Články k tématu: Lucembursko

Evropská země chce otestovat všechny své obyvatele na covid-19

27.05. 21:02

Lucembursko dnes začalo s testováním celé své populace na koronavirus. V příštích devíti týdnech budou otestováni všichni obyvatelé i všichni lidé, kteří do druhé nejmenší země Evropské unie přijíždějí za prací přes hranice. Informovala o tom dnes agentura AP.

Bavorsko zavede roušky povinně, podobné nařízení nově platí v Lucembursku

20.04. 13:00

Největší německá spolková země Bavorsko od příštího týdne zavede povinné nošení roušek v obchodech a prostředcích veřejné dopravy. Oznámil to dnes podle agentury DPA regionální premiér Markus Söder v bavorském zemském sněmu. Možné bude si zakrýt nos a ústa také šálou.

Uprchlické tábory v Řecku opustily první děti, míří do Lucemburska

15.04. 12:23

Z přeplněných uprchlických táborů v Řecku byla do Evropské unie přemístěna první skupina dětí bez doprovodu. Celkem 12 jich opustilo uprchlická centra na ostrově Lesbos, Chios a Samos a dnes ráno odletělo do Lucemburska. S odvoláním na mluvčí aténského letiště o tom informovala agentura DPA.

reklama

Johnson na návštěvu Lucemburska nezapomene: Demonstrace a zrušená tiskovka

16.09. 19:13

Britský premiér Boris Johnson se dnes kvůli bučícím a pískajícím demonstrantům nezúčastnil plánované tiskové konference po schůzce s lucemburským premiérem Xavierem Bettelem v Lucemburku. Podle britského tisku na ministerského předsedu čekalo několik stovek demonstrantů, především krajanů, z nichž…

Děsivé počasí: Tornádo se prohnalo Lucemburskem, řada zraněných

Aktualizovali jsme 10.8.2019, 21:31, 10.08. 10:50

Lucembursko v pátek večer zasáhlo tornádo, které způsobilo vážné škody. Podle sdělení úřadů se 14 lidí zranilo, z toho dva vážně. Nad velkou částí jižního Německa se pak v pátek večer přehnaly silné bouře a lijáky.

141 migrantů z lodě Aquarius si rozdělí pět zemí EU

14.08. 19:53

Madrid - Francii, Německo, Španělsko, Portugalsko a Lucembursko si rozdělí 141 migrantů, kteří jsou od pátku na palubě záchranářské lodi Aquarius. Plavidlo bude moci zakotvit na Maltě.

Lucemburský premiér kritizoval země, které nepřijaly uprchlíky

30.05. 14:55

Štrasburk - K posílení evropské spolupráce v zahraniční a obranné politice, ale i k prohloubení hospodářské a měnové unie vyzval dnes na plenárním zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku lucemburský premiér Xavier Bettel. V rámci série projevů hlav států a vlád evropské osmadvacítky Bettel…

Lucemburština je na seznamu ohrožených jazyků, teď ale zažívá renesanci

29.12. 09:09

Lucemburk - Lucemburština je od roku 2010 na seznamu ohrožených jazyků UNESCO, což se ale brzy může změnit. Jazyk této malé západoevropské země totiž v posledních letech zažívá doma renesanci.

Brusel zažaluje Česko kvůli volnému pohybu pracovníků

04.10. 16:20

Brusel/Praha - Evropská komise se dnes rozhodla žalovat Česko a Lucembursko u unijního soudu kvůli tomu, že země nesplnily své povinnosti v souvislosti s pravidly volného pohybu pracovníků po EU.

Revoluce v diplomacii? Estonsko bude mít v Lucembursku "virtuální velvyslanectví"

16.06. 09:43

Tallinn - Estonsko jako první stát na světě uloží soubor svých nejdůležitějších státních dokumentů v elektronické podobě na bezpečném serveru v zahraničí. Pro úschovu bylo vybráno Lucembursko.

Lucemburský tisk se zabývá děním v Česku: Zeman torpédoval Sobotku, premiér je "anti-populistu"

11.05. 10:51

Lucemburk - List Luxemburger Wort dnes píše o vládní krizi v Česku. Mimo jiné uvedl, že překvapivou sms zprávou krátce před odletem torpédoval prezident Miloš Zeman návštěvu premiéra Bohuslava Sobotky v Lucembursku. Server tagblatt.lu zase upozornil na křehké vztahy mezi ČR a Lucemburskem.

Diskuse mezi členskými zeměmi EU je důležitá, volá lucemburský premiér

10.05. 22:13

Lucemburk – V Lucembursku se dnes sešli tamní premiér Xavier Bettel a jeho český protějšek Bohuslav Sobotka (ČSSD). Bettel po jednání na tiskové konferenci prohlásil, že pro jeho zemi je lepší Evropská unie s několika rychlostmi než Evropa, která stojí na místě.

Dobývání vesmíru začalo? Lucembursko předložilo zákon na těžbu v kosmu

11.11. 20:01

Lucemburk - Lucemburská vláda jako první v Evropě předložila zákon vytvářející právní podmínky pro těžbu nerostů na planetkách a jiných nebeských tělesech.

Vyhoďte Maďarsko z EU, trvá na svém Asselborn

Aktualizovali jsme 14.9.2016, 16:01, 14.09. 10:47

Brusel - Lucemburský ministr zahraničí Jean Asselborn, jehož včerejší návrh na vyloučení Maďarska z EU vyvolal bouřlivé reakce, si stále trvá na svém. Pouze připustil, že šlo o netaktní výkřik.

Vyhoďte Maďarsko z EU, k uprchlíkům se chová otřesně, žádá ministr

Aktualizovali jsme 13.9.2016, 17:03, 13.09. 10:15

Lucemburk/Budapešť - Lucemburský ministr zahraničí Jean Asselborn požaduje vyloučení Maďarska z EU. S uprchlíky podle něj země zachází skoro hůře než se zvířaty. Politik se ale pustil i do dalších zemí V4.

Přijde v případě brexitu dominový efekt? Lucembursko se obává, že ano

19.06. 10:32

Lucemburk - Podle šéfa lucemburské diplomacie Jeana Asselborna Takzvaný může brexit ve zbytku EU vyvolat dominový efekt, především pak v její východní části.

Cenu Karla IV. obdrží Lucemburský velkovévoda

13.05. 10:58

Praha - Panovník Lucemburského velkovévodství dnes převezme v Praze mezinárodní Cenu Karla IV. Jindřich I. Lucemburský (61) je šestým panovníkem z Nasavsko-weilburské dynastie. Velkovévodou se stal 7. října 2000.

reklama
Fotogalerie