Mongolsko

Mongolský prezident Uchnáagijin Chürelsüche vítá Vladimira Putina se všemi poctami.

Putin nezatčen. Závislost Mongolska na ruském plynu je silnější než loajalita vůči ICC

Mongolsko přivítalo ruského prezidenta Vladimira Putina navzdory mezinárodnímu zatykači, který na něj byl vydán. Stálo tak před klíčovým rozhodnutím – buď splní svůj závazek vůči mezinárodnímu společenství a zatkne šéfa Kremlu, nebo se postará o své energetické zásoby pro nadcházející zimu. Jak se vláda v Ulánbátaru rozhodla, bylo zřejmé již v pondělí večer, kdy Putin přistál v zemi.

Mongolsko

V Mongolsku zemřel 15letý chlapec na dýmějový mor

Svět

Patnáctiletý chlapec zemřel v Mongolsku na dýmějový mor. Jak s odvoláním na místní zdravotní úřady uvedla agentura AFP, hoch, který žil v Gobialtajském ajmaku na jihozápadě země, se touto vzácnou bakteriální chorobou nakazil poté, co ulovil a snědl sviště.

požár

Na Sibiři dál zuří lesní požáry, Putin povolal armádu

Svět

Lesní požáry v asijské části Ruska likvidují porost na ploše více než tří milionů hektarů a pokusy o hašení většiny z nich ruské úřady vzdaly. Napsala to dnes agentura Interfax. Dým komplikuje život milionům lidí, pronikl už i na území Mongolska a v úterý zasáhl hlavní město Ulánbátar. Prezident Vladimir Putin k hašení ohně dnes povolal armádu.

Aktuálně se děje

7. května 2026 4:00

Víkendové počasí nemusí být bez bouřek. V Česku se opět oteplí

Dnes a zítra klesnou místy teploty pod 20 stupňů, ale nadcházející víkend bude zase jiný. Neděle bude dalším letním dnem, kdy maxima někde překročí hranici 25 °C. Zároveň hrozí další bouřky. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy