Články k tématu: Mongolsko

V Mongolsku zemřel 15letý chlapec na dýmějový mor

14.07. 19:59

Patnáctiletý chlapec zemřel v Mongolsku na dýmějový mor. Jak s odvoláním na místní zdravotní úřady uvedla agentura AFP, hoch, který žil v Gobialtajském ajmaku na jihozápadě země, se touto vzácnou bakteriální chorobou nakazil poté, co ulovil a snědl sviště.

Záludný koronavirus je v Británii. Země zavírají hranice, může se to vymstít

Aktualizovali jsme 31.1.2020, 15:38, 31.01. 12:04

Mongolsko ve snaze zabránit šíření koronaviru uzavře do 2. března hranice s Čínou. Dnes to podle agentury Reuters oznámila tamní vláda. Už ve čtvrtek o uzavření své hranice na Dálném východě informovalo Rusko.

Peklo na Sibiři. Do boje s požáry nasazena armáda, dým už dusí Mongolsko

31.07. 15:28

Lesní požáry v asijské části Ruska likvidují porost na ploše více než tří milionů hektarů a pokusy o hašení většiny z nich ruské úřady vzdaly. Napsala to dnes agentura Interfax. Dým komplikuje život milionům lidí, pronikl už i na území Mongolska a v úterý zasáhl hlavní město Ulánbátar. Prezident…

reklama

Turecká tajná služba chtěla unést z Mongolska stoupence Gülena

29.07. 18:24

Ulánbátar/Ankara - Turecká tajná služba se zřejmě pokusila unést z Mongolska tureckého učitele Veysela Akçaye. Ten žije v Mongolsku už 24 let a je spojován s hnutím duchovního Fethullaha Gülena.

Mladí Číňan jde do vězení za to, že pošlapal portrét Čingischána. Video pobouřilo veřejnost

15.12. 17:11

Peking - Číňan (19), který pošlapal portrét Čingischána, dostal rok vězení. Etničtí Mongolové, kteří v autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko žijí, slavného dobyvatele stále chovají ve velké úctě.

Letadlo se šéfem českého Senátu Štěchem muselo neplánovaně přistát v Mongolsku

30.10. 08:46

Praha/Soul - Letadlo s předsedou Senátu Milanem Štěchem muselo o víkendu během letu do Jižní Koreje neplánovaně přistát v Mongolsku. Čína podle pilota armádního speciálu tvrdila, že byly nesrovnalosti v předložených letových plánech.

Prezident Mongolska šokoval zemi: Jeho kolona na přechodu dala přednost pěším

17.10. 09:34

Ulánbátar - Kolona mongolského prezidenta nečekaně zastavila "na červenou", aby lidé mohli přejít po přechodu pro pěší. Fotografie z tohoto "incidentu" se začala ihned šířit po internetu a lidé hlavu státu oslavují. Snímek zaujal i Rusko.

Vyřazený kandidát na mongolského prezidenta neuznává výsledek

28.06. 09:16

Ulánbátar - Prezidentské volby v Mongolsku provázejí komplikace. Vůdce opoziční Mongolské lidové revoluční strany Sajnchú Ganbátar neuznal výsledky prvního kola, podle kterých do druhého kola nepostupuje.

O novém prezidentovi Mongolska se rozhodne až ve druhém kole

27.06. 09:48

Ulánbátar - 9. července se bude v Mongolsku konat druhé kolo prezidentských voleb. Postoupili do něj zástupce opozice Chaltmágín Battulga a člen vládnoucí Mongolské lidové strany Mijégombyn Enchbold.

V Mongolsku klesá teplota na minus 56 stupňů, zemi hrozí humanitární krize

21.12. 17:19

Ulánbátar - Na území Mongolska v těchto dnes klesá teplota až na minus 56 stupňů Celsia a zemi hrozí humanitární krize. Čeká se masivní úhyn skotu na severozápadě země, kde je nyní metr sněhu.

Čína vyzývá Mongolsko aby zrušila návštěvu dalajlamy

18.11. 15:28

Peking - Nejvyšší tibetský duchovní dalajlama je dnes očekáván v Mongolsku, což se vůbec nelíbí sousední Číně. Ulánbátar varovala a připomněla, že je Mongolsko ekonomicky závislé na Pekingu.

Češi pomáhají dětem v Mongolsku. Za peníze z adventních věnců opraví sirotčinec

20.08. 12:21

Olomouc – Z prodeje prodeje adventních věnců, které loni vyráběli dobrovolníci z farností olomouckého děkanátu, putovaly peníze do 8000 kilometrů vzdáleného mongolského Ulánbátaru. Tam pomáhají třeba opuštěným dětem.

Spor o území u Jihočínského moře zastínily summit ASEM

Aktualizovali jsme 16.7.2016, 16:27, 16.07. 13:32

Ulánbátar - Summit ASEM dnes skončil, aniž by v závěrečném prohlášení padla přímá zmínka o sporu v Jihočínském moři. Nedávný verdikt z Haagu přesto podle diplomatů jednání zcela zastínil.

Miloš Zeman se sejde s ruským premiérem na summitu v Mongolsku

13.07. 16:51

Praha - V mongolské metropoli se od pátku do soboty uskuteční summit skupiny evropských a asijských zemí, při kterém českou delegaci povede Miloš Zeman.

Českou delegaci na jednání ASEM do Mongolska povede sám Zeman

06.07. 10:57

Praha - Ve dnech 14. až 16. července se bude v mongolském Ulánbátaru konat jednání hlav států a vlád členských zemí ASEM (Asia-Europe Meeting, Asijsko-evropské setkání). Českou delegaci povede prezident Miloš Zeman.

Mongolsko má problémy se závislosti na mocných sousedech, řekl při návštěvě Kerry

05.06. 21:09

Ulánbátar - Šéf americké diplomacie John Kerry přicestoval na několik hodin do Mongolska, které označil za "oázu demokracie" mezi Čínou a Ruskem. Problémem země je jeji energetická a obchodní závislost na mocných sousedech.

Bahno zabránilo Mongolům zničit ve 13. století Evropu, zjistili vědci

30.05. 10:09

Curych - Evropa ve 13. století prohrávala s armádou Mongolů, vše vypadalo, že kočovníci vyplení velkou část starého kontinentu. Jenže v Maďarsku se z ničeho nic začali stahovat zpátky domů. Výzkumnici našli důvod, který pravděpodobně zachránil většinu Evropy.

reklama
Fotogalerie