Nařknul je, že věří v „duchy a nadpřirozené bytosti.“ Kritizoval taktéž neochotu členů strany platit členské příspěvky a chválil nekompromisní styl vládnutí čínského prezidenta.

Nepříjemné čtení pro Hrad. Petoutka nebyl fascinován zrůdným učením, ale Zeman ano

02.09. 11:10

Praha – Prezident Miloš Zeman opakovaně mluvil o fascinaci Ferdinanda Peroutky a jiných intelektuálů „zrůdným učením“. Ke kauze, kterou se teď opět zabýval soud, se na sociálních sítích vyjádřil také  politik, vysokoškolský učitel, filosof a signatář Charty 77 Daniel Kroupa. A Zemana rozhodně…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie