Články k tématu: Kuvajt

V Íránu strmě roste počet nakažených koronavirem, zemřel další politik

07.03. 15:06

Prudký nárůst případů nákazy novým koronavirem i obětí nemoci COVID-19, kterou způsobuje, ohlásilo dnes íránské ministerstvo zdravotnictví. Za uplynulých 24 hodin podlehlo této chorobě dalších 21 osob, bilance obětí tak vystoupala na 145. Registrováno bylo také přes 1000 nových pacientů s…

Co jste nevěděli o válce v Perském zálivu? Američané na konfliktu "ušetřili"

02.12. 09:08

V srpnu roku 1990 vtrhla irácká armáda, pod vedení Saddáma Husajna, do sousedního Kuvajtu. Invaze se setkala s mezinárodním odsouzením, na které však Irák nereagoval. Když se Husajn odmítl podvolit rezoluci Rady bezpečnosti OSN a z Kuvajtu své síly stáhnout, přistoupilo mezinárodní společenství, v…

Kuvajt chce, aby RB OSN odsoudila izraelský zásah na hranicích

18.05. 17:02

Kuvajt - V Radě bezpečnosti OSN v pondělí začne debata o rezoluci, která má odsoudit postup Izraele proti palestinským demonstrantům a vyzvat k ustavení mezinárodní ochranné mise na palestinských okupovaných územích. Navrhovatelem textu, který dnes dostali členové rady, je Kuvajt. Očekává se, že…

reklama

Filipínci dostali zákaz jezdit za prací do Kuvajtu

29.04. 14:35

Manila - Filipínský prezident Rodrigo Duterte dnes oznámil, že dočasný zákaz pro Filipínce odcházet za prací do Kuvajtu se stává trvalým. Prezident o dočasném zákazu rozhodl v únoru v reakci na vraždu filipínské hospodyně v této zemi u Perského zálivu. Vztahy mezi oběma státy se ale nyní ještě…

Spor o zotročování hospodyň má vážnou dohru? Kuvajt dal filipínskému velvyslanci týden na opuštění země

25.04. 19:30

Kuvajt - Kuvajt dal filipínskému velvyslanci týden na to, aby zemi opustil. Blízkovýchodní království zároveň povolalo ke konzultacích zaměstnance své ambasády na Filipínách. Důvodem je spor kolem filipínských hospodyň v Kuvajtu, které se filipínská ambasáda snažila dostat ze země, když se k ní…

Spojenci slíbili Iráku na obnovu 30 miliard dolarů, to ale zdaleka nestačí

14.02. 17:11

Kuvajt/Praha - Spojenci poskytnou Iráku na obnovu po bojích s Islámským státem (IS) 30 miliard dolarů (618 miliard Kč). Pomoc tak zdaleka nedosahuje 88 miliard dolarů, na které Irák náklady na rekonstrukci odhadl.

Kuvajt chce dát na obnovu Iráku dvě miliardy dolarů

14.02. 12:05

Praha - Kuvajt poskytne Iráku dvě miliardy dolarů, z toho polovinu jako půjčku a zbytek jako přímé investice. Na mezinárodní konferenci o obnově Iráku to dnes oznámil kuvajtský emír Sabah Ahmad Sabah. Na setkání jsou politici, investoři a zástupci nevládních skupin. Česko podle ministerstva…

Drahý účet za řádění IS: Irák potřebuje na obnovu přes 88 miliard dolarů

12.02. 12:15

Kuvajt - V Kuvajtu se koná konference o obnově Iráku, který několik let bojoval s Islámským státem (IS). Kusaj Abdal Fattáh z iráckého ministerstva plánování řekl, že pro nejbližší období bude Irák potřebovat 22 miliard dolarů, později ještě dalších 65 miliard. Největší investice jsou podle něj…

Katar se navzdory nelibosti Bahrajnu zúčastní summitu Rady států Perského zálivu

04.12. 09:02

Dauhá - Katar se zúčastní summitu Rady pro spolupráci arabských států Perského zálivu (GCC), který je naplánován na úterý a středu a konat se má v Kuvajtu. Bahrajnský ministr zahraničí šajch Chálid bin Ahmad Chalífa na konci října vyzval, aby se členství Kataru pozastavilo.

Chmurná vize Perského zálivu: Pekelné teploty a žádná ropa

Aktualizovali jsme 19.8.2017, 22:28, 19.08. 17:50

Kuvajt City - Stát v Perském zálivu stojí před velkým problémem. Se změnou klimatu se průměrná teplota v zemi stále zvyšuje, je třeba tak uzpůsobit města tomuto novému trendu. Masivní budování moderních klimatizovaných komplexů však do budoucna, kdy pomalu docházejí zásoby vody a ropy, nemuselo být…

Útok v Barceloně odsoudila i řada arabských států

18.08. 11:43

Rijád/Jeruzalém - Arabské země také projevily soustrast Španělsku po teroristickém útoku, při němž po v Barceloně zemřelo 13 lidí. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu vyzval svět ke společnému boji proti terorismu.

Severokorejský režim získává peníze u nejbližších spojenců USA, Washington prská

12.08. 09:45

Kuvajt - Kromě Ruska a Spojených arabských emirátů si Severokorejci jezdí vydělávat i do Kuvajtu. Přesněji řečeno tam jezdí vydělávat finance potřebné pro režim Kim Čong-una, z platu jim údajně zbude sotva pětina. Kuvajt práci Severokorejců na svém území i přes tlak Spojených států nechce omezit.

Cestující z Kuvajtu do USA si do letadla opět mohou vzít notebooky

10.07. 10:02

Kuvajt - Kuwait Airways následují aerolinky Emirates, Etihad, Qatar Airways a Turkish Airlines a ruší nařízení, podle kterého si cestující na linkách do USA s sebou na palubu nemohli brát i notebook.

Katar zareagoval na ultimátum arabských zemí, odpověď poslal prostřednictvím Kuvajtu

04.07. 09:05

Dauhá/Rijád - Katar prostřednictvím Kuvajtu předal odpověď sousedním arabským státům na jejich ultimátum. Saúdská Arábie, Spojené arabské emiráty, Egypt a Bahrajn dnes odpověď přezkoumají.

Porážka IS nic nevyřeší, islamisté se poohlíží po další zemi. Dopadne jako Sýrie a Irák?

18.03. 07:21

Kuvajt - V současnosti jsou za hlavní bašty radikálního hnutí Islámský stát považovány Sýrie a Irák. Vzhledem k masivním ofenzívám proti islamistům by se to ale mohlo v dohledné době změnit. Stále více radikálů totiž utíká do Kuvajtu, a ten začíná být značně znepokojený.

V Kuvajtu hoří budova nové opery, otevřena byla teprve před třemi měsíci

06.02. 12:49

Kuvajt - Plameny dnes zachvátily novou futuristickou budovu opery v Kuvajtu. Je v ní několik koncertních sálů, kin, konferenční středisko a centrum historických dokumentů.

Kuvajt popravil sedm osob, byl mezi nimi i člen královské rodiny

25.01. 15:57

Kuvajt - V Kuvajtu byl vykonán trest smrti nad sedmi lidmi, včetně člena vládnoucí královské rodiny Sabahů.Tři ženy a čtyři muži byli popraveni oběšením. Soud je v různých kauzách odsoudil za vraždu, pokus o vraždu, únos a znásilnění.

Do kuvajtského parlamentu se vrací opozice včetně islamistů. Čekají zemi konflikty?

27.11. 10:57

Kuvajt - Ve včerejších parlamentních volbách v Kuvajtu zabodovala opozice. Získala téměř polovinu křesel (24 z 50), což budí obavy z nových konfliktů a politických obstrukcí.

Kuvajťané si vybírají nové zákonodárce, zemi trápí nízké ceny ropy

26.11. 11:48

Kuvajt - Občané Kuvajtu dnes volí nové zákonodárce, o padesát poslaneckých míst usilují bezmála tři stovky kandidátů. Emír šajch Sabah Ahmad Džábir Sabah rozpustil parlament letos v říjnu a zároveň rezignovala i vláda.

Kuvajtský parlament i vláda skončily kvůli problémům s ropou, zemi čekají předčasné volby

16.10. 18:00

Kuvajt - Ekonomické potíže, do kterých se kvůli nízkým cenám ropy dostaly země Perského zálivu, mají i politické dopady. Kuvajtský emír šajch Sabah Ahmad Džábir Sabah dnes dekretem rozpustil parlament, vláda podala demisi.

Imámové falšují doklady, snaží se migranty dostat do Evropy

18.09. 12:06

Londýn – Britské ministerstvo vnitra odhalilo sérii imigračních podvodů. Díky nim se do země měly dostat stovky přistěhovalců, kteří využili zákony o sjednocování rodin. Podle zprávy úřadu, na kterou odkazuje server Breitbart, se na podvodech podíleli imámové z jedné mešity v Kuvajtu.

V Kuvajtu bylo zadrženo 10 íránských špionů, jeden se odmítl vzdát

14.08. 16:19

Kuvajt - Pobřežní hlídka Kuvajtu zadržela deset íránských "špionů". Většinově sunnitské arabské státy v Perském zálivu často obviňují šíitský Írán z vměšování do regionálních záležitostí.

V Kuvajtu zdraží benzín. I přesto je neuvěřitelně levný

11.08. 14:35

Kuvajt - Zatímco většina světa má z nižších výkupních cen ropy radost, protože řidiči při tankování svých plechových miláčků ušetří, v Kuvajtu dělá levná ropa místním pořádné vrásky na čele.

Jemenská delegace opouští jednání v Kuvajtu, v mírovém procesu ale plánuje pokračovat

01.08. 18:27

Kuvajt – Agentura Reuters dnes s odvoláním na jemenského ministra zahraničí Abdalmálika Michláfího uvedla, že jemenské delegace opouští rozhovory konající se v Kuvajtu. Zároveň ale ujišťuje, že v mírovém procesu chce i nadále pokračovat.

reklama
Fotogalerie