Články k tématu: mučení vězňů

Na povrch vyplouvá obří tajemství. Jaké praktiky používala CIA?

29.11. 22:28

Nový film The Report vypráví silný příběh o vyšetřování hrůz mučícího programu CIA americkým senátem a bojem za to, aby Američané měli možnost vidět, co americká vláda činí jejich jménem. V komentáři pro server Los Angeles Times to tvrdí Hina Shamsiová, právnička z neziskové organizace Americká…

Nejdrsnější vězení: I trest smrti je snad lepší!

Aktualizovali jsme 3.6.2019, 18:54, 03.06. 10:30

Dnes je ve většině zemí světa již trest smrti zakázán. Pro mnohé vězně to však není žádná výhra! V mnohá vězeních je totiž život daleko horším trestem, než by pro ně byl trest nejvyšší. Přinášíme vám žebříček pěti nejhorších vězení na světě, kde byste rozhodně nechtěli skončit.

Když pomsta nezná mezi: Popravy, ze kterých mrazí!

Aktualizovali jsme 17.5.2019, 22:03, 17.05. 10:30

Jsou činy, které v očích panovníků překračují veškeré meze, a jejich touha pomstít se vede ke strašlivým metodám smrti. Častěji se ovšem jedná o prostou libovůli tyrana, který chce poddaným ukázat svoji moc. Podívejme se nyní do historie, kdo si pomstu panovníka skutečně užil.

reklama

Exšéf obávané věznice "hanojský Hilton" promluvil: McCain? To byl tvrdohlavý vlastenec

26.08. 16:58

Hanoj/Washington - Úmrtí amerického senátora Johna McCaina, asi nejznámějšího trestance vietnamské věznice Hoa Lo, jejího exředitele Tran Trong Duyeta (85) zarmoutilo. Již v lednovém rozhovoru s agenturou AFP na politika vzpomínal jako na tvrdohlavého vlastence.

Policisté v Rusku mučili vězně, soud je poslal do vězení

27.07. 17:09

Moskva - Ruský vojenský soud shledal šest policistů z Ingušska vinnými z mučení zadržených osob, jehož následkem jeden člověk zemřel. Za mřížemi si odsedí od tří do deseti let

Dozorci bili vězně do bezvědomí. Advokátka zveřejnila VIDEO, teď se skrývá kvůli výhrůžkám smrtí

Aktualizovali jsme 23.7.2018, 22:27, 23.07. 18:21

Moskva - Dozorci z nápravného zařízení ve městě Jaroslavl bili vězně gumovými obušky po nohou, úřady šest z nich obvinily se zneužití pravomocí. Zveřejněné video šokovalo veřejnost. Advokátka Irina Birjukovová, která ho médiím poskytla, uprchla z Ruska kvůli pohrůžkám smrtí. Upozorňujeme, že video…

Budoucí šéfka CIA odsoudila její praktiky

15.05. 20:04

Washington - Kandidátka Bílého domu do vedení Ústřední zpravodajské služby (CIA) Gina Haspelová v dopisu americkým senátorům kritizovala kruté praktiky, které v minulosti agentura využívala při výslechu osob podezřelých z terorismu. Napsala ale, že tyto výslechové metody přinesly "cenné informace"…

Trump se postavil za Haspleovou, pořád jí chce do čela CIA

07.05. 16:38

Washington - Americký prezident Donald Trump se dnes znovu postavil za svou kandidátku na šéfku Ústřední zpravodajské služby (CIA) Ginu Haspelovou, i když ona sama byla připravena se kandidatury vzdát. Debatu kolem ní vyvolává její role v programu kontroverzních výslechů, při nichž CIA používala…

Nová ředitelka CIA senátorům údajně slíbí, že se nevrátí k mučení obviněných

28.04. 08:41

Washington - Kandidátka na post šéfa americké rozvědky CIA Gina Haspelová hodlá slíbit v květnu na slyšení před senátory, že ve funkci neobnoví drsné vyšetřovací praktiky používané u osob podezřelých z terorismu po útoku z 11. září 2001.

Na čem všem se podílela nová šéfka CIA Haspelová? Bývalý agent promluvil o mučení vězňů

19.03. 11:45

New York – Novou šéfkou CIA se stane Gina Haspelová. Tu ale provází kontroverzní pověst agentky, která dohlížela na mučení vězňů. Bývalý vyšetřovatel CIA Ali Soufan se pro web Defense One zamýšlí nad všemi souvislostmi, které její jmenování do funkce přinese.

Evropská unie pozmění prodej nástrojů k mučení

10.02. 10:19

Praha - Zpřesnění podle nařízení Evropské unie obsahuje vládní novela o zahraničním obchodu se zbožím, které by mohlo být použito pro výkon trestu smrti, mučení nebo jiné nelidské zacházení.

Mučení vězňů na Guantánamu podle OSN pokračuje

13.12. 20:24

Ženeva - Jeden z vězňů zadržovaných na americké vojenské základně Guantánamo je nadále vystaven mučení. Uvedl to dnes zvláštní zpravodaj OSN Nils Melzer.

Nejzvrácenější sexuální mučení vězňů? Občanská válka na Srí Lance způsobila peklo

08.11. 10:49

Londýn - Přes 50 příslušníků z menšiny Tamilů bylo loni a letos ve srílanském vězení znásilňováno a mučeno. Řada z těchto mužů, kteří později přijeli do Británie požádat o azyl, se v Evropě pokusila spáchat sebevraždu.

Co se děje za zavřenými dveřmi? Takto vypadá mučení podle CIA

Aktualizovali jsme 10.10.2017, 22:45, 10.10. 16:43

USA - O tom, co Ústřední zpravodajská služba Spojených států amerických (CIA) dělá, vláda mlčí. Jejich projekty, základny, operace jsou vždy zahalené tajemstvím, málo se toho ví i o málo humánních praktikách, které používají k výslechům domnělých zločinců a teroristů. Reportérovi z deníku The…

Zvracel jsem krev, bylo to brutální a bestiální. Právník popisuje, co se děje za zavřenými dveřmi

Aktualizovali jsme 27.9.2017, 22:37, 26.09. 15:30

Káhira - Advokát bojující za lidská práva Tarek Husajn popsal, jaké jsou jeho zkušenosti z vězení, kde byl pět týdnů neoprávněně vězněn a mučen. Potvrdil tak to, co lidsko-právní organizace tvrdí už delší dobu – a to že jsou v Egyptě porušována lidská práva.

Ukrajinská SBU údajně dva dny mučila "vlastizrádkyni"

16.09. 09:26

Kyjev - Mezinárodní organizace na ochranu lidských práv Human Rights Watch (HRW) tvrdí, že ukrajinská tajná služba SBU po dva dny věznila a mučila ženu, podezřelou ze spáchání vlastizrady. Není to poprvé, co renomovaná zahraniční organizace obviňuje ukrajinskou tajnou službu z mučení. 

Itálie schválila zákon proti mučení, zakazuje také vyhošťování do zemí porušující lidská práva

06.07. 12:05

Řím - Italský parlament schválil zákon proti mučení. Státní zaměstnanci jako policisté, kteří se dopustí mučení nebo zneužívání moci, mohou být potrestání dokonce až 12 roky vězení. Norma také zakazuje vyhoštění do země, ve které jsou systematicky porušována lidská práva.

Pro silné žaludky. Američané mučili vězně, z jejich výpovědí jde mráz po zádech

Aktualizovali jsme 27.6.2017, 22:12, 26.06. 11:03

Je těžké sledovat videonahrávky dvou bývalých vojenských psychologů, kteří v měsících po teroristických útocích z 11. září 2001 jako nezávislí spolupracovníci pro CIA vymýšleli, dozorovali a pomáhali provádět "rozšířené vyšetřování" vězňů držených na tajných základnách, konstatuje editorial serveru…

My jsme amerického studenta nemučili, tvrdí KLDR

23.06. 11:14

Pchjongjang - KLDR se dnes poprvé vyjádřila ke kauze amerického studenta Otto Warmbiera, který tento týden zemřel ve Spojených státech krátce po propuštění ze severokorejské věznice. Režim popírá, že by byl mladík mučen.

V Jemenu jsou tajné věznice a lidé jsou tam mučeni. Na výsleších se údajně podílí i Američané

22.06. 10:00

Saná - Podobně jako například v Sýrii existují tajné věznice také v Jemenu. Prý je řídí Spojené arabské emiráty, které jsou součástí arabské koalice zapojené do jemenských bojů proti šíitům. Uvedla to agentury AP s odvoláním na výpovědi bývalých vězňů, jemenských představitelů a právníků.

Mučící zařízení v čínských věznicích připomínají středověk, aktivisté marně protestují

13.05. 12:09

Peking - Čínské bezpečnostní složky používají k mučení zadržených středověký nástroj - pouta na rukou a na nohou spojená krátkým řetězem. Organizace Human Rights Watch v roce 2015 upozornila na případ, kdy byl jeden muž nucen tento postroj nosit osm let.

Džihádisté udělali ze zajatkyně mučitelku. Pořád si pamatuji svou první oběť, vzpomíná

02.04. 11:18

Londýn - Syřanka Miyasa Hodorová už nikdy nebude taková, jako dřív. Poté, co ji zajali ozbrojenci Islámského státu, z ní udělali svou mučitelku. Dívka byla dva roku nucena týrat jiné ženy za sebemenší prohřešky proti islámskému právu.

Děti se koukají na popravy a sekání končetin. OSN vydala alarmující zprávu

15.03. 11:18

Ženeva - Írán v loňském roce uspořádal nejméně 530 poprav lidí, kteří byli odsouzeni převážně za drogové delikty. Upozornila na to Rada OSN s tím, že mezi diváky sledujícími tyto hrůzné výjevy se ve velké míře nachází i děti. Výjimkou v této zemi není ani mučení či násilné amputování končetin…

Islámský stát čelí porážce, bojovníci utíkají. A na povrch vyplývají další zvěrstva

Aktualizovali jsme 2.3.2017, 20:56, 02.03. 17:10

Bagdád - Radikální hnutí Islámský stát doslova mele z posledního. Zatímco v Sýrii tamní jednotky postupně obsazují baštu islamistů Raku, v Iráku se armáda dobývá do západní části Mosulu. Radikálové ztrácí půdu pod nohama, morálka je na dně, velitelé utíkají a stále více islamistů si přiznává, že…

reklama
Fotogalerie